Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Maju napisał:

Do tego nagrodzonego porównuj OLED 8K.....pewnie też tylko ceną im może podskoczyć. 

Dorozumiewam się że komisja przyznająca nagrody EISA to zrobiła, porównując ileś-tam modeli telewizorów 8K, w tym także OLED i QLED Samsunga. A jednak zwycięzcą okazał się NanoCell. Tak więc nie sądzę aby mógł on podskoczyć tylko ceną. 

Z całości twoich wypowiedzi na temat NanoCell nasuwa się wniosek że twoja znajomość tej technologii ogranicza się do przelotnego rzutu oka na taki telewizor w jakimś markecie. Zwłaszcza daje się zauważyć twój totalny brak rozeznania  na temat jej możliwości gdy sobie "dopieścisz" obraz (pisałem obszernie, że sporo należy zmienić w ustawieniach fabrycznych) i podasz sygnał wysokiej jakości, np. z BD-UHD, serwisu streamingowego czy jakieś 4K z platformy cyfrowej).

Spotkałem się z rozróżnieniem oznaczeń. Kiedyś 720p to było HD, a gdy przyszło 1080i/p zaczęto go nazywać Full HD i oznaczać FHD. Niedawno spotkałem oznaczenie UHD dla 4K, ale 8K w tym samym materiale opatrywano symbolem FUHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie napisał Nano Cell jest to taka technologia która całościową jakością obrazu konkurować może z QLED.

Jakimś cudem podobna nagrodę dostał telewizor OLED 4K klasy średniej Philipsa a w klasie premium LG......tymczasem w kategorii 8K jest ten Nano Cell LG a już w większych telewizorach 8K zwyciężył QLED Samsunga......ot takie nobilitujące nagrody, nie do końca za najlepszą jakość obrazu a raczej dla tych produktów które z racji nie najwyższych cen mają szansę na przyzwoitą sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Maju napisał:

Nano Cell jest to taka technologia która całościową jakością obrazu konkurować może z QLED.

Obydwie mogą z powodzeniem konkurować z OLED. Także jakością obrazu. Wszystko wskazuje że ekrany na diodach organicznych są technologią bez przyszłości i wkrótce podzielą los plazmy. Sam zresztą podawałeś statystyki rynku światowego gdzie OLED stanowił (jeśli dobrze pamiętam) aż 3%. QLED stanowił tam 4% ale przecież to jest Premium LCD i powinien być rozpatrywany łącznie z klasycznymi LCD, czyli ta technologia to razem 97% rynku.

Technologiami dnia jutrzejszego wydają się na chwilę obecną być Mini LED (a więc znowu rozwinięcie LCD), Micro LED i QNED.

14 minut temu, Maju napisał:

ot takie nobilitujące nagrody, nie do końca za najlepszą jakość obrazu a raczej dla tych produktów które z racji nie najwyższych cen mają szansę na przyzwoitą sprzedaż.

Wszystko można w taki sposób zdezawuować. Tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie dezawuowałem......to są komercyjne wyróżnienia dla produktów a nie obiektywny ranking określający najlepsze pod względem jakości. 
 

Mówimy o tym co teraz.....modyfikacje LCD spowodowały że plazmy przestały mieć rację bytu.
Niewykluczone że w przyszłości omawiane tu "hybrydy" QLed i Oled będą znacząco lepsze od OLED.....dopiero wtedy OLED zostanie wyparte.
To będzie a na razie nie jest, bo produkcja OLED powoli ale jednak ciągle wzrasta.
Jak mówimy o najwyższej jakości to większość testujących i użytkowników nadal wyżej ceni OLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maju napisał:

dopiero wtedy OLED zostanie wyparte.

Moim zdaniem technologia która:

- jest podatna na wypalenia i powidoki;

- traci jasność w ramach eksploatacji;

- lubi mieć podbarwienia;

- ma problemy z maksymalną jasnością;

- nie wyrabia się z jasnością całego ekranu jeżeli dużą jego część stanowią jasne elementy

nie ma w dłuższym horyzoncie czasowym racji bytu i skończy się wcześniej niż mogłoby się początkowo wydawać. 

