Skocz do zawartości
IGNORED

Samsung mimo, że nie ma wiele treści 8K, stawia na technologię 8 K, która ma otwierać umysły na przyszłość.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i co z tego, że widziałeś?

Często doświadczenie właściwie podpowiada, co sądzić o rzeczach, których się nie widziało.

Nie muszę osobiście sprawdzać, czy można używać parasola zamiast spadochronu, by to wiedzieć. Jeśli jednak wyżej cenisz osobiste doswiadczenia, nic nie stoi na przeszkodzie, byś to sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic z tego. Najbardziej wiarygodnie brzmią wypowiedzi kogoś kto w życiu 8K nie widział. Od jutra będę tonem autorytetu wypowiadał się o smaku potraw, których nigdy w życiu nie miałem okazji spróbować. 

Zdanie

"Często doświadczenie właściwie podpowiada, co sądzić o rzeczach, których się nie widziało".

jest wewnętrznie sprzeczne. Doświadczenie z definicji można mieć wtedy gdy się coś widziało. Bez tego można co najwyżej teoretyzować. Jakie doświadczenie w naprawach samochodów może mieć tubylec z dżungli nad Amazonką, który nigdy w życiu nie widział żadnego pojazdu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że widziałeś, skoro piszesz takie farmazony, że smiech bierze? Żebyś choc trochę rozumiał, co piszesz...

Nie wystarczy widzieć,  lepiej jest ZROZUMIEĆ, a z tym u Ciebie krucho.

8 minut temu, Bobcat napisał:

Zdanie

"Często doświadczenie właściwie podpowiada, co sądzić o rzeczach, których się nie widziało".

jest wewnętrznie sprzeczne.

Bynajmniej. Coraz wiecej jest odkryć, które opracowane teoretycznie, latami czekały na potwierdzenie, jak choćby przytaczana przez Ciebie, a nie rozumiana, teoria względności, czy od lat slynny, a dopiero teraz potwierdzony, bozon Higgs'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje oceny są dla mnie doskonale obojętne. Rób dalej z siebie pajaca udając eksperta czegoś, którego w życiu nie widziałeś Wielki Teoretyku. To już nawet nie jest śmieszne. To jest żałosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów nie masz niczego sensownego do powiedzenia, więc włącza ci się tryb "agresja". 

Wróć do opracowania NHK o twoim umiłowanym 8k i wreszcie zrozum, co piszą eksperci. Może w końcu dotrze do ciebie, jakie glupoty cały czas smarujesz na forum, robiąc z siebie pośmiewisko.

W teorii, gdy jest prawdziwa, nie ma niczego złego.

Gorzej, gdy próbujesz czegoś w praktyce, nie znajac teorii działania. To jak dać małpie granat do zabawy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana....widzę że trochę pospaliście.      :)))

Słuszna uwaga, powróćmy do konkretów. W pisaniu o niczym, w skierowywaniu rozmowy na boczny tor gdy sypią sie argumenty @Bobcat nie ma równych.   :)

12 godzin temu, Bobcat napisał:

W tym konkretnym przypadku beton ma taką przewagę, że 8K osobiście oglądał. W przeciwieństwie do wybitnych znawców tematu, którzy tego nie widzieli w życiu, a jedynie nafaszerowali sobie główki teorią. A teraz myślą że wiedzą wszystko.

Badania NHK ciągle przypominają (coś czego Ty usiłujesz nie dopuszczać do świadomości) że nie ma żadnego wyjątku 8K, innych rozdzielczości dotyczą te same zasady.....również widzenie tego "coś"!
Biorąc to pod uwagę Twoje króciutkie doświadczenie z 8K można traktować tylko jako epizod w którym poddany zostałeś mocnej sugestii z której nie potrafisz się wygrzebać.   :)))

Nigdy nie chwaliłeś się z jakiej to odległości doświadczyłeś tego "coś"....a może już zapomniałeś że efekt wow wraz z odległością staje się słabszy? Pochwal się co z tego pamiętasz, co jest rzeczywistością a co narosłym przez lata zasugerowaniem obrazem testowym który każdy (jak widać na zdjęciach) prawie zawsze z nosem w ekranie ogląda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bobcat napisał:
22 godziny temu, Maju napisał:

sama rozdzielczość gwarantuje "odlot". 

Gwarantuje. Bezpośrednio oraz pośrednio poprzez generowanie zjawisk podprogowych.

