Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, Bartekkw napisał:

Blipo Home na testach. Fajnie grają - zupełnie inaczej niż lampa. W połączeniu z Lapizatorem GA super.

Czy ktoś miał okazje porównać do aktywnych ATC SCM 40 ? 

 

Kolega @chcheckitout zdecydował się na ATC SCM 40 aktywne ale w końcu chyba nie słuchał BLIPO. Te ATC z lampizatorem pewnie dadzą radę ale z drugiej strony na targach SCM 100 jakoś mnie nie zauroczyły dźwiękiem. Parametry ATC ma słabsze niż BLIPO, pasmo przenoszenia (-6dB): 48Hz-22kHz, moc wzmacniacza: 150W LF, 60W MF, 32W HF więc też mniej niż u Svedy. Do tego nie masz WOMBATA w opcji.  Ja wybrałem polski produkt ?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystacie z podbicia basu i wysokich ? Arek pomierzyl pomieszczenie u mnie i stwierdził ze wombat niepotrzebny. I łączycie XLR -XLR czy inaczej. U mnie grają teraz na kablu RCA-XLR i jest bardzo przyjemnie ?

I ostatnie pytanie o zasilanie. Na AVS spięte były chyba Cheetah, w domu na chińskiej sieciówce i tez jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartekkw napisał:

Korzystacie z podbicia basu i wysokich ? Arek pomierzyl pomieszczenie u mnie i stwierdził ze wombat niepotrzebny. I łączycie XLR -XLR czy inaczej. U mnie grają teraz na kablu RCA-XLR i jest bardzo przyjemnie ?

I ostatnie pytanie o zasilanie. Na AVS spięte były chyba Cheetah, w domu na chińskiej sieciówce i tez jest ok.

Bass boost strasznie degraduje bas. W moich home nawet nie mam tego przełącznika, jest on zbędny. Podbicia wysokich to w sumie nie słyszę nawet bo to 1dB ?

Wombat niepotrzebny? Jak duży masz pokój? XLR-XLR Sveda mam, kabel zasilający do komputera za 10zł ?

 

E: masz te czerwone blipo home u siebie?

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, S0nic said:

Bass boost strasznie degraduje bas. W moich home nawet nie mam tego przełącznika, jest on zbędny. Podbicia wysokich to w sumie nie słyszę nawet bo to 1dB ?

Wombat niepotrzebny? Jak duży masz pokój? XLR-XLR Sveda mam, kabel zasilający do komputera za 10zł ?

 

E: masz te czerwone blipo home u siebie?

Czarne Arek przywiózł. Potem jadą do Lampizatora na testy DAC’kow.Pokój 39m2 ale tylko w części dostosowany do audio i dozbrojony w ustroje akustyczne własnej roboty ? Pomiar poniżej - średnio się znam ale Arek podkreślał ze Wombata nie trzeba to mu wierze ?

 

 

A63C556D-FACE-4379-9196-0AC2F81783C2.jpeg

86557E7B-DEAE-4783-ACB7-58DED471CAAB.jpeg

18BEC90A-43FF-4708-9502-21178A018A28.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bartekkw napisał:

Czarne Arek przywiózł. Potem jadą do Lampizatora na testy DAC’kow.Pokój 39m2 ale tylko w części dostosowany do audio i dozbrojony w ustroje akustyczne własnej roboty ? Pomiar poniżej - średnio się znam ale Arek podkreślał ze Wombata nie trzeba to mu wierze ?

 

 

A63C556D-FACE-4379-9196-0AC2F81783C2.jpeg

86557E7B-DEAE-4783-ACB7-58DED471CAAB.jpeg

18BEC90A-43FF-4708-9502-21178A018A28.jpeg

No pokój masz ciekawy ?

W sumie to za bardzo nie masz miejsca na suby?  

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bartekkw napisał:

 

Moznaby wcisnąć na upartego ?

