Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PS. Zresztą w 3 ostatnich latach tylko Halep wygrała szlama - reszta mistrzyń miała 25 lat albo mniej. 2018 - to był łabędzi śpiew weteranek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Zbig napisał:

Obie miały dziś prawo do czegokolwiek, można im wytknąć cokolwiek ale nie można mieć o nic pretensji.

 

Osobiście poziomem meczu jestem zbudowany bo niektóre zagrania były takie, że palce lizać, wymiany jak marzenie a błędów stosunkowo niedużo. Zabrakło może tylko tego trzeciego seta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dzarro napisał:

PS. Zresztą w 3 ostatnich latach tylko Halep wygrała szlama - reszta mistrzyń miała 25 lat albo mniej. 2018 - to był łabędzi śpiew weteranek.

Jest jeszcze spora grupa takich które już trochę grają ale forma może odpalić z pewnym opóźnieniem, podobnie jak Halep, która grała przez kilka lat bardzo przrciętnie i wybiła się do czołówki w wieku 23 lat.

W każdym razie nie jestem przekonany do wersji że następne lata to będzie rywalizacja Emmy z Leylah a reszta będzie robić za tło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




W każdym razie nie jestem przekonany do wersji że następne lata to będzie rywalizacja Emmy z Leylah a reszta będzie robić za tło.


Na pewno w nowym sezonie każda z nich będzie rywalizować sama ze sobą.



Jest jeszcze spora grupa takich które już trochę grają ale forma może odpalić z pewnym opóźnieniem, podobnie jak Halep, która grała przez kilka lat bardzo przrciętnie i wybiła się do czołówki w wieku 23 lat.



Jedną już mamy - Krejcikovą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh my Good, tylko nie Krejcikova!!!

Kto to pokazał co naprawdę jest warta? Muszę sprawdzić bo zapomniałem :-))).

Aha, Sabalenka ją rozstrzelała i nawet się przy tym nie spociła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Oh my Good, tylko nie Krejcikova!!!
Kto to pokazał co naprawdę jest warta? Muszę sprawdzić bo zapomniałem :-))).
Aha, Sabalenka ją rozstrzelała i nawet się przy tym nie spociła.
Krejcikova miała jakieś problemy ze zdrowiem. W tym roku jest najlepszą zawodniczką po Barty i Sabalence. Może to tylko ten sezon ma dobry a może nie.

To samo można powiedzieć o reszcie - i to jest główny problem. Poza Halep i może Barty praktycznie nikt nie gra na wysokim poziomie więcej niż 2 sezony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że Krejcikova trafiła w tym sezonie do czołówki jest jedynie dowodem na nienormalność aktualnej sytuacji. Według mnie oczywiście, a przecież mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Fakt że Krejcikova trafiła w tym sezonie do czołówki jest jedynie dowodem na nienormalność aktualnej sytuacji. Według mnie oczywiście, a przecież mogę się mylić.

Generalnie mamy obfitość anomalii i zastanawiam się czy wczorajszy finał się do nich nie zalicza....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dzarro napisał:

jest też cwana(co pokazuje ta jednak kuriozalna przerwa medyczna w trakcie gema).

Nie odebrałem tak tego. Co miała zrobić? obetrzeć krew  ręcznikiem i grać dalej? To było poza jej decyzjami, przecież musiała mieć załoźony opatrunek. Siedziała grzecznie, a „higienistska” robiła swoje, nic tam nie było naciągane, a grę przerwała sędzia jak krew zobaczyła. Mnie przeciwnie, zdegustowało zachowanie Fernandez, która kwestionowała ten medical time.

 

Generalnie obie dziewczyny są super i świetlana przyszłość przed nimi jeśli…….i tu pełno różnych zastrzeżeń. Ten cały „hype” jest przedwczesny, podobnie było z Igą po RG, były nawet bzdury, że pobije Serenę w ilości szlemów.  Czas wszystko weryfikuje, Iga zdała poszlemowy test co najmniej na czwórkę, poprawi ranking końca roku o ok. 10 pozycji. Fajnie jak te dwie nowy gwiazdy i jeszcze kilka innych bedą trzymać poziom bo to nakręci rywalizację na lata, może wykształci się żeński BIG 3/4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, audiofan01 napisał:

Ten cały „hype” jest przedwczesny, podobnie było z Igą po RG, były nawet bzdury, że pobije Serenę w ilości szlemów. 

Aby docenić Igę, proponuję zestawić nakłady na tenis w Kanadzie, UK i w Polsce. Fernandez zresztą pewnie większość czasu spędza w USA?

