Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

FM-15 doszły. 

Nie wiem czy pracownikom w fabryce Gato za mała dają jeść i nie mają siły, ale to moja 3 para kolumn z serii FM i w KAŻDEJ - terminale z tyłu niedokręcone. Dodatkowo wszystkie śruby trzymające głośniki i zwrotnice luźne ze palcem można by było wykręcić. Nie muszę chyba mówić jak to wpływa na brzmienie i szczelność obudowy… W każdym egzemplarzu to miałem (dwóch parach fm-8 i teraz w fm-15) 🙂 Więc musiałem po cherlawych Duńczykach dokręcić. 

Przy okazji dokręcania terminali zrobiłem fotkę zwrotnicy jakbyście chcieli zerknąć.

IMG_0080.jpeg

IMG_0081.jpeg

IMG_0079.jpeg

IMG_0077.jpeg

IMG_0078.jpeg

Edytowane przez Mateolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mateolo2 napisał:

Polecam też sobie sprawdzić w Waszych egzemplarzach

Może z tych Czech przesłali ci jakieś wychechłane niby prawie nowe egzemplarze lub też już Chińczyk maczał w tym paluchy 🤔🤔🤔

Miałem już kilka sprzętów od nich (czytaj : Gato Audio )i zawsze stan perfekt 💪👌👍

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Ataszek napisał:

Może z tych Czech przesłali ci jakieś wychechłane niby prawie nowe egzemplarze lub też już Chińczyk maczał w tym paluchy 🤔🤔🤔

Miałem już kilka sprzętów od nich (czytaj : Gato Audio )i zawsze stan perfekt 💪👌👍

No stan perfekt, a dwa poprzednie egzemplarze fm-8 też perfekt. Tylko śruby nie dokręcone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ataszek napisał:

Może z tych Czech przesłali ci jakieś wychechłane niby prawie nowe egzemplarze lub też już Chińczyk maczał w tym paluchy 🤔🤔🤔

Miałem już kilka sprzętów od nich (czytaj : Gato Audio )i zawsze stan perfekt 💪👌👍

Czeski Chińczyk 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może doprecyzuję, żeby nie było, że kupiłem chińskie Gato itd. 

Uwielbiam ich kolumny i to co opiszę poniżej nie zmienia tego faktu bo kocham ich brzmienie. NATOMIAST:

Uwazam, że coś jest nie tak z ekipą, która je składa, bądź zwyczajnie kontrola jakości. Może są jeszcze zbyt mała manufaktura, ponieważ:

1. Swoje pierwsze Gato kupiłem już w miarę dawno temu (fm-8, polska dystrybucja, salon Warszawa). Kupił je zresztą ode mnie kolega z sąsiedniego forum. Fajna wersja black edition. Zauważyłem w nich, że jak przykręcam widełki to główny trzon dokręcając nakrętkę terminala się lekko rusza lewo prawo (60 stopni w każdą stronę). Uznałem, że skoro we wszystkich 8 terminalach tak jest to może tak ma być…

2. parę miesięcy później wróciłem do Gato fm-8, ponieważ za nimi zatęskniłem. Znalazłem fajny zadbany egzemplarz tym razem w brązie. Ponownie zauważyłem, że jest to samo z terminalami  i tym razem z ciekawości napisałem do Gato wysyłając im filmik jak to wygląda. Odpisał sam Kresten (wlasciciel, screen na dole) i zasugerował, żebym je dokręcił bo nie powinny być luźne. Dokręciłem i wszystko super. 

3. Kumpel kupił sobie nowe Gato PM-6. No i zauważyliśmy, że w przerwach między obudowa a głośnikiem widać niepolakierowany, widoczny mdf. Salon na to „one niestety tak mają” i faktycznie pozostałe egzemplarze miały to samo. 
 

4. ostatnio szukałem dla siebie jak wiecie fm-15. Byłem już gotów na zakup powystawowych z avcorp, które wiszą u nich na stronie. Jednak na zdjęciach zauważyłem, że śruby w głośniku wysokotonowym mają różny odcień. Hmm, dziwne… Z ciekawości napisałem do Gato. Odpisali mi, że wyślą już pasujące śruby (pewnie mieli braki na magazynie i włożyli to co było, screen wiadomości na dole). Avcorp był tym faktem mocno zniesmaczony tak samo jak ja. Dostałem ostatnio info, że podmienili już te śruby. Jednak zrezygnowałem z ich zakupu. Dla mnie to bardzo duża kwota i jakoś tak niesmak pozostał. 
 