Hehe, ja pamiętałem o subach i kupiłem wąski stolik na 1 urządzenie na dole i na górze ?

9 godzin temu, Bartekkw napisał:

Może uda się posłuchać Svedy z Golden Gate. Dam znać jak to wypadnie w porównaniu do Golden Atlantic 

W GG lampy już chyba sporo droższe? Golden Atlantic jest super bo w razie W wymiana kompletu lamp to ~500zł ?
Jestem mega ciekawy jak zagrają Svedy z Golden Gate. Obowiązkowo musisz napisać tutaj.

A jak Ci się podoba brzmienie tego zestawu który masz teraz? Mamy praktycznie identyczny zestaw. Co Ci się podoba i czy są jakieś minusy?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie do brzmienia lampy na kt120 z Dynaudio Special 40 i jest to zupełnie inne granie. Svedy to zwarty, punktowy i wyrazisty bas, szeroka scena i nie rażący detal. Brzmienie instrumentów akustycznych, perkusji to bajka. Rogue Audio natomiast to miękkie i ciepłe granie z bardzo muzykalną średnica i wyrazista górą. Svedy są większe i mam wrażenie ze dźwięk lepiej wypełnia pomieszczenie. Wcześniej w poprzednim miejscu odsłuchowym Dynaudio sprawdzało się wyśmienicie, teraz wydaje mi się ze te monitory są już za małe. Aczkolwiek to świetne głośniki w tym budżecie. 
 

Po Golden Gate spodziewam się jeszcze większej muzykalności i przestrzeni. Zobaczymy jak przyjedzie na testy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bartekkw napisał:

Mam porównanie do brzmienia lampy na kt120 z Dynaudio Special 40 i jest to zupełnie inne granie. Svedy to zwarty, punktowy i wyrazisty bas, szeroka scena i nie rażący detal. Brzmienie instrumentów akustycznych, perkusji to bajka. Rogue Audio natomiast to miękkie i ciepłe granie z bardzo muzykalną średnica i wyrazista górą. Svedy są większe i mam wrażenie ze dźwięk lepiej wypełnia pomieszczenie. Wcześniej w poprzednim miejscu odsłuchowym Dynaudio sprawdzało się wyśmienicie, teraz wydaje mi się ze te monitory są już za małe. Aczkolwiek to świetne głośniki w tym budżecie. 
 

Po Golden Gate spodziewam się jeszcze większej muzykalności i przestrzeni. Zobaczymy jak przyjedzie na testy ?

Czyli zostają u Ciebie już na stałe ? ? Jest jeszcze wersja BLIPO U22 LIMITED, Pan Arek mówił, że bas jest jeszcze szybszy, bardziej punktowy a góra bardziej otwarta.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie je rozpatruje, ale żeby wejść w posiadanie to musiałbym w miare godnie sprzedać obecny system - dwa to za dużo ? A wiadomo jak to wychodzi jeśli che się coś na szybko sprzedać. Svedy to na pewno ciekawy wybór i w sumie fajna opcja pozwalająca zrezygnować z ciągłego poszukiwania idealnych kabli głośnikowych, może lepszego wzmacniacza i nie kończących się odsłuchów różnych kolumn. Pytanie tylko czy teraz nie zacznie się poszukiwanie DACka idealnego ? 

O wersji limitowanej słyszałem - ciekawe o ile % droższa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bartekkw napisał:

Poważnie je rozpatruje, ale żeby wejść w posiadanie to musiałbym w miare godnie sprzedać obecny system - dwa to za dużo ? A wiadomo jak to wychodzi jeśli che się coś na szybko sprzedać. Svedy to na pewno ciekawy wybór i w sumie fajna opcja pozwalająca zrezygnować z ciągłego poszukiwania idealnych kabli głośnikowych, może lepszego wzmacniacza i nie kończących się odsłuchów różnych kolumn. Pytanie tylko czy teraz nie zacznie się poszukiwanie DACka idealnego ? 

