Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Coil1 napisał:

Tak, myślałem na nimi poważnie kilka miesięcy temu. Obniżka jest znaczna, ale jako zwolennik kupowania tylko nowych klocków miałem opory żeby wydać nawet te 6 tysi. Żeby to jeszcze podzielić na 2 to owszem, tak 🙂

Też kiedyś miałem fetysz nowego sprzętu. Ale w pewnym momencie się zorientowałem, że kupując nowy sprzęt, po wypakowaniu i postawieniu na standach / podłodze, sprzęt już nie jest nowy. I po wyjęciu z kartonu wartość spada o kilkadziesiąt procent (w przypadku FM-15 o kilka tysięcy). Więc zadałem sobie pytanie - warto? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie.

P.S. W przypadku zakupu "z ekspozycji" jest dodatkowy bonus - pełna gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko jest jeden. Rozmawiałem z nimi. 
 

Śruby w głośniku wysokotonowym mają różny odcień - są inne. Nie widziałem tego w żadnych kolumnach Gato (plus słabo to wygląda…). W moich fm-8 wszystkie są takie same. A tu wygląda jakby im się w fabryce śrubki skończyły i wykorzystali inne. 

IMG_9614.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2023 o 00:27, Mateolo2 napisał:

Cześć, szukam do kupienia Gato Fm-15, gdyby ktoś z Was miał 🙂 

A nie myślałeś o pm2, w Audiopunkcie mają, wypożyczyłem niedawno od nich (białe, wygrzane) świetnie wykonane, piękna bryła, dobra cena i brzmienie zbliżone do fm15, tak twierdzą.

Ale to nie moje granie tak do końca, doszedłem po paru dniach słuchania.

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RobG1974 napisał:

Mam pytanie czy ktoś już miał do czynienia z nowym przedwzmacniaczem Gato Pre-1

Z tego co wiem, jeszcze nie dostarczają, cały czas są tylko pre-ordery. Podobno problemy z podwykonawcą z Chin. Ale może koledzy / koleżanki mają inne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to wrzuciłem na olx FM-6 😉 Dość rzadko widywanie na rynku wtórnym. Sam przesiadłem się na Gamut RS7, niestety sąsiadom nie spodobał się mój upgrade bo zaczęli narzekać 😞 Ale jak dla mnie to już wstęp do tego słynnego ultra high endu. Czekam jeszcze na Pre-1 i Ppa-1 i osiądę z takim zestawem myślę że na dłużej 😄 

IMG_0996.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

A nie myślałeś o pm2, w Audiopunkcie mają, wypożyczyłem niedawno od nich (białe, wygrzane) świetnie wykonane, piękna bryła, dobra cena i brzmienie zbliżone do fm15, tak twierdzą.

Ale to nie moje granie tak do końca, doszedłem po paru dniach słuchania.

Osobiście pm2 bardzo mi się podobają. Gdyby tylko były w kolorze orzechowym. A co było nie tak z brzmieiem? i z jakim wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ZajacNoob napisał:

Jakby co to wrzuciłem na olx FM-6 😉 Dość rzadko widywanie na rynku wtórnym. Sam przesiadłem się na Gamut RS7, niestety sąsiadom nie spodobał się mój upgrade bo zaczęli narzekać 😞 Ale jak dla mnie to już wstęp do tego słynnego ultra high endu. Czekam jeszcze na Pre-1 i Ppa-1 i osiądę z takim zestawem myślę że na dłużej 😄 

IMG_0996.jpeg

Sąsiad na odległość conajmniej dwóch rzutów kamieniem, a teściowa 2002. Jedne z podstawowych zasad spokojnej egzystencji😉

 zestaw zacny, nie dziwię się sąsiadom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Coil1 napisał:

Osobiście pm2 bardzo mi się podobają. Gdyby tylko były w kolorze orzechowym. A co było nie tak z brzmieiem? i z jakim wzmacniaczem?

Brzmienie zbyt zaokrąglone, ocieplone, góra zbyt łagodna, delikatna jak dla mnie, niższa góra troche wycofana, słychać to m.in. na wybrzmieniach perkusji, ogranicza szczegół, oddech.

Na plus, spreżysty bas, nasycona średnica, mikro i makro dynamika, przestrzeń, imho.

Jak dla mnie zbyt daleko odbiegają od naturalności (Integra i końcówka mocy Exposure 2010).

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.11.2023 o 12:53, Mateolo2 napisał:

Problem tylko jest jeden. Rozmawiałem z nimi. 
 