5. Jak wiecie dzisiaj przyszły do mnie w końcu wymarzone fm-15. Jest to egzemplarz powystawowy z jedno z największych salonów audio w Pradze  na pełnej gwarancji (więc raczej nie jest to „podróba”). I ponownie to samo z terminalami. Tylko tym razem stwierdziłem, że sprawdzę też przy okazji śruby trzymające głośniki - i też luźne! Palcem bym ich nie odkręcił, ale miały spokojnie ze dwa obroty za nim poczułem, że w ogóle się śrubą dokręca, więc nie mówię tutaj o dokręcaniu „na p*łe”. 
 

Dlatego właśnie uważam, że tak jak dźwięk i jakość materiałów jest wybitna w kolumnach tej marki, tak montaż widać, że jest „nieidealny” - lekko mówiąc. I nie chce robić kolegom z forum antyreklamy sprzętów tej marki, bo ja uwielbiam. Żadne kolumny w okolicy tych budżetów nigdy mi tak nie zagrały. Natomiast … no pewne rzeczy mogłyby być bardziej przypilnowane ze strony producenta.  

IMG_0085.png

IMG_0086.png

Edytowane przez Mateolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kaaapa napisał:

Pytanie do posiadaczy AMP 150ae, czy ktoś używał go w roli końcówki z pominięciem wewnętrznego pre, czy warta jest świeczki taka zabawa

Zawsze tak używam kiedy korzystam z kina domowego i wówczas amplituner jest preampem. Ale zapewne nie o to pytasz.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rafa napisał:

Zawsze tak używam kiedy korzystam z kina domowego i wówczas amplituner jest preampem. Ale zapewne nie o to pytasz.

W najbliższym czasie mam zamiar kupić gold note ds10 evo i się tak zastanawiam czy lepiej by zagrało jakby gold note był pre a Amp końcówka czy normalnie Amp Integra gold dac. Ale zapewne przekonam się dopiero jak sam nie sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, grzegorz napisał:

Nie widzę sensu używania 150ae jako końcówki. Właśnie z tego powodu go sprzedałem i w tej cenie nabyłem NADa m23. Lepsze granie właściwie pod każdym względem - dynamika, przestrzeń, gładkość grania, nasycenie na średnicy; no i ten bas.

Ale to jest inne granie, nad bardziej gra jak Dia400, bo to nic innego jak klasa D na gotowcach Purifi 1ET400A, ładnie opakowanych.

 Teraz bardzo wiele firm je stosuje, tak samo jak hypex

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/nad-m23-stereo-amplifier-review.45462/
widać że bardzo dobra implementacja, czysto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terroryzuje, ale spójrz na to z innej strony jeżeli masz VW golfa i seata Leona które mają identyczne silniki, ta samą płytę podłogową i kompletnie to samo zawieszenie, a różnią się karoserią i deska rozdzielczą , to jak bardzo różni się jazda nimi? 

Jeszcze 5 lat temu wielu audiofil z krzyżem nawracali od hypex i purify, zestawów kit-diy, bo uważali że to słaba jakość, tyle że faktyczna jakość tych modułów, obrobiła się sama a wielkie marki które z nimi walczyły zaczęły z nich korzystać.

 Jeżeli uważasz że wzmacniacze zrobione kompleksowo na tych samych modułach brzmią inaczej, ok, ja uważam inaczej.

 Porównaj zdjęcia swojego NAD i linkiem który wysłałem i innymi wzmacniaczami na tych modułach…

 

to nie jest konstytucja NAD, zbudowana jak to było kiedyś na bazie jakiś tranzystorów, to jest kompletny moduł wstawiony do ich obudowy. Tak samo zrobił Marantz budując na moduły hypex

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo teoretyzujesz. Pytanie było proste - jaka jest końcówka w 150ce. Ja twierdzę, że odstaje od implementacji Purify w NAD m23. Dokładnie miałem ten sam dylemat, a refleksjami się podzieliłem. W jednym zgodzę się z Tobą - jest to inne granie, IMHO - lepsze w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam i dołączam do klubu gatomaniaków  🙂

