Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, soundchaser napisał:

Pech czy szczęście to jest jak ktoś zdobywa punkt np. po necie.

Czyli znowu nie oglądałeś i komentujesz, nawet nie czytasz uważnie lub bez zrozumienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audiofan01 napisał:

Czyli znowu nie oglądałeś i komentujesz, nawet nie czytasz uważnie lub bez zrozumienia.

Jesteś bardzo przewidywalny. Wiedziałem, że znów wyjedziesz z podobnym, buraczanym tekstem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, soundchaser napisał:

Jesteś bardzo przewidywalny. Wiedziałem, że znów wyjedziesz z podobnym, buraczanym tekstem.

Napiszę jak krowie na rowie: Sabalenka przełamuje Magdę w końcówce meczu zagraniem po siatce czyli jak piszesz szczęśliwie bo jest net. Ty mi tłumaczysz na czym polega szczęście podając taki właśnie przykład, co oznacza, że meczu nie oglądałeś co jest u Ciebie normalne bo albo szkoda Ci kasy albo nie ogarnisz darmowego streamu albo w tym czasie nie możesz oglądać bo pracujesz. Ja to rozumiem, tylko po co pisać jak się nie oglądało? Prościej się nie da. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...przegrała 3 ostatnie gemy, bo Saba jedną piłkę posłała "po taśmie". 

Puknij się czasem mocno w głowę...może wtedy zrozumiesz, że w sporcie aby wygrywać trzeba mieć oprócz umiejętności i talentu także odpowiednią psychikę.

I nie zwalaj zawsze porażek naszych rodaków na pech albo na dzień konia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Aha...przegrała 3 ostatnie gemy, bo Saba jedną piłkę posłała "po taśmie". 

Puknij się czasem mocno w głowę...może wtedy zrozumiesz, że w sporcie aby wygrywać trzeba mieć oprócz umiejętności i talentu także odpowiednią psychikę.

I nie zwalaj zawsze porażek naszych rodaków na pech albo na dzień konia.

Widzisz, gdybyś obejrzał mecz, a przynajmniej przeczytał ze zrozumieniem to co o nim napisałem to bys takich bzdur nie pisał ale jednak uparcie brniesz. W 3. secie było tylko jedno przełamanie, właśnie po tym necie Saby. Do wyniku 4:3 wygrywały swoje podania, potem Saba przełamała, a w gemie meczowym gdy serwowała dwie wygrane pilki zahaczyły linię o milimetry, równie dobrze mogły być autowe. Czyli szczęście Saby, pech Magdy. Oczywiście gdyby było odwrotnie to nie oznaczałoby zwycięstwa Magdy ale po prostu szansę. W tym meczu Magda nie okazała żadnej słabości psychicznej, więc Twoje standardowe farmazony o psychice zachowaj na inną okazję. Magda przegrała bo była ciut gorsza tylko tyle i aż tyle. Zagrała dobry mecz mimo, że nikt jej szans wielkich nie dawał, należą jej się brawa. To wszystko byś wiedzial gdybyś obejrzał. 

Jutro gra Iga, będę ogladał normalnie na C+ ale gdybyś chciał to znam dobrą stronę z darmowym streamem, mogę podesłać link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, audiofan01 napisał:

Czyli szczęście Saby, pech Magdy

Chłopie - o czym Ty do mnie mówisz? Magda nie przegrała dlatego, że Sabalenka mała szczęście, tylko dlatego, że nie potrafiła od stanu 3:3 wykorzystać swoich szans. Głowa jak zwykle zawiodła, bo przecież zwycięstwo było tak blisko. Tu nie ma przypadków, szczęścia, czy pecha. Słabsza zawodniczka często przegrywa w meczu "na żyletki" głową.
 

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

ale gdybyś chciał to znam dobrą stronę z darmowym streamem, mogę podesłać link.

Wiem, czytałem dziś w necie. Zakłady bukmacherskie. Jutro spróbuję i Igę obejrzę w normalnej jakości, mam nadzieję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu... zaspali Koledzy eksperci. Iga rozgromiła Rumunkę a tu taka cisza. 😉

Podoba mi się ten 18-latek z Czech - Jakub Mensik (ok. 70 miejsce w rankingu), który w ładnym stylu rozprawił się z Dimitrovem - wiecznym pogromcą Hubiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ironista napisał:

No to Hubi w czwartej rundzie. 👍

Ciekawe, kiedy w pierwszej piątce. 😉 Co innego Iga, zagrała wczoraj na takim poziomie, jaki chciałbym oglądać w każdym meczu z jej udziałem. Jak było widać da się grać "bezbłędnie", intensywnie i skutecznie. Tylko, jak utrzymać ten poziom przez cały sezon? Wiem - nie da się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Trzeba wyćwiczyć taki automatyzm jaki mają skoczkowie narciarscy, którzy wygrywają pod rząd konkursy, albo nie schodzą z podium.
Zresztą Iga to potrafi, bo przecież miała serię 37 zwycięstw. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, YunnanTEA napisał:

Iga na korcie, to będzie b. trudny mecz.

