Skocz do zawartości
IGNORED

Pre Vs DAC


rangefinder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, przemak napisał:

Zasadniczo słyszalny szum z cyfry występuje tylko przy reampingu, więc nie ta bajka ? IMO raczej coś się wzbudza. Czytam, że dać ma regulację poziomu na wyjściach cinch, próbowałeś? 

Nie ma zadnych regulacji niestety. Jedynie glosnosc. Polaczenie z koncowka inerkonekty RCA. Probowalem na roznych i jest to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Nie ma zadnych regulacji niestety. Jedynie glosnosc. Polaczenie z koncowka inerkonekty RCA. Probowalem na roznych i jest to samo.

Single ended outputs have a programmable offset level from balanced outputs

Z aplikacji sterującej czy coś... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ciszyn11 napisał:

regulację poziomu

 

3 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Jedynie głośność

a jak ją zmniejszysz to szum się  zmniejsza czy pozostaje bez zmian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, bolo_senor napisał:

 

a jak ją zmniejszysz to szum się  zmniejsza czy pozostaje bez zmian

Nie cały czas tak samo

58 minut temu, przemak napisał:

Single ended outputs have a programmable offset level from balanced outputs

Z aplikacji sterującej czy coś... 

Aplikacja to tylko sterowanie glosnością i wybór wejść. Przekopałem manual i nic na ten temat. Chyba napiszę do producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ciszyn11 napisał:

Nie cały czas tak samo

No niestety, jak jest za głośno i szumi "niewiadomodlaczego" to trafo 5:1 czy coś koło tego by pomogło ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, przemak napisał:

"to trafo 5:1

a takie coś jak Laila Di Box LL1935 nada się ? Są tam zdaje się odczepy na 5:1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, bolo_senor napisał:

a takie coś jak Laila Di Box LL1935 nada się ? Są tam zdaje się odczepy na 5:1

Ten transformator jest bardzo dobry, jeden z lepszych, ale zobacz, że przy interesującym nas poziomie ma przy 50Hz zniekształcenia 0, 1%. A niżej rosną lawinowo ? To jest raczej trafo mikrofonowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, przemak napisał:

trafo mikrofonowe. 

znaczna większość to trafa mikrofonowe , bo do takich celów najczęściej były tworzone. 

ogólnie łagodzenie uciętych wierzchołków sinusa to też zniekształcenie , jednak miłe dla ucha. Ciekawe ile procentowo z tych 0,1 % to zniekształcenia akceptowane  , a ile nie.

Coś mi świta , że gdzieś przeczytałem , że trafa w torze mają wpływ na DF może to jest tego dowód. A może znowu coś pokiełbasiło misię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bolo_senor napisał:

znaczna większość to trafa mikrofonowe , bo do takich celów najczęściej były tworzone. 

Nie, są trafa specjalne diboxowe, choćby Monacor DIB110. Poza tym diboxy nie służą do przenoszenia bez tłumika takich poziomów sygnałów jak że współczesnego cedeka. 

9 minut temu, bolo_senor napisał:

ogólnie łagodzenie uciętych wierzchołków sinusa to też zniekształcenie , jednak miłe dla ucha. Ciekawe ile procentowo z tych 0,1 % to zniekształcenia akceptowane  , a ile nie.

Tak, "łagodzenie" wierzchołków to zniekształcenia. Tylko nawet naciągając audiofilsko niemiłe, bo nieparzyste. Ludzie w sąsiednim wątku polaryzuja kondensatory w zwrotnicach dla różnic w zniekształceniach z 0.05% do 0.04% a ty się pytasz, jakie są akceptowane? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, przemak napisał:

Nie, są trafa specjalne diboxowe, choćby Monacor DIB110. Poza tym diboxy nie służą do przenoszenia bez tłumika takich poziomów sygnałów jak że współczesnego cedeka. 

może głupie pytanie , ale dlaczego ? i czy tłumik im jest niezbędny ? Może jak nie di pasywny to aktywny lepiej będzie radził z wyższymi napięciami i wysterowaniem basu.

mam podobny dylemat z aktywnymi monitorami meridiana i 3 metry kabla do końcówki , co nie wróży nic dobrego. Na zagranicznym forum ktoś zasilił je właśnie z odwróconego stepa + potencjometr. Stąd zainteresowanie di  wydało się słusznym tropem i wydawało się logiczne. Sygnału mam aż nadto i chętnie go się pozbędę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja techniczna realnego di sugeruje , że jak dobrze dbu na v przeliczyłem to te 2,5v wrażenia raczej na nim nie zrobi , chyba że się mylę.

