Jump to content
audiorabbit

6sn7 wybór lampy pod konkretne oczekiwania

Recommended Posts

Witam serdecznie

jestem posiadaczem wzmacniacza lampowego Bewitch 6550 ( po modyfikacjach) na lampach mocy KT88 EH oraz lamp 6sn7 ( 2x Philips WGTA oraz 2x TungSol GT)

Chciałbym kupić parę 6sn7- jednak szukam lamp o następującej charakterystyce:

-ponadprzeciętna muzykalność.

-scena, powinna być szeroka i instrumenty namacalne

- detaliczność, szczególnie przy cichym odsłuchu, 

-emocje i wysoka kultura przekazu

Muzyka jakiej słucham - głównie jazz, nieco gitarowego grania ( np. Lee Ritenour), nieco starszych klimatów ( Daryll Hall&John Oates, Dire Straits), trochę elektroniki( Air, Yello, ) , trochę chillout

jakieś propozycje, sugestie?

Edited by audiorabbit
uzupełnienie treści

Dziękuję za info,

na jednym z popularnych portali widzę ,że są RCA 6sn7 GTB ,ale to chyba nie o takich piszesz.

To jest konkretne oznaczenie 6sn7RCA V231?

Szaraki RCA to fajne lampy ale jest z nimi duży problem - trudno kupić nie zużyte. Te z aukcji powyżej nie są NOS - są ślady "wypalenia" na górze bańki (co najmniej na jednej). Nie są też NIB - brak pudełka na zdjęciach. Brak też pomiarów.

Ja przeszedłem na zamiennik 6SN7 - 6F8G VT99 (mam zrobione końcówki pod nie, inaczej wymagają przejściówki/adaptera). Znacznie łatwiej jest o kupno prawdziwych NOS-ów w ludzkiej cenie.

Kiedyś u tego sprzedawcy można było wypożyczyć lampy do odsłuchu (wraz z przejściówkami) i wybrać pasujące. https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/311184.php

"A jeśli ty jesteś za wolnością słowa, to znaczy to, że jesteś za wolnością wygłaszania dokładnie tych poglądów, których nienawidzisz." ― Noam Chomsky

@JuG a jak oceniasz brzmienie 6F8G względem 6SN7 ? W przyszłym roku pomyślę nad czymś NOS-owym do mych 300B i nie wiem czy by takie z adapterem nie wniosły więcej niż kombinowanie z 6SN7 hmm 

300B DualMono SingleEnded

Godzinę temu, DeviLeq napisał:

@JuG a jak oceniasz brzmienie 6F8G względem 6SN7 ?

Bardzo trudno mi uogólnić - jest wiele typów jednych i drugich lamp, brzmią różnie w różnych sprzętach. Już nie pamiętam szczegółów - od paru lat nic nie zmieniam a tylko słucham. :)

Powiem tak - moim zdaniem gorsze nie są. Oczywiście, że adapter coś zawsze zepsuję (dlatego obecnie mam końcówki mocy zrobione pod 6F8G i 6C8G (odpowiednik 6SL7). Ale naprawdę trudno kupić niezużyte dobre SN-ki czy SL-ki. Jeżeli już to są dosyć drogie. Wybór prawdziwych NOS-ów i NIB-ów 6F8G i 6C8G jest jak na razie znacznie większy.

Najlepiej sprawdzić samemu w swoim systemie i na swoje ucho. U mnie najlepiej grają militarne RCA JAN CRC-6F8G VT-99 (są to też "szaraki" - mają zadymione szkło) oraz militarne Tung-Sol 6C8G VT-63 (round plate, ostatnio też tanie nie są). Ale inne typy też brzmią nieźle - lepiej moim zdaniem od obecnie produkowanych lamp które słyszałem. Plus obcowanie z lampami z czasów II WŚ to też jakieś tam przeżycie. :)

"A jeśli ty jesteś za wolnością słowa, to znaczy to, że jesteś za wolnością wygłaszania dokładnie tych poglądów, których nienawidzisz." ― Noam Chomsky

Podbijam temat.
Sam się zastanawiam nad zmianą lamp na 6f8g i zastanawiam się na jakie. Przejściówki to oczywista sprawa ale chodzi mi o jakość i charakter brzmienia.
Które 6f8g i jak brzmią RCA Sylvanie itd. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Kiedyś czytałem iż tung sole "czarne" nie mają konkurencji , tylko cena za takie dobrej jakości też jest odpowiednia ;)

Mają konkurencję, a mianowicie Ken-Rady.

Mam obie pary.

Są wspaniałe jedne i drugie, ale wygrywają Ken-Rady, jeżeli można o jakiś zawodach mówić.

Moim zdaniem oczywiście.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha!

W dniu 25.12.2018 o 17:18, mgrkleszcz napisał:

Mają konkurencję, a mianowicie Ken-Rady.

Mam obie pary.

Są wspaniałe jedne i drugie, ale wygrywają Ken-Rady, jeżeli można o jakiś zawodach mówić.

Moim zdaniem oczywiście.

Czym charakteryzują się te Ken-Rady na tle konkurencji?

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Posted (edited)

Witam

Przepraszam, ze tu pisze (uznałem, ze lepiej niech tu trafia...). Jezeli naruszam regulamin forum prosze o usuniecie.

Mam dwie pary 6F8G (wlasnie Ken Rady oraz Rca) na sprzedaz. Kupiłem na wyrost na zapas bo robia się deficytowe. Zakup z pewnego źródła. Choc mialem dwie pary Tung Soli i niestety w pomiarch zawsze jedna połówka byla rozjechana wiec odsylalem. Do tego sa po pełnych pomiarach. Wybralem najlepsze pary (dwie graja u mnie przy diablach) a dwie moge odsprzedac. Mam jeszcze Sylvanie wersja vt99 ale w pomiarach wypadają na poziomie 8ma i lepiej. Ken Rady i Rca parametry Nos, oryginalne kartony. Szczegóły na pw

Pozdrawiam

Edited by matt79

Ciągle nie mogę się zdecydować które wybrać.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Kris, nie opiszę Ci. 

Nie jestem poetą.

Mogę rozważyć wysyłkę w celu posłuchania.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha!

Ken Rady 6f8g polecam

• Thanks 1

4 minuty temu, artiz_ napisał:

Kto ma na sprzedaż 6f8g? Proszę o Kontakt na priv

Pisz w dziale sprzedaży , ale sporo tych lamp ma Piotrek z BB , często ogłasza się na giełdzie hifi

mam od niego 6f8g tung-sole. Bardzo dogodne warunki zakupu.

Posted (edited)

A jak zamiast 6sl7 użyje z przejściówką 6c8g to nie będę miał niższego poziomu sygnału wyjściowego z preampa? Bo 6c8g ma dużo niższe wzmocnienie niz 6sl7....

Edited by zurek

W życiu piękne są tylko chwile...

żurek - to zależy jak preamp jest zbudowany. Jeżeli 6sl7 pełni funkcję wzmacniająca to bedziesz mial mniejsze wzmocnienie, jezeli jednak to wtórnik katodowy  to nie bedzie roznicy