Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

<br />AP twierdzi, ze nie uzywa numeru 4 w swoich produktach i zawsze go pomija. <br />
<br />Też właśnie o tym słyszałem, że nie używają 4, nawet Spark był 3 a zaraz potem 5<br />

 

Dzieje się tak dlatego, że ważnym rynkiem zbytu produktów AP są Chiny, a u nich cyfra "4" jest źle postrzegana.

Oto inny przykład;

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4376686.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys marzyly mi sie Kronosy, teraz wole zostac przy tych co mam. Moj zestaw jest juz docelowy, oczywiscie zawsze mozna lepiej, ale po co?;) Gra juz naprawde dobrze. Niemniej AP to byly kolumny na ktorych zdobylem sporo doswiadczenia i zawsze bede je milo wspominal:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dotarł do mnie na odsłuch wzmak Cambridge Audio 851A, zadziwił mnie swoją kultura brzmienia, moje Yary dopiero teraz pokazały na co je stać. Mam pytanko do Was, jak to jest ze zużyciem prądu we wzmacniaczach, CA podaje, iż wzmacniacz max pobiera 800W, nominalnie 70 W, jak to rozumieć, pobór prądu wzrasta wprost proporcjonalnie do zwiększania głośności? Jakie zużycie mają wasze wzmaki? Mój stary creek ma 270W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Chciałbym również dołączyć do klubu Audio Physic :) Mam do prosić o pomoc w podjęciu decyzji. Tempo VI czy Tempo 25? Pomieszczenie 35m2. Muzyka - naprawdę różna - Alman Brothers, Alice In Chains, Limp Bizkit, Depeche Mode, Norah Jones, Bliss, Coma, Eagles, Gossip, Justin Timberlake, Queen, Adele, Jimi Hendrix, The Do. Kolumny będą napędzane przez dwukanałową końcówkę mocy Emotiva XPA-2 oraz Pre Stereo Emotiva XSP-1.

Zależy mi na szczegołowości. Czytałem opinie, że Tempo 25 są gorsze od Tempo VI.. Że przez zastosowanie w 25 nowego wysokotonowego głośnika - całość zmieniła charakter na gorszy - bardziej "plastyczny" vs VI. Czy posiadacze potwierdzają tę opinię?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku kupilem Tempo25, ale kompletnie nie podobaly mi sie wysokie tony. Nienaturalne, sztuczne, przekombinowane, a co najgorsze, dzwiek jak spod koca. Zamienilem szczesliwe w sklepie na Tempo 6. Nie ma porownania, zdrowa, normalna i dzwieczna gora pasma. W zasadzie sprowokowalem dyskusje swego czasu na HiFi i Muzyce, do ktorej wtracil sie Maciek Stryjecki. Po doswiadczeniach w domu, podzielam jego opinie w 100% A napisal to:

 

"OK. Niech będzie rzeczowo.

W porównaniu z Tempo VI, Tempo 25 gra matowo. Bez blasku w górze i przez to swobody.

Wysokich tonów jest mniej, ale bardziej przeszkadza mi ich charakter. Sa zbyt wyłagodzone, przytłumione. W ogole dzieje sie z nimi cos dziwnego. O ile w nagraniach z eksponowana górą (jak Stockfish) wydaje się, że wszystko mieści sie w normie, to w 95% realizacji góra jest po prostu cofnięta i sprawia wrażenie uwiązanej, zakrytej jakims filtrem.

W skrajnych przypadkach taka prezentacja mnie po prostu drażni, bo muszę sie wysilać, żeby cos usłyszeć.

Jeżeli Tempo VI jest jasne, to zdecydowanie wole taki dźwiek, zdrowy i przejrzysty.

Klopot polega, że jeżeli będziecie słuchać Tempo 25 w sklepie "z przewodnikiem", który bedzie Wam objasniac, ze przecież słychać te dzwoneczki i talerze, to możecie ulec sugestii.

Mi jednak ciągle czegos w tej górze brakuje. Rozumiem, że kolumny za wszelką cene unikaja agresji i chocby odrobiny krzykliwości, staraja sie być bardziej "lampowe" od lampy. Byc może to sie udało, ale jak dla mnie wylano dziecko z kąpielą.

Bo w wielu gatunkach muzyki i wielu nagraniach ta agresja jest wartością, a pozbawienie jej jest sztucznym zabiegiem.

Dźwiek coś cały czas "blokuje" i tłumi.

Oczywiście, mozna to poprawiać jasna elektronika (jak chociażby Creek), ale do efektu z Tempo VI i tak sie nie dojdzie.

