Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Sveda Audio


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Wuelem napisał:

Dzięki SOnic.

Dalej rozumiem z tego, że w Warszawie, podczas AS ostatniego przed pandemią, grała inna wersja monitorów (czerwona), niż Ty masz?

Możesz to potwierdzić? Czy kupiłeś te warszawskie?

Niepotrzebnie zaufałem informacji wystawcy (chyba Pana Fikusa), że ustawienia są na neutralnie i nie spojrzałem na plecki kolumn. Nikomu nie należy ufać : )

Widać, że nigdy nie poznałeś Arka. Jest przeciwieństwem Twego podejścia - mało mówi i nigdy nie zastępuje samodzielnej decyzji zainteresowanego. A korzysta z takiej wiedzy, jakiej prawie nikt nie ma. Nie widzę w tym filmie grama chwalenia się - wręcz odwrotnie, mówi ogólnie, aby nie urazić ludzi, którzy konkretniejszej wiedzy nie mają. Przemawia produktami. Co też warto zauważyć, nie ma TIR-a różnych modeli, tylko kilka propozycji. Odwrotnie do innych polskich wytwórców - po 20 modeli na stronie, jakby można było stworzyć 20 dobrych brzmień na różne sposoby. Krótko: opanuj się 🙂

 

Tam grały U22 ja mam Home. Nie sugeruj się kolorem. Większość ludzi ma zwykły kolor ten półmat czy biały i elektornikę U22.

No Arek to jest absolutny maniak jeżeli chodzi o głośniki. Wiem jak wyglądało projektowanie BLIPO i ile było prototypów i na jakich przetwornikach, tak samo te 3 drogi teraz co będą za jakiś czas. Wiem ile prototypów jest 🙂

Problem Arka polega na tym, że jest za skromny a to w dzisiejszych czasach się nie sprzedaje.

Można kogoś obgadywać, jeżeli mówi się w samych superlatywach, prawda? Zawsze mam z tym problem 😄

Godzinę temu, przemak napisał:

Ładne.

ISO mi trochę uciekło bo ciemno było ale audio mam LUX, dzięki 😄

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, S0nic napisał:

Wiem [...] ile było prototypów

Ja wiem, jak podchodzi do brzmienia, gdy dawno temu odbierałem różne wersje interkonektu. Powstające jeszcze za czasów "garmina". Mam do dziś ten dla mnie najlepszy. Najlepszy, bo grał rocka z największym pazurem. Wyglądem nie narzuca się i nie zwraca uwagi wystawnością - ale po podłączeniu... Czyli powiela schemat osobowy Arka. Więcej niż się spodziewasz...

***

Nie masz ochoty przejść na U22? Wydaje się to naturalnym rozwojem. Ja bym tego kroku nie odpuścił, z tego co usłyszałem. Tylko kurcze nie wiem, czy nie było wspomagania basu elektroniką (bass boost). Coś mnie korci przetestować jakoś te monitory. Nie wiesz, czy w Przasnyszu jest jakaś salka? Słuchałeś ich gdzieś poza u siebie? Ktoś ma na północy Blipo U22?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wuelem napisał:

Ja wiem, jak podchodzi do brzmienia, gdy dawno temu odbierałem różne wersje interkonektu. Powstające jeszcze za czasów "garmina". Mam do dziś ten dla mnie najlepszy. Najlepszy, bo grał rocka z największym pazurem. Wyglądem nie narzuca się i nie zwraca uwagi wystawnością - ale po podłączeniu... Czyli powiela schemat osobowy Arka. Więcej niż się spodziewasz...

***

Nie masz ochoty przejść na U22? Wydaje się to naturalnym rozwojem. Ja bym tego kroku nie odpuścił, z tego co usłyszałem. Tylko kurcze nie wiem, czy nie było wspomagania basu elektroniką (bass boost). Coś mnie korci przetestować jakoś te monitory. Nie wiesz, czy w Przasnyszu jest jakaś salka? Słuchałeś ich gdzieś poza u siebie? Ktoś ma na północy Blipo U22?

No były w Warszawie w studio U22, ale firma plajta. Tam słuchałem. W Radomiu jest Konrad z najlepszym pokojem z Blipo w Polsce, ale to prywatne pomieszczenie więc trzeba wnioskować o odwiedziny. U Arka nie wiem czy się słucha w Przasnyszu, musisz zapytać.

U22 a teraz to już U22+ bo coś tam jeszcze jest dodane to trzeba posłuchać. Ciężko mi ocenić różnicę bo grały z innym DAC.

