Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy zestaw do rocka i metalu - 2000zł i 3000zł - TEMAT RZEKA!


Hammett

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda na Audio Show byłem ostatnio 4 lata temu, ale nie dzieliłbym kolumn na audiofilskie i nieaudiofilskie tylko dobre i słabe

Dobra kolumna powinna dobrze zagrać każdy rodzaj muzyki, w przeciwnym razie jak ktoś słucha różnorodnej muzyki to musiałby mieć kilka zestawów ( inny do jazzu inny do metalu itd. )

Jeżeli kolumna ładnie plumka a na ostrzejszej muzie się wykłada to nie można jej uznać za dobra bez względu na cenę

Natomiast tzw "audiofile" to nie jest jakiś osobny gatunek , czy rasa , i słuchają tylko plumkania

To zwykle ludzie , którzy szukają dobrego brzmienia a muzy słuchają baardzo rożnej

Niestety czasem samo brzmienie czasem pogoń za wymarzonym brzmieniem staje się ważniejsza od słuchania muzyki i wtedy ten cały audiofilizm może się przerodzić w groźna chorobę , której powikłaniami są pusty portfel i rozbite rodziny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Dodatni i Jimmy Morawka. No same słuszne słowa prawicie. Ale prosimy o konkrety.

Bo wiemy co chcemy usłyszeć, wielu z was zapewne przerzuciło tony sprzętu.

A nie chcecie pomóc.

Jaki model wzmaka i jakie głośniki, do tego CD. 3000 to umowna kwota, może

być troszke podniesiona ale trzeba jakąś określić jako punkt wyboru w budżetówce.

Więc Panowie wyjadacze praktycy, gdzie jesteście. KOnkretnie, modele

używane albo nowe. Jeżeli nie nowy NAD czy Rotel to dlaczego też nie stary Marantz,

Yamaha czy Marantz. Kolumny podawajcie popularne łatwe do dostania a nie niszowych firm.

Jakie CD a jezeli nie to jaki DAC albo wzmak z DACem.

Naprawdę, rozkminiamy konkretne modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale ja nie przerzuciłem ton sprzętu, bo zawsze jak coś zmieniałem, to zwyczajnie staram się dołożyć kasy (tyle ile mogę) - żeby osiągnąć jakiś wyraźny wzrost jakości.

Kręcenie się wokół jednej półki cenowej i przewalanie tam klocków uważam za kompletnie bezproduktywne.

 

Jak miałem zestaw za ~3k, to miałem marantza MP-72, acoustic energy neo 3 i asusa xonara one.

Grało to moim zdaniem bardzo fajnie. Leciutko ten zestaw fajniej grał elektronike/jazz niż metal - ale to wynika z obiektywnych w tej kategorii cenowej przeszkód. W tej cenie nie osiągnie się odpowiedniej wydajności prądowej i nie utrzyma basu w ryzach. Więc np. beat w elektronice jest bardzo przyjemy, ale pulsowanie gitary basowej potrafi się zupełnie gdzieś zgubić. Tego nie przeskoczysz bez 2,5 krotnego zwiększenia budrzetu i nie ma tu co dzielić włosa na czworo przy wyborze wzmacniacza za 500 zł.

Natomiast z okresu poszukiwania nowego wzmaka za 4k mogę ci powiedzieć, że marantze, yamachy, cambridge audio trzymają zbliżony, solidny poziom. W tej kategorii cenowej fajnie trzymają się tez egzotyki typu xindak (i pewnie inne chińczyki). Natomiast bardzo na minus odstawały mi NADy i rotele i zwyczajnie unikałbym ich w każdym przedziale cenowym.

Podobnie z kolumnami - poziom trzymają monitor audio, acoustic energy (wiadomix ;), tannoye. Bardzo na minus odstaje np. B&W.

W ostatnich latach przybyło też sporo trzymającego dobry poziom polskiego sprzętu - ale to takie ogólne wrażenie z jakichś wystaw itd. więc nie rzucę konkretnymi firmami czy modelami.

