Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, melodyman napisał:

dopiero co twierdziłeś, że nie ma sensu dopłacać do telewizora oferującego o wiele lepszy obraz.

Pisząc że za przyjemności się płaci miałem na myśli przyjemność oglądania filmów. Nie kupno lepszego telewizora

8 godzin temu, melodyman napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania można powiedziec, po co mi seria 8, skoro nie jest obraz w niej lepszy od serii 7 i tak dalej az dojdziemy do modeli budżetowych za 2000 złotych.

Jeżeli n jest prawdą to n+1 jest również prawdą. Zasada indukcji, za pomocą której w matematyce dochodzi się do nieskończoności. 

W życiu każdy ma swoje progi postrzegania i graniczne wartości przyrostu parametrów jakościowych obrazu do których jest skłonny dopłacić aby coś polepszyć. Jakie? Sprawa bardzo subiektywna i indywidualna.

8 godzin temu, melodyman napisał:

satelitarna teoretycznie 1080p

Nie istnieje satelitarna 1080p. Jest 1080i.

8 godzin temu, melodyman napisał:

Żeby polepszyć obraz z płyt DVD ? to zrobi mi amplituner

Nie każdy amplituner to potrafi. Np. jeśli jest stereo to tego nie zrobi. A oglądając DVD odtwarzacz BD-UHD może Ci wypuścić obraz upscalowany do 2160p.

8 godzin temu, melodyman napisał:

odbiorniki Nano Cell nie sa warte swojej ceny na starcie

Jestem wielkim fanem NanoCell. Wolno mi. Ty - równie wielkim przeciwnikiem. Wolno Ci. Szanujmy punkt widzenia drugiej strony.

8 godzin temu, melodyman napisał:

A jak ktoś ma wole zapłacic jak za odbiornik o zdecydowanie lepszych parametrach, to juz jego wola.

Znów wchodzimy w obszar indywidualnych ocen i gustów. Moim zdaniem wrażenia z oglądania są tylko nieznacznie lepsze.

8 godzin temu, melodyman napisał:

nanocell zrówywał sie swoimi parametrami z odbiornikami o wiele tańszym

Moim zdaniem nieprawda. Cały czas programowo dezawuujesz NanoCell. Odnoszę wrażenia że Twoje doświadczenie z oglądania telewizora pracującego w tej technologii ograniczają się do przelotnego rzutu okiem w jakimś markecie. Jeśli w ogóle go widziałeś.

9 godzin temu, melodyman napisał:

więc czy nie lepiej za zaoszczędzone pieniądze kupić co się chce, np. odtwarzacz UHD i kilka płyt ?

Nie jesteś w stanie pogodzić się z faktem że ktoś ma inną hierarchię preferencji niż Ty.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Dlatego właśnie wyłączam wszystkie takie bajery

Z tego co wiem układu ABL wyłączyć nie można.

1 godzinę temu, Maju napisał:

technika idzie do przodu i dali sobie z tym radę.....jaśniejsze

Jak widać: niekoniecznie i nie do końca.

1 godzinę temu, Maju napisał:

radę.....jaśniejsze świecenia dużych powierzchni wymaga większej ilości energii a tu już mogą stać na przeszkodzie ekolodzy i ich żądania.
Stąd mogą się brać te zgniłe kompromisy.....

W NanoCell (także QLED) problem nie istnieje i żadne "zgniłe kompromisy" nie są konieczne.

1 godzinę temu, Maju napisał:

Nasz oponent podpiera się testem gdzie opisują zjawisko które musi być marginalne skoro nie jest wymienione jako poważna wada w podsumowaniu.....pisze że świecą niezbyt jasno ale w tej klasie cenowej to nie jest dziwne.

W materiale nie ma czegoś takiego jak podsumowanie. Jest wstęp z którym czytamy:

"CONS

Doesn't get very bright.

Risk of permanent burn-in.

Lower-frame rate content sutters."

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 12 godzin temu, melodyman napisał:

tu mnie przekonałeś

ale to dotyczyło innego zagadnienia ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, melodyman napisał:

to dotyczyło innego zagadnienia

Ten temat też początkowo dotyczył innego zagadnienia.....było tu o 8K.
Wychwalane było pod niebiosa, do tego stopnia że jakieś tam 4K nazywane było pogardliwie "przejściówką", takie "ni pies ni wydra" co szybko przeminie jak HDReady
Pojawiło się rewelacyjne Nano Cell i wszystko to poszło w niepamięć.....nawet temat TYLKO o 8K się nie ostał.  

