Skocz do zawartości
IGNORED

Polski tenis po Radwańskiej


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Iga chce pozostać w Top 10 na koniec roku to tutaj i w Indian Wells potrzebuje dużych punktów bo niedługo odpiszą jej różnicę za Rolanda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, YunnanTEA napisał:

Niekoniecznie. Iga grała tak jak tamta chciała. Brak pomysłu na grę. Niestety.

Niestety prawisz komunały.  Kontaveit grała na wysokim ryzyku bo zapewne dobrze zapamiętała ostatniego seta z Igą z poprzedniego meczu. Jak przeciwniczka wali z całej siły to trudno o finezyjne wymiany a i można sobie pozwolić na trochę ryzyka.  Niewiele zabrakło aby Iga skończyła ją w 2 setach.

3 minuty temu, audiofan01 napisał:

Jeśli Iga chce pozostać w Top 10 na koniec roku to tutaj i w Indian Wells potrzebuje dużych punktów bo niedługo odpiszą jej różnicę za Rolanda. 

Przecież jest piąta w wta race.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

Przecież jest piąta w wta race.

Pisałem o rankingu głównym. Jeśli nic już więcej nie ugra w tym roku to za 5 tygodni będzie 12 z 3001 pkt. Tak podaje na teraz live ranking prognoza 5 tygodniowa, czyli po korekcie o RG 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, triode napisał:

estonka returnowała z drugiego serwisu winnerami.. nie było łatwo

cieszy,że Iga wytrzymała i kondycyjnie i psychicznie.. taką ją chcemy oglądać!

No nie wiem kto by to chciał oglądać.

Pierwszy serwis ogólnie cieniutki. Drugi tez bez szału.

Chyba jeden z niewielu pozytywów poza tym, że wygrała to rzeczywiście dobra forma fizyczna i to,że mecz wytrzymała mentalnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, audiofan01 napisał:

Pisałem o rankingu głównym. Jeśli nic już więcej nie ugra w tym roku to za 5 tygodni będzie 12 z 3001 pkt. Tak podaje na teraz live ranking prognoza 5 tygodniowa, czyli po korekcie o RG 2020.

Powtórzę - w wta race, który liczy wyłacznie punkty z 2021 ma mocną 5 pozycję.  Osaka, Jabeur ani Gauff jej nie dogonią po US Open bo już odpadły.  Zostaje Muguruza i Mertens.  Nie ma takiej opcji aby wypadła z top10, co więcej ma już prawie gwarancję gry w wta finals.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem kto by to chciał oglądać.
Pierwszy serwis ogólnie cieniutki. Drugi tez bez szału.
Chyba jeden z niewielu pozytywów poza tym, że wygrała to rzeczywiście dobra forma fizyczna i to,że mecz wytrzymała mentalnie.
 
Przecież to jej pierwszy mecz o stawkę, który wygrała pomimo tego, że środkowy set przegrała ma własne życzenie. Nikt nie mówi, że grała idealnie - chodzi o mental. Tego zabrakło z Sakkari, z Jabeur na Wimbledonie i trochę z Badosą. "Nie ma znaczenia, że teraz jestem w d... a ty masz lepszy moment - i tak cię dopadnę". Taki syndrom Wściekłego Byka. To jest dużo ważniejsze niż procent pierwszego serwisu i inne pierdoły. Iga zniszczyła Kontaveit fizycznie bodaj w piątym gemie - mimo, że go przegrała.
Z Bencic może przegrać - grunt, że wygrała pierwszy taki mecz w karierze. Może sobie płakać między gemami - jeśli w następnych sezonach to przeciwniczki będą się sypać w co najmniej 3 na 5 takich meczów. Za którymś razem to będzie mecz z minimalną liczbą błędów po obu stronach, ona i jej rywalka będą w top 3, a mecz będzie w finale szlema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piękny Stefan napisał:

Serwis taki se, ale ogólnie czuć było jakość u Igi. 

No tak. jakość poszczególnych zagrań owszem.

Ale taktycznie to słabiutko. Kontaveit miała na nią pomysł, ale tenisowo nie była w stanie jej sprostać, nie mówiąc już o kondycji. Ale już taka Jabeur okazywała się przeszkodą nie do przejścia, a przecież Iga jest w rankingu dwunasta a Ons dwudziesta.