 

Nowy tweeter gra trochę lepiej w Virgo. Nadal słychać przytłumienie, ale pasmo jest bardziej wyrównane. To daje nadzieje, że byc może poprawia konstrukcje, bądź aplikację. Problem w tym, że konstruktor jest tweeterem zachwycony i nie przyjmuje słów krytyki. Według niego, nowa konstrukcja jest pod każdym względem dwa razy lepsza od starej.

 

Naprawde nie wiem, jakiej trzeba uzyc elektroniki i jak łagodny dźwiek lubić, aby uznać górę Tempo 25 za krzykliwa, ostrą i wyeksponowaną.

Jeżeli to leży w granicach gustu, to nie sądziłem, że upodobania moga być az tak bardzo rozbieżne. Zawsze mozna wykręcic kopułki w ogóle i też bedzie grac muzyka"

 

A moja uwaga jest taka, ze w 35 metrach, Tempo moga juz nie dac rady. To metraz dla Virgo, lub jakiejs wiekszej konkurencji Audio Physica. Byc moze Vandersteeny 2C, Monitor Audio GX300 etc.

Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dziękuję za odpowiedź :) Cały czas myslałem o MA GX300, jednak bardziej zależy mi na dźwięku niż na wyglądzie, dlatego zainteresowanie moje w kierunku Audio Physic.. Lubię trochę więcej basu, lecz jeżeli Audio Physic mają go mniej od GX300 to bez problemu mogę go dodać dokładając jakiś SUB RELa lub Velodyne.. Zależy mi na bardzo dobrej szczegółowości, a takie są chyba Audio Physic :) nie Monitor Audio ;)

 

Obecne pomieszczenie to 25m2 - czy w takim pomieszczeniu VI dadzą radę?

 

ps Jaki ew model Virgo polecacie pod mój system i kubaturę pomieszczenia 25-35m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega z bloku obok kupil MA GX300 rownolegle z moimi Tempo 6. Stolarka Monitorow wybitna, to naprawde seksowne glosniki, fajny mebel w pokoju. Jesli o detalicznosc chodzi, to Monitory graja dzwiekiem bardziej szczegolowym, jest wiecej planktonu. AP sa cieplejsze, bardziej zaokraglone, muzykalne jak to sie obecnie mowi. To jednak MA rysuja instrumenty ciensza kreska, jest przez to wiecej planktonu, jest on lepiej slyszalny. W AP nic nie ginie, tam rowniesz wszystko slychac, ale MA robia to od niechcenia, latwiej to slychac, Nie wiem jak jest z basem. Mielismy robic porownania, mialem zaniesc swoje glosniki do niego, ale jakos nie bylo czasu. Glosniki mamy inaczej ustawione, graja w innej akustyce, tak wiec nie bede sie silil nawet, aby porownac ilosc basu w jednych i drugich. Odrebnie natomiast, MA tego basu maja sporo. Na samplerze Tutti i kawalkach orkiestrowych MA wgniaja w fotel. To naprawde bardzo dobre glosniki. Daleki jestem od wartosciowania jednych i drugich, to po prostu kwestia gustu. Tak jak juz pisalem AP bardziej czaruja, ocieplaja dzwiek, to taka estetyka lekko zaokraglona. MA graja w sposob bardziej oczywisty, detaliczny, nie bawia sie, nie upiekszaja jakos szczegolnie. Jesli ktos lubi lampowa estetyke brzmienia, to glosniki AP pewnie mu sie spodoba. Jedne i drugie natomiast, to kawalek porzadnego sprzetu. W 25 metrach AP powinny dac rade, Virgo to juz znacznie drozszy wydatek. Tak wiec gdybym chcial naglosnic 35 metrow i nie mial 30-40 tysiecy na Virgo, poszedlbym w MA GX300 lub serie Platinium. Gdyby mi natomiast estetyka nie grala roli, poszedlbym w marke Vandersteen, w model 2C konkretnie. Swietne brzmienie za uczciwie pieniadze. Dla estety jednak, wyglad nie do przezycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje 30m2 Tempo VI były za małe. Zdecydowałem się na Virgo i to jest dla nich optymalna powierzchnia. Pewnie te 35m2 też by je cieszyło.

Nie mniej jednak kupowanie Virgo musi (!!) być świadomie połączone z dobraniem do nich wzmacniacza.

