Jump to content
Sign in to follow this  
mieczu

Czym napędzić DT990 250ohm

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam, zakupiłem Beyerdynamic DT990 Edition 250ohm. I potrzebuję czegoś by je napędzić bo integra w komputerze nie bardzo sobie daję rade. 

Myślałem o AIM SC808 ale ciężko je już dostać mogę zamówić z Japoni w cenie około 80-90 euro, tylko szczerze mówiąc trochę się obawiam czy na pewno dostanę to co zamówiłem. 

Czytałem, że idealnie te słuchawki zgrywają się z Aune T1(no i wersja mk2 ciężka do zdobycia a nie wiem jak to będzie z mk3 ) tutaj jedynie cena mnie trochę przerasta. 

Kolejna opcja to była budżetowa FiiO E10K Olympus2 ale tutaj znowu impedancja wykluczyła ten wybór. 

Creative Sound BlasterX G6 - tutaj hmmm nie znalazłem nigdzie osoby która parowała by ten DAC z DT990, z recenzji wynika, że jest to DAC bardzo wszechstronny, ale kurcze ja zawszę wychodziłem z założenia, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Może tutaj się mylę ? 

Może macie jakieś inne propozycję tak do 700zł czy może naprawdę dołożyć do tego Aune T1? 

A może ostatnia opcja odesłać te DT990 i coś innego zakupić?

Pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość 🙂 

ps. Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt więc proszę o tłumaczenie łopatologiczne :). 

Edited by mieczu

Szkoda tych 700zł na jakąś lichotę. 

Te słuchawki zasługują na porządny napęd,  ale musiałbyś dobierać do 2 -  3kzł.

Jeśli  chcesz aby grało przyzwoicie już na prawdę z byle czego to zmień BD na Grado

Ja do podobnych tylko półotwartych używam Lechmann audio. Może coś używanego znajdziesz. Tylko to sam wzmacniacz bez dac.

W dniu 3.05.2019 o 11:00, mieczu napisał:

A może ostatnia opcja odesłać te DT990 i coś innego zakupić?

Sam musisz odpowiedzieć na pytanie czy brzmienie jakie reprezentują te słuchawy  odpowiada tobie czy nie.

W czasie gdy posiadałem te słuchawki podpinałem je pod wzmacniacz lampowy Feliks Audio Espressivo-E i było naprawdę dobrze.

• Like 1

Proponuję rozważyć ASUS Impresario SDRW-S1 LITE.

Jest to odtwarzacz DVD z niezłym wzmacniaczem słuchawkowym, cena ok 400zł.

Daje radę ( z ledwością) moim DT 980 pro 600 Ohm. Piszę z ledwością, bo przy nich wymagane są głośno zrealizowane nagrania.

Do Twoich słuchawek będzie odpowiedni, jak do do moich  Hfiman HE 4XX( mam je teraz na głowie)

Łączy się tego Asusa do portu USB komputera (u mnie laptopa).

..."Cyfrowy konwerter analogowy (DAC)Cirrus Logic CS4398

Wzmacniacz słuchawkowy Do 600 omów TI TPA6120A2

Wzmacniacz operacyjny2 x NJM5532

Kondensator filmowy WIMA2 x WIMA FKP2"...

InterfejsUSB 2.0

Specyfikacja wyjściaStosunek sygnału wyjściowego do szumu (ważony A) (Front-out): 114 dB

Wyjście THD + N przy 1 kHz (Front-out): 0,00056% (-105 dB)

Odpowiedź częstotliwościowa: 10 Hz do 48 kHz

Napięcie wyjściowe w pełnej skali: wyjście liniowe: 2 Vrms (5,65 Vp-p)

Wyjście słuchawkowe: 7 Vrms (19,8 Vp-p)

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Posted (edited)

Używka audiolab q-dac mam polecam. Oczywiście duet z dt990pro

Edited by trueman

U mnie DT990 PRO hulają na: DAC ifi nano idsd le i po RCA sygnał trafia do Taga Harmony Thda 500T (wbudowany DAC raczej radzę zignorować. Moim zdaniem klasowo nie pasuje do wzmacniacza.). Sam wzmacniacz to hybryda oparta o lampę 12AX7 i tranzystory MOSFET. Całość pracuje w klasie A. Moc wyjściowa to 2x500mW. Imo gra to świetnie. Miałem problemy z wbudowanym DAC (sygnał 100% z komputera czasami powodował przestery - moim zdaniem skopany sterownik pod Win10), ale ten z ifi i tak go deklasuje od każdym względem. Nie jest to w pełni neutralny wzmacniacz. Ma swoje lekko ocieplone i wygładzone brzmienie. Do DT990 PRO jak zalazł. 

Tu test tego wzmacniacza