Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, dzarro napisał:

Z drugiej strony na zmęczeniu to nawet u facetów z top 10 różne rzeczy się zdarzają. Ile prowadził Stefcio z tym małolatem w jednym z przegranych setów - chyba 5-2?

5:2 i miał 40-15 przy własnym serwisie.

Tyle że Alcaraz w kluczowych momentach potrafił bez lęku grzmotnąć ryzykowny pozornie return po linii.

Pozornie, co już kiedyś tłumaczyłem.

Pierwszy serwis Igi nie jest nierówny - jest po prostu fatalny. Ale kiedyś taki nie był, po prostu jakoś go rozregulowała. Jej team powinien odżałować kilka dolarów i wynająć fachowca tylko od serwisu, to się z pewnością zwróci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Przykład - Idze na początku kompletnie nie wchodził pierwszy serwis. I co? I nic

No ale to jest raczej kwestia techniczna niż taktyczna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5:2 i miał 40-15 przy własnym serwisie.
Tyle że Alcaraz w kluczowych momentach potrafił bez lęku grzmotnąć ryzykowny pozornie return po linii.
Pozornie, co już kiedyś tłumaczyłem.
Pierwszy serwis Igi nie jest nierówny - jest po prostu fatalny. Ale kiedyś taki nie był, po prostu jakoś go rozregulowała. Jej team powinien odżałować kilka dolarów i wynająć fachowca tylko od serwisu, to się z pewnością zwróci .
Ale jest fatalny bo nie wchodzi. Jak wchodzi to jest niezły. Pewnie na treningach wchodzi - więc problem jest jak to mówi Kiepski Junior "we wgłowie". Co do fachowca to się zgadzam. Zresztą z wypowiedzi Igi wynika, że chyba dostrzega problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Zbig napisał:

No ale to jest raczej kwestia techniczna niż taktyczna...

No nie do końca.

Jak widzi że nie wchodzi to powinna zareagować. Np. nie walić tak mocno ale z większa rotacją albo celniej. W tym momencie to przeciwniczki mogą totalnie odpuścić sobie jej pierwszy serwis i skupić się na drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do US Open - przed Igą otworzyła się autostrada do przynajmniej półfinału. Zarówno Bencic jak i któraś z pań Rogers/Raducanu do ogrania. Z drugiej połówki jej drabinki wszystko możliwe, ciekaw jestem czy Andeescu da radę Sakkari.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Zarówno Bencic jak i któraś z pań Rogers/Raducanu do ogrania.


Sakkari i Jabeur też były do ogrania. A Belinda to jednak zawodniczka oczko wyżej.

Za Igą przemawia, że wschodzi na wznoszącą a Bencic jest już długo na fali. Z Pegulą, która dla Igi mogłaby być wyzwaniem na poziome Kontaveit, wygrała dość pewnie. Zobaczymy jak będzie z kondycją Igi - jednak te 2 mecze nie były lekkie. Słaba dyspozycja Igi z QF RG też mogła wynikać z obciążeń z R3-R4. Mentalnie też teraz bym Belindy nie skreślał - w tym sezonie grała sporo 3-setówek i tylko jedną przegrała.

Generalnie wierzę, że raczej pójdzie to wariantem rzymskim jak ze Svitoliną - ale na papierze to jednak 55 do 45 dla Belindy. Choć wg bukmacherów Iga jest faworytką. Mecz może wyglądać jak pierwsze gemy z Adelajdy kiedy szło to łeb w łeb - a o chimerycznym serwisie Igi już sobie pogadaliśmy.

Natomiast jeśli Iga to przejdzie to niezrobienie SF to będzie rozczarowanie roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mocno liczę na "wariant rzymski" :-).

Co do Bencic to rzeczywiście jest na fali, ale każda fala kiedyś musi się skończyć. Mecz z Adelajdy na pewno dobrze zapamiętała bo nie spodziewała się że dostanie takie baty, więc respekt na pewno będzie. Gdyby Świątek odpalił pierwszy serwis to sprawa byłaby prosta, a tak na dwoje babka wróżyła.