27 minut temu, Maju napisał:

Jak mówimy o najwyższej jakości to większość testujących i użytkowników nadal wyżej ceni OLED.

Jeżeli rozpatrujemy wyłącznie jeden aspekt: jakość obrazu - można zgodzić się z takim stanowiskiem. Tyle że ja oceniam nie tylko to, a już na pewno kryterium podejmowania decyzji jest u mnie znacznie bardziej wielowymiarowe. Zwłaszcza w sytuacji gdy relacja jakości obrazu konkurencyjnej technologii do OLED jest (w mojej ocenie) co najmniej 90:100. Gdyby była 30 lub nawet 50 (do 100) - byłaby to jakościowo zupełnie inna sytuacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wymienić dłuższą listę wad LCD, rezygnuję z tego, bo lubię konkurować w sprawiedliwych  pojedynkach.
Z wydumanymi i przesadzonymi lub wręcz nieprawdziwymi wadami technologii  OLED (albo takimi co i LED też ma) z którymi rozprawiałem się wczoraj (na poprzedniej stronie) dyskutować raz jeszcze, w kółko nie sposób.

Rozumiem że nigdy nie przyznajesz racji ale przypomnę tylko co kiedyś pisałeś o plazmach i jak to się zmieniło gdy dane ci było poznać wszystkie ich zalety.

Faktem jest że obecnie nieliczni mają tak że zalety OLED są dla nich widoczne od razu i kupiwszy taki telewizor, poznawszy jego zalety natychmiast widzą wady LCD które stają się dla nich nie do przyjęcia.
Większości szarych użytkowników dopiero wskazanie przez porównanie dwu technologii uświadamia te różnice.
Dlatego OLED jest dla znawców tematu, takich "audiofilów" obrazu, a nie dla szerokiego odbiorcy, takich którzy nie zdają sobie sprawy kiedy OLED pokazuje cały potencjał.

 

Znamy z historii że producenci nie wybierają technologii lepszej a taką na której można więcej zarobić.....chyba nic się nie zmieniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciekawostka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Mógłbym wymienić dłuższą listę wad LCD

Nikt ich nie neguje. Tyle że w ramach wieloletniego rozwoju wady te zminimalizowano lub nawet całkowicie wyeliminowano, zaś od technologii OLED uważanej przez niektórych za symbol doskonałości wszelakiej należałoby oczekiwać więcej.

2 godziny temu, Maju napisał:

przypomnę tylko co kiedyś pisałeś o plazmach i jak to się zmieniło gdy dane ci było poznać wszystkie ich zalety.

Potwierdzam te wszystkie zalety. I jednocześnie przez cały czas pamiętałem o wadach, szczególnie konieczności specjalnej uwagi aby nie dopuścić do wypaleń i powidoków. Obecnie przez porównanie uświadomiłem sobie jeszcze jedną wadę plazmy: dramatycznie niską jasność ekranu oraz fakt że gdy prawie cały ekran miał być biały - był de facto szarawy. Czyli owszem: bardzo głęboka, smolista, atramentowa, doskonała czerń ale jednocześnie brak doskonałego białego.

2 godziny temu, Maju napisał:

obecnie nieliczni mają tak że zalety OLED są dla nich widoczne od razu

Dla mnie również są widoczne. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z jego wad, co powoduje że (moja subiektywna) całościowa ocena wcale nie wskazuje OLED jako zwycięzcę.

2 godziny temu, Maju napisał:

kupiwszy taki telewizor, poznawszy jego zalety natychmiast widzą wady LCD które stają się dla nich nie do przyjęcia.

LCD nierówny innemu LCD.  Przedstawiciele segmentu LCD Premium, czyli QLED i NanoCell mogą śmiało stawać w szranki konkurencyjne z OLED.