Co ciekawe jak to się stało faktem i zamiast wymarzonego 55" 8K pojawił się taki ale 4K nasz miłośnik 8K przestał o tym już zupełnie pisać....  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie każdy amplituner to potrafi. Np. jeśli jest stereo to tego nie zrobi.

widze, że trzeba pisać wprot - amplitunet AV,

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Ty - równie wielkim przeciwnikiem. Wolno Ci. Szanujmy punkt widzenia drugiej strony.

nie jestem przeciwnikiem Nano Cell, stwierdzam chłodno i bez emocji, że te telewizory nie sa warte ceny wyjściowej, ponieważ w tym zakresie cenowym sa telewizory, które maja wszystkie paramtry lepsze. Ja nie ogladam logo na odbiorniku, tylko obraz, a ten jak to okresliłeś

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

graniczne wartości przyrostu parametrów jakościowych obrazu

ma na dość niskim poziomie

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Znów wchodzimy w obszar indywidualnych ocen i gustów. Moim zdaniem wrażenia z oglądania są tylko nieznacznie lepsze.

sorry, ale tu nie chodzi o zdanie subiektywne, tylko o konkretne wartości, które da sie zmierzyć.

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Odnoszę wrażenia że Twoje doświadczenie z oglądania telewizora pracującego w tej technologii ograniczają się do przelotnego rzutu okiem w jakimś markecie. Jeśli w ogóle go widziałeś.

nie widziałem sensu jego zakupu. Chciałem kupic cos lepszegi i to zrobiłem. Wcześniej mogłeś przeczytac, ze spędziłem sporo czasu na oglądaniu i porównywaniu.W tym równiez z telewizorami LG.

Równie dobrze mógłbyś spytac jakie mam doświadczenia w jeżdzęniu Dacią. Odpowiem- nie mam i nie mam zamiaru mieć. Wiem, że są, widuje je na ulicy, ale one nie kosztuja jak Audi, więc nie porównuje ich do Audi i nie oczekuję od nich takich samych parametrów.. Ty z uporem maniaka chcesz wmówić, że telewizory Nano Cel sa tak świetne, że wszelkie testy, przeprowadzane, czy to w USA, czy w Poolsce, czy gdziekolwiek na świecie sa błeędne i ich cena jest relatywna do jakości. Sorry, ale nie jest. Nie są warte na chcwile obecna wydania 5500-6000 złotych w rozmiarze 65". W tej cenie są telewizory, które sa po prostu lepsze, czy tego chcesz, czy nie.

.O czym swiadcza niezalezne testy, własnie po to się je robi.

Wychodze z tej dyskusji, bo to jest jak kopanie się z koniem. Różnica polega na tym, że ja wiem, że są telewizory o lepszych parametrach, w podobnej cenie, a nawet delikatnie tańsze od tego który zawiesiłem na ścianie. mam tego świadomość, Ty natomiast nie. Będziesz szedł w zaparte, żeby tylko uspokoic chyba swoje sumienie, że mogłes miec lepszy.  Mimo iz nie posiadam OLEDA, z pełną swiadomościa stwierdzam, że jest zdecydowanie lepszy od tego co mam na ścianie i wart swojej ceny, jak również przyjmuje fakt, że przy nieodpowiednim uzytkowaniu może dojść do wypaleń i powidów, ale są to marginalne przypadki.

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

W NanoCell (także QLED) problem nie istnieje

masz rację, bo one nie są w stanie jasno zaświecić ? I nie wkładaj do jednego worka Nano Cella razem z QLEDEM Samsunga, bo Samsungi je nokautują parametrami, a cenowo są na tym samym poziomie. Ale masz prawo wierzyć, że są

 

35 minut temu, Maju napisał:

Ten temat też początkowo dotyczył innego zagadnienia.....było tu o 8K.

to chyba pieśń dalekiej przyszłości. Już od dawna technologia sprzętowa przegania technologię nadawania o lata.

marzyciele o 8K, mogli co jawyżej pomarzyć o transmisji Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które się nie odbyły, tylko w swoich marzeniach zapomnieli o tym, że żaden nadawca tej treści nie jest w stanie podać, że opróćz odbiornika potrzebne sa jeszcze dekodery itd. na obezny rok planowano remasterowac aż 3 tytuły filmowe. Pozostaje tylko marzenie, o uspcalowaniu przez amplitunery, tylko jaki będzie tego efekt ? Ale zawsze mozna sobie odtworzyć filmik demo ? i ceszyć oko doskonałym obrazem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, melodyman napisał:

Ja nie ogladam logo na odbiorniku, tylko obraz, a ten jak to okresliłeś

Z lektury tego co piszesz wynika że'najważniejsze są dla Ciebie laboratoryjne pomiary. Dopiero po zapoznaniu się z nimi wiesz czy obraz Ci się może podobać czy nie i z takim nastawieniem przystępujesz do oglądania.