Widzę że tutaj już trochę zostało napisane o kolumnach z AVcorp.  Tak się chwaląc na początek.Ja jestem szczęśliwym właścicielem tych 15. One są w perfekcyjnym stanie. Tego ubytku nie widać siedząc w fotelu z daleka, z bliska też trzeba się przypatrzyć. Pod palcem tego nie czuć, jest coś pod lakierem po prostu. Udało mi się kupić w dobrej cenie i grają, wyglądają wyśmienicie. Gato się zaraziłem wcześniej od naszego forumowego kolegi który tutaj z nami jest i kupiłem od niego 8mki, ale widząc szybko okazję na 15 małą chwilę trwało żebym wiedział że chcę te 15 z avcorp 😄 więc 8mki w pięknym stanie które mnie zachwyciły, pobyły ze mną kilka dni. W sensie nadal są, bo są wystawione na sprzedaż a ludzie chcą za pół darmo, ja nie oddam takich zacnych kolumn za pół darmo i czekam aż pójdą w dobre ręce. 😄  Swoją drogą, jakby ktoś szukał 8 to są wystawione na OLX :]

Na przywitanie zostawiam kilka zdjęć GATO. Głównie 8.

Dobra nie zostawiam zdjęć, bo tu jakieś limity są do 2mb 😄  ale mimo wszystko pozdrawiam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kaaapa napisał:

Jak ktoś jest chętny na AMP 150ae, proszę dzwonić to się dogadamy

Tak jak Tobie pisałem już dawno temu, problem to ten „limitowany” kolor, który pasuje tylko do Lamborghini, a niewielu taki ma w garażu;-) przemaluj płytkę u lakiernika bo inaczej cena <10kpln.

 

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LOBO_M napisał:

Tak jak Tobie pisałem już dawno temu, problem to ten „limitowany” kolor, który pasuje tylko do Lamborghini, a niewielu taki ma w garażu;-) przemaluj płytkę u lakiernika bo inaczej cena <10kpln.

 

Jeśli zdecydujesz się iść drogą, którą wskazał LOBO, to GATO za ok 200 jurków wymieni to wykończenie. Można to zrobić samodzielnie, ale Ty chciałbyś papier poświadczający, że to modyfikacja GATO.

Ale ja chciałbym zwrócić uwagę, że zauważalnie więcej na giełdzie pojawia się AMP niż DIA. Stawiam tezę, że ludzie jednak bardziej cenią DIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Coil1 napisał:

Jeśli zdecydujesz się iść drogą, którą wskazał LOBO, to GATO za ok 200 jurków wymieni to wykończenie. Można to zrobić samodzielnie, ale Ty chciałbyś papier poświadczający, że to modyfikacja GATO.

Ale ja chciałbym zwrócić uwagę, że zauważalnie więcej na giełdzie pojawia się AMP niż DIA. Stawiam tezę, że ludzie jednak bardziej cenią DIA.

Wymienić pokrywę to żaden problem jak komuś nie pasuje choć ten Lambo prezentuje się nieziemsko ale to kwestia gustu oczywiście i czy wpasuje się w dane pomieszczenie.

Co do większości AMP nad DIA to się nie zgodzę .... aktualnie wisi kilka 250ek (400ki pojawiają się rzadko).

AMP to świetna integra która wg mnie gra lepiej i oczywiście inaczej niż DIA (A/B vs. D)

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.01.2024 o 05:37, LOBO_M napisał:

Tak jak Tobie pisałem już dawno temu, problem to ten „limitowany” kolor, który pasuje tylko do Lamborghini, a niewielu taki ma w garażu;-) przemaluj płytkę u lakiernika bo inaczej cena <10kpln.

 

To tylko teoria a życie pokazuje co innego 👌 AMP Lambo sprzedany i cieszy ucho i oko nowego nabywcę 💪 ....i nie za 10k 😉

W dniu 17.01.2024 o 08:57, Coil1 napisał:

Jeśli zdecydujesz się iść drogą, którą wskazał LOBO, to GATO za ok 200 jurków wymieni to wykończenie. Można to zrobić samodzielnie, ale Ty chciałbyś papier poświadczający, że to modyfikacja GATO.

Ale ja chciałbym zwrócić uwagę, że zauważalnie więcej na giełdzie pojawia się AMP niż DIA. Stawiam tezę, że ludzie jednak bardziej cenią DIA.

Spójrz na oferty ....aktualnie kilka DIA a AMP tylko 1 sztuka ....także ten 🥴

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Ataszek napisał:

To tylko teoria a życie pokazuje co innego 👌 AMP Lambo sprzedany i cieszy ucho i oko nowego nabywcę 💪 ....i nie za 10k 😉

Spójrz na oferty ....aktualnie kilka DIA a AMP tylko 1 sztuka ....także ten 🥴

I tak i nie. Owszem 250 jest sporo, ale 400 to ze świecą szukać, dlatego stawiam tezę że ludzie najbardziej cenią 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.