2 godziny temu, Maju napisał:

Rozumiem że nigdy nie przyznajesz racji

Proszę o wskazanie choć jednego przykładu kiedy ty przyznałeś komuś rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się - że co do plazm to te obawy przed "wypaleniem" to było mocno przesadzane.

Mam plazmę od 2014 roku - na której 10 godzin dziennie są wyświetlane programy informacyjne z "paskiem" i z 2 godziny czegoś innego   - czyli przepracowała tak z 20 000 godzin w skrajnie "wypaleniowych" warunkach.

Jak się puści taki specjalny film z kolorowymi planszami - to na jednej planszy widać taki delikatny powidok paska, loga i zegara.

Przy normalnym użyciu - w ogóle to jest niewidoczne.

Jak tak to jest i z OLEDami - to nie ma się co przejmować  ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu pisać, podawać argumenty jak ty nadal swoje......niestety nadal podajesz jako argument fakt powidoków i wypaleń (wielu wad LCD też do końca nie wyeliminowano) choć z tym OLED walkę zaczyna już wygrywać. Nadal to co uważasz za wady przesadnie eksponujesz a tak naprawdę jedyną ich wadą dla której przegrywa walkę z LCD -  jest jego cena, no i słabsza maksymalna jasność (tylko w  segmencie telewizorów najdroższych).
To powoduje że OLED nigdy nie dorówna w sprzedaży LCD których produkcja jest coraz tańsza. Nie wiem czy ten cały HDR nie wymyślono i wprowadzono w tej chwili po to by przedłużyć jego panowanie.....bo wiadomo, co jak co ale niektóre LCD świecić jasno potrafiły. Na pewno po to wprowadzono 8K, LCD nie ma problemu z uzyskaniem tej a nawet większej rozdzielczości.
Schody się zaczynają gdy trzeba poprawić jednocześnie inne ważniejsze parametry obrazu.
Ale producenci przez szereg lat przyzwyczaili że to oni dyktują kierunki rozwoju....niektórym wręcz wmówiono to co w nich ważne, to co mamy w nich cenić.  ?

A prawda jest taka że doskonałą czernią (i innymi zaletami OLED) możemy cieszyć się zawsze (zwłaszcza wieczorami) kiedy najczęściej się tv ogląda, a wtedy dobrodziejstwa jasności LCD nie są aż tak ważne.
W funkcji i na materiałach z HDR OLED też daje wtedy radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maju napisał:

Nie ma sensu pisać, podawać argumenty jak ty nadal swoje...

Podobnie jak ty - ja również mam prawo mieć swoje zdanie i go bronić. Takie dziwne? Niezrozumiałe? Oburzające?

3 godziny temu, Maju napisał:

Nie wiem czy ten cały HDR nie wymyślono i wprowadzono w tej chwili po to by przedłużyć jego panowanie...

Cały czas pisałeś że HDR jest istotnym krokiem w rozwoju telewizji, ważniejszym niż zwiększanie rozdzielczości. Teraz raptem twierdzisz że to może być tylko narzędzie dla sztucznego podtrzymywania przy życiu technologii LCD. Kiedy piszesz prawdę?

3 godziny temu, Maju napisał:

Schody się zaczynają gdy trzeba poprawić jednocześnie inne ważniejsze parametry obrazu.

Cały czas była mowa że najważniejszymi parametrami obrazu poza rozdzielczością są HDR, HFR i WCG. Coś się zmieniło?

3 godziny temu, Maju napisał:

doskonałą czernią (i innymi zaletami OLED) możemy cieszyć się zawsze (zwłaszcza wieczorami) kiedy najczęściej się tv ogląda

Jakie są te inne (poza doskonałą czernią, a co za tym idzie kontrastem - to oczywiste) zalety OLED? 

