Skocz do zawartości
IGNORED

czym jest audiofilizm


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Nelsona Passa - jego dawny Threshold to chyba również hifi a też topowe hifi czyli hiend.

W zabawie audiofilskiej jest dużo z eksperymentu. 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

No dobra, kolumny nie recenzowane w prasie audiofilskiej, z jakiego powodu nie są?

Czy są tak słabe, że nikt ich nie chce dotknąć?

Wszak Pacuła powiedział, że testuje tylko to co mu się podoba/jest dobre

I czy wtedy jedynym sposobem są tzw. "kluby" branżowe na forach, kryptoreklama i banowanie?

Przecież to podważa markę i zaufanie do niej.

a8b05e5f7dc2300a9bcb8d313151d5e8.jpg

Nie, to nie te

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sine Metu napisał:

...kolumny nie recenzowane w prasie audiofilskiej, z jakiego powodu nie są?

Bo producent do ceny sprzedaży nie chce zapłacić Pacule za recenzję? Jeśli manufaktura nie ma możliwości masowej produkcji może się to po prostu nie kalkulować.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Bo producent do ceny sprzedaży nie chce zapłacić Pacule za recenzję? Jeśli manufaktura nie ma możliwości masowej produkcji może się to po prostu nie kalkulować.
No ale chyba jest jednak jakaś granica ceny od której już wypada mieć recenzje?

50-100-150-200 tys zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2019 o 14:56, Roubaix napisał:

Dla mnie audiofil to osoba ,która zmienia swój gust muzyczny pod kątem jakości dźwięku,czyli bardziej woli posłuchać czegoś dobrze nagranego niż czegoś czego słuchał  całe życie,szczególnie zmiana gatunku.

Jestem "raczkującym audiofilem" aczkolwiek znam (póki co) granicę absurdu ;)))

Nie zgodzę się Z Tobą. Audiofil to ktoś, kto dobiera najlepszy sprzęt na jaki go stać do słuchania muzyki, którą lubi.  Oczywiście jest w tym pierwiastek szaleństwa - pisałem już o tym w tym wątku. Zdarza mi się czasem wściekać na realizatorów niektórych płyt,  którzy swoją robotą spaprali bardzo dobre wykonanie. Na przykład dzieła Tallisa wydane przez Brilliant Classics - z bólem serca musiałem kupić potem wydanie Signum, bo tamtego nie dało się słuchać Zaznaczam - nie wiem jak brzmi obecne wydanie Brilliant, może udało się im poprawić. Moje postępowanie pewnie wydaje Ci się dziwaczne, ale jeśli w całej zabawie idzie o przyjemność ze słuchania to nie jest wcale aż tak szalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sine Metu napisał:

Audiofil to meloman, nie sprzętofil.

A to że sprzętofile dokupują sobie kilka tysięcy płyt do sprzętu, automatycznie nie czyni z nich melomanów - czyli aufiofilami też nie są.

Chyba Ci się coś potentegowało.

Plyty to muzyka, czyli karma dla melomana.

U audiofili, co kiedyś czytalem chyba w felietonie wstepnym z Audio, mniej ważne CO, ważne JAK nagrane, oraz jak podane: cała celebra- ustawianie na tłumikach, podstawkach, ukladanie kabelków linijką, itp bzdury, a na odtwarzaczu zwykle sample z audiofilskich płyt. I nieważne, że to niestrawne. Ważne, żeby było idealnie nagrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś poprawia to samopoczucie to jak najbardziej zbliża nie oddala. Złe samopoczucie oddala od muzyki. Brak rozsądku to brak rozsądku w audio może prowadzić  donikąd, w ślepy zaułek lub ruinę. W muzyce ciężko odnieść  brak rozsądku"..Zależy od wrażliwości. Bez niej mogą wystąpić pewne nadużycia np środków wyrazu. Czyli umiar będzie tu kluczem inaczej mamy cyrk. Prawda naukowa co ma wspólnego z muzyką? Jedynie może precyzyjnie określić czas, interwały ,częstotliwość z jaką wibruje dany dźwięk. Jego wysokość. Matematyka. Jak najbardziej.Tyle że  muzyka to przede wszystkim umiejętność wyrażania i budowania nie tylko za pomocą czasu, i interwałów oraz wiedzy dotyczącej harmoniki czy dynamiki. Jest np sobie taka artykulacja. Albo sonorystyka..  Granice owej wyznacza instrument i tu możemy  zaprząc naukę do określenia/wyrysowania tych granic ale nie to tworzy muzykę. Tylko wrażliwość wykonawcy i smak. I przede wszystkim osobiste ujęcie tego. I jeśli jest dobry, miał dzień i dobre samopoczucie i trafił w nas to w tedy jest MUZYKA. Aby to wszystko się zadziało musi być słuch i słuchanie. Z obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale za audiofila się nie uważam- nie wariuję na punkcie gadżetów, nie odprawian "czarów" nad sprzetem, oraz nie rzucam się do sprawdzania kazdej bzdurnej idei przeczyranej w sieci. Wolę poprawiać sobie jakość dzwieku metodą racjonalną, nie audiovoodoo gadżetami.