Musiałeś doznać mocnego wrażenia gdy oglądałeś te 8K skoro usiłujesz naciągać fakty by uzasadnić coś czego nie ma.....ale jest niewielki postęp w stosunku do tego co kilka miesięcy temu mówiłeś chcąc gloryfikować rozdzielczość. Wtedy twierdziłeś że odróżniałeś HD od SD z 20 metrów.....wtedy to miałeś "podprogowy" odlot.     :))

Nie ma w całym tekście badań NHK słowa o jakiś zjawiskach "podprogowych", jest jasno napisane że z odległości 1.5 H jest możliwe odróżnienie 8K od 4K, 3 H HD od 4K itd., tyle i tylko tyle. 
Nie będziesz olśniony jakością 8K (itd.) z podanej odległości.....zrozumiesz to wreszcie??

Gdyby @Maciej Koper wiedział że uczepisz się tego określenia jak pijany płotu i zaczniesz używać jako "argumentu" dla mataczenia badaniami, pewnie by go nie użył.....jestem pewny.   :))

 

Powtarzam, sama rozdzielczość bez innych pięciu czynników podanych niegdyś (w obrazowym wieloboku)  nie wnosi nic poza większą rozdzielczością.....masz telewizor HD zmniejsz mu kontrast, jasność, podświetlenie i ogranicz kolory....pozostanie niemal sama rozdzielczość.....z 8K nie będzie inaczej.
Gdy pozbawisz je atrybutów w postaci wyśrubowanych pozostałych parametrów będzie się wyróżniać TYLKO tym że zobaczysz tam więcej szczegółów.....z nosem w ekranie.   :))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Wielki Teoretyk. Przy spotkaniu teoria vs praktyka brakuje argumentów. Trzeba więc ratować twarz żądając przedstawienia coraz to nowych szczegółów bocznych. Przypomnijmy w skrócie:

- jak był skalibrowany telewizor

- jaki to model 

- jaka wielkość

- z jakiej odległości oglądałem

- jaki to był materiał (żadne demo, filmy)

- z jakim bitratem był program

Wszystko aby znaleźć jakiś haczyk na którym można się zaczepić. Z zaciekawieniem czekam na oczekiwania kolejnych szczegółów, jakże istotnych dla sprawy o której tutaj rozmawiamy. Na przykład jaki był wzrost i waga osoby, która robiła prezentację w salonie NHK w Tokio gdy po raz pierwszy oglądałem 8K na żywo. Oraz jaki ma rozmiar obuwia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmydlaj tematu.....wyśmiewałeś (w celu rozmydlenia tematu) słyszących różnice między kablami a sam stawiasz się w jeszcze gorszej  sytuacji.....chcesz wmówić że widzisz coś czego inni nie potwierdzili.
Mało tego, nie chcesz nic na ten temat więcej napisać drwiąc z tego nieśmiesznie....dziwisz się że poważnie Ciebie nie potrafimy nieraz potraktować?  

W porównaniu z tymi co 8K widzieli i testowali w poważny sposób nie masz prawa rościć sobie pretensji do specjalnego traktowania Ciebie "bo widziałeś".....co z tego jak okazuje się to nie bardzo wiesz co widziałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem  w stanie podać rozmiaru obuwia tamtej osoby? Oto dowód jak Bobcat konfabuluje! 

Rozmowa z teoretykami jest stratą czasu.

1 minutę temu, Maju napisał:

Nie rozmydlaj tematu.....wyśmiewałeś (w celu rozmydlenia tematu) słyszących różnice między kablami a sam stawiasz się w jeszcze gorszej  sytuacji.....chcesz wmówić że widzisz coś czego inni nie potwierdzili.
Mało tego, nie chcesz nic na ten temat więcej napisać drwiąc z tego nieśmiesznie....dziwisz się że poważnie Ciebie nie potrafimy nieraz potraktować?  

Aha. Czyli słyszący różnice między kablami (choć multum osób kwestionuje) to święta prawda? Natomiast postrzeganie różnic miedzy 8K a 4K z większej odległości niżby to wynikało z obowiązujących na chwilę obecną teoryjek to moje zmyślenia? Podwójne standardy? Podwójna skala ocen? 

Jak mnie traktują Wielcy Teoretycy którzy nigdy 8K nie widzieli - mam głęboko w %÷&#*.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, spędził parę chwil z pięknością (8K), zakochał się a po latach nie potrafi wiele powiedzieć co go urzekło, nie potrafi opisać jak wyglądała.....psychologia zna takie przypadki.  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądała opisałem dokładnie. Nie po latach, gdyż po tym również miałem okazję oglądać. Opisałem dokładnie co widziałem i co mnie urzekło.