Świątek ma problem z zawodniczkami sprytnymi które potrafią na korcie kombinować. Ona ma z tym problem a co najgorsze nie mam pewności czy trener to widzi i czy nad tym pracują. Kiedyś pytana przed meczem o przeciwniczkę stwierdziła, że ona skupia się na własnych zagraniach. OK, do pewnego poziomu to działa ale z najlepszymi tak nie wygra.

Po wygranym meczu Sakkari z Igą trener Greczynki opowiadał, jak to nie mógł zasnąć więc wstał w środku nocy, włączył sprzęt i jeszcze oglądał mecze Świątek i kombinował i szukał taktyki. Jak to się skończyło chyba pamiętamy. Jakoś nie kojarzę żeby Sierzputowski opowiadał podobne rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Powtórzę - w wta race, który liczy wyłacznie punkty z 2021 ma mocną 5 pozycję.  Osaka, Jabeur ani Gauff jej nie dogonią po US Open bo już odpadły.  Zostaje Muguruza i Mertens.  Nie ma takiej opcji aby wypadła z top10, co więcej ma już prawie gwarancję gry w wta finals.


Któraś z konkurentek może zrobić bdb wynik w UO ale nie wszystkie. Też uważam, że z top 10 będzie trudno wypaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No tak. jakość poszczególnych zagrań owszem.
Ale taktycznie to słabiutko. Kontaveit miała na nią pomysł, ale tenisowo nie była w stanie jej sprostać, nie mówiąc już o kondycji. Ale już taka Jabeur okazywała się przeszkodą nie do przejścia, a przecież Iga jest w rankingu dwunasta a Ons dwudziesta.
Świątek ma problem z zawodniczkami sprytnymi które potrafią na korcie kombinować. Ona ma z tym problem a co najgorsze nie mam pewności czy trener to widzi i czy nad tym pracują. Kiedyś pytana przed meczem o przeciwniczkę stwierdziła, że ona skupia się na własnych zagraniach. OK, do pewnego poziomu to działa ale z najlepszymi tak nie wygra.
Po wygranym meczu Sakkari z Igą trener Greczynki opowiadał, jak to nie mógł zasnąć więc wstał w środku nocy, włączył sprzęt i jeszcze oglądał mecze Świątek i kombinował i szukał taktyki. Jak to się skończyło chyba pamiętamy. Jakoś nie kojarzę żeby Sierzputowski opowiadał podobne rzeczy.
Przesadzasz - Iga przegrała 3 takie mecze. Trudno, żeby miała obcykane warianty na różne rywalki po jednym niepełnym sezonie WTA. Na pewno brakuje jej cierpliwości i wariantów defensywnych. Z drugiej strony z Ferro szybko przestawiła się na pykanie do znudzenia a dziś z Kontaveit względnie spokojnie przyjmowała kiedy Anetka kończyła ją returnami po słabszych kickach. Jeszcze z Muguruzą od razu wpadła w panikę, że Gabi nie umiera pod jej legendarnymi, "męskimi" kickami, które przecież w liceum budziły postrach i nawet profesor Halep się bała...
Z jednym przeciwnikiem działa kiwka z innym lepsza jest wymiana ciosów. Za nim Iga to poskłada do kupy - to jeszcze nie raz ją wykiwają i nie raz zbierze oklep.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Jaro_747 napisał:

Sakkari

Mecz z Sakkari Iga przegrała bardziej niż Sakkari wygrała. To był słabiutki mecz Igi. Dziś nie miałem stracha że coś zaraz spieprzy, bo ją fantazja poniesie. Większość dłuższych wymian wygrywała i to nie grając na jakimś ryzyku. Solidnie, konsekwentnie, dobre długości i kierunki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mecz z Sakkari Iga przegrała bardziej niż Sakkari wygrała. To był słabiutki mecz Igi. Dziś nie miałem stracha że coś zaraz spieprzy, bo ją fantazja poniesie. Większość dłuższych wymian wygrywała i to nie grając na jakimś ryzyku. Solidnie, konsekwentnie, dobre długości i kierunki. 
Zgadzam się. Jak ktoś przez cały.mecz gra bezbłędnie to potem może się posypać po jednym słabym gemie - choćby jak Osaka, która do tego 12 gema w 2 secie z Fernandez chyba nawet nie była przełamana. Z Igą podobnie - albo grała w transie albo oddawała całe sety za darmo. A niestety żeby być Miszczyniom to trzeba pocierpeć z powodu permanentnego uszczerbku na wizerunku własnej doskonałości.