I wolę czuć się melomanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, porlick napisał:

Wolę poprawiać sobie jakość dzwieku metodą racjonalną, nie audiovoodoo gadżetami.

 

Czyli jednak jesteś audiofilem.

To nie metody poprawy tworzą audiofila, lecz dążenie do poprawy.

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sine Metu napisał:

Na melomana to ja się jednak chyba słabo nadaję, mało klasyki słucham.

U mnie to też nikły odsetek repertuaru, ale czy meloman to musi być koniecznie klasyk?

Ja jestem rockowym melomanem.

5 minut temu, passer napisał:

To nie metody poprawy tworzą audiofila, lecz dążenie do poprawy.

Inaczej to odczuwam- audiofilia, jak każda ...filia, to stan niezbyt normalny. Co prawda nie jest to tak ciężki przypadek, jak np pedofilia, ale jednak ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poelick

" Inaczej to odczuwam- audiofilia, jak każda ... "

Jak na osobę deklarującą zawsze racjonalne podejście, "odczuwam"(!?).

Odczuwam, że ( przy tak wielkim zaangażowaniu) jesteś Audiofilem "z krwi i kości", z grupy audiofili "walczących".

Nie wstydź się, to nie jest zaraźliwe, ani karalne :).

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, passer napisał:

Jak na osobę deklarującą zawsze racjonalne podejście, "odczuwam"(!?).

Nie jestem robotem- mimo racjonalnego podejścia do rzeczywistości, mam prawo odczuwać.

Gorzej, gdy ktoś w stosunku do czystej techniki, którą jest sprzęt audio, wyznaje zasadę: "czucie i wiara więcej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co robisz gdy wokale damskie okazują się lekko suche brak im masy są lekko drażniące?

Odpalasz korektor 64 bitowy w domenie cyfrowej i delikatnie zbijasz zakres w okolicach 1,5kHz i cieszysz się muzyką na lata.

co robi audiofil?

Audiofil kupuje 5 różnych kabli zasilających do źródła i nerwowo wyszukuje ten "najlepszy" zostawia ten jeden będąc lekko oszołomiony chwilowym szczęściem, a za miesiąc okazuję się że jednak to było za mało...więc robi to samo z wszystkimi interkonektami po kolei, po jakiś czasie zabiera się za zmianę głośnikowych, później poszczególnych komponentów 

... ale w międzyczasie te wszystkie zmiany okazuje się wpłynęły na wypuklenie i kompresję wysokich tonów.

co zrobi audiofil?

nie!... bynajmniej nie dokona odpowiedniej korekcji aby od razu cieszyć się muzyką.
Audiofil przetestuje 5 kolejnych listew zasilających i kondycjoner, aby wybrać najlepszą i przez krótki czas słuchać muzyki w pozorach szczęścia, lecz tylko przez krótki czas....

to jest audiofilizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 21:49, m4tech napisał:

Co robisz gdy wokale damskie okazują się lekko suche brak im masy są lekko drażniące?

Odpalasz korektor 64 bitowy w domenie cyfrowej i delikatnie zbijasz zakres w okolicach 1,5kHz i cieszysz się muzyką na lata.

Albo DIY-owiec zmieni rezystor w l-padzie lub kondensator w filtrze tweetera....
I oczywiście mam tu na myśli wartości tych elementów, a nie ich kolory.

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, pawel_luk1 napisał:

Albo DIY-owiec zmieni rezystor w l-padzie lub kondensator w filtrze tweetera....
I oczywiście mam tu na myśli wartości tych elementów, a nie ich kolory.

A jaką wartość polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

      iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Nowości | Testy | Inne

      Bilety | BAJM 45 TOUR

      O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Dawid Podsiadło

      O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy 1

      Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

      O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy

      Bilety | Open'er Festival 2024

      O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.