 

Przy czym najbardziej mnie śmieszy, kiedy ludzie zapytani o zestaw do metalu często wyskakują z NAD+B&W - skąd to się bierze nie mam pojęcia, ale powinno być karalne :)

 

Natomiast tzw "audiofile" to nie jest jakiś osobny gatunek , czy rasa , i słuchają tylko plumkania

 

Tak i to widać na różnych audio szołach - te smutne tabuny avarage joes snujące się smętnie w nadziei że gdzieś znajdą coś innego niż te plumki. Jak ktoś puści czasem brothers in arms to lecą jak ćmy do ognia :)

 

Acha, jeszcze jedno - czy na pewno dobrze załapałem, bo w sumie nie wiem do końca - szukasz zestawu za 3k, czy szukasz zestawu za 2-3k za element? xD

 

Jak to drugie, to bardzo mało brakuje, żeby złożyć już dobry zestaw...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirk (Hammet )

Moje typy w rozsądnych pieniądzach

Zacznijmy od kolumn , bo chyba najważniejsze -

JBL Ti 1000- używane kupisz za 2000 pln, stosunek cena/ jakość nie do pobicia , 80% brzmienia Totem Mani2 za 1/4 ich ceny i są latwosterowalne , wiec nie potrzeba megapieca za megakase , bas jak z dużej podłogówki

Z tym , ze ze zle dobranym tranzystorem mogą zagrać ostro na gorze( u mnie grały z lampami )

 

Amplituner vintage- Sansui z serii G, najmniejszy G2000 widziałem niedawno na ebay.de za 700 pln, co prawda moc 2x16 wat , ale z JBL sobie poradzi

 

CD- California Audio Labs Icon mkII - trafisz za 1000-1500 pln.

Rasowe amerykańskie granie w stylu Thety i Wadii za dużo mniejsze pieniądze ,

Marantz CD16 wypadł przy niej dość blado

Z tym ze jak to w CD, głowy za napęd SOA Panasonica nie daje.

DAC - stary PS Audio SL Three ( PCM63 i antijitter od ultraanaloga, do tego xlr ) - kupiłem za 200$ ( z tym ze max 20 bit , wiec z hi- resami się nie pobawisz )

Ale przy niskiej cenie zawsze musi być jakiś kompromis

 

Myśle , ze są to propozycje trochę inne od wszechobecnych Nadow i Pylonów

 

Jeśli natomiast ma być 2-3k za klocek, to wśród używanego sprzętu jest już naprawdę w czym wybierać

 

Aha

Zapomniałem o wzmaku

Tu chyba najtrudniej bo jak dla mnie cała budżetówka do 1000 pln bez względu czy to Yamaha, Denon, Marantz czy inne Onkyo gra prawie tak samo i ogólnie słabo

( z reszta jak widzę post z pytaniem w stylu : Yamaha czy Denon ? To odpowiedz nasuwa się sama : wszystko jedno )

Jakbym już jednak miał te 1000 pln na wzmaka to chyba polowałyby na jakaś amerykańska końcówkę z tych tańszych ( B&K, Adcom, Hafler, Parasound ) a później dostukal na preamp

Kiedys kupiłem vintagowa końcówkę Audio Research D-100b za 1400 pln

A z tych japoncow , za które niedałbym jednak więcej niż tysiaka ( bo dźwiękowo nie są więcej warte ) najlepsze , z tych które słuchałem :

Denon PMA-1560

Yamaha 1070

Rotel 985

Nad 372

Ale tych nie polecam , zwłaszcza do metalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dalej w ten nowy sprzęt nie wierzę, nowe Marantze czy Yamahy dobrze grają? Też raczej górą a CA ma marny bas.

 

Używany powiedzmy CD 500, wzmak 1000 zestawy 1500, tu biorę pod uwagę lata 80-90 wzmak, 90-00 CD czytające CDR, 90-00 zestawy

 

używany do 10lat CD 700, wzmak 1300, zestawy 2000

 

w zupełnie nowy oprócz DAC i aktywnych monitorów raczej nie wierzę

 

Raz miałem okazję odsłuchiwać sprzęt z różnej półki cenowej w salonie na swoich płytach z rockiem gorzej i lepiej zrealizowanych, wszystko brzmiało

 

drewnianie płasko a Meta tragicznie. Mówię Panie co to jest, to stara wieża u Mirka w warsztacie gra lepiej, z lepszym wykopem i średnicą.

 

Sprzedawca oburzony natychmiast zmienił na audiofilską płytę z plumkaniem i

 

zaraz się zadowolenie zarysowało na jego twarzy. Innym razem odsłuchiwałem Mete na jakimś wyższym modelu słuchawek Audio-Technica za ok.