Śruby w głośniku wysokotonowym mają różny odcień - są inne. Nie widziałem tego w żadnych kolumnach Gato (plus słabo to wygląda…). W moich fm-8 wszystkie są takie same. A tu wygląda jakby im się w fabryce śrubki skończyły i wykorzystali inne. 

IMG_9614.jpeg

„Made by people who care”😃

Rozmawiałeś z nimi? I co? Przecież to nie dopuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marek K. napisał:

Więc powinni wymienić wszystkie logicznie myśląc bo nie wygląda to dobrze. Z kolumnami Gato jest troche taka loteria. Zależy na jaki egzemplarz się trafi.

To mi się trafiły idealne 😉

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Marek K. napisał:

Jeszcze takich nie widziałem😄 

A ekektronika też kuleje pod względem precyzji wykonania czy tylko obróbka meblowa im nie wychodzi?

Ja mam trzecią parę głośników Gato Audio - wszystkie idealne. Z iloma miałeś do czynienia? Nigdy nie słyszałem złych opinii o wykonaniu elektorniki i głośników G-A. Wcześniej miałem AMP-150 i końcówkę DPA-4004, obecnie PRD-3S i PWR-222 - wszystko super.

Nie mam żadnego interesu, żeby bronić chłopaków z Danii. I mam wątpliwości, czy Twoja opinia jest fair.

Edytowane przez kriskris22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny o `

2 godziny temu, Marek K. napisał:

Jeszcze takich nie widziałem😄 

A ekektronika też kuleje pod względem precyzji wykonania czy tylko obróbka meblowa im nie wychodzi?

Kolumny o ktorych mowa chyba były robione, ale nie przez nich, tylko jakis sklep. 

Jakiś konkretny zarzut co do elektroniki, widziałeś wnętrze, spasowanie, połączenia? Jakies wadliwe serie, elementy? Może warto oskarżenia poprzez zdjęciami, dowodami, a nie wrzucać puste zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przecież mowa cały czas o używkach, nie wiadomo czy w ogóle objętych jakąkolwiek gwarancją. I nie wiadomo nic o historii tych kolumn, czy stały grzecznie na wystawie czy jeździły po Polsce, czy może jeszcze coś innego. Problem w tym, że o ile odprysk lakieru był opisany w ofercie, to już kwestia wkrętów - nie. A co tam w środku jest, Bóg raczy wiedzieć. Ciekawe jak wyglądała komunikacja z Gato. Hej, mamy w sprzedaży jedną parę waszych kolumn, tylko trochę obite i śrubki w jednej nie takie jak trzeba. Podeślijcie kilka wkrętów żeby się wszystko zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Coil1 napisał:

Oczywiście, przecież mowa cały czas o używkach, nie wiadomo czy w ogóle objętych jakąkolwiek gwarancją. I nie wiadomo nic o historii tych kolumn, czy stały grzecznie na wystawie czy jeździły po Polsce, czy może jeszcze coś innego. Problem w tym, że o ile odprysk lakieru był opisany w ofercie, to już kwestia wkrętów - nie. A co tam w środku jest, Bóg raczy wiedzieć. Ciekawe jak wyglądała komunikacja z Gato. Hej, mamy w sprzedaży jedną parę waszych kolumn, tylko trochę obite i śrubki w jednej nie takie jak trzeba. Podeślijcie kilka wkrętów żeby się wszystko zgadzało.

Mowa o kolumnach z ekspozycji. To nie to samo co używki. Kupiłem w tym samym sklepie podłogówki z ekspozycji i Gato bez mrugnięcia okiem dało pełną gwarancję liczoną od dnia zakupu. 

I ponownie, nie mam żadnego interesu w obronie G-A ani sklepu. Jakieś wymyślone historie o komunikacji sklepu z G-A jak powyżej są nie fair. 

Bądźmy rzetelni i nie rzucajmy gównem w wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marek K. napisał:

Jeszcze takich nie widziałem😄 

A ekektronika też kuleje pod względem precyzji wykonania czy tylko obróbka meblowa im nie wychodzi?

To napisz a najlepiej udokumentuj zdjęciami co widziałeś 🥴 chyba miałeś do czynienia może z jakimiś podróbkami chińskimi na wzór Gato lub sprzętem po przejściach ....

Miałem od nich sporo sprzętu ...5 wzmacniaczy i kolumny ...zawsze wszystko w wykonaniu tip-top 👌👍 nie ma i nie było się do czego przyczepić .....