Widzę że reprezentujesz sygnalizowaną wcześniej szkołę myślenia, która uważa że przytłaczająca większość widzów ogląda wieczorami/nocą w absolutnej ciemności i materiały których akcja dzieje się w jakichś mrocznych miejscach. Bo raptem to stało się podstawowe kryterium oceny. Ja tej szkoły nie wyznaję i uważam że zwykłym, codziennym oglądaniu można się zgodzić na kompromisy gdyż najważniejsza jest dla mnie (powtarzam) ocena całościowa. 

Wspomniałem na przykład jaka jest ułomność systemu lokalnego przyciemniania w obecnym NanoCell: czasem działa za ostro, zbyt agresywnie, szczególnie w ustawieniu Wysokie (jest jeszcze Wyłączone, Niskie, Średnie - na których opisywane zjawisko występuje w mniejszym stopniu lub wcale). A jednak mam tak właśnie ustawione. Przez pół roku wspomniana "nadgorliwość" dała się zaobserwować kilka razy (można na palcach policzyć - jedna ręka wystarczy), za to korzyści ustawienia na Wysokie (opisałem w pierwszym poście na ten temat) są oczywiste i widoczne zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło, nadal twierdzę że przy typowych wielkościach ekranu (jakie się obecnie sprzedaje) rozdzielczość 4 K jest tą która powinna jeszcze z 10 lat dominować.....jak będą się choć w 20 % sprzedawać telewizory pow. 85 cali to wtedy 8K zaczyna mieć jako taki sens. 
Nadal twierdzę że wszystkie inne parametry obrazu są ważniejsze.

To co pisałem o HDR (jakoby tylko dlatego wprowadzono by wesprzeć LCD) napisałem trochę prowokacyjnie i mając to na uwadze niezbity fakt że wprowadzenie tego standardu do telewizorów o niskim poziomie jasności jest TYLKO gadżetem który prawie nic nie wnosi (tak jak 8K, oglądane na 55" z 3m) .
Poza tym okazuje się że wprowadzenie HDR do certyfikowanych kin powoduje konieczność wprowadzenia tam ekranów (głównie ze względu na cenę) LCD. Bo żadne projektory nie są w stanie oddać HDR 500 nitów a czerni na poziomie 0.001.
Czyli coś w tym co napisałem jest na rzeczy.....  ?

Muszę przypominać zapomniane ważne zalety OLED:
- nawet odwzorowanie kolorów (w najtańszym segmencie, B9 - DCI / Rec 2020) 99% / 75%) bije konkurencję (LG SM9000, 93, 71%) (LG 9800 95, 73%)
- niemal doskonałe kąty widzenia
- płynność ruchu (matryce 120 hz)
To tak na szybko.....

 Najważniejsze, według większości oceniających ogólna całościowa jakość obrazu wypada w OLED najkorzystniej. Nie ma tam czegoś co nazywamy w LCD jako banding czy clouding a co w tańszych segmentach jest niemal powszechne.
Zresztą LG klasyfikuje swoje wyroby pod względem jakości.....OLED to  w całości klasa premium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 21.08.2020 o 13:42, Maju napisał:

Tradycyjnie głupoty opowiadasz.....podałem symbole tych telewizorów (linki do testów), telewizorów zbliżonej, podobnej klasy i tej samej ROZDZIELCZOŚCI.....bez sensu by było porównywanie najtańszego OLED 4K do najdroższego Nano Cell 8K.

Maju , tak czy siak LG 65 : SM8600 - 4 kpln , B9 - 7 kpln . Czy warto dopłacać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, stench napisał:

Czy warto....

Dla tych co cenią bezwzględną jakość i mają kasę dopłata do droższych nie jest problemem.
OLED jest lepszy, ale na pewno nie blisko dwa razy....

