Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Gato Audio Klub
IGNORED

Gato Audio Klub


gatoseb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

"przytuliłeś" na szybko +/- 2k na tej inwestycji,  dodając jedynie foto Lambo w tle do ogłoszenia 🙃

Za to  dia 250 i fm 30 bujałeś się dłuuuugo 🤭

 

2 godziny temu, grzegorz napisał:

I tak i nie. Owszem 250 jest sporo, ale 400 to ze świecą szukać, dlatego stawiam tezę że ludzie najbardziej cenią 400.

Mowa była o AMP vs DIA 250 ....pisałem że 400ki pojawiają się rzadko u nas ....

2 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

"przytuliłeś" na szybko +/- 2k na tej inwestycji,  dodając jedynie foto Lambo w tle do ogłoszenia 🙃

Za to  dia 250 i fm 30 bujałeś się dłuuuugo 🤭

A ty kto ? Adwokat diabła jesteś ? Jakiś mój księgowy ?

DIA 250 miałem kilka od pierwszej wersji do NPM ...wszystkie sprzedawały się szybko ...FM-30 mogłem sprzedać w kilka dni lecz nie za proponowane kwoty (sądzę że handlarzyny się śliniły)...nie zależało mi wogole bo to świetne "paczki" 👌💪

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ataszek napisał:

 

Mowa była o AMP vs DIA 250 ....pisałem że 400ki pojawiają się rzadko u nas ....

A ty kto ? Adwokat diabła jesteś ? Jakiś mój księgowy ?

DIA 250 miałem kilka od pierwszej wersji do NPM ...wszystkie sprzedawały się szybko ...FM-30 mogłem sprzedać w kilka dni lecz nie za proponowane kwoty (sądzę że handlarzyny się śliniły)...nie zależało mi wogole bo to świetne "paczki" 👌💪

handlarzyny powiadasz ?  😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2023 o 19:25, Zbi_Rek napisał:

Do Gato też wysłałeś, opisując swoje zasstrzeżenia ?

p.s.

zastanawiam się dlaczego nie zamieściłeś foto z opisem na forum...🤔

Oczywiście, że wysłałem do producenta. 
I co myślisz, że mmiałbym ochote opisywać całą przygodę, która ciągneła się prawie 2 lata tutaj na forum? Myślisz, że ponad 70 maili w jedną i drugą stronę powinienem upublicznić właśnie tu bo tak uważasz? Znasz jakie  obowiązuje prawo jeśli korzystasz z pomocy np. Citizen Advice jeśli wypowiadasz się tak śmiało w dziedzinie, o której nie masz pojęcia?
Co do  zdj. To mają je chyba tylko 3 osoby, moi znajomi forumowicze, którzy są w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ataszek napisał:

To tylko teoria a życie pokazuje co innego 👌 AMP Lambo sprzedany i cieszy ucho i oko nowego nabywcę 💪 ....i nie za 10k 😉

Gratuluję, jak to mówią „każda zmora znajdzie swego adoratora”😉 a tak serio produkt który czekał na konkretnego klienta i znalazł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SigSauer napisał:

ludzie najbardziej cenią PWR 222 😏

Potwierdzam. Złapałem mono króliczki (a raczej kotki) i dalej nie szukam.

I naprawdę nie rozumiem kolegów forumowiczów, fanów Gato Audio, którzy co chwilę zmieniają sprzęt, jeden wzmacniacz , drugi, trzeci, powrót do pierwszego, w tzw międzyczasie 4 wersje kolumn. Czy Wy w ogóle lubicie i słuchacie muzyki? Czy to jakiś fetysz wymieniania sprzętu co kilka miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, quatross napisał:

Wzmacniacz jest z 5-go Marca. Tak, że jeszcze nowy (...)

Data sprzedaży wzmacniacza 5,02.2024r, Tak że jeszcze nowy (jakby nie było) !

  

2 godziny temu, SigSauer napisał:

Nowy ? Używany, dwa tygodnie ale używany. Najwyżej można określić jako "prawie nowy" ale prawie robi różnicę... 🤭

Nowy. z 5.lutego.2024r. faktura, tak że tego...

Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, quatross napisał:

przestań spamować. co tu robisz? chcesz kupić, czy CIĘ NIE STAĆ!? 

 

(na tej klasy klocki) .

to pytanie retoryczne ;[

Johnny, spudłowałeś. Zajmij się swoim porfelem, ja nie muszę sprzedawać PRD 3S/PWR 222/FM2. W tym momencie jedyne co muszę, to czekać na PRE 1/ESS 1. Tak, że ten...🤭

Edytowane przez SigSauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SigSauer napisał:

Johnny, spudłowałeś. Zajmij się swoim porfelem, ja nie muszę sprzedawać PRD 3S/PWR 222/FM2. W tym momencie jedyne co muszę, to czekać na PRE 1/ESS 1. Tak, że ten...🤭

A jakie są różnice pomiędzy FM-2, PM-2, FM-15? Nigdzie nie mogę znaleźć wprost odniesień dt tych kolumn w jednym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Coil1 napisał:

A jakie są różnice pomiędzy FM-2, PM-2, FM-15? Nigdzie nie mogę znaleźć wprost odniesień dt tych kolumn w jednym zestawieniu.

Bo tych kolumny się nie zestawia, są z innej ligi.  Fm2 to hajendowy monitor, a Pm2 czy FM15 to fajne hi-fi.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, babatular napisał:

Bo tych kolumny się nie zestawia, są z innej ligi.  Fm2 to hajendowy monitor, a Pm2 czy FM15 to fajne hi-fi.

