Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SUB wczoraj wjechał razem z Arkiem i mikrofonem. Pierwsze wrażenia mega pozytywne. Bas (całego setu) jest w zasadzie zupełnie inny niż w samych BLIPO, nie ma co porównywać, jak wyłączyłem suba na chwilę to szczęka mi opadła.

WOMBAT działa jako uzupełnienie dolnego pasma, wyrównuje zakres od 80Hz do 20Hz. Średnio-niskotonowe grają jak wcześniej. Możliwość regulacji daje fajną opcję zmiany ilości dołu. Dziś pobawię się jeszcze korekcją, tak dla sportu, bo obecnie ustawiony jest możliwie najbardziej liniowo w relacji do pomieszczenia.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, S0nic napisał:

SUB wczoraj wjechał razem z Arkiem i mikrofonem. Pierwsze wrażenia mega pozytywne. Bas (całego setu) jest w zasadzie zupełnie inny niż w samych BLIPO, nie ma co porównywać, jak wyłączyłem suba na chwilę to szczęka mi opadła.

WOMBAT działa jako uzupełnienie dolnego pasma, wyrównuje zakres od 80Hz do 20Hz. Średnio-niskotonowe grają jak wcześniej. Możliwość regulacji daje fajną opcję zmiany ilości dołu. Dziś pobawię się jeszcze korekcją, tak dla sportu, bo obecnie ustawiony jest możliwie najbardziej liniowo w relacji do pomieszczenia.

Gratki!

Jak już wszystko posprawdzasz dzwoń bo jestem okrutnie ciekaw i już mam 1000 pytań ? 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adam 38 napisał:

Gratki!

Jak już wszystko posprawdzasz dzwoń bo jestem okrutnie ciekaw i już mam 1000 pytań ? 

Powiem szczerze, że trzeba się trochę przestawić na słuchanie utworów z mocną podstawą basową ?


Dziś na spokojnie (wczoraj to za szybko przerzucałem płytami) pomęczę szybkie partie perkusyjne i w zasadzie będę mógł potwierdzić i polecić tego typu rozwiązanie do niezaadaptowanych salonów i pokojów audio ?

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ?

Choć

30 minut temu, S0nic napisał:

Powiem szczerze, że trzeba się trochę przestawić na słuchanie utworów z mocną podstawą basową

tu nie do końca się z Tobą zgodzę. Owszem, dodanie wysokiej klasy głośnika niskotonowego wyzwala nowe pokłady energii ze sprzętu audio ale.... Najbardziej spektakularne efekty sub wywołuje tam, gdzie byś ich nie szukał.Choćby stare nagrania klasycznego jazzu, big bandy, koncerty bluesowe. Tu dopiero zaczyna się magia. A jak chcesz coś "wyczynowego", polecam na rozruszanie systemu coś takiego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek7 napisał:

Gratulacje ?

Choć

tu nie do końca się z Tobą zgodzę. Owszem, dodanie wysokiej klasy głośnika niskotonowego wyzwala nowe pokłady energii ze sprzętu audio ale.... Najbardziej spektakularne efekty sub wywołuje tam, gdzie byś ich nie szukał.Choćby stare nagrania klasycznego jazzu, big bandy, koncerty bluesowe. Tu dopiero zaczyna się magia. A jak chcesz coś "wyczynowego", polecam na rozruszanie systemu coś takiego

 

Te wszystkie Finki, dobrze nagrania jazzowe, kontrabasy, ballady to są pewniaki. Kilka minut wystarczy i już wiem, że mi się podoba tutaj sub, wnosi tylko wartości dodane.

Wyzwaniem jest podwójna stopa perkusji. Ma grać tak jak lubię ? Mogę nawet trochę zmniejszyć poziom basu lub zmienić filtrowanie na 40Hz jeżeli będzie mi jakiś rezonansik zamulał brzmienie. Słyszałem już dużo kolumn które grały wszystko fajnie ale tutaj się wykładały. BLIPO tak nie miały, sub z blipo też musi to grać. Łatwo jest zrobić kolumny z mocnym basem, łatwo jest zrobić z szybkim na 18cm głośnikach basowych (BLIPO) ale zrób takie które grają szybko i mają potęgę grania ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, S0nic napisał:

Łatwo jest zrobić kolumny z mocnym basem, łatwo jest zrobić z szybkim

Ale sztuką jest zrobić kolumny z dobrym basem. Czyli połączeniem potęgi, szybkości i zróżnicowania. A potem sztuką jest zgrać te kolumny z pomieszczeniem tak aby były w stanie pokazać swój potencjał w warunkach akustycznych danego pomieszczenia. Dlatego do małych i średnich pomieszczeń monitory i subwoofer to optymalne rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrek7 napisał:

Ale sztuką jest zrobić kolumny z dobrym basem. Czyli połączeniem potęgi, szybkości i zróżnicowania. A potem sztuką jest zgrać te kolumny z pomieszczeniem tak aby były w stanie pokazać swój potencjał w warunkach akustycznych danego pomieszczenia. Dlatego do małych i średnich pomieszczeń monitory i subwoofer to optymalne rozwiązanie ?