12 minut temu, melodyman napisał:

na dość niskim poziomie

Ty tak uważasz.

13 minut temu, melodyman napisał:

konkretne wartości, które da sie zmierzyć

Powtarzam że dla mnie kryterium podstawowym jest jak mi się obraz podoba.

14 minut temu, melodyman napisał:

nie widziałem sensu jego zakupu

A obejrzałeś chociaż? Czy nie widziałeś sensu wyłącznie na podstawie tego co udało Ci się przeczytać?

16 minut temu, melodyman napisał:

wszelkie testy, przeprowadzane, czy to w USA, czy w Poolsce, czy gdziekolwiek na świecie sa błeędne

Gdzie tak twierdziłem? Kiedy? Cały czas powtarzam, że wyniki testów są tylko ogólną informacją orientacyjną wspomagającą podejmowanie decyzji. A nie podstawowym kryterium. 

18 minut temu, melodyman napisał:

W tej cenie są telewizory, które sa po prostu lepsze, czy tego chcesz, czy nie.

Dla Ciebie być może tak. Co dla mnie jest lepsze wiem tylko ja.

19 minut temu, melodyman napisał:

Będziesz szedł w zaparte, żeby tylko uspokoic chyba swoje sumienie, że mogłes miec lepszy. 

Psychoanalityczna amatorszczyzna. Nie muszę nic uspokajać gdyż wg moich kryteriów mam rozwiązanie optymalne, najlepsze z możliwych.

22 minuty temu, melodyman napisał:

masz rację, bo one nie są w stanie jasno zaświecić

Jasność porównywalna z OLED a przygasa tylko ten ostatni.

23 minuty temu, melodyman napisał:

nie wkładaj do jednego worka Nano Cella razem z QLEDEM Samsunga, bo Samsungi je nokautują

Zdaniem Twoim i niektórych portali. Materiału w sieci jest dużo i są również opinie, że spośród dwóch technologii wykorzystujących kropkę kwantową NanoCell jest lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Bobcat napisał:

A obejrzałeś chociaż?

przeczytaj mój sporo wczesniejszy post. Tak oglłądałem nano cell, OLED, Qled oraz LED, dość długo i w różnym towarzsytwie ( raz LED z QLEDEM, raz  z OLEDEM, innym razem nano z Oledem itd). Później dopiro, po wstepnej "weryfikacji wzrokowej" zabrałem się za lekture recenzji i mimo iz lablatoryjne, jak to ująłemś pomiary wskazywały na Qleda (OLEDA odpuściłem ze względu na cenę) kupiłem inny i nie żałuje.

JUz na poziomie poszukiwań wiedziałem, że chcę z matrycą VA, a nie IPS.

28 minut temu, Bobcat napisał:

Jasność porównywalna z OLED

 na tym kończę ta polemikę.

Masz całkowita rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, melodyman napisał:

na tym kończę ta polemikę.

Kupiłeś coś, co Tobie się najbardziej podoba i co w najpełniejszym stopniu spełnia zbiór wymogów wstępnych jakie postawiłeś.

Ja również. Nigdzie nie napisałem że to jest najlepsze na rynku. Jak widzę masz poważne problemy aby pogodzić się z faktem, że różni ludzie mają różne kryteria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, Maju napisał:

test dotyczący wypaleń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajny test , ciekawi mnie tylko przy jakiej jasności powinny pracować oledy w jasnym pomieszczeniu. Tu ustawiono przedział 59-63.

Wychodzi , że jedna sztuka na CNN zaczyna szwankować po 9 tys godzin co daje 6 lat oglądania po 4 godziny.

Ja po 6 latach nie byłbym zadowolony z przebarwień.

Szkoda, że nie wrzucili dodatkowych 2 sztuk w tryb mieszany między testowymi kanałami, bo tak przy 6 testowanych tv można wysnuć dodatkowy wniosek , że 15 % tv ma w czerwieni widoczne ślady wypaleń, a kolejne 15% lekkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, stench napisał:

Wychodzi , że....

17 minut temu, stench napisał:

Szkoda, że nie wrzucili dodatkowych 2 sztuk w tryb mieszany między testowymi kanałami, bo tak przy 6 testowanych tv można wysnuć dodatkowy wniosek ,

 

Też to zauważyłem....ostro katowali jasnością telewizor jednym i tym samym stąd nie dziwota że padł.....wychodzi na to że to się może przydarzyć komuś kto tylko jeden program ogląda, albo jak kilka to takich których występują podobne sytuacje, w podobnych sektorach telewizor jest narażony na dużą jasność.....zapalonym graczom którzy tracą rachubę czasu, spędzając setki godzin tygodniowo na zabawie też bym raczej OLED-a nie polecił.