- pasmo przenoszenia:  20Hz-20kHz (+0.5dB/-0.5dB)

- THD @ 30Hz: <0,005%, wyjście 0dBu

- THD @ 1kHz: <0,005%, wyjście 0dBu

- CMRR: >80 dB @ 60 Hz

- impedancja wejściowa: 76 kΩ

- maksymalny poziom wejściowy: +21dBu            czyli ( jak kalkulator dobrze użyłem)  8,7v RMS

- impedancja wyjściowa: 1kΩ

- maksymalny poziom wyjściowy: +12dBu @ 600Ω           czyli 3,1v RMS 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakiej impendancji wyjściowej powinien być preamp, gdy końcówka posiada impendancję wejściową 22kohm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę testował z lampowym preampem. Zobaczymy, czy to coś zmieni. Jak mi się nie uda, to zostaję przy integrze chyba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, morawka napisał:

A od tych traf i diboxow nie będzie lepszy po prostu .... preamp ?

każdy pre to dodatkowe zniekształcenia , trafo pewnie też coś od siebie dodaje . W moim przypadku wzmocnienia mam , aż nadto .

28 minut temu, rangefinder napisał:

impendancję wejściową 22kohm?

zapewne normalną od 600 do 1k 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ciszyn11 napisał:

Dzisiaj będę testował z lampowym preampem.

Napisz z jakim preampem. Niektóre preampy lampowe mają obrzydliwie wysoką impedancję wyjściową, ba, niektóre wręcz mają regulator głośności na wyjściu, co sprawia że zachowują się nic nie lepiej niż pasywka.

 

32 minuty temu, bolo_senor napisał:

każdy pre to dodatkowe zniekształcenia , trafo pewnie też coś od siebie dodaje . W moim przypadku wzmocnienia mam , aż nadto .

Preamp nie zawsze jest po to żeby wzmacniać. 

A ja jestem zdania że w przypadku kolegi przyczyną szumu może być pętla masy. I od jej zlikwidowania zacząłbym eksperymenty, bo jeżeli to fakktycznie pętla masy, to zakup trafoli będzie kompletnie chybiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bolo_senor napisał:

przecież trafo separuje od pętli masy .

Owszem, separuje, ale po co ponosić koszty trafa gdy rozwiązaniem problemu może być odłączenie któregoś przewodu, nie kosztujące nic? Czyli trafo byłoby tu leczeniem objawów podczas gdy należy szukać przyczyny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bolo_senor napisał:

Specyfikacja techniczna realnego di sugeruje , że jak dobrze dbu na v przeliczyłem to te 2,5v wrażenia raczej na nim nie zrobi , chyba że się mylę.

- pasmo przenoszenia:  20Hz-20kHz (+0.5dB/-0.5dB)

- THD @ 30Hz: <0,005%, wyjście 0dBu

- THD @ 1kHz: <0,005%, wyjście 0dBu

- CMRR: >80 dB @ 60 Hz

- impedancja wejściowa: 76 kΩ

- maksymalny poziom wejściowy: +21dBu            czyli ( jak kalkulator dobrze użyłem)  8,7v RMS

- impedancja wyjściowa: 1kΩ

- maksymalny poziom wyjściowy: +12dBu @ 600Ω           czyli 3,1v RMS 

 

To są parametry di-boxa aktywnego albo pasywnego chińskiego za 60 PLN ? Poza tym nie zgadza się wejście i wyjście i inne parametry. W realu niestety nie jest tak dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, McGyver napisał:

Napisz z jakim preampem. Niektóre preampy lampowe mają obrzydliwie wysoką impedancję wyjściową, ba, niektóre wręcz mają regulator głośności na wyjściu, co sprawia że zachowują się nic nie lepiej niż pasywka.

 

Preamp nie zawsze jest po to żeby wzmacniać. 

A ja jestem zdania że w przypadku kolegi przyczyną szumu może być pętla masy. I od jej zlikwidowania zacząłbym eksperymenty, bo jeżeli to fakktycznie pętla masy, to zakup trafoli będzie kompletnie chybiony.

Pre to Protagonist ? 

Jeżeli to jest pętla masy, to co należałoby zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bolo_senor napisał:

może głupie pytanie , ale dlaczego ? i czy tłumik im jest niezbędny ? Może jak nie di pasywny to aktywny lepiej będzie radził z wyższymi napięciami i wysterowaniem basu.

mam podobny dylemat z aktywnymi monitorami meridiana i 3 metry kabla do końcówki , co nie wróży nic dobrego. Na zagranicznym forum ktoś zasilił je właśnie z odwróconego stepa + potencjometr. Stąd zainteresowanie di  wydało się słusznym tropem i wydawało się logiczne. Sygnału mam aż nadto i chętnie go się pozbędę.

Dibox aktywny to układ elektroniczny mający spełniać konkretne zadania i w związku z tym ma wiele bardzo kompromisowych rozwiązań i w tych zastosowaniach jest asbsolutnie bez sensu. Trzy metry kabla przy połączeniu liniowym to żaden problem. 

