Skocz do zawartości
IGNORED

Telefon muzyczny vs dedykowany odtwarzacz przenośny


Luki1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie, chciałbym poruszyć trochę inny temat (nie wiem czy w dobrym dziale go rozpoczynam jak coś to proszę admina o przeniesienie). Od jakiegoś czasu myślę o kupnie odtwarzacza mobilnego typu Pioneer, Fioo itp do powiedzmy 2500. Jednak życie pisze różne scenariusze i zepsuł mi się telefon. Czy ktoś z Was porównywał muzyczne telefony które chwalą się Hifi Dac sabre typu LG v30 lg G7 z dedykowanymi odtwarzaczami? Jeżeli wypada to sensownie to w cenie telefonu byłby odtwarzacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kiedyś zgłębiałem ten temat dość szeroko, gdyż wielu melomanów stawiając pierwsze kroki w audio zaczyna od sprzętu przenośnego. Jeżeli poprzestasz na słuchaniu Spotify (jakość mp3) to topowy smartphone jest już "telefonem muzycznym" (okreslenie to pochodzi sprzed wielu lat, dzisiaj zwykle topowe smartphony posiadają dość dobre DACi) i wystarczy do niego dokupić sensowne słuchawki. Natomiast jeśli słuchasz cięższych formatów (FLAC, czy nieskompresowanego Wava) to dobry odtwarzacz jest w zasadzie bezkonkurencyjny. Ja "jadę" na kilkusetzłotowym Fiio X3 i wystarczy. nie dałbym więcej niż 1000 zł za odtwarzacz przenośny, ale to moje zdanie, chyba że pół życia spędzasz w samolocie i chcesz mieć przenośne Hifi wtedy może to ma sens.

I tak wątek jest do przeniesienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo na temat muzycznych smartfonów do poczytania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tutaj na temat LG V30:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak LG G7 ale G6 to dno, gra gorzej od mojej starej Motoroli, która też wybitna nie była. Jeśli nadal poniżej 2kpln można dostać AK70 albo inne DAPy tej klasy to brzmieniowo będzie przepaść. Przewagą smartfonów jest możliwość wyboru bardziej dopracowanego oprogramowania np. pod kątem zarządzania plikami. Ja mam AK Juniora, gra świetnie ale oprogramowanie np. w porównaniu z Foobarem mobilnym jest raczej siermiężne. Z drugiej strony jak smartfon ma Antka to można zainstalować inny program. Opcją do telefonu może być mini DAC typu Dragonfly albo smsl Idea. Nadal jest to mniej wygodne od DAPa i zżera baterie ale brzmienie może być OK.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mogę napisać o Note 8; nawet z Shure 450 gra OK. Ale - jak pisałem - poważnego odtwarzacza w jakości tel nigdy nie przebija, przede wszystkim z powodu fatalnych zwykle wzmacniaczy słuchawkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił telefon który obsługuje kodek aptX lub aptx HD , do tego bez przewodowe słuchawki które tez obsługuja te kodeki i masz super ... Ja używam Samsunga s8 i słuchawek Sony WH 1000XM2 i jest miód .

Potem takiego telefonu możesz używać jako stremera ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej sytuacji postąpiłbym tak:

  • Kupiłbym telefon, który w największym stopniu spełnia moje oczekiwania, pilnując zarazem aby dysponował dużą ilością pamięci (wewnętrznej lub na karcie).
  • Dokupił

    Ukryta Zawartość

      Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
    Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - obecnie za 220 PLN !
  • Wgrał do pamięci telefonu (lub na kartę) pliki muzyczne w formacie FLAC.
  • Podłączył słuchawki i cieszył się muzyką, bez konieczności targania ze sobą dwóch różnych urządzeń (telefon i DAP).

Przyznaję, kupiłem niedawno Shanling M0, ale bardziej z ciekawości nić z potrzeby (mój podstawowy zestaw to iPhone 8 + DF Black + słuchawki Final Audio E3000 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hmm, osobiście polecam bardzo smartfony Sony pod względem jakości dźwięku, zarówno bezprzewodowo, jak i przez słuchawki. Są bardzo niedoceniane porównując do lg na przykład. Plus własna genialna apka do odtwarzania. Ciekawą funkcja jest dsse hx, ale specjalnie nie korzystałem z racji że większość plików mam we flac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić dobre słuchawki z wbudowanym DAC'iem? Takie produkuje np. Sony.

Osobiście używałem przez rok i bez czarowania - grały rewelacyjnie (biorąc pod uwagę czynniki zewnętrzne jak mn. słuchanie muzyki w podróży).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał teraz wybierać to chyba wziąłbym iFi xDSD. Kosztuje toto 2 kpln gra genialnie, dużo lepiej od Astelli AK70 a do autobusu też się nada bo ma Aptx HD więc można strumieniować z telefonu kablem i bez kabla. Uniwersalność na pewno większa od DAPów a jakość (nawet po BT)lepsza od słuchawek Bluetooth.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.