Hehe gadają 2 osoby które akurat mają takie rozwiązanie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobawiłem się jeszcze korekcją i ostatecznie zostało na 80Hz i oczko niżej niż standardowe, najbardziej liniowe, ustawienie. Moim zdaniem bas trochę za bardzo zasłaniał resztę, teraz jest idealnie (z drugiej strony kolega który też słuchał ustawiłby to dwa oczka wyżej niż standardowe ustawienie - do wyboru do koloru). Oczywiście zmiana to kwestia kilku sekund.

 

Brzmienie jest obłędne, to co mówią o dużych głośnikach basowych (jeżeli mają odpowiedni wzmacniacz o dużej mocy i dużym współczynniku tłumienia) to prawda. Mogę się spokojnie pod tym podpisać. Ciężka, sztywna membrana z WOMBATA nie spowalnia brzmienia (o co trochę się bałem), dodaje tylko potęgi. Po podpięciu SUBA brzmienie zmienia się zupełnie, dynamika, wybrzmienia, echo z sali koncertowej - poezja. Przy cichym słuchaniu (tutaj można sobie podbić o jedno oczko bas) słychać multum informacji na dole. Grając cichutko stopa perkusji przyjemnie uderza, wszystko jest słyszalne. Patrząc realnie i obiektywnie, nie ma powrotu po odsłuchaniu takiego zestawu do samych BLIPO. One same grają fajnie ale od razu sugeruje przyoszczędzić na kabelkach i innych drobiazgach i dokupić SUBA. Arek na prawdę ogarnął mega robotę, w ludzkiej cenie można nabyć takie brzmienie. BLIPO i WOMBAT to ciężkie solidne skrzynie, odpowiedniej wielkości przetworniki (2x 6,5 cala + 15 cali w wombacie) i wzmacniacze o dużej mocy grające w obudowie zamkniętej.

 

Arek Szweda był obecny na lekcjach fizyki i efekt tego jest po prostu REWELACYJNY!

 

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Bartekkw napisał:

Ano u mnie ? 

Fantastyczna sprawa ten Sub. Poprawa brzmienia znacząca.

Jakie masz ustawienia ? Doczytałem ze 80Hz, a jak z głośnością ? U mnie 60Hz na chwile obecna 

80Hz i -15dB, Arek ustawił mi -9dB ale ja wole trochę mniej.

U Ciebie będzie pewnie nieco inaczej. Grunt, że da się to zmieniać wg uznania.

20 minut temu, piotrek7 napisał:

A nie kusi przetestować z dwoma? W zasadzie taka konfiguracja jest poprawna z punktu widzenia producenta (o ile się nie mylę)

Jeden już robi mega robotę. No ciekawe jak z dwoma - pewnie dynamika jeszcze większa i równiej mody się będą rozkładały.

Wykres u mnie wyszedł zaskakująco dobrze (jak na zwykły salon oczywiście, szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia), tylko przy 70Hz jest spory spadek, taki wąskopasmowy.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, S0nic napisał:

Jeden już robi mega robotę. No ciekawe jak z dwoma - pewnie dynamika jeszcze większa i równiej mody się będą rozkładały.

Wykres u mnie wyszedł zaskakująco dobrze (jak na zwykły salon oczywiście, szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia), tylko przy 70Hz jest spory spadek, taki wąskopasmowy.

Mógłby powstać system totalny ? Szkoda, że ja u siebie nie mam gdzie wcisnąć drugiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Bartekkw napisał:

Ale Pneuma Tool’a brzmi znakomicie ?

A w to akurat nie wątpię. Natomiast z uporem maniaka twierdzę, że tego typu systemy lśnią największym blaskiem tam, gdzie basu byś się nie spodziewał i nie oczekiwał. Dlaczego? Bo bas buduje przestrzeń, w której lokują się inne dźwięki. Stąd poczucie "uwolnienia" głośników, tego oddechu na średnicy i lekkości wysokich tonów. Posłuchaj nagrań jakiegoś fajnego big bandu Choćby coś Glenna Millera. Tu usłyszysz, jak te nagrania (które mają przecież po kilkadziesiąt lat) zaczynają żyć na nowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, piotrek7 napisał:

Mógłby powstać system totalny ? Szkoda, że ja u siebie nie mam gdzie wcisnąć drugiego ?

