Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.08.2020 o 16:33, Bobcat napisał:

@stench

Dzięki. Nareszcie rzeczowy głos w dyskusji. Ciągle podkreślanie że obraz na telewizorach z najwyższej półki za 9 tyś. jest lepszy niż na tych za 3 tyś jest mało odkrywcze i niewiele wnosi do rozmowy. Tyle że obraz na tym pierwszym nie jest trzykrotnie lepszy niż na tym drugim a od pewnego poziomu przyrost jakiegoś parametru obrazu o ułamek procenta (niezauważalny gołym okiem) odbywa się przy horrendalnym przyroście ceny.

Również warto zauważyć, że profesjonaliści do oceny korzystają ze specjalnych plansz, które wyjaskrawiają niektóre mankamenty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże licznie tu reprezentowanemu Klubowi Miłośników OLED z dedykacją:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To są dane tylko Samsunga i tylko ich QLED. Jeśli dodamy do tego LG i ich NanoCell wyjdzie że telewizorów wykorzystujących technologię kropki kwantowej sprzedaje się na naszym rynku trzy a może nawet czterokrotnie więcej niż OLED.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizorów Oled sprzedaje się zdecydowanie mniej, bo sa po prostu drogie i mało kogo na nie stać. A im większy ekran, tym cena bardziej wbija w fotel. Obraz jest żyleta to fakt i nie ma co się nad tym rozwodzić.

Za 65" cena waha się na poziomie 8 tysięcy i i nawet ciut więcej, tu jeszcze może ktoś się zawaha czy zainwestować w Oled, czy kupic za 6000 zł, np. SONy serii XG, czy XH z matryca VA, gdzie obraz niewiele ustepuje OLEDOM, przynajmniej  nie jest to zwalająca z nóg różnica. Testy to równiez potwierdzają. Sam stałem niedawno przed takim dylematem i długo się zastanawiałem zanim dokonałem wyboru.Wypatrywałem oczy, porównywałem obraz SD, HD, 4K, demonstracyjny, na wszystkie sposoby na jekie mi powwolili sprzedawcy. I wybór padł w końcu na technologię Led, z wielostrefowym podświetleniem matrycy.

Obejrzałem sporo modeli, różnych producentów, w tym również OLEDY. Przy wiekszych średnicach różnica w cenie między LED ( QLED, NANO CELL ) a OLED jest już kolosalna, bo jak 77" oled od LG kosztuje 18 tysięcy, to 75-calowy LED z pełnym podświetleniem matrycy kosztuje połowę, więc nie ma się czemu dziwić, że sprzedaż jest mniejsza. Fiatów i Skód też się sprzedaje więcej jak BMW, Mercedesów ,czy Audi, a na 1 sprzedany amplituner Athem ile przypadnie Denonów i ONKYO za 1/4 ceny ? Normalka.

Co do LG nano, to niestety jest to kwestia ewentualnego wyboru marki i miłości do koreańskiego producenta.  Model 65 -cio calowy Nano91 wyceniony zopstał przez producenta na 6200 zł, ale niestety w tej cenie nie ma zbytnio szans z SONY, czy Samsungiem QLED i to wcale nie najwyższej opcji. Jedno czym cechuje i tu zdobywa punkty, którymi nadrabia nad konkurentami w testach, jest niski imput lag. Gracze na pewno to docenią. Wczesniejsze modele, bo najnowszych nie miałem okazji ogladać, były zdecydowanie na niższym poziomie cenowym i ewentualnie na tym poziomie prezewntowały też swoja wartość. Wystarczy zerknąc na recenzje i testy rings : tu porównanie modelu serii 90 i starszego modelu Sony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

koszmar jest w niewiele tańszym modeli w Europie Nano86, w USA  nano 85

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i żeby nie było, że nawiązuje tylko do SONY, to Samsung równiez nie zostawia złudzeń nad najnowszymi Nano Cellami, a jest sporo tańszy, bo już średnie modele przewyższają LG.  NIe oszukujmy się IPS ma więcej wad jak zalet, przy zwykłym codziennym ogladaniu również. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kazdy jednak ma prawo do zakupu jakiegokolwiek odbiornika w kazdej cenie.