Powtarzam: jak mnie traktują Wielcy Teoretycy którzy nigdy 8K nie widzieli - mam głęboko w %÷&#*.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Bobcat napisał:
29 minut temu, Maju napisał:

Nie rozmydlaj tematu.....wyśmiewałeś (w celu rozmydlenia tematu) słyszących różnice między kablami a sam stawiasz się w jeszcze gorszej  sytuacji.....chcesz wmówić że widzisz coś czego inni nie potwierdzili.
Mało tego, nie chcesz nic na ten temat więcej napisać drwiąc z tego nieśmiesznie....dziwisz się że poważnie Ciebie nie potrafimy nieraz potraktować?  

Aha. Czyli słyszący różnice między kablami (choć multum osób kwestionuje) to święta prawda? Natomiast postrzeganie różnic miedzy 8K a 4K z większej odległości niżby to wynikało z obowiązujących na chwilę obecną teoryjek to moje zmyślenia? Podwójne standardy? Podwójna skala ocen? 

Dotrze do Twojego rozumu że przyjąłem do wiadomości co potwierdziłem sam (widzę różnicę między SD a HD z dwukrotnie większej odległości niżby to wynikało z tabel odległości) to już na początku cytując jako pierwszy badania NHK w tej sprawie!!!Ile jeszcze tych matactw z Twojej strony będzie??

To Ty nie rozumiesz że w praktyce to nie daje tyle ile usiłujesz insynuować!
Nikt dotąd tak tu jak i  prasie oprócz Ciebie nie usiłował sugerować że coś jest poza badaniami NHK boś podobno tego dostąpił....nie dziw się że traktuję Ciebie inaczej (tak jak zasługujesz) niż "słyszących" kable.    :)))

8 minut temu, Bobcat napisał:

Jak wyglądała opisałem dokładnie. Nie po latach, gdyż po tym również miałem okazję oglądać. Opisałem dokładnie co widziałem i co mnie urzekło.

Powtarzam: jak mnie traktują Wielcy Teoretycy którzy nigdy 8K nie widzieli - mam głęboko w %÷&#*.

Wiem co (ile kłamstw, w ilu tematach) wypisywałeś o 8K wcześniej.....nie sposób tego zliczyć.  :)
"Wiem co widziałem, ale nie powiem bo już to mówiłem".....kolejne sprytne ale jakże dziecinne unikanie poważnej rozmowy.
I ty mi nieraz stawiasz zarzuty ze piszę z pozycji belfra.....   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Matactwa". "Kłamstwa". "Insynuować". Używając obelg wystawiasz świadectwo wyłącznie sobie.

Tak. Wiem co widziałem. Napisałem to. I nie będę tego po raz n-ty powtarzał. Wiem do czego zmierza ta taktyka: użyję innego (ale znaczącego to samo) zwrotu, inaczej postawię przecinek - wtedy Ty tryumfalnie obwieścisz że się plączę w zeznaniach. 

Tego typu metody są w moim przypadku nieskuteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wstydzę się słów które najlepiej oddają, opisują to co robisz. Przecież wiesz że na każde z tych słów w niedługim czasie mogę podać szereg dowodów (z cytatami włącznie) na to że to nie obelga, ale Twoje metody jakie tu stosujesz.

Kłamstw zaczynasz unikać, to dobry znak i tylko dlatego jeszcze tu piszę. Jednak matactw i insynuacji które nieraz ściśle są powiązane nadal sporo.
Mogą się te słowa dla osób postronnych wydawać obelgami, jednakże w obliczu dziesiątków przykładów jakie w tym i sąsiednich treścią tematach podawałem naprawdę nie są niczym zdrożnym.


 

Insynuujesz nadal matacząc faktami że 8K jako sama rozdzielczość wnosi coś więcej niż lepsze widzenie szczegółów.  Udajesz że nie rozumiesz że to ma miejsce z innymi rozdzielczościami.
Nikt też dotąd tak jak Ty tego nie opisał, nikt nie sugerował że 8K jest tak wspaniałe że normy odległości z badań NHK go nie dotyczą.....a widzisz tak jak inni, nie masz nadzwyczajnych zdolności, test @Maciej Koper to potwierdził.  :)
Ciągle matacząc faktami imputujesz że pomijamy badania NHK które rozszerzyły nieznacznie odległość kiedy 8K i inne niższe rozdzielczości mają jakiś sens - choć to ja te badania pierwszy tu podałem.