Dokładnie, miejsce zamieszkania - Floryda.  Co zabawne, obie urodzone w Kanadzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Nie odebrałem tak tego. Co miała zrobić? obetrzeć krew  ręcznikiem i grać dalej? To było poza jej decyzjami, przecież musiała mieć załoźony opatrunek. Siedziała grzecznie, a „higienistska” robiła swoje, nic tam nie było naciągane, a grę przerwała sędzia jak krew zobaczyła. Mnie przeciwnie, zdegustowało zachowanie Fernandez, która kwestionowała ten medical time.
 



Raducanu była lepsza - wynik w 2 secie był też pochodną błędów Fernandez, głównie przy serwisie ale próbowała też za szybko kończyć wymiany - co była pochodną tego, że nie dawała rady żeby nadążyć za Emmą. Nie zmienia to faktu, że Raducanu jest cwana. Obejrzałem sytuację jeszcze raz. Gdyby sędzia sama przerwała byłoby OK - ale Emma wyraźnie pokazała na kolanko i czekała. Przerwa trwała 4 minuty - dłużej niż nie jeden gem serwisowy.
Sorki tu wszystko było OK a Krejcikowa kręci? Andreescu grała na jednej nodze ostatniego seta i też musiała czekać na klasyczną przerwę między gemami. Reakcja Fernandez była niepotrzebna - bo negatywnie się nakręciła i pokazała Emmie brak pewności siebie. Emma jest zimna i umie kalkulować - co w sumie w tenisie jest zaletą. Porównajcie sobie jej wywiady nawet nie z Fernandez czy Igą sprzed roku ale z Sabalenką, nawet z Halep. Dziewczyna jest bardzo inteligentna i pełna uroku ale wszystko robi i wszystko mówi na chłodno. Jeśli poradzi sobie z presją to będzie taką Szarapovą w wersji turbo - bo Maria onieśmielała a Emma będzie budzić fascynację opartą na męskich instynktach opiekuńczych - przywołując analogię operową to taka Liu i księżniczka Turandot w jednym.



 
Ten cały „hype” jest przedwczesny, podobnie było z Igą po RG, były nawet bzdury, że pobije Serenę w ilości szlemów.  Czas wszystko weryfikuje, Iga zdała poszlemowy test co najmniej na czwórkę, poprawi ranking końca roku o ok. 10 pozycji. Fajnie jak te dwie nowy gwiazdy i jeszcze kilka innych bedą trzymać poziom bo to nakręci rywalizację na lata, może wykształci się żeński BIG 3/4.


Ja pamiętam tylko, że Fibak twierdził, że Iga będzie jak Serena. Co zresztą było raczej autopromocją Fibaka, który opowiadał jak to rzekomo "załatwił" Serenie pierwszy kontrakt sponsorki jak była juniorką.

Co do liczby szlemów - to kojarzę tylko, że McEnroe żartobliwie twierdził, że wygra 6(o 1 mniej niż on) i jeden historyk tenisa piszący do NY Times w rozmowie z innym ekspertem z Włoch przewidywał, że Iga to materiał na 5-10 szlemów. Nadal to śmiałe tezy - ale do Sereny daleko. Iga od małego twierdzi, że chcę wygrać karierowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dzarro napisał:

Sorki tu wszystko było OK a Krejcikowa kręci?

Różnica taka, że krew i ranę widać, a bólu przepony nie😉

Wyobrażasz sobie siebie grającego z lecącą ciurkiem krwią? Nawet jak nie boli to koncentruje całą uwagę na ranie zamiast na grze, to odruch bezwarunkowy. Plasterek przyklejony i można grać dalej😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Różnica taka, że krew i ranę widać, a bólu przepony nie
Wyobrażasz sobie siebie grającego z lecącą ciurkiem krwią? Nawet jak nie boli to koncentruje całą uwagę na ranie zamiast na grze, to odruch bezwarunkowy. Plasterek przyklejony i można grać dalej
Tylko nie przesadzajcie z tym "nielubieniem" Baśki. Jak publika na kortach podchwyci ten trend - to jeszcze Baśka na złość zacznie się wyrabiać jak Dokovic i wszelkie Igi i Emmy pójdą w odstawkę - a wszyscy zaczną powracać do Sereny jako uosobienia piękna w tenisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzarro napisał:

Tylko nie przesadzajcie z tym "nielubieniem" Baśki. Jak publika na kortach podchwyci ten trend - to jeszcze Baśka na złość zacznie się wyrabiać jak Dokovic i wszelkie Igi i Emmy pójdą w odstawkę - a wszyscy zaczną powracać do Sereny jako uosobienia piękna w tenisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oj tam, to tylko porównanie dwóch sytuacji, które sam przywołałeś. To się pamięta ale krótko. Czy ktoś jeszcze pamięta jak Raonic nie chciał przyznać, że dotnął siatki w meczu z del Potro ( ja😀)?

