Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaadoptuje już wszystko i w meble i ustrojstwa bo mam zamiar ich tam trochę napchać to Ci powiem więcej.

 

Trzymam za słowo! ;-)

 

Widzę, że grasz na Jolida 502brc. Teraz gram na NADzie 375bee, to podobny poziom cenowy. Nie narzekam, ale wiem że można lepiej i korci mnie do zmian. Myślę o Heglu 200 lub 100, Electrocompaniet 5, lub czymś do 15tyś. Z tego co wyczytałem warto posłuchać Jolidy 502 bo może być wystarczająca tworząc z Tempo 6 ładną synergię. Porównywałeś J 502 z innymi wzmacniaczami przed zakupem?

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam za słowo! ;-)

 

Widzę, że grasz na Jolida 502brc. Teraz gram na NADzie 375bee, to podobny poziom cenowy. Nie narzekam, ale wiem że można lepiej i korci mnie do zmian. Myślę o Heglu 200 lub 100, Electrocompaniet 5, lub czymś do 15tyś. Z tego co wyczytałem warto posłuchać Jolidy 502 bo może być wystarczająca tworząc z Tempo 6 ładną synergię. Porównywałeś J 502 z innymi wzmacniaczami przed zakupem?

Wiesz co słuchałem, ale jak kupowałem kolumny, był to Vincent chyba 226, jakiś tam Advance Acoustic, Naim 5i i jeszcze parę innych ale wszystko odpadło w przedbiegach tylko Vincent dawał radę i miał najlepszą barwę. Jolkę wziąłem w ciemno i był to strzał w dziesiątkę jak dla mnie,daje radę bez najmniejszych problemów. Heglem można się zainteresować ale myślę że musisz sam posłuchać i ocenić jednemu będzie pasował drugiemu nie. Jolidę można kupić już w bardzo dobrej cenie ostatnio widziałem w lekko ponad dwójkę.Myślę że jest wystarczająca resztę lepiej zainwestować w ustroje :) bo gra przecież nie tylko sprzęt ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to grało, ale wydaje się że scena była nieźle zdeformowana przez to ustawienie. W obecnym ustawieniu musie być lepiej ze względu na wygłuszenie (kamień i wykładzina). Faktycznie pewnie teraz odbiór jest taki jakby się zmieniło wszystkie klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może trochę rozruszamy ten wątek? Możecie podzielić się informacjami na temat tego jakie Waszym zdaniem wzmacniacze najlepiej napędzają AP. Czy każdy model ma swojego faworyta czy raczej można uznać że większość AP za danymi wzmacniaczami zagra podobnie?

 

To samo odnośnie kabli, czy Waszym zdaniem wymiana kabli coś Wam pomogła, jakich używacie? Żeby nie było zacznę od siebie:

  • Wzmacniacz: NAD C356BEE
  • Kabel: zwykły miedziany, 1.5m2, w izolacji przeźroczystej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę rozruszamy ten wątek? Możecie podzielić się informacjami na temat tego jakie Waszym zdaniem wzmacniacze najlepiej napędzają AP. Czy każdy model ma swojego faworyta czy raczej można uznać że większość AP za danymi wzmacniaczami zagra podobnie?

 

To samo odnośnie kabli, czy Waszym zdaniem wymiana kabli coś Wam pomogła, jakich używacie? Żeby nie było zacznę od siebie:

  • Wzmacniacz: NAD C356BEE
  • Kabel: zwykły miedziany, 1.5m2, w izolacji przeźroczystej.

 

Witam,

W zasadzie to nie ma co tu ruszać.

AP są łatwe do wysterowania.

Kable. Z kablami to jest taka sprawa, że zależy kto co lubi. Jedni na ostro, inni aksamitnie, inni basują nieprzytomnie ;).

Wniosek: kable bardzo wpływają na dźwięk, ale o tym nie ma co pisać, tylko trzeba posłuchać.

• Wzmacniacz: MBL 7006

• Kabel: Albedo Air I

Edytowane przez ata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W zasadzie to nie ma co tu ruszać.

AP są łatwe do wysterowania.

Kable. Z kablami to jest taka sprawa, że zależy kto co lubi. Jedni na ostro, inni aksamitnie, inni basują nieprzytomnie ;).

Wniosek: kable bardzo wpływają na dźwięk, ale o tym nie ma co pisać, tylko trzeba posłuchać.

• Wzmacniacz: MBL 7006

• Kabel: Albedo Air I

 

 

Witam!

wzmacniacz Creek Destiny

kabel głośnikowy ALBEDO MONOLITH

z tym wzmakiem jest bardzo dobrze ale ponoć AP gra jeszcze lepiej z Lampami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami gra cudownie, ta migda na foto ( MC368-BSE ) przeszła ostrą selekcję i zostawiła w tyle wszystkie Roksany i Naima.

W następnej dostawie dojadą:

http://www.mei-xing.com/english/English/cp/1_368-b5.html

aż strach podłączyć :)

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampami gra cudownie, ta migda na foto ( MC368-BSE ) przeszła ostrą selekcję i zostawiła w tyle wszystkie Roksany i Naima.

W następnej dostawie dojadą:

http://www.mei-xing.com/english/English/cp/1_368-b5.html

aż strach podłączyć :)

Witam ile ten wzmacniacz MC368 u nas kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie AP tempo25 grają z AYON SPIRIT 3 i jest naprawdę super odsłuchiwałem wiele wzmacniaczy z tymi kolumnami i fakt jest taki ze z lampami gra to o niebo lepiej ,fakt ze trzeba trochę poczekać aż wzmacniacz nabierze ciepła:) zanim dźwięk stanie się taki jak ma być ale to nie kłopot.Polecam wzmacniacze lampowe do AP.

A tak ogólnie głośniki AP nie są wcale łatwe do wysterowania ale jeśli dobierzecie odpowiedni wzmak to potrafią sie odwdzięczyć pięknym dźwiękiem ,trzeba szukać tego czego chcemy ,tylko odsłuchy mogą pomóc w doborze wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie AP tempo25 grają z AYON SPIRIT 3 i jest naprawdę super odsłuchiwałem wiele wzmacniaczy z tymi kolumnami i fakt jest taki ze z lampami gra to o niebo lepiej ,fakt ze trzeba trochę poczekać aż wzmacniacz nabierze ciepła:) zanim dźwięk stanie się taki jak ma być ale to nie kłopot.Polecam wzmacniacze lampowe do AP.

A tak ogólnie głośniki AP nie są wcale łatwe do wysterowania ale jeśli dobierzecie odpowiedni wzmak to potrafią sie odwdzięczyć pięknym dźwiękiem ,trzeba szukać tego czego chcemy ,tylko odsłuchy mogą pomóc w doborze wzmacniacz.

....... zgadzam się z Tobą, no i jeszcze trzeba dodać że odpowiednie ustawienie ma znaczący wpływ na całość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.