8 minut temu, McGyver napisał:

Owszem, separuje, ale po co ponosić koszty trafa gdy rozwiązaniem problemu może być odłączenie któregoś przewodu, nie kosztujące nic? Czyli trafo byłoby tu leczeniem objawów podczas gdy należy szukać przyczyny.

Przy połączeniach niesymetrycznych odłączyć sobie można uziemienie, tego raczej nie proponujesz, więc co chcesz odłączać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bolo_senor napisał:

każdy pre to dodatkowe zniekształcenia , trafo pewnie też coś od siebie dodaje . W moim przypadku wzmocnienia mam , aż nadto .

 

Czyli według Ciebie jeśli ktoś ma przetwornik z regulacja głośności to preamp nie ma sensu ?

jesli dobrze zrozumiałem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, morawka napisał:

Czyli według Ciebie

według mnie tak , jeżeli dźwięk taki jak jest się podoba , sygnał jest wystarczający i można nim sterować , oraz z dopasowaniem impedancji nie ma problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Pre to Protagonist ? 

Jeżeli to jest pętla masy, to co należałoby zrobić?

Na przykład podpiąć jedno z urządzeń przez przedłużacz (sieciowy) bez uziemienia i "wymacać" gdzie ta pętla masy powstaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, przemak napisał:

Przy połączeniach niesymetrycznych odłączyć sobie można uziemienie, tego raczej nie proponujesz, więc co chcesz odłączać? 

 

3 minuty temu, McGyver napisał:

Na przykład podpiąć jedno z urządzeń przez przedłużacz (sieciowy) bez uziemienia i "wymacać" gdzie ta pętla masy powstaje.

Czyli jednak proponujesz.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przemak napisał:

Czyli jednak proponujesz.. 

Czasem pętla masy powstaje na przykład poprzez  ... instalację antenową (albo kablówkę) tunera bądź telewizora wpiętego w system audio. Na początku trzeba wykryć gdzie ta pętla powstaje, a potem stosować środki zaradcze. Świadomie, a nie "po omacku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bolo_senor napisał:

może głupie pytanie , ale dlaczego ? i czy tłumik im jest niezbędny ? Może jak nie di pasywny to aktywny lepiej będzie radził z wyższymi napięciami i wysterowaniem basu.

Tłumik w diboxach pasywnych jest potrzebny, bo dibox ma wyjście na poziomie mikrofonowym i wyższy poziom wyjściowy nie jest potrzebny, a wręcz niewskazany. Stąd przy wyższych sygnałach stosuje się tlumik na wejściu i wszyscy są zadowoleni. To powoduje, że w diboxach są stosowane niezbyt duże trafa, bo nie muszą pracować z dużymi poziomami i nikt nie przepłaca. Z kolei w dobrych diboxach aktywnych też są transformatory, nawet dwa, tyle, że wyjściowy pracuje w lepszych dla siebie warunkach. Dibox aktywny taz ma tłumik na wejściu, niektóre konstrukcje praktycznie bez tego tłumika nie działają. No i nie wiem, czy tu ktokolwiek by chciał, żeby jego cenne audio szło przez układ zasilany z 9V przetwornicy na 555 ?

4 minuty temu, McGyver napisał:

Czasem pętla masy powstaje na przykład poprzez  ... instalację antenową (albo kablówkę) tunera bądź telewizora wpiętego w system audio. Na początku trzeba wykryć gdzie ta pętla powstaje, a potem stosować środki zaradcze. Świadomie, a nie "po omacku".

No dobra, do diagnozy może być ?

2 godziny temu, rangefinder napisał:

Panowie, jakiej impendancji wyjściowej powinien być preamp, gdy końcówka posiada impendancję wejściową 22kohm?

Jak najniższej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, przemak napisał:

cenne audio szło przez układ zasilany z 9V

mi to lata jaki jest znaczek i ile kosztuje. To że tłumik tam jest w celu dopasowania do wejść mikro to zdążyłem się domyślić , ale można przecież się tego pozbyć/wyłączyć . skoro są tłumiki -20db i -40db to chyba sygnał może osiągnąć na wyjściu te 2v , w końcu one po coś tam są , może jak nie z wtyków liniowych to z wyjścia na słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, bolo_senor napisał:

według mnie tak , jeżeli dźwięk taki jak jest się podoba , sygnał jest wystarczający i można nim sterować , oraz z dopasowaniem impedancji nie ma problemu.

Problem w tym ze przetwornik steruje kolumnami bez żadnych problemów i brzmienie podoba mi się bardzo, w instrukcji nawet można wyczytać ze:

"directly connecting to power amplifiers avoids any potential loss of fidelity from going through a preamplifier"

ale z preampem podoba mi się bardziej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morawka napisał:

ale z preampem podoba mi się bardziej...

kilka przypadków nie tworzy reguły , ważne by się podobało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.