Końcówka mocy to jedna kwestia, miałem w domu tydzień temu Lampizatora BIG 7 na 300B 🙂

Tego chcę 🙂

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, S0nic napisał:

@slawek.xm

 

już jest druga część 😉 Zapraszam

bardzo dziękuję , ekscytacja jest spora bo pisaleś , że druga część bedzie interesująca

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

bardzo dziękuję , ekscytacja jest spora bo pisaleś , że druga część bedzie interesująca

 

obie części są interesujące, ta druga bardziej dla Ciebie,

chociaż z drugiej strony jak mam być szczery to są raczej materiały dla amatorów a nie osób które ileś tam lat już budują swoje kolumny 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, S0nic napisał:

obie części są interesujące, ta druga bardziej dla Ciebie,

chociaż z drugiej strony jak mam być szczery to są raczej materiały dla amatorów a nie osób które ileś tam lat już budują swoje kolumny 🙂

lubie poznawac filozofie projektowania konstruktorow

zawsze mozna jakies wnioski dla  siebie wyciągnać

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek potwierdza moje zdanie , że analogowa aktywna zwrotka jest lepsza niż dsp

to pierwszy pozytyw

nie zgadzam się z nim co do wyższości zwrotki aktywnej nad pasywną

przynajmniej w zakresie średnicy i wysokich

i faktem jest to co powiedzial , że pasywnymi filtrami można lepiej modyfikować brzmienie kolumny

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, slawek.xm napisał:

Arek potwierdza moje zdanie , że analogowa aktywna zwrotka jest lepsza niż dsp

to pierwszy pozytyw

nie zgadzam się z nim co do wyższości zwrotki aktywnej nad pasywną

przynajmniej w zakresie średnicy i wysokich

i faktem jest to co powiedzial , że pasywnymi filtrami można lepiej modyfikować brzmienie kolumny

żeby to co piszesz miało sens musiałbyś powiedzieć dlaczego bierna jest lepsza niż aktywna

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S0nic napisał:

żeby to co piszesz miało sens musiałbyś powiedzieć dlaczego bierna jest lepsza niż aktywna

sam Arek to powiedział, że pasywną lepiej można kształtować brzmienie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, slawek.xm napisał:

sam Arek to powiedział, że pasywną lepiej można kształtować brzmienie

14:45 - "pasywną zwrotnicą można trochę sterować barwą"

gdzie mówi, że lepiej można kształtować brzmienie? bo nie chce całego słuchać

 

Trzeba powiedzieć sobie jasno jedną rzecz i tutaj nie ma wątpliwości, Arek jest absolutnie za aktywnymi zwrotnicami. To nie podlega dyskusji i dopowiadania.

 

Kwestia dlaczego lepsza jest bierna od aktywnej wg Ciebie?

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:
17 minut temu, slawek.xm napisał:

sam Arek to powiedział, że pasywną lepiej można kształtować brzmienie

14:45 - "pasywną zwrotnicą można trochę sterować barwą"

Każdy słyszy to co chce usłyszeć 😉

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwał tak zwał

konstruktor preferujący aktywny podzial szczególnie że robi też dla rynku pro nie będzie wychwalał innych rozwiązan i to jest zrozumiałe

ale nawet to jedno zdanie powinno dać do myślenia

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej wiem tym mniej rozumiem...

Pierwsza prezentacja Svedy z Lampizatorem na AVS mi się najbardziej podobała i to chyba nie tylko wpływ samego stolika ani myszy na kolumnach...

Kolejne prezentacje odchodziły sobie od muzyki, może za dużo tej aktywności, tych filtrów, charakterystyk narastania, gaszenia, wybrzmiewania, etc. ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, slawek.xm napisał:

jak zwał tak zwał

konstruktor preferujący aktywny podzial szczególnie że robi też dla rynku pro nie będzie wychwalał innych rozwiązan i to jest zrozumiałe

ale nawet to jedno zdanie powinno dać do myślenia

Nie daje mi do myślenia w ogóle. Od 25 lat z uporem Arek przekonuje do aktywnych filtrów, w wywiadzie opisuje dokładnie dlaczego tak uważa.

 

Argumentacja twoja taka trochę na siłę moim zdaniem. Przekaz jego wypowiedzi jest bardzo wyraźny.

Wolisz bierne? Ja nie widzę problemu 😉

Następne wywiady będą z firmami które robią pasywnie. (taki jest plan, nie dlatego że ty lubisz biernie 😉 )

 

Wyjdę nawet na przeciw osobom zainteresowanym i zadam jedno pytanie z sekcji komentarz na yt, firma polska również 😉

 

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2022 o 21:43, S0nic napisał:

Można kogoś obgadywać, jeżeli mówi się w samych superlatywach, prawda? Zawsze mam z tym problem 😄

można spokojnie 🙂

a co do padywnych i aktywnych filtrów obie opcje są dobre

w przypadku woofera aktywna wydaje się miec swoje zalety

ale np dla tweetera gdzie dobry konstruktor nawet przy aktywnej stosuje zabezpieczający kondensator w torze to aktywny podzial traci sens tym bardziej ,ze moc w tym zakresie jest mała

poza tym przy idei prostych filtrów o małym nachyleniu gdy wwspopraca głosników moze dochodzić do pięciu oktaw popsucie charakterystyki filtra pasywnego jest prostsze by zapewnic w szerokim zgodnośc fazową

