Skocz do zawartości
IGNORED

Wieszał ktoś kolumny?


dyletant

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję na kilak lat zwonlnić miejsce kolumn na dizecko :p - będę wysyłać kolumny (monitory) pod sufit: 

może ktoś ma jakeiś przestrogi (poza skutkiem audio) jak to zrobić / nie zrobić ... 

oraz jak poporwadzić kablotekę po ścianie żeby nie były do zerwania przez bardzomałoletnich i żeby jakoś to mogło wyglądać ... 

wW tym celu kable idą leżakować do szuflady - i zakupię czsowo na to rozwiązanie jakieś anorektyczne podłe  kable (bo i długość ich wzrasta drastycznie) - ale nadal nie wiem jak najlepiej by je zamocować 

Ewentualnie jakeś wsazówki jakie podwieszenie pod sufit - mam takie podwieszane podstawki tylko boję sięze z tego można zrzucić kolumnę bo jest na tym wieszako-stojaku zdaje się postawiona 

 

 

Dziękuję za wsparcie w mojej tymczasowej degradacji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej to byłoby postawić na szafie i kable schować za nią, ale czas meblościanek chyba u większości minął. Swoją drogą ja jako dziecko nigdy nie miałem chęci wgnieść ojcu głośników czy urywać kabli. Dziwne dziś te dzieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja "powieszone" mam tylko surrondy na specjalnych uchwytach - B&W 686S2, ale takie profesjonalne uchwyty wytrzymuja nawet i 25 kg. Ale to generalnie kicha, bo:
1` kolumna powinna mieć bass-reflex z przodu
2` powstaje cały ten shit związany z bliskością ściany - więc takie rozwiązanie moim zdaniem to tylko w KD i to z musu

Ja mam 2 małych brzdąców i od MAłEGO kolumny stoją wysunięte od ściany /pół metra/. kwestia nauczenia i przyzwyczajenia. Dzieciaki szlaeją a sprzet stoi. Dla pewności rzecz jasna nie zdejmuj maskownic ;) jezeli chcesz mieć więcej pewności to możesz kolumny podłogowe przyczepić jakimś sznurkiem do ściany by nie upadły (jesli lekkie), a jak standy to dociążyć. Powodzenia w walce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami to nie problem , zawsze możesz zastosować korytko ( listwy półokrągłe, maskujące  ) zwał jak zwał :) Gorzej z kolumnami tak jak wspomniał Artur. Problem w tym ze trzeba będzie zrobić otwory w kolumnach , a to wiąże się z obniżeniem  wartości towaru. Zawsze możesz zastosować rzep , spiąć razem kolumnę i wieszak , by nie spadło 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam córkę nie ma jeszcze dwóch lat. Mam monitory postawione na niskiej i szerokiej półce RTV na standach 30cm. Też bałem się o bezpieczeństwo kolumn jak i dziecka. Standy musza być ciężkie i stabilne. Kable należy zabezpieczyć, ja przymocowałem je do standów opaskami zaciskowymi a reszta za półkę. U siebie możesz zamontować korytka na kabe na ścianie. Same kolumny można również przymocować do standów za pomocą pasów z rzepami. Nie będzie wyglądać ale będzie działać. No i najważniejsze to maskownice ja na czas od kiedy urosła na tyle żeby dosięgnąć głośników miałem kolumny Cantona z metalową maskownicą. To rozwiązanie się super sprawdziło. Od kiedy zaczęła być kumata mam inne kolumny i stoją bez maskownic ale trochę czasu musiałem poświęcić aby głośniki przestały ją interesować ale wiadomo w domu jest wiele innych rzeczy które nie służą do zabawy. Trochę gorzej jest ze sprzętem bo stoi nisko i przyciski i gałki są bardzo interesujące ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przekraczają 25 kG/szt ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

kable musisz puścić jak koledzy piszą - w korytkach.

Co do samych kabli na okres przejściowy kup tyle ile trzeba YTDY10x0,5  - kosztuje grosze,

a nie popsuje barwy przy większych długościach. Bas i tak się pogorszy.

Można też na wszelki wypadek pomiędzy uchwyt a kolumnę użyć taśmy dwustronnej;

będzie pewniej, a rozłączyć zawsze można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wstawiłem cały sprzęt na szafę właśnie z tych samych względów -  był zbyt interesujący dla dziecka. Sprzęt mam prościutki bo to 2 letni Pianocraft ale jako-tako to grało.

Teraz, z kolumnami pod sufitem brzmieniowo jest dramat, równie dobrze mogłoby tam stać radio za 100zł i dźwiękowo nie byłoby róźnicy...

A wieszaki są spokojnie do kupienia do udźwigu 25kg, kosztują coś około 100zł/szt - do znalezienia bez problemu na necie.

Ja myślę, żeby przy okazji remontu zamontować takie wieszaki na wys 1.5m od podłogi - może wtedy nie będzie tragedii jak mam teraz z kolumnami pod sufitem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylne głośniki (MA Silver1) na cytowanych uchwytach wyglądają tak 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam monitory na standach bardzo dobrze dociazonym srutem plus blu tack pod kolumny. Mój mały raczkuje i jak się czegoś chwyci to wstaje na kolanach, standy nawet nie drgną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.