Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to u nas - jak Hubi wygrał Majami to już wszyscy odliczali za ile tygodni będzie liderem. Jak Iga ograła Pliskovą (co w 2021 jest raczej czynnością rutynową) to już ją widzieliśmy z Niekalendarzowym WS. Ale wystarczy przegrać 2 mecze i widmo spadku do 2 setki straszy nas po nocach.
Sam miewam takie skoki w obie strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzarro napisał:

Jak to u nas - jak Hubi wygrał Majami to już wszyscy odliczali za ile tygodni będzie liderem. Jak Iga ograła Pliskovą (co w 2021 jest raczej czynnością rutynową) to już ją widzieliśmy z Niekalendarzowym WS. Ale wystarczy przegrać 2 mecze i widmo spadku do 2 setki straszy nas po nocach.
Sam miewam takie skoki w obie strony.

To nie tak. Wimbledon od początku to w tym roku zagadka albo jakieś nieracjonalne marzenia. Mam nadzieję że Iga odżyje na betonie gdzie będzie sporo punktów do zgarnięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie tak. Wimbledon od początku to w tym roku zagadka albo jakieś nieracjonalne marzenia. Mam nadzieję że Iga odżyje na betonie gdzie będzie sporo punktów do zgarnięcia.
Spoko. Na razie przegrała raz na trawie. Zresztą bardziej ze sobą - bo Kasatkina wymięka kiedy mocniej huknąć. Moim zdaniem R3-4 jest realne. Nie wiem co to za kwalifikantka będzie w jej cząstce. Jeśli np. Samsonowa to może być cienko. Kiedy Idze wchodzi serwis to wielkiej tragedii nie ma. Może znowu się okazać, że w ostatniej 16 będzie 1-2 zawodniczki z top 20 i wszystko się może zdarzyć.
Wróci trener zrobi risercz i będzie gitara, w ostateczności mandolina albo inne banjo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę, że przed RG 2020 też nic nie wskazywało na większy sukces.  Iga zagrała jeden mecz w Rzymie, przegrywając z mało znaną zawodniczką.  Pytanie ile jej potrzeba aby "poczuła" trawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko przypomnę, że przed RG 2020 też nic nie wskazywało na większy sukces.  Iga zagrała jeden mecz w Rzymie, przegrywając z mało znaną zawodniczką.  Pytanie ile jej potrzeba aby "poczuła" trawę.
Są tylko dwie równe i powtarzalne zawodniczki w szlamach w tym sezonie - Serena i Iga. I tego bym się trzymał..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie piszą, że Iga jako seniorka rozegrała na trawie zaledwie 8 meczów. OK, ale przed RG 2020 na cegle rozegrała raptem 14.
Ale na cegle były mecze na pewnym poziomie - RG czy ten final we Włoszech. Na trawie były tylko kwalifikacje albo porażki.
Ja nie jestem pesymistą - uważam, że R4 jest realna. Jeśli w R3-4 Iga będzie mieć ciężkie mecze, które wygra to może wejść w ten swój trans. Z drugiej strony jeśli Ostapienko, Giorgi albo Samsonova zachowają formę z ostatnich dwóch tygodni i jeszcze Muguruza, Kvitova i ktoś tam doszusuje w tym stylu to może być jatka i nie bardzo widzę Igę w zawodach strzeleckich. Może strzelby się wytluką między sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dzarro napisał:

Ja nie jestem pesymistą - uważam, że R4 jest realna

Ja się po prostu zastanawiam jaki to mechanizm jest, że zawodniczka poczuje nawierzchnię.  Kvitova przed Wimbledonem 2010, w którym doszła do półfinału, zagrała na trawie w tourze 4 mecze, wszystkie przegrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga może sprawić niespodziankę, ponieważ nikt jej nie stawia w gronie faworytek, a nawet jest wymieniana jako potencjalne rozczarowanie:

Women's Disappointment

Matthew Fitzgerald—Ashleigh Barty: I’m not buying the 7 to 1 odds to win. There are too many question marks surrounding the world No. 1.