 

4000 plus wzmacniacz słuchawkowy za ok.5000. Wtedy się pierwszy raz dowiedziałem że słuchawki mogą brzmieć beznadziejnie - krew z uszu,

 

kłująca góra, zero basu. Pomyślałem, że przecież moje Sennheisery portable za 150zl grają 100x lepiej z niezłym basem z laptopa.

 

Co do B&W pełna zgoda, zestawy tej firmy brzmią beznadziejnie, nieprzyjemnie metalicznie (dlatego się pewnie nadają do metalu xD).

 

JImmy proponujesz trochę niszowy sprzęt używany, może być problem ze serwisem i wtedy tylko na złom a taki Marantz CD

 

16 jest pancerny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dalej w ten nowy sprzęt nie wierzę, nowe Marantze czy Yamahy dobrze grają? Też raczej górą a CA ma marny bas.

 

No zależy z czym porównasz. Bo jak człowieka ma do wydania 10k to mu lekko przychodzi powiedzieć, że do kwoty x to wszystko jest do dupy :)

 

IMHO japońsie/brytyjskie wzmaki za 4k grają bardzo ok. Żeby mieć w tej kasie coś lepiej, to trzeba kombinować z chińczykami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez fajny nowy sprzęt , ale jak mawiał Ferdek Kiepski : " to nie są tanie rzeczy "

Upolowania fajnego vintage w dobrym stanie wymaga natomiast sporo szczęścia i cierpliwości

Moje typy masz powyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz Nie Dodatni i Morawka macie przeciwne zdania, twierdzisz, że są wzmaki za 4k dobrze grające a Morawka, że wszystkie japońce gówno warte. A co jeżeli chodzi o CD, może zamiast jakieś dobre DVD np. Denon 5000?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

JImmy proponujesz trochę niszowy sprzęt używany, może być problem ze serwisem i wtedy tylko na złom a taki Marantz CD 16 jest pancerny.

 

 

Kupno używanego sprzętu zawsze jest obciążone duża doza ryzyka, za to za relatywnie mniejsze pieniądze mamy lepsze brzmienie

Ten niszowy sprzęt zwykle gra lepiej od mainstreamu

A co do CD Marantza ( miałem CD10 i CD16 ) pancerne wykonanie i niezawodny napęd, który czytał wszystko , ale brzmienie jakieś takie nijakie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany powiedzmy CD 500, wzmak 1000 zestawy 1500, tu biorę pod uwagę lata 80-90 wzmak, 90-00 CD czytające CDR, 90-00 zestawy

 

A taka jeszcze śmieszna historia, z ostatniego audio show. Byli jacyś śmieszni kolesie, co klepią jakieś kable w garażu i sprzedają za astronomiczne kwoty. No i mieli taki super pomysł na promocję, że wepną te swoje kable, w jakiś tani system i w ten sposób pokarzą, jakie te kable są super. Pamiętam, że grał to z CDkiem marantza z lat 90tych (bardzo ładny z wyglądu swoją drogą i kiedyś go sobie kupię na transport ;). Reszty toru nie pamiętam - jakieś mało estetyczne stare graty więc się nie przyglądałem.

 

No i grało to wszystko całkiem zajebiście, pomijając cenę tych magicznych kabli, to to był zestaw za te właśnie 3k i niczym specjalnie nie ustępował 10 razy droższym w sąsiednich pokojach. Tyle tylko, że to było dość małe pomieszczenie i do większego jednak potrzebne byłyby większe kolumny i mocniejszy wzmak.

 

Także, jak ktoś nie wierzy w bajki o tym jak to kabel z powietrza dorobił dźwięki, których nie podał przetwornik w marantzu - to ja każdemu tego marantza polecam :) -Marantz CD-72

 

Do tego wzmacniaczyk do kompletu, czyli Marantz PM-72/PM-75/PM--80 i zostaje 1500 zeta na jakieś podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze , ze wszystkie Japonce są kupę warte, mówię o budżetówce za 1000 pln

Sam miałem fajne wzmaki z kraju kwitnącej wiśni

Sansui AU-X1- dałem 2200 pln

Accuphase 303x - dałem 2500 pln

Sansui BA /CA 2000 - dałem 4000 pln

Ale to było jakieś 15 lat temu , a dzisiaj takiego Accu poniżej 5k nie kupisz, a AU-X1 to widziałem nawet za 10k , ale cóż oszołomów nie brakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz Nie Dodatni i Morawka macie przeciwne zdania, twierdzisz, że są wzmaki za 4k dobrze grające a Morawka, że wszystkie japońce gówno warte.

