Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MC 13S jakie lampy?


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2020 o 19:07, KALIBER napisał:

Lampa może jbnąć w każdej chwili . ?

Tak jak tętniak,czy wylew,o zawale nie wspomnę.
Złota Myśl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Roman_66094 napisał:

A ja tam widzę że się trafiają, może i coraz rzadziej ale jednak się trafiają.

Jak rodzynki w cieście...

8 godzin temu, Roman_66094 napisał:

tanio to nie były, ale jednak były. 

Taa...wyprawa po złote runo...

8 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Jak się weźmie pod uwagę to, że przetrzymają 3-5 komplety lamp ze współczesnej produkcji, to też inaczej cena wygląda

Nikt na żadnym papierze nie da Ci takiej gwarancji.....

8 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Pomijam to, że brzmienie też będą miały lepsze, ale to już kwestia gustu.

Największa bzdura nowoczesnej Europy. Bo co ? Bo starsze dają więcej powietrza, czy więcej szczegółu, czy bomba trąba lux torpeda. Może dadzą inny dźwięk, ale to powtarzanie jak mantry w kółko, że stare lampy = kilkukrotnie lepszy dźwięk niż w nowych ( przy czym nikt, słownie nikt nie pisze, na czym miałaby ta "lepszość" polegać ) zakrawa na kabaret :-)))).

8 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Myślę ze problem pojawia się wtedy, jeśli ktoś chce kupić znakomite lampy NOS, takie jak EL34 RFT w cenie współczesnych wyrobów lampo podobnych.

Zakładam, że jesteś ogólnie fanem techniki lampowej, zgadłem ? Oj żeby nie przyszedł czas, kiedy jeszcze zapłaczesz za tymi "wyrobami lampo podobnymi". Kiedy te będące 8 cudem świata NOS-y w końcu się wyczerpią, albo kiedy będą na końcówce i za takie niewiadomego pochodzenia, z nieznaną historią RFT będziesz musiał zapłacić nie 1200, a np. 3600. Ciekawe, co wtedy ? 

9 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Zaczyna wyszukiwać okazji, byle taniej, to i na szroty się natknie.

Bo raczej "nie szrotów" to już prawie nie ma.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, hubertrs napisał:

Przeczytaj uwaznie moje dzisiejsze wpisy, napisalem o tym aby od razu udac sie z nimi do kogos kto je pomierzy ze wzgledu na ilosc sprzedawanego truchla,

Przeczytaj i Ty uważnie, czemu ja argumentuję, że NOS-y to loteria i skórka za wyprawkę. O jakim Ty mierzeniu mówisz ? Trafisz np. lampy z drugiego końca Polski ( nie mówię już o zagranicy ) i co ?  Pojedziesz z Ustrzyk Dolnych do Szczecina ? Błagam, nie rozsmieszajcie mnie, bo dostanę zajadów :-))))). I ok, nawet jak masz czas, kasę i zapał, pojedziesz i.....co ? No chyba, że w Szczecinie na każdym rogu można "pomierzyć lampy" :-)))))))  Nic mnie tak nie osłabia jak teksty w stylu " do kogoś, kto je pomierzy " :-)))))) Takie niewiele warte ogólniki :-)))) I tak nabijacie i napędzacie Panowie rynek handlu szrotem, a "nowi" łykają te legendy o wręcz diamentowym dźwięku "legendarnych" RFT :-)))) Robicie z ludzi głupa i tyle. I co ? I dają się nabijać w tę butlę ku Waszej radości :-)))). To już sprawa Waszego sumienia.....Szczęścia życzę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac lampy z np ebaya, zawozisz do kogos kto je pomierzy, jesli sie nie zgadzaja z opisem odsylasz i czekasz kasa wraca do ciebie, chyba ze tak jak ktos wczesniej napisal, szukales okazji, kupiles od kogos kto mial dwa feedbacki.

W kazdym temacie jestes negatywnie do wszystkiego nastawiony, modyfikacja wzmacniacza jest be, stare lampy sa be, chroniczny malkontent.

Nie ma jednej wlasciwej drogi, kazdy wybiera inna, nikt Ci nie kaze kupowac, nasze zainteresowanie nie nalezy do prostych, ja mialem juz kilkanascie wzmacniaczy, kilkanascie par kolumn zanim znalazlem to co mi sie naprawde podoba, samych lamp 300b mam juz 8kpl, chce dobrego dzwieku i iestem w stanie sporo dla niego zrobic, jesli znalezienie kogos kto pomierzy Ci lampy przeradta twoje mozliwosci to moze audio nie jest tym co cie w pelni zajmuje??