Dla nas szarych zjadaczy chleba pozostaje LCD....może za parę lat, cena jeszcze troszeczkę spadnie to coś się zmieni.
Pomalutku idzie w tym kierunku.....jeszcze dwa, trzy lata temu przez myśl by mi nie przeszło, nie brałem kompletnie OLED pod uwagę jakbym miał zmieniać tv, a za dwa, trzy lata kto wie.  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dzisiaj ciekawsze jest czy w np LG 65 nano 95 (8K) startującym od 9 kpln - czyli wiosną będzie za 6 kpln dodatki do matrycy(głośniki , oprogramowanie)  będą lepsze niż w schodzącym sm9800.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, stench napisał:

ciekawsze

Ciekawe czy w jakości obrazu wygra z B9.....wyniki testów poprzednika nie przekonują.
A jak nie wygra to ewentualna niewielka dopłata już nie jest tak bezsensowna.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, Maju napisał:

Ciekawe czy w jakości obrazu wygra z B9.....wyniki testów nie przekonują.
A jak nie wygra to ewentualna niewielka dopłata już nie jest tak bezsensowna.....

Ja tu już uważam obraz za wystarczający ? i lepszość schodzi na drugi plan.

Ważniejsze zaczyna być jak toto gra bez podłączenia do zestawu audio  i jaka jest jakość podstawy ( czy stabilna) i czy np można go na podstawie przekręcać o kilka stopni.

Oled 65 cx startuje od 9 czyli pewnie spadnie do 5.5 kpln.

Natomiat śmiesznie zaczyna być kiedy wchodzimy powyżej 65 cali. Wtedy ceny oleda stają się absurdalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, stench napisał:

jak toto gra

Gdzieś w testach czytałem że telewizory OLED są raczej chwalone za dźwięk....co do reszty to nie wnikałem.

Zwracam nieśmiało uwagę że (patrząc na te testy, linki wyżej) konkurentem dla B9  w jakości obrazu wydaje się być bardziej SM9800 a nie SM8600....a tu ceny już mamy inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link nieco mylący.....w tekście jest już tylko "dobra klasa średnia"....  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, Maju napisał:

konkurentem dla B9  w jakości obrazu wydaje się być bardziej SM9800

SM9800 to był tv dla zdecydowanych na nieoleda z uwagi na identyczną cenę.

Kto się wahał i nie chciał wydawać większej kasy szedł w serię 8, a czasem w większe przekątne niż 65 bo nie był purystą ale chciał coś mega dużego do grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, stench napisał:

Natomiat śmiesznie zaczyna być kiedy wchodzimy powyżej 65 cali. Wtedy ceny oleda stają się absurdalne

Większe od 65 cali to zazwyczaj są też lepsze telewizory (już np. C9 czy E9 itd), tak jest w każdej technologii.....niestety nie wszystkie modele produkuje się w całej gamie rozmiarów.
Tam będą cenowo bardziej konkurencyjne takie (SM9800) LCD....ale już nie jakością obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

nawet odwzorowanie kolorów (w najtańszym segmencie, B9 - DCI / Rec 2020) 99% / 75%) bije konkurencję (LG SM9000, 93, 71%) (LG 9800 95, 73%)
- niemal doskonałe kąty widzenia

Matematycznie różnice są jak wyżej. W praktyce istotne niewiele lub wcale. W wyjaśnieniach do testów RTINGS.com czytamy:

Noticeable difference: 5%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

Maju , tak czy siak LG 65 : SM8600 - 4 kpln , B9 - 7 kpln . Czy warto dopłacać ?

Nie. Różnica w jakości obrazu nie uzasadnia różnicy w cenie. Zwłaszcza że jest ona istotna (na ile - kwestia indywidualnej oceny, moim zdaniem niewiele) tylko w ściśle określonych (i rzadko występujących) okolicznościach.

2 godziny temu, Maju napisał:

LG klasyfikuje swoje wyroby pod względem jakości.....OLED to  w całości klasa premium.

Seria NanoCell również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalna różnicę na korzyść OLED zrobią wszystkie zalety, wszystkie różnice na korzyść łącznie.....podałem te dane, bo Nano Cell opisywałeś jako niemal ideał jak chodzi o kolory. 