 

Bobcat, nie ciesz się tak z tym artykułem z HDTVPOLSKA, bo w innym artykule napisali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, melodyman napisał:

Model 65 -cio calowy Nano91 wyceniony zopstał przez producenta na 6200 zł, ale niestety w tej cenie nie ma zbytnio szans z SONY, czy Samsungiem QLED i to wcale nie najwyższej opcji

Znana od lat polityka cenowa LG: wyśrubowana do granic absurdu cena nowości i potem szybkie jej spadki. Na początku przyszłego roku podany model będzie kosztował 2/3 tej ceny.

7 godzin temu, melodyman napisał:

koszmar jest w niewiele tańszym modeli w Europie Nano86, w USA  nano 85

Nie nazwałbym tego "koszmarem". Wyniki pomiarów swoje, wrażenia z oglądania swoje.

7 godzin temu, melodyman napisał:

NIe oszukujmy się IPS ma więcej wad jak zalet, przy zwykłym codziennym ogladaniu również. 

Nie zgadzam się z tą opinią. Nawet bez kropek kwantowych klasyczny IPS daje zauważalnie lepsze kolory niż klasyczny VA. Dodatkowo oglądanie pod kątem nie jest aspektem nad którym można przejść do porządku dziennego i śkwitować wzruszeniem ramion.

7 godzin temu, melodyman napisał:

Kazdy jednak ma prawo do zakupu jakiegokolwiek odbiornika w kazdej cenie.

Telewizory Samsung mają istotną wadę: nie obsługują formatu Dolby Vision.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, melodyman napisał:

w innym artykule napisali

Nie widzę wielkiej możliwości wzrostu sprzedaży OLED bez kolejnej znaczącej obniżki ich cen.....musi być oczywiście większa od spadku cen LCD (QLED, Nano Cell).....wprawdzie obecnie nie widać by OLED jakoś zalegały na półkach, ale przy zwiększonej podaży i niekonkurencyjnej cenie, może  tak być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Maju napisał:

Nie widzę wielkiej możliwości wzrostu sprzedaży OLED bez kolejnej znaczącej obniżki ich cen.....musi być oczywiście większa od spadku cen LCD (QLED, Nano Cell).....wprawdzie obecnie nie widać by OLED jakoś zalegały na półkach, ale przy zwiększonej podaży i niekonkurencyjnej cenie, może  tak być.

Przy obecnym zarządzaniu produkcją i logistyką to nic nie zalega.

W marketach są po 2,3 sztuki tv , jak się wyprzedadzą to niezwłocznie będzie kolejna dostawa.

W wielkopowierzchniówkach nie ma magazynów a tylko miejsce do przyjęcia towaru i niezwłoczny transport na sprzedażową salę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, melodyman napisał:

Za 65" cena waha się na poziomie 8 tysięcy i i nawet ciut więcej, tu jeszcze może ktoś się zawaha czy zainwestować w Oled, czy kupic za 6000 zł, np. SONy serii XG, czy XH z matryca VA,

Widziałem dzisiaj, że podobną cenę miał niedawno C9 (7499),  B9 coś trochę ponad 6000 można było wyrwać.....a dzisiaj stał za tą samą cenę co droższy....zdziwiony zapytałem sprzedawcy o co chodzi, powiedział że taka jest polityka, tak im ceny zmieniają.....trzeba uważać na takie salonowe polowania na jeleni.   :))

 

Rzuciłem okiem na nano SM8600, faktycznie dopłacanie prawie drugie tyle do (4500) Oleda trochę problematyczne.
To że stały daleko od siebie w salonie  wyraźnie widać tylko smolistą czerń OLED, innych spraw nie można było porównać....ale sprzedawca dawał do zrozumienia że z QLED ten nano przegrywa tak jakością jak ceną.

13 godzin temu, melodyman napisał:

  Model 65 -cio calowy Nano91 wyceniony zopstał przez producenta na 6200 zł, ale niestety w tej cenie nie ma zbytnio szans z SONY, czy Samsungiem QLED

B9 można zdobyć w porównywalnej cenie.....trzeba trafić na taką okazję, a może niedługo będzie jeszcze taniej.  ?
 

