Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że Iga ma szanse dotrzeć do 4 rundy ale tam już się robi poważnie bo jak nie Muguruza to Jabeur, ewentualnie Venus...
Z Gabi może być koniec przygody. Wg mnie z Jabeur lub Venus koniec będzie tylko w przypadku dołka jak z Sakkari albo Kasatkiną. Przy dobrym dniu Igi - Venus nie wytrzyma fizycznie a Jabeur to nie ta liga. Może sobie kombinować ale Iga ją złamie. Kasatkina nie miałaby już szans z Igą z wczoraj - a przecież do trybu giga było jeszcze daleko.
Liczę na tę R4 i mecz z Gabi bo to będzie najważniejszy test - od czasu ostatniego meczu z Gabi. Nie wiem czy to się zdarzy teraz ale jak Iga zacznie wygrywać z Gabi czy Sabalenką poza cegłą to będzie znak, że zaczyna się nowy etap.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Hubi, wreszcie zaskoczył, oby na dłużej. Grał równo i mądrze cały mecz, bez przestojów. 

Nastepny pary rywali też w zasięgu. Jazda Hubert!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzarro napisał:

Serena niestety krecz już w 1 secie. To już chyba koniec.

No to wystarczy na dziś, właśnie miałem przełączyć na kanał z paniami aby zobaczyć jak jej idzie.  Czas zrobić miejsce młodym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dzarro napisał:

Serena niestety krecz już w 1 secie. To już chyba koniec.

Dlaczego "niestety"? Całe szczęście.

Baba uparła się zdobyć kolejny tytuł choć gołym okiem widać, że już za późno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2021 o 18:55, Jaro_747 napisał:

Każda tenisistka z pierwszej dwudziestki powinna pokonać Sereną. Wystarczyłoby więcej myśleć i trzymać się prostej w sumie taktyki. A tak Serena wygrywa trzeci mecz z których przynajmniej dwa pierwsze powinna przegrać. Trzeciego oglądałem tylko początek, resztę mam nagraną więc obejrzę to sobie.

Specjalnie poszukałem tego wpisu z Rolanda Garrosa po wygranej Sereny z Collins a przed porażką z Rybakiną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Specjalnie poszukałem tego wpisu z Rolanda Garrosa po wygranej Sereny z Collins a przed porażką z Rybakiną.

To wszystko racja ale akurat tutaj poległa przez kontuzję choć też uważam, że 2-3 runda to max co mogła osiągnąć. Z Federerem podobnie. Na razie miał szczęście , kontuzja Mannarino pomogła mu przejść 1. rundę ale obstawiam, że do drugiego tygodnia nie dotrwa.

Przykro na to patrzeć, jak nie potrafią się rozstać z rakietą i turniejami to niech się przerzucą na jakieś pokazówki albo jeszcze na parę lat na debla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pozytywnych emocji. Linetka też w R2. Może podpatrzyła od Petry - jak łatwo wygrać po przespaniu 1 seta.

Wyniki Anisimovej i Andreescu pokazują, że najmlodsza generacja na razie rzadko wyściubia nos ze szkółki niedzielnej. Tauson też poległa. Dalej jest Osorka. Zostaje jeszcze Iga i Coco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dzarro napisał:

Wracając do pozytywnych emocji. Linetka też w R2. Może podpatrzyła od Petry - jak łatwo wygrać po przespaniu 1 seta.

Wyniki Anisimovej i Andreescu pokazują, że najmlodsza generacja na razie rzadko wyściubia nos ze szkółki niedzielnej. Tauson też poległa. Dalej jest Osorka. Zostaje jeszcze Iga i Coco.

Szkoda, że Polsat nawet w Ipli nie transmitował meczu Magdy. Pewnie mają jakąś tanią licencję jak beznadziejny Canal+ Jednak eurosportplayer jest nie do pobicia, tylko niestety nie ma Wimbledonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że Polsat nie transmitował meczu Magdy. Jednak eurosportplayer jest nie do pobicia, tylko niestety nie ma Wimbledonu
Jak to nie? Był na Polsat Sport. Oglądałem na Ipla ale w opcji kanału na żywo - zresztą reklamy były więc to był typowy kanał TV.

Fakt, że większości meczów z mniejszych kortów nie ma nawet na Ipli. To paradoks bo ustawienie kamer z małych kortów na W jest dużo bardziej komfortowe niż na AO i RG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dzarro napisał:

Jak to nie? Był na Polsat Sport. Oglądałem na Ipla ale w opcji kanału na żywo - zresztą reklamy były więc to był typowy kanał TV.

Fakt, że większości meczów z mniejszych kortów nie ma nawet na Ipli. To paradoks bo ustawienie kamer z małych kortów na W jest dużo bardziej komfortowe niż na AO i RG.

Kurde, szukałem na Ipli w czasie 1. seta. Była tylko Andrescu może później włączyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kurde, szukałem na Ipli w czasie 1. seta. Była tylko Andrescu może później włączyli.
Ja zacząłem od 2 - wtedy Bianca była już na PLSP Extra. Generlnie trzeba lawirować między 3 kanałami - czasem jeszcze coś wrzucają na News. Ale główny kanał ma priorytet jak grają Polacy i wtedy przerzucają inną transmisję. Tak było wczoraj z Rogerem jak Hubi zaczął grać.
Do Eurosport to lata świetlne. Nawet C+ wypada lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zbig napisał:

Czy na tej cholernej IPLI da się jakoś sprawdzić, co puszczają na poszczególnych kanałach, czy trzeba za każdym razem klikać na ślepo?

Raczej trzeba klikać. Czasem formalnie jest np. boks a faktycznie leci tenis. Przy ramówce Polsatu to nawet Południowcy, ze swoim luźnym podejściem do czasu, wymiękają.