SM 8600 (klasa średnia) nie należy porównywać z B9,  patrząc na obiektywne pomiary dopiero jakością OLED- owi SM 9800 dorównuje. To jest dla niego konkurent.

Nano Cell to klasa premium.....dziwna to klasa skoro najlepszy z nich jest w stanie konkurować z najgorszym OLED-em.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg testu hdtvpolska.com SM8600 ma pokrycie kolorów DCI P3 93%, Rec 2020 71%. A więc różnice z OLED są niezauważalne.

W swoim obszernym opisie z 1 maja napisałem i mogę to powtórzyć:

W dniu 1.05.2020 o 14:10, Bobcat napisał:

Najistotniejsza jest jakość kolorów, ich niezwykła ekspresja, jak to gdzieś przeczytałem: ich namacalność, niemalże trójwymiarowość. Fakt że to jest NanoCell powoduje, iż te aspekty zostały doprowadzone do klasy mistrzowskiej. Kolory są bajkowe, urzekająco piękne. A jednocześnie nie mają nic z przesycenia. Mówi się że OLED również ma takie. Otóż moim zdaniem nie, tam są wg mnie takie jakieś – jakby to powiedzieć bez duszy, stechnicyzowane, brak im tej wytworności, tego smaczku które tutaj mamy w całej okazałości. A przy tym kolory nie mają nic z "plastikowości" jak na LCD zdarza się być. 

 

16 minut temu, Maju napisał:

Nano Cell to klasa premium.....

Tak. LG to nazywa LCD Premium.

17 minut temu, Maju napisał:

najlepszy z nich jest w stanie konkurować z najgorszym OLED-em.

Jest w stanie. Po co zaprzeczasz faktom? Różnice są poniżej progu spostrzegawczości. 

Skoro subiektywnie oceniam jakość obrazu NanoCell na 90%  OLED już samo to mówi że moim zdaniem może konkurować i konkuruje. Byłoby inaczej gdyby to było 30% czy nawet 50%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w nawiązaniu do naszej tutaj rozmowy na temat wad OLED:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2020 o 12:41, Bobcat napisał:

Od dawna praktykowana polityka cenowa LG: wyśrubowana do granic kosmosu cena nowości i potem bardzo duże jej obniżki. Zeszłoroczne modele w momencie wejścia na rynek kosztowały porównywalnie, teraz można je kupić za 67% tamtej ceny. Tak jest od lat.

Nie ma czegoś takiego. NanoCell to autorski patent LG i nie udostępniają praw licencyjnych do niego nikomu. 

Chyba że myślisz szerzej o technologii kropki kwantowej, której NanoCell jest jednym z przedstawicieli, ale to nie jest dokładnie to samo co QLED Samsunga.

Nagrodzony telewizor 8K to Nano99...

A da się przeczytać czym to się różni gdzieś na forum. Albo może ktoś o tym napisze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, qasd napisał:

A da się przeczytać czym to się różni gdzieś na forum. Albo może ktoś o tym napisze?

Jeśli dobrze zrozumiałem chodzi Ci o różnice między technologią QLED a NanoCell? Tu jest wyjaśnione:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam po kilku miesiącach, tylko na chwilkę, by zapytać, czy jest już CO oglądać w 8K?

Ile programów (po polsku) ostatnio powstało???

Warto już kupić tv 8K, czy czekać jeszcze parę latek?

Bo jak nie ma czego oglądać, to dyskusja o fajności technologii jest w sumie bezprzedmiotowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, porlick napisał:

Wpadam po kilku miesiącach, tylko na chwilkę, by zapytać, czy jest już CO oglądać w 8K?

Ile programów (po polsku) ostatnio powstało???

Warto już kupić tv 8K, czy czekać jeszcze parę latek?