Ten test nie jest miarodajny......to co opisałeś, taki tryb mieszany pokazałby prawdę o tym wypalaniu....patrząc że inne telewizory dały radę wydaje mi się że nie ma co się tego wypalania bać.
Tak jak ja oglądam to na 100% nic mi się nie ma prawa wypalić.

Jest na tej stronie też test mieszany, ale chodzi tam o różne telewizory. OLED, LED, QLED itp.....nie udało im się wypalić trwale nic poza OLED.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

 Jak widzę masz poważne problemy aby pogodzić się z faktem, że różni ludzie mają różne kryteria.

ja nie pisze o kryteriach którymi się Ty posłużyłes, bo mnie to osobiście wali, ja pisze o relacji ceny do jakości danego produktu i porównuję go z konkurencyjnymi odbiornikami. czy ja gdziekolwiek napisałem cos osobiście o Twoim wyborze ? Nie mam pojęcia czym sie kierowaś, może wyglądem, albo stopa ci się podobała, co mi do tego. Nano Cell ma słabiutkie parametry i tyle w temacie. Inni producenci w tym przedziale cenowym daja więcej i to są fakty.

A miałem juz sie nie odzywać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, melodyman napisał:

mnie to osobiście wali, ja pisze o relacji ceny do jakości danego produktu i porównuję go z konkurencyjnymi odbiornikami

To dlaczego porównujesz nowinkę nano z ubiegłorocznym oledem ? Nowinki mają wysoką cenę, a ubiegłoroczny tv jest  minus 30%.

Z tego samego roku Oled jest dobrze wyceniony i nano też, ale nano jest tańsze. Dla wielu jakość nano przy jego tańszości jest wystarczająca albo woli zamiast 55 oleda kupić 65 nano w takiej samej a często niższej cenie.

dziś 55c9 kosztuje 4700 , 65sm8500- 3900 , a jak szukasz dużego to za 5,5 kupisz 75 cali LGum85...

Oczywiście nie dla każdego mega wielkość jest totalną zaletą, podobnie jak dla wielu lepszość obrazu powyżej pewnego poziomu.

W okolicach nowego roku ciekawym zakupem będzie ten oled

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

powinien wtedy kosztować koło 6 kpln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, stench napisał:

To dlaczego porównujesz nowinkę nano z ubiegłorocznym oledem ?

poważnie z oledem ? To może zerknij na porównania nowinki i jej parametrów z konkurencyjnymi, równiez nowymi, jak również ubiegłorocznymi telewizorami LED

Nie wstawiłem ani jednego porównania do OLED, bo to byłby dramat. Zerknij w porównania stronę wczesniej, albo zrób sobie sam na stronie Ringsa. Porównywałem telewizory o tym samym przedziale cenowym LED. Niestety nano Cell odpadaja na tle konkurencji, czy to z Sony, czy s Samsungiem . Taka jest prawda. No, ale wyniki pomiarów to bzdura.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, melodyman napisał:

ja pisze o relacji ceny do jakości danego produktu

Moim zdaniem rewelacyjna.

 

2 godziny temu, melodyman napisał:

Nano Cell ma słabiutkie parametry i tyle w temacie.

Ja nie biorę telewizora abym miał co czytać (parametry) ale aby obraz się mi najbardziej ze wszystkich podobał przy zadanych warunkach zewnętrznych. I tu właśnie tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Ja nie biorę telewizora abym miał co czytać (parametry) ale aby obraz się mi najbardziej ze wszystkich podobał przy zadanych warunkach zewnętrznych.

i nie przyszło ci do głowy, że obraz i inne funkcje zależa od parametrów, a te zależą od technologi i podzespołów ? Nie ma nic za darmo.

Nie wiem co kupiłes i ile zapłaciłeś, ja odnoszę się do cen nowego nano i jego konkurencji, a nie do Twojego zakupu, bo go nie znam. Być może kupiłeś w bardzo dobrej cenie.

65' 8600 można kupic za 3500 zł i to jest dobra cena za ten telewizor.