Po wygranym meczu Sakkari z Igą trener Greczynki opowiadał, jak to nie mógł zasnąć więc wstał w środku nocy, włączył sprzęt i jeszcze oglądał mecze Świątek i kombinował i szukał taktyki. Jak to się skończyło chyba pamiętamy. Jakoś nie kojarzę żeby Sierzputowski opowiadał podobne rzeczy.


Co nie zmienia faktu, że Sakkari jest dziś może o kroczek dalej niż była 2-3 lata temu, a Iga, Andreescu czy Krejcikova robią kilkakrotnie więcej w pół sezonu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barty poległa z Rogers, nie już  ma Osaki, robi się coraz ciekawiej. Może będzie powtórka z megasensacyjnego turnieju gdy wygrywała Penneta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czwartej rundzie pozostało aż 12 zawodniczek z rozstawionej szesnastki (a właściwie piętnastki, bo Brady wycofała się przed startem). Są aż dwie ćwiartki, których skład jest zgodny z rozstawieniem. 

Takiego szlema w wydaniu kobiecym dawno nie było.

O dziwo, inaczej wygląda w męskim. Tu zostało raptem siedmiu - też chyba dawno tak nie było, bo czołówka męska jest stabilniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dzarro napisał:

Przesadzasz - Iga przegrała 3 takie mecze. Trudno, żeby miała obcykane warianty na różne rywalki po jednym niepełnym sezonie WTA. Na pewno brakuje jej cierpliwości i wariantów defensywnych. Z drugiej strony z Ferro szybko przestawiła się na pykanie do znudzenia a dziś z Kontaveit względnie spokojnie przyjmowała kiedy Anetka kończyła ją returnami po słabszych kickach. Jeszcze z Muguruzą od razu wpadła w panikę, że Gabi nie umiera pod jej legendarnymi, "męskimi" kickami, które przecież w liceum budziły postrach i nawet profesor Halep się bała...
Z jednym przeciwnikiem działa kiwka z innym lepsza jest wymiana ciosów. Za nim Iga to poskłada do kupy - to jeszcze nie raz ją wykiwają i nie raz zbierze oklep.

Chyba nie do końca zrozumiałeś o czym pisałem.

Przecież w tenisie nie gra się z różnymi rywalkami na raz, każdy mecz jest z jakąś konkretną rywalką. I na każdy taki mecz wypadałoby przygotować się taktycznie. I mieć plan podstawowy i plan rezerwowy. W końcu to nie są sparringi o czapkę gruszek. Przecież pisałem, że to jest robota dla trenera i jego ludzi. Iga tak szybko przebiła się do czołówki bo jest tenisowo świetna, mało czego jej już teraz brakuje (poza stabilnym serwisem), ale braki taktyczne to rzecz którą przeciwniczki widzą już teraz i są mecze które przegrywa właśnie z tego powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie do końca zrozumiałeś o czym pisałem.
Przecież w tenisie nie gra się z różnymi rywalkami na raz, każdy mecz jest z jakąś konkretną rywalką. I na każdy taki mecz wypadałoby przygotować się taktycznie. I mieć plan podstawowy i plan rezerwowy. W końcu to nie są sparringi o czapkę gruszek. Przecież pisałem, że to jest robota dla trenera i jego ludzi. Iga tak szybko przebiła się do czołówki bo jest tenisowo świetna, mało czego jej już teraz brakuje (poza stabilnym serwisem), ale braki taktyczne to rzecz którą przeciwniczki widzą już teraz i są mecze które przegrywa właśnie z tego powodu.
Zgadzam się - z tym zastrzeżeniem, że taktyczne granie to robota na kilka lat. Każda zawodniczka ma jakiś styl, który preferuje i jeśli może go użyć to wpada we właściwy rytm. Wypracowanie sobie kilku takich stylów i jeszcze żonglowanie nimi z gemu na gem to jednak jest wyższa szkoła jazdy - nawet lepsze, na razie, rywalki od Igi nie zawsze to mają. Zresztą taktyka nie zawsze się sprawdza - czasem po prostu liczy się wola walki i determinacja, kiedy obie strony popełniają błędy ale nie odpuszczają. Co z tego, że Barty jest ustawiona taktycznie na kilka wariantów kiedy po raz kolejny nie umie sobie poradzić w klinczu, w którym już niczego nie można przewidzieć.
Trudno wyrokować czy u Igi umiejętność łamania rywalek w dowolnych okolicznościach to będzie wiodąca cecha bo na razie mamy przedziwną mieszankę kruchości i twardości. Choć może to normalne - bo przecież twarde materiały są jednocześnie kruche. Niewątpliwie wprowadzenie "kompozytów" czy też "metamateriałów" do gry Igi jest wielce pożądane. Ale bez instynktu to i tak nie zadziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taktykę przeciwko Idze wymyśliła Halep...nie jest to szczególnie wyrafinowane-wysokie baloniki na stronę backhandową i liczenie na błąd.w AO

return backhandowy przy mocnym,szybkim serwisie też nie jest najmocniejszą stroną.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dzarro napisał:

Zgadzam się - z tym zastrzeżeniem, że taktyczne granie to robota na kilka lat. (...)