A dlaczego nie można porównywać high-end z hi-fi ? Kto decyduje o tym, co jest high-end a co hi-fi?

Przypuszczam, że pytanie kolegi Coil1 dotyczyło brzmienia, dźwięku, może budowy a nie tego, do jakiej szufladki ktoś wrzuci konkretne kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kriskris22 napisał:

A dlaczego nie można porównywać high-end z hi-fi ? Kto decyduje o tym, co jest high-end a co hi-fi?

Oczywiście można porównywać topowe Revelatory SS (w tamtym czasie) ze średnimi SB Acoustic obecnie. Wynika z tego (niestety) przepaść w jakości odtwarzanych dźwięków na niekorzyść pm2/fm15. Takie 20-letnie Avance dany (na Vifach) deklasują jakością i zróżnicowaniem odtwarzanego materiału muzycznego, nowe Gato (i nie tylko..) imho (niestety..).

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

U mnie już cała rodzinka Gato w komplecie 😄(niestety wciąż jeszcze bez modułu NPM2 co jest trochę kpiną zważywszy na to ile czasu kazali czekać). W między czasie siadł mi jeden monoblok i oddałem do naprawy, jeszcze załapał się na gwarancję. Zaproponowali do tego upgrade monobloków (ponoć poprawiający low midy które wcześniej były lekko wycięte). Z tego co mi się wydaje to chyba przysłali mi po prostu nowe monobloki. 

Jeszcze nie robiłem porządnych testów DACa bo głównie słucham z winyli ale po wstępnym przesłuchaniu muszę przyznać że określenie silky smooth jest trafne. Mam tylko podejrzenie że są jakieś bugi bo coś mi na początku odsłuchów parę razy dziwnie przerywało nagranie, powiedziałbym że streaming ale z cd też mi się zdarzyło. Muszę jeszcze dokładniej zbadać temat nim zacznę rzucać oskarżenia.
Generalnie elektronika zyskała na melodyjności chociaż trochę kosztem wrażenia 'live' (myślę że może to być spowodowane załataniem tego dołka w upper bassie i low midzie). Jednak generalnie całościowo ten upgrade oceniam na plus (jakbym miał się bawić w liczby od czapy to powiedziałbym +20 do melodyjności -10 do dynamic range) Gamuty RS7 i tak są dość energiczne więc całościowo efekt jest b. dobry. 
Co do phono PPA-1 myślę że można określić jednym słowem - transparentny. PRE-1 z nowymi monoblokami lekko osładzają dźwięk, również poza dacem.

Gamuty potrafią zagrać odpowiedni materiał w taki sposób jakby odbywał się koncert na żywo, jednak jeszcze są pewne niedociągnięcia (ponoć Gamut Zodiac ich nie ma totalnie, takie krążą legendy 😛)Widać że w tym wszystkim monobloki zaczynają być najsłabszym ogniwem (głośność podkręcona na poziomach rzędu 80%, potem dźwięk zaczyna sprawiać wrażenie skompresowanego). Rekomendowana moc dla Gamutów to 150-700W dla 4ohm więc pwr-222 niestety nie wyciskają jeszcze wszystkiego z tych kolumn. Pewnie marne na to szanse ale chciałbym jakeś potwory w klasie AB od Gato dla naprawdę dużych kolumn bo niechciałbym tracić synergii (a klasie D nie ufam)

IMG_1924.jpeg

Edytowane przez ZajacNoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafa napisał:

Ile te Gamuty maja skutecznosci ze nawet 80% dajesz? Ponizej 80dB? Czy moze lubisz sluchac pod 90dB?

Jakby co to wrzuciłem na olx FM-6 😉 Dość rzadko widywanie na rynku wtórnym. Sam przesiadłem się na Gamut RS7, niestety sąsiadom nie spodobsię mój upgrade bo zaczęli narzekać 😞 Ale jak dla mnie to już wstęp do tego słynnego ultra high endu. Czekam jeszcze na Pre-1 i Ppa-1 i osiądę z takim zestawem myślę że na dłużej 😄 
 

  https://www.audiostereo.pl/topic/142847-gato-audio-klub/?do=findComment&comment=6107657

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no te 80% to już pod 90dB i zaczyna być koncertowo  ale na codzień i tak muszę podkręcać do poziomów 40-60% aby osiągnąć średnią 70-80dB. Aktualnie leci spokojna muzyka (Mount Eerie) i jest ustawione na ok. 40% (na nowym pre pokazuje to jako -15dB) a miernik decybeli avg wskazuje 67. Max 74. I to już te 75dB doskwiera sąsiadom gdy jest puszczane po 22 więc właśnie kończę na dziś 😁

Sprawdziłem dokładniej tego daca, po uruchomieniu pierwszy utwor przerywało 4x drugi 2x potem już problem nie występował. Jakiś bug jest ale sam dac poza tym zgrzytem jest b.db. Lepszy zdecydowanie niz w cdd-1 i prd-3s. 

Edytowane przez ZajacNoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników odpowiedzał by mi na dwa pytania?
Czy Cdd-1 ma wieczko na cd z otworami? Chodzi mi o kurz, który może się swobodnie dostawać do środka.
Gato twierdzi, że cdd1 to głównie dac z funkcją cd. Przynajmniej tak to traktują. Czy ten dac jest naprawdę wysokiej jakości? W końcu to prawie 20tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki amp został zastąpiony u mnie heed obelisk si30, no i co mogę powiedzieć na basie amp może oddać ukłony. Oba wzmaki mają różną sygnaturę brzmienia oraz grają bardzo dobrze mimo iż amp mocniejszy nie znaczy ze lepszy, no dobra wyglądem miażdży wzmak jaki mam teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.