3 godziny temu, stench napisał:

W okolicach nowego roku ciekawym zakupem będzie ten oled

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

powinien wtedy kosztować koło 6 kpln.

jakos nie chce mi się wierzyc, ale oby, bo moja siostra chce OLED'a. 55" byłby ok, ale na przykładzie C9 i B9 cięzko liczyc na taki kąśek. B9 dopiero teraz mozna kupic w cenie o której piszesz.C9 trzyma się twardo.Ale w najbliżśzym czasie będzie do wzięcia za 7500 z eurortvagd, więc jak ktos jest na kupnie, to ma szanse

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
33 minuty temu, melodyman napisał:

jakos nie chce mi się wierzyc, ale oby

startuje od 9500 pln i do tego 25-30% przeceny. może rzeczywiście zjechać do 7 kpln, ale to 4K i zaraz 8K będą wchodzić więc kto wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8K to juz są, pytanie tylko po co. Po raz kolejny technologia sprzętowa prześciga technologie nadawania. Europa i reszta śwaita to nie Japonia. Z 4K szału nie ma, ale cos tam mozna znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, melodyman napisał:

Nie wiem co kupiłes

Kupiłem co świadomie wybrałem po zapoznaniu się z szeroką ofertą dostępną ma rynku i jestem z tego bardzo zadowolony. To chyba powinno zakończyć rozmowę na ten temat. Uważam uporczywe dawanie mi do zrozumienia jaką to fatalną podjąłem decyzję gdyż po pierwsze, po drugie, ... , po sto dwudzieste ósme za nieeleganckie i nietaktowne.

10 minut temu, melodyman napisał:

Po raz kolejny technologia sprzętowa prześciga technologie nadawania

Po co sprzęt skoro nie ma co oglądać? 

Po co tworzyć materiały do oglądania skoro nie ma na czym?

Ktoś musi pierwszy przerwać to błędne koło. Tym razem byli to producenci  sprzętu. I chwała im za to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bobcat napisał:

Uważam uporczywe dawanie mi do zrozumienia jaką to fatalną podjąłem decyzję

a na jakiej podstawie twierdzisz, ze uporczywie się podważa Twoją decyzję. POwtarzam jeszcze raz. Nie wiem co i za ile kupiłes. Byc może stosunek ceny do jakości był OK, ja cały czas odnosze się do nowego NanoCella w porównaniou do nowych Led i tyle. Ty podchodzisz osobiście, a ja na chłodno. Nie wydałbym na dzień dzisiejszy 6200 złotych za model Nano90, bo w tej cenie sa lepsze (65") i tyle. A, że sa to nie ulega dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, panie szanowny. Liczby o tym mówią. Silnik o mocy 100kW i momewncie obr 350Nm, z pojemności 2000 cm3, zawsze będzie lepszy od silnika o pojemności 2000cm3, mocy 80 kW i momencie obr 250 Nm.

Sprinter, który szybciej biega jest lepszy od tego który biega wolniej, obiektyw z jasnego szkła zawsze będzie lepszy od obiektywu z ciemniejszego,a telewizory o lepszym kontaściem jasności i innych parametrach sa lepsze od tych które maja niższe. I to wszystko. Waśc tego nie przyjmujesz, no problem, przecież na siłę wiedzy do głowy wbijac nie ma sensu. przykładów można mnozyć, wszystkie oparte sa na liczbach, testach i pomiarach.

No, ale po co to komu.

Wszak towarzysz Wiesław był samoukiem, a pełnił najwazniejsza role w państwie. Co z tego przyszło ?

 

Liczby nie kłamią, niezależni testerzy nie uwzięłi się na Waści, a ziemia nie jest płaska. Kończe dyskusję w Waćpanem, bo to błędne koło jest.

33 minuty temu, Bobcat napisał:

Reszta mordę w kubeł.

troche kultury, nerwy na wodzy Waść trzymaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, melodyman napisał:

troche kultury

Nie ma z kim. Dawno wyrosłem z wieku smarkacza któremu największą satysfakcję daje  mówienie kolegom w piaskownicy że oni mają brzydkie zabawki podczas gdy są znacznie fajniejsze.

Niezależni testerzy mierzą na przyrządach i podają odczytane parametry. Ale jest jeszcze coś niemierzalnego, co nazywa się moje wrażenia z oglądania i jak mi się to podoba. Twoje próby wmówienia mi że mi się NanoCell nie ma prawa podobać bo A, B, C, ... są skazane na niepowodzenie.

Kolejny teoretyk-gawędziarz. Najważniejsze są nie wrażenia własne lecz wyczytane parametry. Dla nich kupuje sprzęt. Nie dla przyjemności własnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Najważniejsze są nie wrażenia własne

nie wiem co powiedzieć, tak sie wzruszyłem.