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Coil1 napisał:

Sorry, frustracja mnie zalała, bo poważnie je brałem pod uwagę. Jak sobie teraz pomyślę, że wydałbym tyle kasy za kolumny w takim stanie ...

BTW Pan z Gato na AVS osobiście proponował mi kontakt i zakup bezpośrednio w Danii.

Dwukrotnie kontaktowałem się z Gato, raz przed zakupem DIA250S, ponieważ miałem kiolka pytań technicznych i u źródła chciałem usłyszeć jakie róznice są miedzy 250 a 400. Drugi raz kiedy planowałem upgrade. Za każdym razem odpowiedzi na emaile były max w 24h i zawsze wyczerpujące w wiedzę. Oby każdy się tak komunikował z potencjalnym klientem indywidualnym, tego życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.12.2023 o 16:12, LOBO_M napisał:

Kolumny o `

Kolumny o ktorych mowa chyba były robione, ale nie przez nich, tylko jakis sklep. 

Jakiś konkretny zarzut co do elektroniki, widziałeś wnętrze, spasowanie, połączenia? Jakies wadliwe serie, elementy? Może warto oskarżenia poprzez zdjęciami, dowodami, a nie wrzucać puste zdania. 

Ja nie wiem ludzie czy wy wogóle czytacie posty do końca czy tylko nabijacie wyświetlenia?

Przecież pytałem czy elektronika też nie domaga? Jest znak zapytania na końcu? W szkole nie uczyli?

Oskarżenia poprzeć zdjęciami…

jakimi zdjęciami? Przecież elektroniki nigdy nie miałem więc pytam!!!

A co do kolumn to byłem w posiadaniu aż 3 par FM15 pierwsze i 2 razy FM8. Nie były dobrze zrobione skrzynki. 
Porozmawiajcie ze sobą jeden z drugim a się dowiecie, i zobaczycie jak to jest zrobione. Zdjęcia wysyłałem tylko na priv osobom, z którymi trzymam kontakt tak swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Marek K. napisał:

Ja nie wiem ludzie czy wy wogóle czytacie posty do końca czy tylko nabijacie wyświetlenia?

Przecież pytałem czy elektronika też nie domaga? Jest znak zapytania na końcu? W szkole nie uczyli?

Oskarżenia poprzeć zdjęciami…

jakimi zdjęciami? Przecież elektroniki nigdy nie miałem więc pytam!!!

A co do kolumn to byłem w posiadaniu aż 3 par FM15 pierwsze i 2 razy FM8. Nie były dobrze zrobione skrzynki. 
Porozmawiajcie ze sobą jeden z drugim a się dowiecie, i zobaczycie jak to jest zrobione. Zdjęcia wysyłałem tylko na priv osobom, z którymi trzymam kontakt tak swoją drogą.

Do Gato też wysłałeś, opisując swoje zasstrzeżenia ?

p.s.

zastanawiam się dlaczego nie zamieściłeś foto z opisem na forum...🤔

Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

Do Gato też wysłałeś, opisując swoje zasstrzeżenia ?

p.s.

zastanawiam się dlaczego nie zamieściłeś foto z opisem na forum...🤔

To chyba syndrom sztokholmski (albo raczej kopenhaski).

Skrzynki źle dobrane, ale kolega się nie poddawał. W sumie 5 pary głośników. I teraz po wielu latach coming out.

P.S. Jest jeszcze ktoś w klubie, kto ma złe doświadczenia z jakością G-A? Czy taki zbieg okoliczności, że tylko jedna osoba?

Edytowane przez kriskris22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W końcu udało mi się kupić fm-15! W Czechach 🙂 Własnie do mnie jadą. Ciekaw jestem jaki będzie progres względem moich fm-8 😉 

A jeśli chodzi o wykonanie to ja miałem 2 pary fm-8 i były to najlepiej wykonane kolumny jakie widziałem w tych budżetach  ( z mojego doświadczenia) 

Edytowane przez Mateolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mateolo2 napisał:

W końcu udało mi się kupić fm-15! W Czechach 🙂 Własnie do mnie jadą. Ciekaw jestem jaki będzie progres względem moich fm-8 😉 

A jeśli chodzi o wykonanie to ja miałem 2 pary fm-8 i były to najlepiej wykonane kolumny jakie widziałem w tych budżetach  ( z mojego doświadczenia) 

👍 🤗

jaką wersję FM 15 kupiłeś ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.