poza tym jest to tez kwestia subiketywnych preferencji

jeden wzmacniacz na kolumny

mnozenie ukladów nie zawsze ma wymierny jakosciowo skutek

ale przychylam sie ostatnio do koncepcji ,że filtracja woofera czy subwoofera może byc aktywna

jednak z podzialu biernego miedzy średniotonowym a tweeterem nie zrezynuję

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, slawek.xm napisał:

można spokojnie 🙂

a co do padywnych i aktywnych filtrów obie opcje są dobre

w przypadku woofera aktywna wydaje się miec swoje zalety

ale np dla tweetera gdzie dobry konstruktor nawet przy aktywnej stosuje zabezpieczający kondensator w torze to aktywny podzial traci sens tym bardziej ,ze moc w tym zakresie jest mała

poza tym przy idei prostych filtrów o małym nachyleniu gdy wwspopraca głosników moze dochodzić do pięciu oktaw popsucie charakterystyki filtra pasywnego jest prostsze by zapewnic w szerokim zgodnośc fazową

poza tym jest to tez kwestia subiketywnych preferencji

jeden wzmacniacz na kolumny

mnozenie ukladów nie zawsze ma wymierny jakosciowo skutek

ale przychylam sie ostatnio do koncepcji ,że filtracja woofera czy subwoofera może byc aktywna

jednak z podzialu biernego miedzy średniotonowym a tweeterem nie zrezynuję

 

Nie mogę się doczekać tych wszystkich pasywnych cudeniek 😉

Pokój lampizatora nowy 😉

Lubimy, 105dB kolumienki 😉

img_1_1663008543537.jpg

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, slawek.xm napisał:

jednak z podzialu biernego miedzy średniotonowym a tweeterem nie zrezynuję

Nie rozumiesz idei aktywności.

Technicznej idei bi-wiringu (zatem i bi-ampingu) zapewne też nie.

Ale czego się spodziewać, jeśli w innym miejscu podważasz zysk 3 dB z racji pracy kolumny w półprzestrzeni.

21 minut temu, slawek.xm napisał:

wwspopraca głosników moze dochodzić do pięciu oktaw

Fatalne podejście, aby głośniki pracowały wspólnie w szerokim zakresie częstotliwości. Z wielu powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzę z założenia , że nich sobie o mnie piszą dobrze albo źle byle nicka nie przekręcali 🙂  :)   🙂

 

21 minut temu, S0nic napisał:

Pokój lampizatora nowy 😉

Lubimy, 105dB kolumienki 😉

sluchałeś tych rogów?

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slawek.xm napisał:

wychodzę z założenia , że nich sobie o mnie piszą dobrze albo źle byle nicka nie przekręcali 🙂  :)   🙂

 

sluchałeś tych rogów?

 

Niestety nie. To są destination audio, polskie kolumny. Na audio show mniejszy model DA był przez wielu uważany za dźwięk wystawy.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S0nic napisał:

Niestety nie. To są destination audio, polskie kolumny. Na audio show mniejszy model DA był przez wielu uważany za dźwięk wystawy.

chyba nie sluchalem

ale na zdjęciu dość ambitna konstrukcja typowo narożna kłoci się trochę z tymi malutkimi klasycznymi subami 🙂

ale może gra to dobrze z tym , że np AVANTGARDE ACOUSTIC zawsze mialo  problem ze spojnością tub i aktywnym modułem basowym w skrzynce

dopiero konstrukcja aktywnego basu w typowym rogu pozwoliła na pozbycie się tej przypadłości

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Mam od tygodnia Blipo Home i gonię go z minidsp SHD korzystając z Dirac i się zastanawiam czy Lampizator to jedyny słuszny kierunek? Macie je sparowane z czymś innym niż sprzęt od Fikusa? Wersje zbalansowane i z volume control to drogie zabawki. Pomysł jest na pasywkę  Hatoor audio i zwykłego lampiego SE

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dankam napisał:

Mam od tygodnia Blipo Home i gonię go z minidsp SHD korzystając z Dirac i się zastanawiam czy Lampizator to jedyny słuszny kierunek? Macie je sparowane z czymś innym niż sprzęt od Fikusa? Wersje zbalansowane i z volume control to drogie zabawki. Pomysł jest na pasywkę  Hatoor audio i zwykłego lampiego SE

Lampizator Golden Atlantic zbalansowany, natomiast w przyszłości bym chciał Golden Gate SE i do tego preamp. Nie trza moim zdaniem balansować DAC.

Ciężko będzie o coś lepszego dla Sved w normalnych pieniądzach niż lampizator.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek.xm napisał:

to ja poproszę .... telefon do żony 🙂 🙂 🙂

--------------------

żartowałem 🙂

Ty to tam jeszcze, ale Maciek, ten to ma gadane... ;]

strach byłoby podać 😉

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S0nic napisał:

bardziej mi się podoba tekst Twojego wuja, "kobieta wychodzi z kuchni tylko wtedy kiedy czeka, aż podłoga wyschnie" 🙂
ten humor mnie bardziej interesuje 🙂

pokaż ten wpis swojej żonie 🙂

 

i pozdrów ją od wuja 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.