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Ale jest jeszcze coś niemierzalnego, co nazywa się moje wrażenia z oglądania i jak mi się to podoba.

np zapach.To jest w zasadzie nienamierzalne, tylko odczucia własne. Smak wina, tez raczej nie jest namierzalny, i nie idzie wyrazic go cyframi. Tyle tylko, że jeden lubi Mamrota, a Gran Reserva

Ską ci przyszło do głowy, że tu się dyskutuje o Tobie ? Jesteś jakąś gwaizdą ?

Tu się dyskutuje o sprzęcie. To jest forum jednak techniczne, a jak chcesz podyskutować o Twoim zadowoleniu to zjadź jakąa grupę wsparcia, coś takiego. takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Będziecie sobie nawzajem kadzić i wychwalać cokolwiek będzieicie chcieli.

Przypomniał mi sie aforyzm

 

Nie dyskutuj z ........! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Przyjemnego ................. i czego jeszcze tylko chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, melodyman napisał:

jeden lubi Mamrota, a Gran Reserva

Jeden lubi OLED inny NanoCell jeszcze inny QLED.

23 minuty temu, melodyman napisał:

Przypomniał mi sie aforyzm

Mnie również.

Dyskusja z niektórymi osobami przypomina grę w szachy z gołębiem. Najpierw poprzewraca wszystkie figury i pionki, potem obsra całą szachownicę i na koniec odfrunie ogłaszając swoje zwycięstwo.

30 minut temu, melodyman napisał:

Tu się dyskutuje o sprzęcie

Od zwracania mi uwagi jest Moderacja. Bądź łaskaw znać swoje miejsce w szyku.

31 minut temu, melodyman napisał:

nie wiem co powiedzieć, tak sie wzruszyłem

Może chusteczkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, melodyman napisał:

Liczby nie kłamią, niezależni testerzy nie uwzięłi się na Waści, a ziemia nie jest płaska. Kończe dyskusję w Waćpanem, bo to błędne koło jest.

Podałem wczoraj klasyfikację według jakości telewizorów ze źródła które podawał by "udowodnić" braki OLED.
Słowem o tym nie wspomniał choć tam dominowały OLED.....widać nie takie to straszne wady skoro nawet B9 w pierwszej dziesiątce się znalazł.
A metodyka tych testów dość zaawansowana jest i trudno podejrzewać ich o stronniczość....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze jedno zestawienie i znowu nie ma Nano Cell.....przypadek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Maju napisał:

Jeszcze jedno zestawienie i znowu nie ma Nano Cell.....przypadek?

Jest. W "Notable Mentions".

Wielkie mi zestawienie. 6 telewizorów, za każdym razem oceniany pod innym aspektem. Przy okazji: ile wśród nich jest OLED?

A tak już zupełnie na marginesie: nie wiem czy istnieje na świecie coś,  co Ci sprawia większą przyjemność niż sytuacja gdy możesz się ze mną nie zgodzić, mieć inne od mojego zdanie lub mnie skontrować. Czy jeżeli napiszę że 2 × 2 = 4 również napiszesz że nie mam racji?

No i wreszcie coś na temat 8K:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Maju napisał:

Jeszcze jedno zestawienie i znowu nie ma Nano Cell.....przypadek?

Znowu to samo ? No nie ?

Mają swoje wtyczki na tym forum i piszą takie recenzje na złość. Podobnie jak w HDTVPOLSKA. Na rzie nawet nie zabrali się za testowanie nowej serii, może szkoda im sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, melodyman napisał:

Na rzie nawet nie zabrali się za testowanie nowej serii, może szkoda im sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nieładnie tak bezczelnie, na chama kłamać.

Flagowy QLED 4K (Q95T) w rozmiarze 55" kosztuje 9000 zł. Flagowy NanoCell tej samej rozdzielczości i wielkości (Nano903/913) - połowę tej ceny i wraz z upływem miesięcy będzie coraz tańszy. Czy pierwszy z wymienionych daje dwukrotnie lepszy obraz? Proszę mnie nie rozmieszać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
47 minut temu, Bobcat napisał:

Flagowy NanoCell tej samej rozdzielczości i wielkości (Nano903/913) - połowę tej ceny

To nie flagowy nano tylko flagowy nano 4k, raczej odpowiednik modelu 8500 . Lepiej zrobił kto kupił sm9800.

Jak krakaliśmy , kto chce więcej musi iść w 8K, albo w jakiegoś oleda i trzymać kciuki, żeby się nie wypalił.