Co do Fernandez to zaprezentowała taki dojrzały tenis że nie chce się wierzyć że ma tylko 18 lat. Te jej ciasne crossy którymi niszczyła Kerber to światowa klasa, coś pięknego! No i te śmiercionośne returny za którymi Angie ledwo zdążyła się obejrzeć. Palce lizać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi odpadła, pozostałe za plecami Igi muszą wejść do finału aby ją doścignąć.

Liczę na Igę że lepiej umie wykorzystywać takie okazje niż Radwańska, która przy korzystnej drabince przegrywała z jakąś Cetkovską...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zbig napisał:

Gabi odpadła, pozostałe za plecami Igi muszą wejść do finału aby ją doścignąć.

Liczę na Igę że lepiej umie wykorzystywać takie okazje niż Radwańska, która przy korzystnej drabince przegrywała z jakąś Cetkovską...

W ćwiartce jest jeszcze Raducanu, która podobnie jak Fernandez może być objawieniem turnieju, podobnie jak Iga na RG 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, audiofan01 napisał:

W ćwiartce jest jeszcze Raducanu, która podobnie jak Fernandez może być objawieniem turnieju, podobnie jak Iga na RG 2020.

Fernadez wygrywa jednak z innej klasy zawodniczkami - choć paradoksalnie to Raducanu ma na papierze większe szanse ma QF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zbig napisał:

Gabi odpadła, pozostałe za plecami Igi muszą wejść do finału aby ją doścignąć.

 

Końcówka była bardzo kontrowersyjna. Krejcikowa wzięła przerwę medyczną w końcówce - ale chyba jednak nie ściemniała bo potem nie mogła zejść z kortu. Gabi miała duże pretensje - ale grała beznadziejnie i ten nagły zjazd Krejcikovej dał jej drugie życie w beznadziejnej sytuacji. Jakby Krejcikowa dograła seta bez przerwy i go przegrała to nie wiadomo czy nie byłoby kreczu w trzecim - a Gabi niezbyt zasłużyła na aż taki bonus. W sumie przerwa była jak Gabi odrobiła straty - więc szanse w końcówce seta były równe. Zresztą nie wiem, może Barbora jest aż tak ambitną aktorką. Pewnie będzie się to za nią ciągnąć - bo ma już inne numery na koncie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 17 gra Iga 🙂

eksperci Eurosportu dają zdecydowanie większe szanse Bencic..

uczciwie powiem,że mnie to wkurza ..

wydaje mi się,że Iga najgorsze ma za sobą..może grać tylko lepiej-chyba,że znowu psyche nie nadąży za fizyką.

tak czy siak trzymam kciuki za naszą 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, triode napisał:

eksperci Eurosportu dają zdecydowanie większe szanse Bencic..

Zupełnie nie wiadomo czemu.  Poza olimpiadą niczego liczącego się nie osiągnęła w tym roku, zwłaszcza w szlemach.  Jej największy sukces w tourze to finał przegrany z Igą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie nie wiadomo czemu.  Poza olimpiadą niczego liczącego się nie osiągnęła w tym roku, zwłaszcza w szlemach.  Jej największy sukces w tourze to finał przegrany z Igą.
Już chyba wiadomo -'wszystkie gemy serwisowe Belindy trwały krócej niż jeden Igi. Komentarz na Eurosporcie mnie dobija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, triode napisał:

kurcze brakło ociupinki szczęścia 😞

jedna piłka.

Taaa...

Beznadzieja.