Jestem w stanie zrozumieć że osoba mająca taką niezrozumiałą (do jakiej mnie przyzwyczaiłeś) awersję do 4K po przejściu z 42 cali HD od razu na 85 cali 8K doznała szoku. Nie rozumiem jak można w tym szoku tak trwać parę lat, tak że nadal się żadnych racjonalnych argumentów nie dostrzega, zamyka na nie oczy jak dziecko....żadnej refleksji.      
Nie rozumiem dlaczego inni tego szoku nie doznali....a wśród nich przecież nawet maniaków AV nie brakuje.  :)  
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemądrzały ton kogoś kto stroi się w szaty eksperta i znawcy czegoś którego ani razu nie miał okazji widzieć staje się po prostu śmieszny. 

Nie posłuchałem rady kogoś mądrego aby nie dyskutować z głupcami gdyż sprowadzą mnie do swojego poziomu, a następnie pokonają doświadczeniem. Dlatego kończę z Tobą rozmowę. Będę pisał co tylko uznam za stosowne. A Ty sobie pisz "sprostowania" do woli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem obraz na różnych telewizorach, wmawianie że 8K powali mnie na kolana, doznam czegoś ponad to co możliwe przy zwykłym przeskoku na kolejną rozdzielczość pozostaw naiwniakom.  

Mówiłeś temu mądremu to co nam o 8K?
Niepotrzebnie, pewnie Ciebie miał na myśli.      :))) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znowu trochę teorii.....pomieszanej z praktyką.
Czyli suche fakty, bez lania wody o "efektach podprogowych".

" Zdecydowana większość ekspertów uważa jednak, że można przyjąć, że ludzkie oko ma rozdzielczość około 70 megapikseli, czyli wciąż dwa razy więcej niż rozdzielczość 8K. Jednak doktor Roger Clark, naukowiec (tytuł doktorski zdobył z planetologii w Massachusetts Institute of Technology) oraz profesjonalny fotograf i filmowiec, twierdzi w swoich badaniach, że ludzkie oko ma… 576 megapikseli. Jak to wyliczył? Taką rozdzielczość powinien mieć ekran zajmujący całe nasze pole widzenia, abyśmy nie widzieli na nim pojedynczych pikseli...."

"....Steve Jobs prezentując iPhone’a 4 z wyświetlaczem nazwanym Retina (ang. siatkówka) stwierdził, że jest pewna magiczna granica dla ludzkiego oka, powyżej której nie dostrzeżemy różnicy w jakości – i wynosi ona 300 pikseli na cal, kiedy trzymasz ekran w odległości ok. 30 centymetrów od twarzy. Fizycy szybko jednak obalili to twierdzenie. Doktor Raymond Soneira z DisplayMate Technologies w artykule dla magazynu „Wired” twierdzi, że ta granica wynosi dokładnie 477 pikseli na cal przy wyświetlaczu oddalonym o 305 milimetrów. Rezultat? Wyścig na piksele trwa. Najnowszy iPhone XS ma już wartość PPI na poziomie 458, Galaxy S9 oferuje 572 PPI, Google Pixel 2 Plus 538, a Sony XperiaXZ Premium aż 801 pikseli na cal."

 

Dwa słowa komentarza, może przypomnienia, tego co wielokrotnie pisałem.....8K wcale nie musi być docelową rozdzielczością.
Może być (pewnie kiedyś będzie) przejściówką do kolejnych rozdzielczości. 
Zagęszczanie pikseli posunięte do absurdu ma już miejsce.....prędzej czy później w większym lub mniejszym stopniu  zagości to w telewizorach.

 

"Smartfony trzymamy zwykle w podobnej odległości od oczu. W przypadku telewizorów sytuacja wygląda inaczej. Nasz salon rządzi się własnymi prawami, telewizor to nie tylko sprzęt, ale też mebel, element wystroju wnętrza. Istotne jest, jak daleko od niego siedzimy i ile ma cali..... "

"....Siedząc pięć metrów od 65-calowego ekranu telewizora nie będzie miało dla nas większego znaczenia, czy telewizor ten ma rozdzielczość 8K, 4K, czy też Full HD.Jednak siadając bliżej zaczniemy dostrzegać detale, a z nosem przed ekranem zobaczymy pojedyncze piksele. W rosnącej liczbie pikseli w urządzeniach chodzi właśnie o to, abyśmy tych pikseli nie widzieli. I to prowadzi nas do pierwszej wskazówki – kupując telewizor powinniśmy dobrać jego rozmiar do odległości, z jakiej będziemy go oglądać....."