P.S. mam wielki problem , żeby przeczytać w spokoju test bo mi rozwija górny paek z menu HDTV.pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, stench napisał:

To nie flagowy nano tylko flagowy nano 4k

Przecież napisałem: 

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Flagowy NanoCell tej samej rozdzielczości i wielkości

 

44 minuty temu, stench napisał:

raczej odpowiednik modelu 8500

Nie. SM8500 jest przecież krawędziowy. To jest odpowiednik i następca najprostszego z zeszłorocznych FALD 4K, czyli modelu SM9000/9100 (różnią się jedynie podstawką). Wyżej były SM9500 i SM9800. Jedyny w 2019 8K miał oznaczenie SM9900. 

44 minuty temu, stench napisał:

Jak krakaliśmy , kto chce więcej musi iść w 8K

Otóż to. Znamienne. Bezpośredni następca ubiegłorocznego bottom line spośród FALD 4K stał się tegorocznym flagowcem wszystkich w ogóle 4K. Wszystkie stojące wyżej 4K z 2019 mają teraz kontynuację w postaci modeli 8K. Wcale się nie zdziwię gdy się okaże że cała bez wyjątku oferta 4K 2021 będzie tylko i wyłącznie krawędziowa. Chcesz FALD? No to musisz brać 8K.

44 minuty temu, stench napisał:

mam wielki problem , żeby przeczytać w spokoju test bo mi rozwija górny paek z menu HDTV.pl.

Opisz proszę dokładnie (tu lub na priv) na czym polega problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Nieładnie tak bezczelnie, na chama kłamać.

oj przepraszam.Musiało mi umknąć ten flagowiec. Dzięki bardzo, choć mam wrażenie, to był góźdź do trumny, lub jak kto woli strzał w kolano.

mam nadzieję, że przeczytałeś opinie pod artykułem. ?

Bardzo się cieszę, że mogłem porównać wartości flagowca LG z konkurentami i podzielić z forumowiczami, którzy podchodzą do tematu mniej osobiście i równie chłodno.

Może zacytuj ocenę tego flagowca i parametry ?

 

"Nieco gorzej w temacie 4K Ultra HD, bowiem niewysoka jasność ekranu nie pozwala odwzorować materiału HDR z powalającą jakością.

Ne szczęście jest Dolby Vision, które ratuje sytuację i oglądanie tego typu treści jest miłe dla oka, jednakże przy tych poziomach jasności wciąż nie widać wyraźnego postępu w stosunku do “zwykłych” filmów SDR np. na Blu-ray."

a ponoc nie ustepuje jasnością OLEDOM, a to ci niespodzzianka.

więc troche cyferek

JAKOSĆŹ EFEKTU HDR

NAJJAŚNIEJSZA ZE SCEN, WYMAGAJĄCA DLA TELEWIZORA, BLASKI SŁOŃCA OSIĄGAJĄ JASNOŚĆ 2000cd/m2

 

LG NANO91 375 cd/m2  vs SONY XH95 725 cd/m2 vs SONY XH90 620 cd/m2

SCENA O NISKIEJ JASNOŚCI, GDZIE WYŚWIETLACZ MOŻE POKAZAĆ SWOJĄ MAKSYMALNĄ JASKRAWOŚĆ
 

280 cd/m2  vs SONY 760 cd/m2 vs 355:1

NAJCIEMNIEJSZA ZE SCEN, TELEWIZOR MUSI POKAZAĆ ZARÓWNO JASKRAWĄ BIEL JAK I DOBRĄ CZERŃ

405 cd/m2 vs Sony 880 cd/m2 vs  560:1

ZBILANSOWANA SCENA O ŚREDNIEJ JASNOŚCI, CZĘSTO WYSTĘPUJĄCA W FILMACH
 

260 cd/m2 vs 600 cd/m2 vs 550:1

PLANSZA “L20” NA TAKIEJ WYKONYWANE SĄ TESTY PRZEZ KONSORCJUM UHD ALLIANCE
550 cd/m2 vs 1020 cd/m2 vs 540:1

po raz kolejny, dla Ciebie, bo może jeszcze nie dotarło jak sie te cyferki interpretuje

Wyniki można zinterpretować w następujący sposób (na obecny czas): 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR 351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści

SDR 501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu 751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża

1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW

> 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości, sam czekam na wyświetlacz, który będzie w stanie pokazać efekt HDR w takim wymiarze.
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz weźmy się za KONTRAST I CZERŃ :

LG NANO91

DUŻA POWIERZCHNIA CZERNI BEZ SĄSIADUJĄCYCH DETALI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE ŁATWO DOSTRZEC ŚWIECENIE CZERNI
4 700:1     vs 59 500:1 i 19 850:1  vs 18500:1

CZERŃ OTOCZONA Z KAŻDEJ STRONY DETALAMI, WYMAGAJĄCA SCENA, PORADZĄ Z NIĄ SOBIE JEDYNIE NAJLEPSZE SYSTEMY WYGASZANIA
1400:1  vs 3000:1 vs 4850:1