Cale Hammond—Iga Swiatek: The talented Pole experienced an incredible collapse against Daria Kasatkina in Eastbourne. The 20-year-old, who is probably the best in the world on clay, does not get to excel on grass just yet.

David Kane—Bianca Andreescu: The Canadian managed one match win on grass and has yet to channel her hard-court confidence. Her ability to peak without match-practice has abandoned her since Miami.

Ed McGrogan—Anastasia Pavlyuchenkova: Her breakthrough in Paris may have sapped her strength, and she was routed by Jelena Ostapenko in Eastbourne. I sense a letdown for the 16 seed.

Jordaan Sanford—Serena Williams: She's a 23-time Grand Slam champion and can undoubtably do anything, but with her lackluster Round of 16 performance in Paris she enters the event with little momentum.

Stephen Tignor—Iga Swiatek: She’s coming off a close win over Heather Watson and a not-so-close loss to Kasatkina. And she plays Hsieh Su-Wei in the first round.

 

To „eksperci” z tennis.com, a oni ostatnio rzadko dobrze prognozują, więc będzie  dobrze😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja się po prostu zastanawiam jaki to mechanizm jest, że zawodniczka poczuje nawierzchnię.  Kvitova przed Wimbledonem 2010, w którym doszła do półfinału, zagrała na trawie w tourze 4 mecze, wszystkie przegrane.
Iga sama mówi, że nie lubi trawy. Ponoć nogi ją bardzo bolą po każdym treningu. Osaka teoretycznie powinna być dobra na trawie - ale praktyka tego nie potwierdza. Z drugiej strony "prostolinijna" Ostapienko jeśli ma dzień gra to samo na trawie co na cegle.

Podejrzewam, że większość zawodników/zawodniczek ma tylko te szansę na 2-3 turnieje w roku i w ogóle o trawie nie myśli przez resztę sezonu. Jak komuś ta nawierzchnia przypasuje to czuje się pewniej i po prostu co roku gra swoje. Kortów ceglanych jest dużo i zawodnicy od małego na tej nawierzchni grają. Z betonem wiadomo - czy się lubi czy się nie lubi to pokochać i tak trzeba.

Michał Przysieżny ciekawie powiedział, że np. juniorscy mistrzowie W czesto muszą sporo odczekać, żeby regularnie grać na trawie w dorosłych rozgrywkach bo zanim zrobią odpowiedni ranking to może minąć parę lat - i za bardzo nie ma okazji.

Faktem jest, że właśnie na trawie Iga pierwszy raz w sezonie przegrała z zawodniczką typu smart, która nie jest mistrzynią WS z top 5 . Na cegle lub na betonie przy słabszym dniu wygrałaby z nią pewnie 6-3 6-4.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nadzieja jest w tym co Iga powiedziała na oficjalnej przedturniejowej konferencji. Zwróciła uwagę, że trawa wimbledońska jest wolniejsza od tej pod Łowiczem gdzie trenowała co powinno jej bardziej odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, audiofan01 napisał:

trawa wimbledońska jest wolniejsza od tej pod Łowiczem

Bo u nas jak w nocy podlejesz to po południu już jest sucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zbig napisał:

Bo u nas jak w nocy podlejesz to po południu już jest sucha.

Iga w live rankigu ( po odjęciu pkt za Wimbledon 2019 ) przesunęła się na 7. miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, audiofan01 napisał:

Iga w live rankigu ( po odjęciu pkt za Wimbledon 2019 ) przesunęła się na 7. miejsce.

I zapewne na nim po Wimbledonie zostanie, chyba że uzyska jakiś mega wynik.  Aby gonić Switolinę potrzebuje minimum półfinału.  Za nią jest Halep która nie startuje, kolejne Bencic i Muguruza mają 380 i 420 punktów straty.  Finalistki zza pleców mogą ją przeskoczyć, ale i tak raczej nie spadnie poniżej tego gdzie była czyli 9.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ranking już przynosi profity. Iga dostała kort z dachem i będzie grać zgodnie z planem. A Gabi i spółka - czy zagrają czy nie - i tak mają dzień z d...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobał mi się olimpijski spokój Igi a rywalka wcale nie łatwa bo z tych co niczego za darmo nie oddadzą, tylko w końcówce trochę pękła jak już wiedziała że nic z tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dzisiaj wszyscy zgodni :-).