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma się o co dochodzić. Jeśli ktoś woli lampy ze współczesnej produkcji to jego sprawa, nikt mu nie broni. Ale jak ludzie pytają co jest dobre i ktoś doradza lampy NOS to bardzo dobrze radzi. Czy uda się komuś takie lampy znaleźć w dostępnych pieniądzach to już nie wiadomo. Osoby które nie za bardzo, znają się na lampach, widząc w sklepie nowiutkie lampy, ładnie opakowane i co więcej z gwarancją kilkumiesięczną, uznają to za bardzo atrakcyjną ofertę. Ci którzy znają się na lampach i używają od lat, doradzają lampy z dawnej produkcji. Nie dlatego żeby komuś zrobić na złość, tylko dlatego że wiedzą, że są znacznie lepsze od współczesnych, produkcji. I tak naprawdę nie spotkałem chyba nikogo, kto zna się na lampach i twierdziłby inaczej. Lampy NOS są wyznacznikiem jakości i trwałości, nie osiągalnym jak dotąd dla lamp współczesnych. Jednak oczywiście należy uważać i być ostrożnym żeby nie kupić lamp wyeksploatowanych, czy uszkodzonych. Jednak takie gadanie że NOS-ów nie warto, że drogie, że ich prawie nie ma, jest moim zdaniem bez sensu.                 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to mam na mysli, kupilem sporo NOSow , wiekszosc u jankesow, zawsze jesli sprzedajacy mial kilka tysiecy opinii, na poczatku wozilem do pewnego pana ktory mi mierzyl, zawsze pomiary byly prawie identyczne jak deklarowane, po pewnym czasie przestalem mierzyc.

oczywiscie tez mnie irytuje to co sie dzieje z cenami lamp ale moja irytacja nic nie zmieni, pamietam jak ecc803s telefunkena byly po 150euro, wydawalo mi sie, ze swiat zwariowal, dzisiaj bral bym bez zastanowienia. Pewnych rzeczy nie zmienimi jak bardzo bysmy sie z nimi nie zgadzali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertrs i Roman_66094 jestem pełen podziwu dla waszej cierpliwości i zapału do tłumaczenia rzeczy oczywistych.

Wielki. szacun.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2020 o 19:07, KALIBER napisał:

Lampa może jbnąć w każdej chwili . ?

 

W dniu 26.10.2020 o 14:28, Yodzisław napisał:

Czyli geniuszu odradzasz kupowanie wzmacniacza lampowego?

Ależ nie , i zgodzisz się chyba że z lampą tak jest jak napisałem .

Ważne jest by mieć zaufanego sprzedawcę , dobrać parkę lamp wejściowych - sterujących to " pryszcz "

Ale dobrać np sekstet to trzeba przewalić i kilkadziesiąt sztuk , mając oczywiście dużą ich ilość " i spędzić nad tym kilka dni .

Lampy muszą być dobrane parametrami - zbalansowane , inaczej nie ma sensu się w to bawić .

Nie zawiodłem się kupując sekstety lamp mocy czy też innych od horneta i od Słowaka, chyba akwajui .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hubertrs napisał:

chroniczny malkontent.

Raczej realista, a malkontenci, to ci, którzy potem płaczą na forach, ze kupili szroty na aukcjach i co teraz zrobić. Taka jest prawda...

6 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Jednak takie gadanie że NOS-ów nie warto, że drogie, że ich prawie nie ma, jest moim zdaniem bez sensu. 

Nie, to chłodny głos rozsądku raczej...

6 godzin temu, Roman_66094 napisał:

Jednak oczywiście należy uważać i być ostrożnym żeby nie kupić lamp wyeksploatowanych, czy uszkodzonych.

I ciągle te same teksty. Ciekaw jestem, JAK chcesz być ostrożnym i jak nie kupić lamp wyeksploatowanych, czy uszkodzonych :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KALIBER napisał:

 

Ależ nie , i zgodzisz się chyba że z lampą tak jest jak napisałem .

Ważne jest by mieć zaufanego sprzedawcę , dobrać parkę lamp wejściowych - sterujących to " pryszcz "

Ale dobrać np sekstet to trzeba przewalić i kilkadziesiąt sztuk , mając oczywiście dużą ich ilość " i spędzić nad tym kilka dni .

Lampy muszą być dobrane parametrami - zbalansowane , inaczej nie ma sensu się w to bawić .

Nie zawiodłem się kupując sekstety lamp mocy czy też innych od horneta i od Słowaka, chyba akwajui .