No to można powiedzieć że osiągnęliśmy jakiś consensus :-).

Z innych uwag - to, co wcześniej ktoś tu zauważył - potrząsanie głową praktycznie zniknęło.

Pojawiły się asy, ale pierwszy serwis do zdecydowanej poprawy. Niestety  jak było widać w meczu z Kontaveit przeciwniczki przeanalizowały ten aspekt i bezpardonowo atakują drugi serwis Igi.

9 minut temu, triode napisał:

taktykę przeciwko Idze wymyśliła Halep...nie jest to szczególnie wyrafinowane-wysokie baloniki na stronę backhandową i liczenie na błąd.w AO

return backhandowy przy mocnym,szybkim serwisie też nie jest najmocniejszą stroną.

No właśnie - dzięki za przypomnienie!

Praktycznie przez cały ostatni mecz Iga returnowała bezpiecznie na środek a śmielsze returny (o które często aż się prosiło) zaczęła grać w trzecim secie. Może to kwestia faktu, że nie czuła się w tym meczu zbyt pewnie i nie chciała za bardzo szaleć? Mam nadzieję że bardziej agresywny return pojawi się częściej w następnym meczu (meczach).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
taktykę przeciwko Idze wymyśliła Halep...nie jest to szczególnie wyrafinowane-wysokie baloniki na stronę backhandową i liczenie na błąd.w AO
return backhandowy przy mocnym,szybkim serwisie też nie jest najmocniejszą stroną.
 
Akurat Iga już poćwiczyła baloniki z Krejcikovą. Halep zadziwiająco szybko odzyskuje dobrą formę - mam więc nadzieję, że szybko się przekonamy kto ma patent na kogo. Choć chyba nie w UO bo to musiałby być finał. Choć jak taki wariant by się wydarzył (najlepiej po SF z Andreescu) to chyba nikt by nie narzekał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że można być umiarkowanym optymistą 🙂

jest postęp w grze na twardych kortach.top spin forhandowy jest wreszcie groźną bronią..

oby strona mentalna dopisała..i uśmiech i irytacja w meczu z Anette to raczej pozytyw..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zbig napisał:

Może jest mniej rozmowny.  

Może.

Ale można też przeanalizować te wypowiedzi które były i sam przebieg meczów. I jak to sobie wszystko poskładamy do kupy to ja powodów do optymizmu nie widzę.

4 minuty temu, triode napisał:

myślę,że można być umiarkowanym optymistą 🙂

jest postęp w grze na twardych kortach.top spin forhandowy jest wreszcie groźną bronią..

oby strona mentalna dopisała..i uśmiech i irytacja w meczu z Anette to raczej pozytyw..

Tak. Też uważam że lepiej jak zawodnik reaguje na sytuację. Nawet niech pieprznie rakietą, ale jak trochę ostygnie to może zmieni to, co zawiodło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

braki taktyczne to rzecz którą przeciwniczki widzą już teraz i są mecze które przegrywa właśnie z tego powodu.

Pytanie co przez to rozumiesz?

Bo jeżeli chodzi o brak poszanowania piłki to się zgodzę.  Iga wczoraj wykonała sporo takich agresywnych ataków na wysokim ryzyku.  Być może właśnie tego jeszcze nie czuje kiedy należy odegrać kolejny raz bezpiecznie przedłużając wymianę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym przykładem nie radzenia sobie z własnymi słabościami jest Magda Linette.

z jednej strony potrafi zagrać genialną piłkę czy mecz..a zaraz potem rozsypać się.

Swoją drogą to miłe jak oficjalne media piszą ``brillant``

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaro_747 napisał:

ja powodów do optymizmu nie widzę.