 

Nie wiem czy przeciwne, czy po prostu Morawka nie pisze trochę w oderwaniu od przedziałów cenowych - takie mam wrażenie przynajmniej. Ja jeszcze pamiętam jak słuchałem wzmacniacza za 500 zł i jak słuchałem na wzmaku za 4k, zresztą dalej często sobie słucham u braciaka - i to są naprawdę kwoty, które dla większości ludzi bez bardzo zaawansowanej nerwicy wyczerpują temat audio.

 

o Sansui mówią że to następna moda w vintage, przewartościowany sprzęt niczym nie różni się od innych flagowych japońców

 

W ogóle jest moda na vintage - cwaniaki sprzedają sprzęt z cenami x4, razy x5 w stosunku do tego co było np. 5 lat temu. Znajomy kupił sobie marantza PM-75 za 700 zł (bo już wtedy był to modny model) - a teraz te wzmaki sprzedawcy próbują za 2k wystawiać. Nie mówiąc o jakichś marantzach z lat 70tych, które z 300 zł za klocek potrafią czasem wskoczyć na 5k. No ale jak ktoś chce tyle dać za vintage look to ja mu nie bronię ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innego tematu odpowiedział mi pacjent tak "...Jeśli ktoś Ci napiszę że PM-80 z CD z lat 90 zagra jak Hegel z USB to gratuluję mu dobrego samopoczucia :)..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co piszą z kolei o PM-75

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dimension "...Miałem Marantza PM-75 i Rotela RA-985.Pierwszy to ocieplony dzwięk drugi to dynamika idealny do rocka..."

 

Krzysztof_54067 "...Miałem PM75 a potem Nad 356. Ten model NAD'a to klasa wyżej..."

 

S4Home "...Także uważam że PM75 nie był specjalnie udanym modelem mimo powszechnie zachwalanych 75 i 80. PM8000 jest ciekawszy..."

 

No i bądź tu mądry, gdzie 2 Polaków tam 3 opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bądź tu mądry, gdzie 2 Polaków tam 3 opinie.

 

Wiadomo :)

jak sam nie posłuchasz to nie będziesz wiedział :)

 

Jeśli ktoś Ci napiszę że PM-80 z CD z lat 90 zagra jak Hegel z USB to gratuluję mu dobrego samopoczucia :)..

 

Ale jaki Hegel w sumie? :) Bo jak taki hegel za jakieś <3k nowy (są takie?) - to właśnie tak zagra. :)

 

Z tego co widzę najtańszy Hegel - Hegel H70 - na allegro chodzi po 4,4k. To jeśli on trzyma poziom typowych wzmaków z tego przedziału cenowego, to oczywistym jest że zagra lepiej, no ale też będzie droższy 4 razy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammet

To ze z Ujemnym różnimy się zdaniem to chyba normalne, stara rzymska maksyma mówi:

" ile ludzi tyle opini"

Ważne , żeby to swoje zdanie mieć , wiedzieć czego się chce i nie polegać na opini innych bo każdy z nas słyszy inaczej i ma inne gusta.

( choć spytać o rade bardziej doświadczonych nie zawadzi , żeby nie popełnić ich błędów )

Z reszta podobno: " Kto pyta nie błądzi "

Napisałem Ci moim zdaniem jest warte uwagi w rozsądnych pieniądzach , co z tym zrobisz zależy od Ciebie

 

Ujemny

Faktycznie pisze trochę w oderwaniu od kategori cenowych, ale chciałbym uzmysłowić , ze wszystko ma swoją cenę i tak naprawdę nie da się tanio i bardzo dobrze ( można przyzwoicie , żeby przyjemnie się na tym słuchało - co chyba najważniejsze )

Ale nigdy żaden Marantz za 1000 pln, choćby go zlampizowal i zmodyfikował jakiś forumowy Wielki Elektronik, hi- endem nie będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij w mrowisko.