U mnie zasilone końcówką Electrocompanieta 250R pokazały tak na prawdę to na co je stać. Wcześniej grały.... owszem.... ale tak na pół gwizdka (a i tak lepiej od Tempo)

 

I nie przesadzajmy z 30-40 tysiącami.... :)

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie przesadzajmy z 30-40 tysiącami.... :)

 

No, pewnie zejda z ceny katalogowej, zawsze schodzili. Na te 20-30 procent mozna liczyc. Tak wiec z tych oficjalnych 32000, moze zejda w okolice 27-26 tys. Sa jeszcze Virgo25Plus, te oficjalnie prawie 40 kosztuja. Tak czy inaczej bez wgledu na rabat, nie jest to poziom Tempo, czy Scorpio.

 

Wojtek, koníecznie podziel sie swoimi odczuciami tutaj odnosnie Scorpio!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nowe Virgo nie jest chyba problemem dać znacznie mniej niż 25....

Do Tempo to faktycznie jeszcze daleko, nie mniej jednak... można poszukać (a nawet trzeba) na rynku wtórnym. Ja bym tak zrobił. Cena koło 15 jest na pewno realna.

 

Scorpio II nie znam. Natomiast Scorpio były postrzegane jako suchotniki.

 

Podejrzewam, że ze Scorpio będzie ten sam problem w zakresie amplifikacji.

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie komplikuje się temat z wyborem kolumn :)

 

To mają być moje pierwsze Audio Physic, więc Virgo odpada - może za 2-3 lata? ;)

 

Rozpatruję ponownie Tempo VI i Scorpio II

 

Pomieszczenie to 25m2 (kwadrat). Sprzęt: koncówka Emotiva XPA2 (2x250W8Ohm) + Pre Stereo Emotiva XSP-1 + XDA2 USB DAC Emotiva.

 

Jezeli Scorpio II pokaza "pazur" dopiero w pomieszczeniach pow 30m2, czy jest sens pakowania ich do 25m2? Końcówka spokojnie napędzie oba modele kolumn.. Pytanie jest zasadnicze - czy warto dopłacić te 3k PLN do Scorpio II (mogę mieć nowe za 12k PLN). Zmartwił mnie troche wpis, że Scorpio II grają jak "suchotniki" w porównaniu to Tempo VI :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz odbior dzwieku jest rozny, dodatkowo zmienia sie w funkcji akustyki i posiadanej elektroniki. Musisz sam posluchac, to koniecznosc przy nietanich w koncu glosnikach. Nawet, gdyby to logistycznie trudne bylo, bierzecz paczki na plecy i testujesz w domu. Dzis sklepy ida na reke, nie wszystkie naturalnie. Dogadaj sie, wez 2-3 pary do domu i sluchaj. To ma byc Twoj wniosek, twoj wybor. My tu mozemy wszystko napisac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholernie komplikuje się temat z wyborem kolumn :)

 

To mają być moje pierwsze Audio Physic, więc Virgo odpada - może za 2-3 lata? ;)

 

Rozpatruję ponownie Tempo VI i Scorpio II

 

Pomieszczenie to 25m2 (kwadrat). Sprzęt: koncówka Emotiva XPA2 (2x250W8Ohm) + Pre Stereo Emotiva XSP-1 + XDA2 USB DAC Emotiva.

 

Jezeli Scorpio II pokaza "pazur" dopiero w pomieszczeniach pow 30m2, czy jest sens pakowania ich do 25m2? Końcówka spokojnie napędzie oba modele kolumn.. Pytanie jest zasadnicze - czy warto dopłacić te 3k PLN do Scorpio II (mogę mieć nowe za 12k PLN). Zmartwił mnie troche wpis, że Scorpio II grają jak "suchotniki" w porównaniu to Tempo VI :(

 

Nie wiem jak gra Scorpio ale miałem u siebie Tempo 6 w 23m2 i myślę że do 25m2 spokojnie wystarczą Tempo 6 i nie trzeba się silić na większe głośniki.

Pamiętaj że przy AP bardzo ważne jest ustawienie głośników - powinny mieć wokół siebie dużo miejsca - dopiero wówczas pokażą na co je naprawdę stać.

 

Dzisiaj nie jest żadnym problemem wypożyczenie głośników na weekend i wypróbowanie ich we własnym pomieszczeniu.

W ten sposób unikniesz rozczarowania (ze względu niedopasowania głośników do pomieszczenia i/lub niedopasowania głośników do Twojego gustu). Jeżeli kupisz "w ciemno" nowe a potem się rozmyślisz to sporo stracisz na odsprzedaży.

 

Warto więc postarać się o wypożyczenie nawet tracąc trochę czasu na dojazd i kasy na paliwo.