A przy okazji - śliska trawa staje się powoli tematem nr 1. Wszyscy na nią narzekają. Nole się dziś wywalił już kilka razy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dzarro napisał:

Raczej trzeba klikać. Czasem formalnie jest np. boks a faktycznie leci tenis. Przy ramówce Polsatu to nawet Południowcy, ze swoim luźnym podejściem do czasu, wymiękają.

A przy okazji - śliska trawa staje się powoli tematem nr 1. Wszyscy na nią narzekają. Nole się dziś wywalił już kilka razy. 

Dyrekcja nawet opublikowała specjalne oświadczenia w tej sprawie jakie to technologie i procedury stosują i że wszystko ich zdaniem jest w porządku, czyli inaczej mówiąc winni niezdarni gracze, producenci obuwia i generalnie ... cykliści😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

A przy okazji - śliska trawa staje się powoli tematem nr 1. Wszyscy na nią narzekają. Nole się dziś wywalił już kilka razy. 

Może przesadzili z dezynfekcją? 😉

Te żele są śliskie jak cholera 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wierze tenis nie bardzo a jeszcze gorzej operacje plastyczne.
Fakt, że duże wyzwanie to nie bylo. Ale Iga poza przedostatnim gemem grała swoje.

Rosjanki w ogóle lubią plastik. Pavluchenkova też chyba gustuje - choć teraz wygląda trochę lepiej niż na początku sezonu.

A wracając do naturalnej urody - Osorka wypykała Aleksandrovą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzarro napisał:

Kolejna perełka Polsatu. Komentator Lorek w trakcie meczu Murray-Otte: "Ileż tam jest wiary w oczodołach małżonki!".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Osobiście to już od dawna rzygać mi się chce gdy słucham nawiedzonych komentarzy Lorka.

Facet sili się na jakieś takie udziwnione opisy a często ponosi go tak, że najzwyczajniej bredzi. Zdzisiu Ambroziak słuchając tego pewnie przewraca się w grobie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polscy komentatorzy tenisowi za dużo gadają, a już zupełnie karygodne jest to, że robią to nawet podczas wymian, tak jakby to było radio. Powściągliwy stara się być "młody" Tomaszewski. Kiedyś jak była możliwość przełączania na komentarz angielski ( w Eurosporcie ) to często z tego korzystałem. Teraz nie wiem czy tak jest, na pewno na Polsacie nie ma, a Eurosport też chyba nie. Może to wina TV Samsung z Tizenem, poprzednio miałem Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi wygrała gładko z tą przeciwniczką z 2 setki - ale w 2 secie miała przestój w stylu Igi z początku sezonu. Jabeur  mogłaby to wykorzystać.

U kobiet szykuje się powtórka z rozrywki z drugiego tygodnia RG. Dopiero zaczyna się R3 a nie ma już połowy top 10(nie licząc absencji). Niektórzy zaczynają dmuchać baloniki dla Igi - chyba jednak przedwcześnie. Nie ma co ukrywać, że Iga grała bardzo łatwe mecze. Na razie wygląda to na wariant madrycki - kilka łatwych meczów a potem przeciwniczka z najwyższej półki. Do tej pory udało się  przejść taki wariant w RG (Svitoliny w Rzymie nie liczę - bo to jednak nie ta liga co Gabi w dobrej formie).

Abstrahując od wyników Igi ciekaw jestem jak ułoży się sytuacja w tej ćwiartce - wcale nie jest pewne, że któraś z trójki Sakkari, Sabalenka, Rybakina dojdą do QF - mentalnie najbardziej wzmocniła się Sakkari ale na razie nie wiadomo nawet czy przejdzie R2. Osorka, która jutro wyjdzie na zderzenie z Aryną, na papierze ma poniżej 5% szans ale jej wrodzone predyspozycje mentalne są mocniejsze niż tych 3 pań razem wziętych - więc jak Słowianki zaczną świrować(Aryna) albo się hibernować(Jelena) to kto wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na papierze to Iga ma najlepszą statystykę zwycięstwa/porażki w GS ze wszystkich pozostałych faworytek przy najkrótszym stażu 26/8 czyli 3,25. Muguruza 80/31 czyli 2,58. Najgorsza jest Sabalenka 18/14. Ale w samym tylko Wimbledonie wszystkich bije zdecydowanie Muguruza 18/6 przy czym bardzo w kratkę bo poza 1 tytułem i 1 finałem bardzo słabo, 5 występów tylko 3 razy 2. rundy i  2 razy odpadnięcie w pierwszej. W tym roku już jest w trzeciej więc jeśli ma formę z 2015,2017 czego na razie nie wiemy bo prawdziwego testu nie było to jest jedną głównych faworytek do tytułu. 

Oglądałem mecz Igi z konieczności w większości bez dźwięku. Dlaczego nie ma Sierzputowskiego, mówili coś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, audiofan01 napisał:

Oglądałem mecz Igi z konieczności w większości bez dźwięku. Dlaczego nie ma Sierzputowskiego, mówili coś? 

Bardzo enigmatycznie. "Ze względów osobistych".

Nie wiem czy nie jakaś choroba/pogrzeb w rodzinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bardzo enigmatycznie. "Ze względów osobistych".
Nie wiem czy nie jakaś choroba/pogrzeb w rodzinie.
Może być też tak, że wcześniej się umówili, że trawa jest na luzie i trener załatwi wtedy swoje sprawy. Trener ma nawet więcej roboty bo kiedy Iga odboczywa albo robi odnowę to on musi oglądać mecze opracowywać taktykę - i wszystko to na gorąco. Też potrzebuje przerwy - przed kolejnym priorytetowym zadaniem czyli Olimpiadą. Daria też miała przerwę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.