Nie wygrać jednej z pięciu czy sześciu okazji gdy przeciwniczka już się położyła to mistrzostwo świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna popelina teraz obie słabo grają a Światek wyraźnie siadła kondycyjnie. Czas na rower bo pogoda u mnie super?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2 zawalone piłki setowe z tiebreka zdecydowały. Mam nadzieję, że jak zakończy się sezon i Iga odpocznie po tegorocznym doświadczeniu w przyszłym roku będzie o wiele lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. W pierwszym secie zapowiadało się na bezpłciowe 6-4 dla Belindy a przenajmniej dziewczyny zrobiły rekord. Iga nie wykorzystała okazji ale trudno powiedzieć, że się posypała - raczej trochę sfrajerzyła - ale czy ktokolwiek jest ekspertem od dobrej gry w 20 minucie tiebreaka? Była zmęczona psychicznie w 2 secie ale i tak walczyła mocniej niż myślałem. Belinda miała kryzys w 3 gemie ale Iga niestety też. Belinda jest twardsza niż myśleliśmy - choć trochę szczęścia też miała.
Na początku ten mecz mnie irytował, zwłaszcza z komentarzem.w stylu Dariusza Szpakowskiego z epoki fryzur na czeskiego piłkarza. Ogólnie jednak mecz lepszy niż te porażki z Jabeur i Sakkari - tym bardziej, że Bencic grała o dwie klasy lepiej. Ogolnie - jeśli chodzi o rozwój Igi - ten turniej jest najcenniejszy. Mam wrażenie, że w tych 3 meczach więcej się dowiedziała o sobie niż przez całą resztę sezonu z zeszlorocznym RG na dokładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od połowy drugiego seta przestałem oglądać.

Tak dać dupy w tiebreaku to naprawdę mistrzostwo świata. Belinda kilka razy wyciągnęła do niej pomocną dłoń, a ona nic.

O reszcie na razie nie chce mi się pisać Iga mnie osłabiła maksymalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zapowiadało się latwe 6:4 ale wiadomo jest, że ważną umiejętnością jest serwowanie na seta i zwlaszcza panie mają z tym problem co pokazała Belinda. Więc jak się już wyrownało i były szanse na seta w tak zacietej końcowce to szkoda tych złych decyzji z wyborem kierunku przy pilkach setowych. Szczególnie w  przypadku Igi wygranie tak trudnego seta jest nie do przecenienia. Uważam, że wygrałaby cały mecz.

Podsumowując cały turniej to w wykonaniu Igi należy ocenić go pozytywnie. Przyzwoity wynik, lepszy niż rok temu i berdzo cenne doświadczenie. Widać, że Iga nie była w najlepszej dyspozycji ale walczyła i za to należą się brawa. Tym razem przeciwieństwo Hubiego, przyjechał w formie i dał d…y po całości. Czyli w mojej ocenie Iga 3+ za walkę w tym głównie ze swoją slabością i pała dla Hubiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Od połowy drugiego seta przestałem oglądać.
Tak dać dupy w tiebreaku to naprawdę mistrzostwo świata. Belinda kilka razy wyciągnęła do niej pomocną dłoń, a ona nic.
O reszcie na razie nie chce mi się pisać Iga mnie osłabiła maksymalnie.
Mocno przesadzasz. Iga zaczyna mozolnie wygrywać i mozolnie przegrywać - dla mnie to duży plus. Jeśli takie szanse będą marnowane częściej - to będzie powód do niepokoju. Na razie to są niezbędne i cenne lekcje.
Zresztą tym tiebrakiem mocniej się wpisze w pamięć kibiców niż tym rowerem z Rzymu. Tak jak Thomas Hearnes mocniej zapisał się w historii 2 porażkami przez nokaut niż Władymir Kliczko wszystkimi swoimi bezpłciowymi zwycięstwami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespała pierwszego gema i to się potem ciągnęło cały pierwszy set.  Gdyby nie to była spora szansa na wygranie pierwszego seta bez tiebreaka.  Tiebreak to cała litania niewykorzystanych sytuacji a takie się mszczą.  Belinda twardsza niż się spodziewałem.  Cały drugi set serwowała z grymasem bólu na twarzy.  Nie wróży to jej dobrze w kolejnych meczach. Obroniła się w drugim secie różnorodnością zagrań, trochę w stylu Radwańskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak się skończy ten US pań. Dużo nowych gwiazdek, dużo ekscytujących meczów a jeszcze się okaże, że wygra Pliskova.

Choć akurat jej 3 set z Anisimovą należał do lepszych rzeczy w turnieju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.