PAS W FILMIE SĄSIADUJĄCY Z OBRAZEM O ŚREDNIEJ JASNOŚCI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE WYRAŹNIE ODCINA SIĘ OD RAMKI TELEWIZORA
2300:1 vs 6600:1 vs 9000:1

DUŻA POWIERZCHNIA CZERNI BEZ SĄSIADUJĄCYCH DETALI, PRZY NISKIM KONTRAŚCIE ŁATWO DOSTRZEC ŚWIECENIE CZERNI
6500:1 vs 37 800:1 vs 21 000:1

aż trudno uwierzyć w tak niskie wartości, no ale sprostowania nie ma, więc chyba takie są

OCENA ledwie polecamy, kiedy sony Bardzo polecany

Bezapelacyjnie wygrywa LG pod kątem graczy -imput lag

Tyle, że SONY wypuścił pod gry model tańszy o 1000 zł od XH95, a mianowicie XH9096, któy powyższe parametry ma na zbliżonym poziomie, a imput lag podobny do LG, podobnie w pełni wykorzystane HDMI 2.1 podobnie jak LG, tyle tylko, że poza graniem można jeszcze cieszyć się dardzo dobrym obrazem.

I na koniec werdykt XH90

Werdykt i rekomendacja Sony XH90 to bardzo mocne uderzenie w segment bliski premium ale w atrakcyjnej cenie! To telewizor, który zapowiada się kultowo niczym XF90 (z 2018 roku) i którego wyraźnie brakowało w ubiegłym sezonie (bo XG85 był co najwyżej poprawny). Ekran dostarcza naprawdę dobrą jakość obrazu w każdej kategorii. Począwszy od “zwykłej” treści SDR przy której cechuje się niezłą reprodukcją barw po kalibracji i wysokim kontrastem, przez HDR w którym dostarcza średnią jasność ponad 500 nitów, a także wspiera Dolby Vision i na funkcjach dla graczy kończąc. W prawdzie na dzień dzisiejszy nie działa jeszcze HDMI 2.1, ale jego obecność jest potwierdzona i wraz z aktualizacją oprogramowania powinny pojawić się wyczekiwane funkcjonalności (4K 120Hz, ALLM, VRR). To nie lada gratka dla graczy czekających na zakup nowych konsol jak PlayStation 5, zwłaszcza w połączeniu z niskim input lagiem. Sony XH90 bardzo dobrze sprawdzi się także w nasłonecznionym salonie – ma wysoką jasność w SDR, oraz 120Hz matrycę dobrą do oglądania sportu. Na deser warto wspomnieć o zaktualizowanym interfejsie systemu Android, który jest teraz jeszcze bardziej wygodny, oraz najnowszej platformie sprzętowej opartej o chip MT5895 z 3GB ramu. Niebawem powinno pojawić się też wsparcie dla asystenta głosowego w języku polskim. AirPlay działa już dziś! To wszystko nie znaczy oczywiście, że XH90 jest telewizorem idealnym. Zawsze da się znaleźć jakiś powód do narzekania. W tym przypadku można by czepiać się na przykład tego, że procesor X1 został pozbawiony funkcji “łagodna gradacja”. Można by też oczekiwać jeszcze wyższej luminancji w HDR, czy większej ilości stref. Pamiętajmy jednak, że XH90 to nie jest flagowiec. Jest nim XH95, choć fakt, że nie posiada on portów HDMI 2.1 jest nieco groteskowy. Należy więc postawić pytanie, czy w kwocie XH90 jesteśmy w stanie otrzymać lepszy TV. Na tę chwilę wątpię chociaż jak zawsze o wszystkim finalnie będzie decydować cena. Ta na start jest bardzo dobra a będzie przecież tylko spadać.
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 


ocena końcowa Bardzo polecamy

ocena końcowa XH95 Bardzo polecany

ocena końcowa flagowca Nano Cell NANAO91  polecany

Dodam, że model XF90 nadal jest dostępny na rynku w cenie 5000 zł, a dlaczego - bo nadal jest świetny, podobnie jak XG95, który jest dostępny poniżej 6000 zł   kiedy Nano91 kosztuje 6200 zł.

 

Więcej informacji na HDTV.

Oczywiście to tylko cyferki nie mające żadnego wpływu na ogladanie.

 

 

a to dobra nowina dla tych, którzy bedą mieli zamiar zaopatrzyć się w OLEDA, to najlepiej od Philipsa a obawiali sie wypalania i powidów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe ile będa kosztowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.