"...Obecnie zdecydowana większość klientów sięga po ekrany 55-calowe i tu już ta odległość dla 4K sięga 1,16 metra, a dla Full HD 2,31 metra. Oznacza to, że siedząc bliżej niż te 2,31 metra dostrzeżemy korzyści płynące z rozdzielczości 4K...

"....Biorąc pod uwagę powyższe wyliczenia, gdyby 55-calowy telewizor posiadał rozdzielczość 8K, to optymalna odległość od ekranu powinna wynieść 55 centymetrów. Nawet odległość 116 centymetrów, w której zaczęlibyśmy odczuwać przewagę nad telewizorem 4K, wydaje się niewielka......"

Mądrego, który jak widać czytał (ze zrozumieniem) zalecenia wynikające z różnych badań (po ostatnim cytacie widać że również NHK) i zapewne widział nie raz 8K w akcji, warto posłuchać....więcej niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację jaki procent klientów podejmując decyzję o zakupie nowego telewizora kieruje się wspomnianymi wielce uczonymi badaniami i teoriami? Może raczej należałoby zadać pytanie: jaki procent w ogóle o takowych słyszał? Kto w takim momencie rozważa takie kwestie jak:

- czy jest HDR i jaki? 

- jaka przestrzeń kolorów?

- jaki kontrast? 

Może na takie kwestie zwraca uwagę ułamek promila, czyli maniacy z forum audiostereo.pl i pokrewnych.

Dla absolutnie przytłaczającej większości podstawowym (jeśli nie jedynym) kryterium jest cena. Oraz to, co im wmówi marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Proszę o informację jaki procent klientów podejmując decyzję o zakupie nowego telewizora kieruje się wspomnianymi wielce uczonymi badaniami i teoriami? Może raczej należałoby zadać pytanie: jaki procent w ogóle o takowych słyszał?

Hobbyści o tym wiedzą od dawna.

Snoby kupują dla nowości i znaczka z ilością"k", zeby się chwalić przed kolegami- też snobami.

A ci, co mają to gdzieś, kupują co stoi na półce w sklepie i ma cenę, na którą ich stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, jeszcze nabywcy patrzą na rozmiar ekranu- ci pierwsi by im się komfortowo oglądało, a trzeci, zeby im wlazł na półkę.

Nie wiem, jak z tym jest u snobów, ale chyba patrzą, by kupić droższy od kolegów-snobów. 

1 minutę temu, Bobcat napisał:

Tak zupełnie wróżąc z fusów:

- hobbyści: 1%

- snoby: 4%

- ci co mają to gdzieś: 95%.

Żebyś się nie zdziwił, ilu jest świadomych klientów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają to gdzieś kupują tanie rzeczy, jak stać ich na coś troszeczkę droższego i kupują to co wpadnie w ręce, bez zasięgnięcia jakiejś rady, bo mają kaprys, już stają się snobami.
Ci nie kupią 8K.....jeszcze długo nie.....to nie będą tanie rzeczy.   :))

Ale tak naprawdę nie wiem jak to że "głupich nie sieją" się ma do faktów, do tego co podałem w linku?  Przecież wiadomo że zdarzają się tacy co żadnych rad, nawet tych najlepszych nigdy nie posłuchają.....   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, porlick napisał:

Żebyś się nie zdziwił, ilu jest świadomych klientów...

Nie upieram się. Od razu zastrzegłem że to wróżenie z fusów. Wydaje mi się że świadomych klientów jest jakaś śladowa mikro-nisza.

2 minuty temu, Maju napisał:

Oni już są snobami jeszcze o tym nie wiedząc.

Za to @Majuwie. Jak zawsze wszystko, najlepiej i na każdy temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

.....podstawowym (jeśli nie jedynym) kryterium jest cena. Oraz to, co im wmówi marketing.

Biedni są ci którzy nie mają pojęcia co jest ważne przy zakupie, jak nie dawać sobie wmawiać i omamiać reklamom  czy marketingowym ściemom. Zwłaszcza ci którzy skłonni są bez refleksji wydać na towar duże pieniądze....taki paradoks.   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.