Ważne żeby to nie było za często bo przylgnie łatka „cheatera”. Iga musi z tym uważać, rutynowa przerwa toaletowa, wiązanie butów przed serwisem przeciwnika, klepanie rakietą w kort. Ludzie zaczynają na to zwracać uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Emmy - zwróćcie uwagę jak wyglądała na konferencji pomeczowej. Na swój sposób to imponujące. Ciekaw jestem czy to był jej pomysł - chyba tak bo przecież jej team jest skromniutki i speca od wizerunku chyba jeszcze nie ma. Dziewczyna błyskawicznie przysposabia się do nowej roli. To przepaść - np. w porównaniu z niezgrabnymi marynarkami i na szybko prostowanymi włosami Igi. Jeśli nie przedobrzy jak Buchard i potwierdzi się sportowo(co akurat jest największą niewiadomą) to w wymiarze marketingowym może zgarnąć więcej niż połowę tortu.












Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emma to już inna kultura, wychowana w politpoprawności. U dziewiętnastolatki  (moim zdaniem jednak przygotowana) wypowiedź o zamachu 11.09.2001 zabrzmiała nieco sztucznie, trochę na siłę ale publika to kupiła bo wpisało się w nastrój i oczekiwania. Spontaniczności jednak nie było i pod tym względem wolę zachowanie Igi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Spontaniczności jednak nie było i pod tym względem wolę zachowanie Igi.


To na pewno. Zresztą w naszej kulturze opcja " dziewczyny z sąsiedztwa" lepiej się sprawdza, zwłaszcza, że u Igi image jest w tym momencie tożsamy ze stanem faktycznym. Brytole i reszta świata są już przyzwyczajeni do wielbienia postaci w stylu Diany - więc rola księżniczki lepiej działa niż u nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, audiofan01 napisał:

Emma to już inna kultura, wychowana w politpoprawności. U dziewiętnastolatki  (moim zdaniem jednak przygotowana) wypowiedź o zamachu 11.09.2001 zabrzmiała nieco sztucznie, trochę na siłę ale publika to kupiła bo wpisało się w nastrój i oczekiwania. Spontaniczności jednak nie było i pod tym względem wolę zachowanie Igi.

W US Open trochę drażni ta nachalnie eksponowana amerykańskość.  Wolę luzik AO, stylowość RG czy nawet Wimbledońskie ąę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, soundchaser napisał:

I co Panowie? Novak zdobędzie wielkiego szlema? Jakie typy na finał US Open?

No nie wiem, specjalnie sę nad tym nie zastanawiałem. Jak dla mnie pół na pół ze wskazaniem na Miedwiediewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soundchaser napisał:

I co Panowie? Novak zdobędzie wielkiego szlema? Jakie typy na finał US Open?

Ma spore szanse, chociaż Daniił ma mocne końcówki sezonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Novak wygrał to na jego miejscu ogłosiłbym  zakończenie kariery. To byłoby coś, nie to co Roger, Serena i trochę już Rafa, nie wiedzą kiedy ze sceny zejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jaro_747 napisał:

Mecz ze Zverevem wykończył Djokovica.

A patrząc bardziej dalekosiężnie, wszystkiemu winien Stefanos, który przegrał przedwcześnie i Niedźwiedzki nie miał się z kim zmęczyć... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy początkiem nie był jednak ten atak na 2 medale na Olimpiadzie. Trochę tak jest, że przegrywasz kiedy zaczynasz wierzyć, że jesteś niezwyciężony. Jeszcze sporo wyzwań przed Nole.
Niedźwiedziowi się należało.

W sumie z UO robi się trochę Waterloo starej gwardii. 2 tytuł z rzędu poza BIG3 u Panów. U Pań 2 porażki Sereny z małolatami - w tym roku prawdziwa inwazja z liceum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbig napisał:

A patrząc bardziej dalekosiężnie, wszystkiemu winien Stefanos, który przegrał przedwcześnie i Niedźwiedzki nie miał się z kim zmęczyć... 😉

On się nie męczy ;-).

te 9 lat różnicy to jednak ma wpływ na różnice szybkości regeneracji. Novakowi dziś się nogi nie zginały tak jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.