Bo jak nie ma czego oglądać, to dyskusja o fajności technologii jest w sumie bezprzedmiotowa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bobcat napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przeczytałem. Mam wrażenie, że ktoś przekonany o bezcelowości technologii 8K dostał zlecenie napisania tekstu zachwalającego tę technologię. O nowych programach zadnych konkretów, wspomniane tylko, że są "materiały z YT i Netflixa", a na platformach kiedyś będą. 

Wniosek- czekaj tatka latka...

Acha, jeszcze jedno- profesjonalisci nie potrzebują 8K. Czyli technologia nie potrzebna, wprowadzana na siłę przez producentów, ktorzy nie mając niczego naprawdę przełomowego, mnożą niepotrzebnie rozdzielczość, o czym pisałem od początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, porlick napisał:

.....czy jest już CO oglądać w 8K?
 

Podobno coś jest, ale o poważnych programach nagranych w 8K od ok. pół roku jakoś cicho.

Za to producenci wzięli się na sposób i rugują z flagowców telewizory 4K . Za jakiś czas w klasie premium nie uświadczymy telewizorów 4K, w ten sposób chcą zmusić do kupowania czegoś co )przy tej wielkości ekranu jakie się sprzedają) nie ma sensu.

Tą samą taktykę przyjęto tu na forum.
Z tej racji że o 8K jakoś cicho to pisano tu o czym innym, nie na temat ......nie było o czym pisać w sprawie samego 8K to zrobiono tu wątek zbiorczy 4 i 8K, pisze się od tego czasu tu dość sporo, ale bądźmy szczerzy od tego zabiegu 8K nic nie zyskało.   :)))
Nie rozumiem po co to było, jaki w tym mamy interes by  ten sposób, sztucznie zwracać uwagę na 8K, jakby mało było założonych tematów dedykowanych wyłącznie 4K i rozwojowi telewizji i telewizorów w ogóle......ale to inna sprawa.

2 godziny temu, porlick napisał:

Ile programów (po polsku) ostatnio powstało???

Masz poczucie humoru....  :))

2 godziny temu, porlick napisał:

Warto już kupić tv 8K, czy czekać jeszcze parę latek?

Tak jak zasygnalizowałem wcześniej do kupowana 8K zostaniemy prędzej czy  później zmuszeni.
Najpierw wykluczy się 4K z najlepszych telewizorów a potem będzie tak jak z HD powolne rugowanie z klasy średniej i największych telewizorów.
Co z tego że zwykły widz nie ma co oglądać w 4K.....za to ma 48" telewizor 4k.....to samo (może postępujące w wolniejszym tempie) nas czeka z 8K.
 

8K jest potrzebne dla tych co chcą mieć najlepszej jakości telewizor, których na to stać albo dla tych co chcą takim gorszej klasy zaszpanować.....ten tekst powraca jak mantra: jak nie będzie w stosownej ilości treści i jak nie będzie tańszych telewizorów wielkich rozmiarów całe to 8K będzie się rozwijało w żółwim tempie  tak jak teraz.

 


 

4 minuty temu, porlick napisał:

Mam wrażenie, że ktoś przekonany o bezcelowości technologii 8K dostał zlecenie napisania tekstu zachwalającego tę technologię. O nowych programach zadnych konkretów,

Jak tak było jak piszesz to słabo mu to zachwalanie wyszło.....  :))

5 minut temu, porlick napisał:

jeszcze jedno- profesjonalisci nie potrzebują 8K. Czyli technologia nie potrzebna, wprowadzana na siłę przez producentów, ktorzy nie mając niczego naprawdę przełomowego, mnożą niepotrzebnie rozdzielczość, o czym pisałem od początku

Branża filmowa ledwo przeszła na 4K, zaraz potem wprowadzono HDR a co za tym idzie przystosowanie sprzętu (np. kinach) do tego. Niepotrzebne im kolejne (mniej dobrego wnoszące niż poprzednicy) rewolucje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.