Iga skupiona, uważna, jeżeli były błędy to pojedyńcze - żadnych serii a tym bardziej jakiejś zapaści. Oby tak dalej.

No i serwis siedział, z czym bywały problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak rywalki na R2 - Zwonarieva za czasów Cromwella była chyba w finale W. Mroczne to były czasy. Oby nie powróciły. Iga ponoć lubi tuczące potrawy więc knedliki mogą jej lepiej przypasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już żeście napisali, moźe tylko dodam, że Tajka nie była zbyt wymagająca dzisiaj ale pierwszy mecz zawsze jest stresującyzwłaszcza po bęckach z Kasatkiną. Cieszy bardzo dobry serwis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, triode napisał:

Tajka to potocznie mieszkanka Tajlandii 🙂

Iga grała z zawodniczką z Tajwanu.

Oczywiście, mój błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiofan01 napisał:
2 godziny temu, triode napisał:

Tajka to potocznie mieszkanka Tajlandii 🙂

Iga grała z zawodniczką z Tajwanu.

Oczywiście, mój błąd.

Tajki są zdaje się zdecydowanie bardziej urodziwe 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2021 o 23:51, Zbig napisał:

Tajki są zdaje się zdecydowanie bardziej urodziwe 😉

 

Może dlatego taka freudowska pomyłka mi się przytrafiła🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga zagra z Wierą, która wygrała chyba dzięki podzieleniu meczu na 2 dni bo myślę, że wczoraj mogło zakończyć się porażką. Wiera to finalistka z 2010r. wtedy była w ścisłej czołówce rankingu ale poza tym najwyżej kilka razy w 4. rundzie i na tak wiele występów bilans dość przeciętny 23:11.

Moim zdaniem powinno być łatwiej niż w 1. rundzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert gra z Lorenzo Musettim. Zdziwiłbym się gdyby wygrał, bo Musetti to naprawdę niezły gracz, ostatnio zrobił duże postępy. Faktem jest, że jeszcze nigdy nie widziałem go na trawie, ale Lorenzo i nieźle serwuje i ładnie gra przy siatce więc powinien być ciekawy mecz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Hubert gra z Lorenzo Musettim. Zdziwiłbym się gdyby wygrał, bo Musetti to naprawdę niezły gracz, ostatnio zrobił duże postępy. Faktem jest, że jeszcze nigdy nie widziałem go na trawie, ale Lorenzo i nieźle serwuje i ładnie gra przy siatce więc powinien być ciekawy mecz.

Na razie deszcz krzyżuje plany i nie wiadomo czy i kiedy dzisiaj zagrają. Furjan liczy na przełamanie Huberta, a umiejętności na trawie Włocha ocenia raczej słabo i zagadkowo, chyba to będzie jego pierwszy seniorski mecz na trawie, a jego styl do trawy średnio pasuje. Natomiast jeśli Hubi przypomni sobie jak urwał seta Novakowi to powinien wygrać, jeśli demony odeszły i wróci zew zwycięstwa z Miami😀 Wiem, wiem, za dużo tych "jeśli"😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audiofan01 napisał:

Iga zagra z Wierą, która wygrała chyba dzięki podzieleniu meczu na 2 dni bo myślę, że wczoraj mogło zakończyć się porażką. Wiera to finalistka z 2010r. wtedy była w ścisłej czołówce rankingu ale poza tym najwyżej kilka razy w 4. rundzie i na tak wiele występów bilans dość przeciętny 23:11.

Moim zdaniem powinno być łatwiej niż w 1. rundzie.

Myślę że Iga ma szanse dotrzeć do 4 rundy ale tam już się robi poważnie bo jak nie Muguruza to Jabeur, ewentualnie Venus...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.