Zeszły rok kończyła na pozycji 17. Ten skończy prawdopodobnie na 5-6.  Nie wiem jak to jest ale spodziewam się że Sierzputowski ćwiczy z nią wciąż głównie doskonalenie podstawowych słabych punktów bardziej wyrafinowane rzeczy zostawiając na później.

1 minutę temu, triode napisał:

Swoją drogą to miłe jak oficjalne media piszą ``brillant``

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo to był chyba jeden z najlepszych meczów w wykonaniu Magdy.  Niestety z Cirsteą forma się rozpłynęła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbig napisał:

Pytanie co przez to rozumiesz?

Bo jeżeli chodzi o brak poszanowania piłki to się zgodzę.  Iga wczoraj wykonała sporo takich agresywnych ataków na wysokim ryzyku.  Być może właśnie tego jeszcze nie czuje kiedy należy odegrać kolejny raz bezpiecznie przedłużając wymianę.

To też.

Dla mnie taktyka to jakiś pomysł na grę dostosowany do własnych możliwości i do przeciwniczki. I zdolność do modyfikowania tego pod wpływem sytuacji.

Przykład - Idze na początku kompletnie nie wchodził pierwszy serwis. I co? I nic.

Tłukła uparcie to samo. Nawet komentator chyba tym zirytowany powiedział, że powinna odjąć trochę siły i spróbować jednak grać pierwszym serwisem bo na drugi to Kontaveit już wchodziła w kort i atakowała go bezpardonowo. Na swój serwis wariantu B nie miała, a przecież mieć powinna bo ten sam problem ma przez cały sezon.

Patrząc w drugą stronę - sama bardzo rzadko atakowała serwis Anette mimo, że często aż się prosiło.

 

19 minut temu, Zbig napisał:

Zeszły rok kończyła na pozycji 17. Ten skończy prawdopodobnie na 5-6.  Nie wiem jak to jest ale spodziewam się że Sierzputowski ćwiczy z nią wciąż głównie doskonalenie podstawowych słabych punktów bardziej wyrafinowane rzeczy zostawiając na później.

Ale ogarnięcie taktyki polega na myśleniu a nie na bieganiu i uderzaniu. To można robić nawet w saunie czy w samolocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrowersyjny komentarz z tennisforum.com:

I have to confess that I'm off the Iga train now. I hung in there as long as I could, but it's been deeply disappointing to watch her lard her game with a potpourri of all kinds of chiseling gamesmanship: the most lame transparently strategic MTOs, always with the extended potty breaks, tying her shoe-laces between her opponent's serves, making the server wait, and on and on, you name it. I don't quibble with a bit of it, it's pretty hard to not use it at least occasionally. But no player has to embrace it as wholeheartedly as she has since, I don't know, Rome? The way I read it is that she realized that she was just not an all-court player. That she's at a disadvantage everywhere but on clay and slow hardcourts, so she had to embrace all this shit just to survive. That's fine, it's her career, but I just find it a bummer, from any player, but especially from a fave. A match can be exciting and tense, and then one of the players does it, and it takes all the air out of it, it's a drag. 

I won't trash her or pile on, and who knows where her game style will end up, we'll see, but I'm no longer a stan, for now.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry news z Pragi 🙂

Magda Fręch wygrała i na pewno awansuje w rankingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, triode napisał:

dobry news z Pragi 🙂

Magda Fręch wygrała i na pewno awansuje w rankingu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten awans d…y nie urywa, dokładnie o 6 pozycji ze 123 na 117 ale to zawsze coś, no i zwycięstwo w turnieju nawet niskiej rangi zawsze podbudowuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale ogarnięcie taktyki polega na myśleniu a nie na bieganiu i uderzaniu. To można robić nawet w saunie czy w samolocie.
Serwisu nie poprawisz z dnia na dzień. Kombinoowanie z nawykami w krótkich przerwach między turniejami to chyba najgorsze rozwiązanie. Tym bardziej, że nie wiadomo skąd się biorą te przestoje w skuteczności- przyczyny mogą być w głowie i np. większe poczucie pewności siebie będzie minimalizować występowanie tych przestojów. Większość rywalek też ma nierówny serwis - my chyba jesteśmy bardziej wyczuleni bo to Iga. Barty ma całe mecze gdzie seriami serwuje fatalnie. Co nie zmienia faktu, że wiele porażek Igi zaczyna się od serwisu.

Z drugiej strony na zmęczeniu to nawet u facetów z top 10 różne rzeczy się zdarzają. Ile prowadził Stefcio z tym małolatem w jednym z przegranych setów - chyba 5-2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.