O wersji limitowanej słyszałem - ciekawe o ile % droższa ?

Kupując Svedy łączysz je z zbalanoswanym lampizatorem który ma regulację głośności. Wybierasz model wg budżetu który posiadasz i po temacie. Sprawdzone, brzmi genialnie i działa. Jest to polecane połączenie przez Pana Arka.

Jedynym czym mam zamiar teraz się zajmować to zakup nowych płyt ?

 

Nie pamiętam już ile droższa jest U22 ale trzeba się zainteresować. Mając już dobrego DAC'a kolejnym ulepszeniem będzie U22 Limited właśnie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Bartekkw napisał:

Czyli wydatki będą ?

Na razie mam GA symetryczny z regulacja głośności i połączenie po kablu od Arka RCA-XLR. Ciekawe czy jest duża różnica vs wersja zbalansowana 

Ten lampizator który stoi na półce to wypożyczona sztuka czy już Twój nabytek który grał z dynaudio wcześniej?

Najbardziej optymalnie będzie zbalansowany DAC + BLIPO. Niestety, na testy dostałem GA zbalansowany i mimo, że miałem kupować Ambera to GA został już u mnie, więc nie pomogę w kwestii różnicy na korzyść zbalansowanego DAC.

Jedyne co zrobiłem to na szybko zamówiłem RME ADI 2 żeby mieć jakiekolwiek porównanie i po 15 minutowym odsłuchu lampizator został ?

 

Jak będziesz kupował BLIPO to weź sobie te podstawki (nie z pojedynczymi nogami). Dużo lepiej się prezentują kolumny na nich, są też odpowiednio cięższe.

stand_big.thumb.jpg.84afa6dd2366459f69280a31a02adc08.jpg

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlantic osobisty. Wcześniej był Mytek Brooklyn+ ale poległ po odsłuchaniu GA. Amber tez był. Był tez Audiobyte Black Dragon i Chord Hugo ale wróciły do dystrybutora. Skrobnij mi proszę na PW coś więcej w temacie kosztu Blipo plus rzeczone standy. W chwili obecnej mam wersje na dwóch nogach. Postawiłeś je na kolcach czy bez ? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartekkw napisał:

Atlantic osobisty. Wcześniej był Mytek Brooklyn+ ale poległ po odsłuchaniu GA. Amber tez był. Był tez Audiobyte Black Dragon i Chord Hugo ale wróciły do dystrybutora. Skrobnij mi proszę na PW coś więcej w temacie kosztu Blipo plus rzeczone standy. W chwili obecnej mam wersje na dwóch nogach. Postawiłeś je na kolcach czy bez ? 
 

 

Na razie czekam na podstawki od Pana Arka, będą na kolcach stały - teraz mam te co były na targach. Niedługo powinny być gotowe (też 4 nogi). O kosztach to musisz rozmawiać z producentem i tam negocjować ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechał wczoraj Golden Gate i to był błąd ze go wziąłem do odsłuchów ;) Zamiótł biednego Golden Atlantica pod dywan widoczny na powyższych zdjęciach ;) W połączeniu z Blipo to nieprawdopodobnie dobrana para. Dźwięk stał się jeszcze bardziej przestrzenny, dokładny i detaliczny. Nie detaliczny w sposób uciążliwy lecz podkreślający zajawkę dźwięków z Atlantica. Do tego niesamowita muzykalność, łagodność grania i zarazem pazur w ostrzejszych kawałkach. Scena muzyczna wyraźnie się pogłębiła. Można by jeszcze pewnie pisać sporo, ale zasadniczo trzeba posłuchać. Przede wszystkim przestrzeń masakryczna. Wersja która przyjechała to lampy KR Audio 300B. Na polce leżą jeszcze Emission Labs 45, ale to na później ;)

 

 

42AB8534-7573-43A6-A0AE-D22343F65021.jpeg

C2497384-206C-4158-ACCC-1DF1BC28341F.jpeg

F9ADABE8-E4BB-4125-9681-06016A084D28.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLIPO lepiej grają u Ciebie jak są skręcone do środka?