 

 

Czyli wg tego co piszesz nie da się kupić gotowego w miarę sensownego kompletu lamp do tego wzmacniacza. Trzeba "przewalić dziesiątki" żeby trafić na udane zestawienie - dziękuję bardzo za taką zabawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Yodzisław napisał:

Czyli wg tego co piszesz nie da się kupić gotowego w miarę sensownego kompletu lamp

Przecież napisałem wyrażnie że trzeba mieć zaufanego sprzedawcę lamp .

 

14 minut temu, Yodzisław napisał:

Trzeba "przewalić dziesiątki" żeby trafić na udane zestawienie

Dziesiątki to musi sprzedający pomierzyć  by dobrać , w pary kwartety sekstety itd .

 

Kupując od nieznanej osoby , do końca nie wiesz co kupisz , loteria !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SynSama napisał:

I ciągle te same teksty. Ciekaw jestem, JAK chcesz być ostrożnym i jak nie kupić lamp wyeksploatowanych, czy uszkodzonych ?

Przede wszystkim nie kupujemy lamp które wyglądają na używane, mają starte napisy, widoczne przyciemnienia (nalot śmierci) w dodatku nie były mierzone, parametry nieznane. W takim wypadku, ryzyko jest tak duże, że ja nigdy takich lamp nie kupuje. Jeżeli lampy są używane, ale wyglądają ok bez nalotów, do tego były mierzone, są wyniki pomiarów. To już zupełnie inna sprawa i szansa na to ze kupimy dobre lampy jest bardzo duża. Najpewniejsze są jednak lampy, całkiem nowe, NOS z opakowania zbiorczego, lub w pudełkach fabrycznych. Dobrze jest dopytać sprzedawcę, jaka jest historia lamp i czy rzeczywiście wie co sprzedaje. Że nie są to lampy np. gdzieś znalezione, które być może ktoś wyrzucił. 

 

      

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakieś pół roku kupiłem z 30 lamp,wszystko stara produkcja,z tego forum,z ebaya,allegro i wszystkie grają i parametry jeśli były podane,zgadzały się.

Czego się bać?

Jeśli przestrzega się kilku prostych zasad,o których inni wyżej wspominali,ciężko trafić na oszusta a i tak można lampę odesłać,albo wszcząć spór,jeśli taka możliwość istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350zł + 264zł = 614zł - tyle kosztuje pierwszy lepszy wyszukany przeze mnie zestaw nowych lamp, które "mogą jebnąć w każdej chwili". Średnio to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, po dwóch stronach wątku sam sobie musiałem odpowiedzieć na proste jak drut pytanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Yodzisław napisał:

No proszę, po dwóch stronach wątku sam sobie musiałem odpowiedzieć na proste jak drut pytanie. 

Jak pewnie zauwazyles, twoje pytanie Nie bylo proste bo kazdy interpretuje slowo “sensowny” w inny sposob, ale pewnie tez widzisz, ze wiekszosc jest zgodna co do tego co napisaleM w poscie #46, czyli sensownie to z lampami NOS a to jest koszt okolo 1500zl, nie uczestniczyles w konwersacji wiec wyszlo jak wyszlo.

Co by wyczerpac temat doglebnie to tak jak napisalem wczesniej, lampy mocy z kraju smoka sa naprawde nie zle, zdazaja sie padajace ale tak jak i to ze NOS padnie z jakiejs przyczyny, to tylko lampy, nie mniej jednak w wiekszosci przypadkow nie ma z nimi problemow. Przewijajace sie w necie informacje o tym ,ze jakas padla wybijaja sie z nicosci bo oczywiste jest,  iz nikt nie bedzie pisal bez powodu ze jego wzmacniacz gra na lampach od 5tys godzin i jest wszystko ok, gdyby te lampy padaly z taka czestotliwoscia to na rynku napewno nie bylo by jiz NOSow i przedewszystkim malo kto kupil by wzmacniacz lampowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nie czyta pytań ze zrozumieniem tylko próbuje rozkręcić dyskusję na temat "wyższości radeonów nad ividią". Nie pytałem się o sensowne, tylko "sensowne najtańsze". No i jest odpowiedź - 1500 złociszy. Przy okazji - ten zestaw który wynalazłem wyżej to wygląda wg tego co napisałeś że to kaszanka bo to połowa kwoty którą podałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz w miare przyzwoicie i naprawde niskim budzecie to:

el34 Tungsola i 12ax7 Psvane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yodzisław napisał:

"wyższości radeonów nad nvidią"

Poprawiłem literkę.

?

Widać swój chłop.

Sorry za OT.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.