Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam dobrego, taniego kabla cyfrowego toslink


Tomasz D.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to w zastosowaniach ważna jest szybkość komunikacji cyfrowej. Najwyraźniej "szybkość" polega na przesyłaniu dużych plików tak szybko, jak to możliwe lub przenoszeniu wystarczającej ilości danych. Również a możne co ważniejsze w przypadku audio Coaxala "prędkość" ma kluczowe znaczenie nie ze względu na to, jak bardzo, jak szybko, ale dlatego, że relacje czasowe w strumieniu cyfrowym są kluczowe dla rekonstrukcji analogowego kształtu fali, który dostarcza informacji dla muzyki. Oparte na czasie, zaburzenia (jitter) do tej informacji w pakiecie danych powodują, że dźwięk może być płaski czy jeszcze coś innego, zamiast gładkiego i klarownego.

Każdy kupuje wedle uznania, może być tanio i będą błędy, potem kupić tanio kolejny i znów mogą być błędy ale można lepszy, w końcu to zakup jednorazowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpieciu kabla masz trzaski to co kabel jest dobry czy nie dobry?

Konkretny egzemplarz który miałeś po prostu był uszkodzony. Nie oznacza to niczego innego. Nie oznacza to, że nie uszkodzony kabel za 15 zł nie będzie dobry. Zresztą. co mnie to obchodzi. kupuj za 1000 jak chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparte na czasie, zaburzenia (jitter) do tej informacji w pakiecie danych powodują, że dźwięk może być płaski czy jeszcze coś innego, zamiast gładkiego i klarownego.

 

Dlatego lepiej kabel trzymać wyprostowany. Każdy zakręt może spowodować zakłócenia czasoprzestrzenne. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konkretny egzemplarz który miałeś po prostu był uszkodzony. Nie oznacza to niczego innego. Nie oznacza to, że nie uszkodzony kabel za 15 zł nie będzie dobry. Zresztą. co mnie to obchodzi. kupuj za 1000 jak chcesz.

Nie twierdzę, że nie był uszkodzony, nie mniej jednak się zraziłem i kupiłem coś firmowego, raz a dobrze. Zmieniać i testować innych nie mam zamiaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cyfrowych przewodach elektrycznych (coaxial) ważne jest dopasowanie falowe, wiec przewód musi mieć parametry analogiczne do antenowego: 75 ohm/m i wtyki zachowujące tę impedancję. Mając kino domowe zastosowałem przewód antenowy ze złączami "F" i przykręconymi do nich końcówkami cinch. Całość kosztowała grosze, a spisywała się znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie testowej Chesky jest porównanie kabli cyfrowych i możesz sobie sam sprawdzić. Ale tam nie chodziło o przewody optyczne, które są generalnie najgorsze pod kątem jakości dźwięku.

 

Między tymi trzema kablami na płycie nie ma żadnych słyszalnych różnic ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.