GG - masz problem ? . Z tym DAC będziesz miał granie w strone tego z targów bo tam Pacyfic też był na tych 300B. 

Swoją drogą całkiem niedawno GG był najwyższym modelem w ofercie więc to musi grac! ? Pięknie się prezentuje w tej złotej obudowie.

Dopytaj jeszcze o to czy jeszcze lepiej będzie z DAC zbalansowanym. Ciekawe jaka będzie różnica między np zbalansowanym GA a GG w wersji z 3 lampami.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skręciłem je jak Dynaudio - chyba z przyzwyczajenia 

Masz jakieś zdanie w kwestii spozycjonowania Blipo. Jak u Ciebie grają ?

W kwestii różnic pomiędzy GG SE a zbalansowane to nie wiem i na razie się nie dowiem. Wersja zbalansowana jest droższa a sam handlowiec Lampizatora - Pan Piotr twierdzi ze różnic nie słyszy.... z jego opinii wynika również ze do domowych, bliskich dystansów nie ma co iść w estradowe XLR.... ale to opinia zasłyszana, nie osobista

A puszka piękna trzeba przyznać ?

 

 

A123901B-6EE8-4DD0-A548-6C6ABC519E19.jpeg

Edytowane przez Bartekkw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bartekkw napisał:

No właśnie skręciłem je jak Dynaudio - chyba z przyzwyczajenia 

Masz jakieś zdanie w kwestii spozycjonowania Blipo. Jak u Ciebie grają ?

W kwestii różnic pomiędzy GG SE a zbalansowane to nie wiem i na razie się nie dowiem. Wersja zbalansowana jest droższa a sam handlowiec Lampizatora - Pan Piotr twierdzi ze różnic nie słyszy.... z jego opinii wynika również ze do domowych, bliskich dystansów nie ma co iść w estradowe XLR.... ale to opinia zasłyszana, nie osobista

A puszka piękna trzeba przyznać ?

 

 

A123901B-6EE8-4DD0-A548-6C6ABC519E19.jpeg

Ustawiłem je prosto, bez skręcania. Na wszystkich prezentacjach gdzie byłem, U22 w Warszawie, Audio Show, Systemy Audio w Radomiu zawsze stały tak samo.

 

Jeżeli nie byłoby różnicy to po co robią wersje zbalansowane? Przecież lampizatory nie będą grały na scenie ?

Tak czy owak, jeżeli GG gra lepiej niż GA to zostaje Ci sprzedać dynaudio i lampę i zostawił złotko u Ciebie ?
 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to nie byłem świadomy tego, że jeżeli masz jakieś lampy od nowości to one potrzebują trochę czasu żeby uzyskały optymalne parametry. Mam wrażenie, że po kilku miesiącach gra lepiej niż na początku. Druga sprawa, jak wyłączysz urządzenie z prądu na noc (z powodu np. burzy) to potrzeba z 12h na standby żeby grało jak wcześniej. 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bartekkw napisał:

Ale powyższe w kwestii włączonych lamp piszesz w odniesieniu do Lampizatora ? Masz go włączonego non stop ? W sumie nie wyobrażam sobie włączonego wzmacniacza lampowego w tym trybie bo licznik to by chyba oszalał ? 

GA jest cały czas włączony na standby. W przypadku jakiegoś wyjazdu kilkudniowego albo burzy/wichury wyłączam całkowicie. Pan Piotr powiedział że nie należy go włączać i wyłączać całkowicie dziennie bo to przynosi więcej szkód niż pożytku. Lampy wytrzymują z 5 lat w takich DAC. Piszę o tym w kontekście tych KR 300B ?

 

A jak Ty użytkujesz GA?

 

Pan Arek mówi, że ma swojego Pacific'a na standby już 1,5 roku i że spokojnie 5 lat te lampy pograją.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.