Odsłuchy w salonie to nie jest to samo, podobnie jak odsłuchy u kogoś gdy kupujesz z drugiej ręki - w Twoim pomieszczeniu z Twoją elektroniką kolumny zagrają inaczej i warto poświęcić czas i trochę grosza aby się o tym przekonać zanim wydasz 10kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tempo VI - to dokładnie tak jak pisali koledzy powyżej. Powinien zadecydować odsłuch.

Potwierdzę tylko, że w 25m2 spokojnie dadzą radę.

 

Pisałeś wcześniej o 35m2 z tego co czytam - więc padły propozycje półkę lub dwie wyżej w AP.

 

Co do zakupów bez odsłuchu w swoim pomieszczeniu - faktycznie to ryzykowne, ale czasami się opłaca zaryzykować. Ja przed zakupem swoich Tempo VI słuchałem ich tylko w salonie.

Zdecydowałem się na zakup jakiś długi czas później - jako pierwszy element ;-) - wzmaka dobierałem już do nich na miejscu ;-), więc trochę inaczej niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta na 99% Dziś po zmierzeniu dokładnie pokoju okazało się że słucham muzyki w kwadracie o wym 4,65x4,65=21,6m2 ;) Fakt, jedna ze ścian to otwarta przestrzeń o wymiarze 2x2m, ale nie powinno to chyba bardzo wpływać na dźwięk.. Zatem mała poprawka.. Audio Physic powinny wypełnić ładnie dźwiękiem pomieszczenie 22m2 a nie 25m2 jak wcześniej pisałem..

 

Będzie na 99% Audio Physic Tempo VI w kolorze piano black :)

 

Pozdrawiam,

Wojtek

 

 

ps AP VIRGO V w Niemczech na rynku wtórnym można nabyć już za 3000 euro ;)

Edytowane przez leon_2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,proszę o poradę czy kupując AP Tempo 6 zrobię krok do przodu?Obecnie mam zestaw audiolaba 8200 z tym że cd 8200cdq i używam jako przedwzmacniacza kolumny to dynaudio contour 1.3se w sumie fajne monitory.Interesują mnie AP lubię duża przestrzeń detale i ładne wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,proszę o poradę czy kupując AP Tempo 6 zrobię krok do przodu?Obecnie mam zestaw audiolaba 8200 z tym że cd 8200cdq i używam jako przedwzmacniacza kolumny to dynaudio contour 1.3se w sumie fajne monitory.Interesują mnie AP lubię duża przestrzeń detale i ładne wysokie.

 

Na hifi co drugie ogłoszenie w przedziale 7-10 tys to tempo 6, w prawie każdym salonie audio mają te kolumny - tak cieżko ruszyć 4 litery i samemu ocenić? Czy ważniejsze jest dla Ciebie, aby koledzy z forum "dali Ci krzepy" do podjęcia decyzji - czy to tylko takie pytanie retoryczne?

 

By the way..

Tempo 6 to nic nadzwyczajnego.. Miałem długo dwójki, słuchałem dłużej trójek i otarłem się o szóstki - te ostatnie wg mnie kiepskie (typowe umcy, umcy), ciężkie do ustawienia w pomieszczeniu /głośniki na boki/ (zwłaszcza, że 90% z nas ma kiepskie warunki akustyczne).

 

ja teraz szukałem dwójek (bo mam na nie ochotę po raz drugi), ale nie mogłem nic znaleźć (poza zielonymi, nieakceptowalny kolor) na hifi, więc zdecydowałem się na zbudowanie kolumn na inwidualne zamówienie w Studio16Hz - taniej, na lepszych podzespołach, możliwość dostrojenia wg własnego ucha i oczekiwań..

 

Chyba, że ważniejsze jest dla Ciebie - wygląd i że walą basem - znajomym zaimponuje :)

 

"Decyzja należy do Ciebie.." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,proszę o poradę czy kupując AP Tempo 6 zrobię krok do przodu?Obecnie mam zestaw audiolaba 8200 z tym że cd 8200cdq i używam jako przedwzmacniacza kolumny to dynaudio contour 1.3se w sumie fajne monitory.Interesują mnie AP lubię duża przestrzeń detale i ładne wysokie.

 

 

Bardzo watpie, ze Audiolab polubi sie z Audio Physicami...raczej zostan przy marce Dynaudio.

 

P.S. Naklonilem dziewczyne by kupila sobie Audio Physic Yara Classic;) Ale uhahana jest teraz;)

Edytowane przez Wojtek76

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.