Było kupić (zrobić) małą półkę tylko na 2 urządzenia ? Docelowo fajnie byłoby mieć 2 wombaciątka ale mi się budżet właśnie skończył ?

7 godzin temu, Bartekkw napisał:

Mam ten sam problem. Chociaz Arek ma na to sposób ? 

Ale Pneuma Tool’a brzmi znakomicie ?

Możesz zamówić takie wombaty które będą podstawą pod BLIPO. Jest taka customowa skrzynia, Arek potwierdzał jak był u mnie.

 

Męczymy Arka, żeby zaprojektował inny filtr w monitorze który będzie obcinał pasmo węglowych scanów przy graniu z WOMBATEM. To jest relatywnie mały koszt a zmiany na średnicy mogą być bardzo ciekawe. Jak będzie zapotrzebowanie i info zwrotne z rynku to i może prace pójdą szybciej ?

 

TOOL, zdecydowanie zrobię przegląd wszystkich ich płyt bo realizator ogarnął bardzo dobrą robotę i brzmienie jest rewelacyjne. Wczoraj słuchałem pierwszy raz z SUBEM i jest ogień!

6 godzin temu, piotrek7 napisał:

A w to akurat nie wątpię. Natomiast z uporem maniaka twierdzę, że tego typu systemy lśnią największym blaskiem tam, gdzie basu byś się nie spodziewał i nie oczekiwał. Dlaczego? Bo bas buduje przestrzeń, w której lokują się inne dźwięki. Stąd poczucie "uwolnienia" głośników, tego oddechu na średnicy i lekkości wysokich tonów. Posłuchaj nagrań jakiegoś fajnego big bandu Choćby coś Glenna Millera. Tu usłyszysz, jak te nagrania (które mają przecież po kilkadziesiąt lat) zaczynają żyć na nowo. 

Teraz spodziewam się basu wszędzie ? Aczkolwiek są płyty, np Rammstein Sehnsucht albo ta płyta Hansa Zimmera koncertowa gdzie cały dół jest wycięty. Szkoda...

Tutaj najlepszy efekt jak dotychczas. Już wiadomo czemu ten utwór leciał ciągle na targach.

 

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bartekkw napisał:

Zgadza się z tymi Wombatami. Z podziękowaniami dla Kolegi u którego rzeczone stoją i zgodził się na publikacje zdjęcia. Wyglada to bardzo elegancko.

 

 

69E5C124-72FD-49E0-8466-F9BF353F2503.jpeg

To rozwiąże Twój problem ?  Fajnie, że wrzuciłeś to zdjęcie. Dla mnie BLIPO na standach wyglądają jak milion dolarów, nie wiem, nie potrafię tego wytłumaczyć ale jak je zobaczyłem pierwszy raz to pomyślałem, że te to wyglądają wyczynowo. Design idealnie mi odpowiada. ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Bartekkw napisał:

Acha - jak masz ustawiony Wombat względem Blipo ? 

Kolejna do polecenia 

 

4B1C2A76-6BAF-4FAB-A23C-3B788BE85BF5.jpeg

Najbardziej optymalnie wyszło w rogu ale mi wizualnie podoba się między monitorem a półka. Różnica nie jest duża więc zostawiłem  bliżej środka, podobnie jak u Ciebie ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/4/2020 at 8:42 PM, S0nic said:

Bartek, kupiłeś? Trzeba się zastanowić jakie nóżki kupić zamiast tych kółek bo docelowo to one mi się nie podobają.

Na razie stoi na kółkach na testach ? 

Jak Ci jakieś nóżki w oko wpadną to daj znać. Chociaz te kółka to chyba specjalnie - Wombat sporo waży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartekkw napisał:

Na razie stoi na kółkach na testach ? 

Jak Ci jakieś nóżki w oko wpadną to daj znać. Chociaz te kółka to chyba specjalnie - Wombat sporo waży 

Te kółka są wytrzymałe ale nie podobają mi się w salonie więc na pewno je wymienię na jakieś nóżki. Te nóżki będą musiały mieć podstawę i otwory które będą pasowały do już istniejących otworów w subie. Do tego nóżki muszą być na tyle wytrzymałe, żeby te 50kg utrzymać. Filc pod spód, żeby mi paneli nie rysowało. Chyba będę musiał z ojcem pogadać, żeby mi coś takiego wytoczył z jakiegoś tworzywa.

 

E: Jest też opcja, żeby zrobić taką obudowę walcową do tych kółek. Nie musiałaby być super wytrzymała, zakrywałaby tylko kółka. Walec plastikowy o cienkiej ściance załatwiłby sprawę.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.