Piszecie, że B&W do metalu się kompletnie nie nadaje. "Słupki" i nowe ich kolumny tak, do d..y. Ale B&W DM16 bardzo dobre do takiej muzyki. Ciężko toto dostać, ale do metalu pierwsza klasa.

Nie wiem jak polecane tutaj JBL Ti1000, ale Ti5000 (a jest to ta sama linia) do metalu słabo, a JBL TL260 beznadziejne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ze widzisz Hammett każdy ma swoje typy i to co podoba się jednemu, niekoniecznie przypadnie do gustu drugiemu

Kwestia "lepszosci " w audio to najczęściej kwestia subiektywnego odbioru

Wiem, ze to banał ale po prostu musisz słuchać

Sprawdzając kolumny zawsze trzeba mieć jednak na uwadze zestawienie w jakim grają ( wzmak i źródło ) i zapodać różne rodzaje muzyki

Na koniec włożę kij w mrowisko...

Słucham sobie właśnie ...and Justice for All

I choć opinie o realizacji tej płyty są bardzo różne to na moim zestawie brzmi to po prostu zajebiscie

( ale wiadomo każda ... swój ogonek chwali )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co podoba się jednemu, niekoniecznie przypadnie do gustu drugiemu

. Niekoniecznie, co dobre powinno się spodobać co najmniej 70% ale jak twierdzi JKM większość ludzi to idioci.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś konkretne rzeczy morawka podał sensowne przykłady w większości pokrywają się z moimi. I niestety teraz handlarze podchwycili biznes na srarym audio i ceny poszły w kosmos dlatego nie warto nagłaśniać zbytnia dobrego starego sprzętu a jest tego trochę.

Sansui już jest przegrane w czasach kiedy ja kupowałem wzmacniacze sansui to była to okazja dobry sprzęt za małe pieniądze serie aux7xx za 700zl można było wyrwać teraz pewnie z 2000 trzeba dac chociaż nawet z jbl ti1000 dawał radę a są to wymagające kolumny wbrew pozorom.

 

Także szukać niepopularnych vintage najlepiej made in USA i będzie bardzo dobrze i tanio. Do czasu aż sie handlarze nie dowiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok Panowie, są już małe zarysy jak wskazali Niedodatni i Jimmy Podravka:

 

1. Cd-72 Marantz, czemu ten skoro nie ma słynnego 1541? Czy będzie czytał wszystkie CD-R

i są ewentualnie części do przeszczepów?

 

2. Wzmak PM-80,75 do którego modelu serii polecacie, czy bardziej współczesny PM-78 jeszcze obleci?

Podobno Marantze nie mają zbyt mocnego basu.

A co sądzicie o Grundigu Fine Arts 9000 jest tego trochę, swego czasu strasznie tu na forum

zachwalany. A seria Sony ES jest cała taka rzeczywiście znienawidzona?

 

3. Zestawy, tu kwestia dalej otwarta mamy na nie zakładane 1500 w porywach do 2500.

(jeszcze na kable nawet najtańsze przyzwoite musi parę groszy zostać)

 

Gdzie szukać tych made in USA i kogo wogóle polecacie na ewentualne doprowadzenie

vintage do idealnego stanu bo zakładam, że mogą być drobne poprawki i jak poznać, że sprzęt nie był

grzebany przez druciarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na Audio Show byłem ostatnio 4 lata temu, ale nie dzieliłbym kolumn na audiofilskie i nieaudiofilskie tylko dobre i słabe

Dobra kolumna powinna dobrze zagrać każdy rodzaj muzyki, w przeciwnym razie jak ktoś słucha różnorodnej muzyki to musiałby mieć kilka zestawów ( inny do jazzu inny do metalu itd. )

Jeżeli kolumna ładnie plumka a na ostrzejszej muzie się wykłada to nie można jej uznać za dobra bez względu na cenę

Natomiast tzw "audiofile" to nie jest jakiś osobny gatunek , czy rasa , i słuchają tylko plumkania

To zwykle ludzie , którzy szukają dobrego brzmienia a muzy słuchają baardzo rożnej

Niestety czasem samo brzmienie czasem pogoń za wymarzonym brzmieniem staje się ważniejsza od słuchania muzyki i wtedy ten cały audiofilizm może się przerodzić w groźna chorobę , której powikłaniami są pusty portfel i rozbite rodziny...