Póki co nie widać jakichś szczególnych trudności, już nawet skróty zaczyna Iga grać 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zbig napisał:

Póki co nie widać jakichś szczególnych trudności, już nawet skróty zaczyna Iga grać 😁

Igi i skróty... Chyba że chodzi o te, do których nie dobiegła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Zbig napisał:

już nawet skróty zaczyna Iga grać 😁

skróty to przesada, zagrała raptem jednego. Ale pokazała, ze nawet potrafi slajsować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga potrzebowała aż jednego gema, niestety straconego, żeby ogarnąć moonballistkę. Żeby jej tylko takie  granie nie zostało na Brazylijkę, z którą się trochę w zeszłym roku na RG męczyła, bo to będzie zupełnie inne granie.

Wydarzenie turnieju: Iga zagrała skrót co prawda trochę niezaplanowany ale jednak.👏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Less napisał:

skróty to przesada, zagrała raptem jednego. Ale pokazała, ze nawet potrafi slajsować...

Któryś ze znanych trenerów wyjaśniał w wywiadzie, że Iga skrótów grać zwyczajnie nie potrzebuje.  Slajsy grała po zaproszeniu, bo slajsa najbezpieczniej jest slajsem odegrać, byle odpowiednio głęboko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, YunnanTEA napisał:

Iga na korcie, to będzie b. trudny mecz.

Jeszcze dwa słowa po meczu, poproszę. 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:
5 godzin temu, YunnanTEA napisał:

Iga na korcie, to będzie b. trudny mecz.

Jeszcze dwa słowa po meczu, poproszę. 🤔

Oczywiście chodziło mi o Hiszpankę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zbig napisał:

Któryś ze znanych trenerów wyjaśniał w wywiadzie, że Iga skrótów grać zwyczajnie nie potrzebuje.  Slajsy grała po zaproszeniu, bo slajsa najbezpieczniej jest slajsem odegrać, byle odpowiednio głęboko.

Taaa...

Dobry trener jest w stanie wyjaśnić wszystko🤣. Ale wtedy nie jest  roli trenera.

Ale na poważnie - jeżeli tak mówi to zwyczajnie nie jest dobrym trenerem, bo to co mówi to czysta głupota.

Skrót to świetne zagranie bo zmienia kompletnie rytm gry i zmusza przeciwnika do dodatkowego wysiłku. Być może Iga nie potrzebuje skrótów w meczu z przeciwniczką którą łoi standardowym zestawem zagrań. Ale jak ostatnio widać na taką Rybakinę ten standard to trochę mało. Jeden czy drugi skrót zagrany na wysoką przeciwniczkę która okopała się za końcową linią może zrobić różnicę która zdecyduje o gemie, czy o secie.

Gdyby skróty nie były potrzebne to nikt by ich nie grał, a jakoś tenisiści je grają, i to ci najlepsi. Nie każdy gra je tak, jak np. Alcaraz, ale zawodnik  czy zawodniczka z czołówki po prostu muszą je mieć w repertuarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jaro_747 napisał:

Skrót to świetne zagranie bo zmienia kompletnie rytm gry i zmusza przeciwnika do dodatkowego wysiłku.

Tak jak każda inna "zmiana rytmu".

12 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nie każdy gra je tak, jak np. Alcaraz, ale zawodnik  czy zawodniczka z czołówki po prostu muszą je mieć w repertuarze.

Niczego nie muszą, a już z pewnością Ty ich do tego nie zmusisz.

13 minut temu, Jaro_747 napisał:

Gdyby skróty nie były potrzebne to nikt by ich nie grał, a jakoś tenisiści je grają, i to ci najlepsi.

Akurat dysponujesz takimi danymi.  Może lepiej sprawdź sobie jaka jest skuteczność skrótów, zwłaszcza w porównaniu z innymi zagraniami.

16 minut temu, Jaro_747 napisał:

Ale jak ostatnio widać na taką Rybakinę ten standard to trochę mało.

O porażce z Rybakiną zdecydowała jakość zagrań a nie ich różnorodność.

19 minut temu, Jaro_747 napisał:

Być może Iga nie potrzebuje skrótów w meczu z przeciwniczką którą łoi standardowym zestawem zagrań.

Ozdobniki bez fundamentów są g... warte.  To jest właśnie takie naiwne myślenie, że jak zawodnikowi nie wychodzi program obowiązkowy, to sobie odbije w dowolnym.  Być może, ale na pewno nie w tenisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że musiałeś wykazać, że ty jesteś wybitnym znawcą a cały świat nie ma racji, bo cały tenisowy świat gra skróty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Rozumiem że musiałeś wykazać, że ty jesteś wybitnym znawcą a cały świat nie ma racji, bo cały tenisowy świat gra skróty.

Z różnym skutkiem. Np. Rybakina w meczu z Igą zagrała skrót chyba 4 razy z tego tylko raz zwycięsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofan01 napisał:

Z różnym skutkiem. Np. Rybakina w meczu z Igą zagrała skrót chyba 4 razy z tego tylko raz zwycięsko.

Nie pisałem o Rybakinie. Poza tym ona to akurat słaby przykład.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Nie pisałem o Rybakinie. Poza tym ona to akurat słaby przykład.

 

Nie ma gwarancji, że Iga byłaby w tym bardzo dobra i skuteczna, choćby dlatego, że do zagrania skrótu np. z forehandu przy jej ekstremalnym chwycie jest to praktycznie niemożliwe, a jego zmiana jest widoczna i trochę trwa czyli brak elementu zaskoczenia. Może dlatego odpuszczają na razie to zagranie. Pewnie z wiekiem to wprowadzą, kiedy już nie będzie mogła tyle biegać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.