 

to co napisałeś teraz to całe sedno tego co sam myślę , nie ujął bym tego lepiej

 

panowie , dołączę się do dyskusji z zapytankiem , mianowicie czy ktś z Was się orientuje czy yaqin ms 650 B zagra dobrze z kolumnami Klipsch rp 280 f ?? proszę o pomoc . do muzyki typu pink floyd, led zeppelin, king crimson ,procol harum i trochę starego metalu ale również takich klimatów jak vangelis , dead can dance trochę popu i jazzu np. charles mingus

 

panowie , dołączę się do dyskusji z zapytankiem , mianowicie czy ktś z Was się orientuje czy yaqin ms 650 B zagra dobrze z kolumnami Klipsch rp 280 f ?? proszę o pomoc . do muzyki typu pink floyd, led zeppelin, king crimson ,procol harum i trochę starego metalu ale również takich klimatów jak vangelis , dead can dance trochę popu i jazzu np. charles mingus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem i trochę umownie rzecz ujmując

Cała ta wypowiedź jest bardzo umowna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Cd-72 Marantz, czemu ten skoro nie ma słynnego 1541? Czy będzie czytał wszystkie CD-R

i są ewentualnie części do przeszczepów?

 

"it's not just about which ICs a players is using, it's how they are implemented." :)

Na pozostałe pytania powinna być odpowiedź gdzieś w internecie. Na długo planujesz zostać z tym CD-kiem, że o to pytasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wzmak PM-80,75 do którego modelu serii polecacie, czy bardziej współczesny PM-78 jeszcze obleci?

Podobno Marantze nie mają zbyt mocnego basu.

A co sądzicie o Grundigu Fine Arts 9000 jest tego trochę, swego czasu strasznie tu na forum

zachwalany. A seria Sony ES jest cała taka rzeczywiście znienawidzona?

 

MP-78 /PM-68 powinny być OK, ale są brzydsze od starszych :)

Moja PM-72 miała konkretne pierdolnięcie.

Grundigu Fine Arts 9000 - wydaje mi się, że japończycy, zwłaszcza w latach 80/90tych - robili lepszą elektronikę.

Sony - jakośmi brzmi niaudiofilsko :)

 

Gdzie szukać tych made in USA i kogo wogóle polecacie na ewentualne doprowadzenie

vintage do idealnego stanu bo zakładam, że mogą być drobne poprawki i jak poznać, że sprzęt nie był

grzebany przez druciarzy.

 

Nie polecam ci doprowadzania vintage do stanu idealnego, bo to zabawa droższa od tego sprzętu - chyba, że odkurzenie środka ;)

Jak sprzęt był grzebany przez druciarzy to będzie widać pęczki drutu, których nie widać na oryginalnych zdjęciach wnętrza.

Ja nie widać pęczków drutu, to można założyć, że był grzebany - ale grzebiący wiedział co robi więc jest na plus. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

panowie , dołączę się do dyskusji z zapytankiem , mianowicie czy ktś z Was się orientuje czy yaqin ms 650 B zagra dobrze z kolumnami Klipsch rp 280 f ?? proszę o pomoc . do muzyki typu pink floyd, led zeppelin, king crimson ,procol harum i trochę starego metalu ale również takich klimatów jak vangelis , dead can dance trochę popu i jazzu np. charles mingus

 

Robbit

Klipsche to kolumny dynamiczne o raczej ofensywnym charakterze, maja nieco wycofana średnice i lekko podbite skraje pasma

Nie nam tego Yaquina( na jakich to lampach , PP czy SE ? ) słuchałem tylko jakiegoś push- pulla na el34. Ale zwykle lampy maja nasycona średnice i złagodzone skraje pasma co z Klipschami się fajnie uzupełnia. Dodatkowa zaleta jest wysoka skuteczność , łatwa sterowalność tych kolumn. Podsumowując jest to dobry trop

Na pewno nie łączyłbym ich z jasnym szybkim tranzystorem

Z innych brandów do lampy mogę polecić :

Cabasse, Triangle, Focal, ProAc, BC Acoustique,

Altec

 

Zaś co do lamp i dynamiki

Dobrze zrobiony PP na KT88/6550 będzie miał lepsza dynamikę i wykop od większości tranzystorów w podobnej cenie ( zwłaszcza mikrodynamike)

Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiednich kolumn( wysoka skuteczność i równy przebieg impedancji ) Lampy nie lubią trudnych obciążeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.