18 minut temu, stench napisał:

W wielkopowierzchniówkach nie ma magazynów a tylko miejsce do przyjęcia towaru i niezwłoczny transport na sprzedażową salę

To wyjaśnia skąd te machinacje z cenami.....jak mają śladowe ilości towaru albo ostatnia sztuka to podnoszą cenę, a nóż widelec....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
34 minuty temu, Maju napisał:

Rzuciłem okiem na nano SM8600, faktycznie dopłacanie prawie drugie tyle do (4500) Oleda trochę problematyczne.

To Cię teraz @Bobcat trzyma za knedle ?

35 minut temu, Maju napisał:

ale sprzedawca dawał do zrozumienia że z QLED ten nano przegrywa tak jakością jak ceną.

Dla mnie dziś tv są wystarczające i duże znaczenia zaczyna mieć funkcjonalność menu albo jakość SMART TV. W ub roku miałem okazję instalować znajomemu Samsunga i teraz nawet tej firmy nie rozważam (o obrazie się nie wypowiadam).

A tak w ogóle to sprzedawca to daje do zrozumienia za co mu płacą albo karzą polecać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

A tak w ogóle to sprzedawca to daje do zrozumienia za co mu płacą albo karzą polecać.

Otóż to. Ja z kolei spotkałem się kilka razy (w żadnych marketach, na portalach Internetowych przy okazji testów) z opiniami że spośród dwóch technologii wykorzystujących kropki kwantowe: QLED i NanoCell - wyżej stawiana i oceniana jest ta druga.

1 godzinę temu, Maju napisał:

stały daleko od siebie w salonie

W sobotę opisałem swoje spostrzeżenia z marketu gdzie OLED i NanoCell stały obok siebie, na wszystkich leciał ten sam materiał reklamowy (tej sieci handlowej). Lepsza czerń na OLED dała się zauważyć, ale gdy w pewnym momencie pojawił się całkowicie biały ekran to OLED wyraźnie przygasł, pociemniał. Śnieżna biel była tylko na NanoCell. Na OLED była szarawa, można nawet nazwać to bardzo-bardzo jasnym szarym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maju napisał:

B9 można zdobyć w porównywalnej cenie.....trzeba trafić na taką okazję, a może niedługo będzie jeszcze taniej.  ?

Masz rację, zwłaszcza jak są okresowo sprzedaże nocne, czy 24-godzinne, tylko trzeba brać pod uwagę, że to jest juz lekko przestarzały model. Sa już dwa za nim. Jakby się trafiła taka gradka na C9, to już byłoby lepiej. Jedna z sieci czasami robi sprzedaż wiązana. HDTVPolska jest z nimi jakoś powiązana i informuja o tym na swojej stronie, wraz z instruktarzem co z czym kupić. ?

 

7 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie nazwałbym tego "koszmarem". Wyniki pomiarów swoje, wrażenia z oglądania swoje.

Nie czepiałbym się jakby chodziło o dzięsiętne punkta, ale local dimming na poziomie 1,5 w stosunku do konkurencji, która ma 7,5 - 8 punktów w skali 1-10, to troche lipa. Podobnie w parametrze film 6,4-8,5. , tak samo kontrast i inne parametry, które ten telewizor dyskwalikują na dzień dobry. Nie w tym przedziale cenowym, nawet jak spadna do2/3 ceny obecnej, co innego jakby spadły o 2/3.

Powiadasz , że pomiary nie mają znaczenia, no może i masz rację, ale ich wyniki przekładają się na obraz.

 

Skoro róznice w parametrach:

HDR Peak 10% Window

485 cd/m²  vs 1176 cd/m²

SDR Peak 10% Window

305 cd/m²  vs 1085 cd/m²

są na obrazie niewidoczne to ja już sam nie wiem co będzie bardziej widoczne

 

 350 cd/m2 – minimum, by w ogóle było widać, że jest to obraz z efektem HDR

351 – 500 cd/m2 – przedział w którym da się odczuć wyższą jasność i większą ilość detali w bielach, ale nie ma jeszcze przepaści względem treści SDR

 501 – 750cd/m2 – zaczyna się robić przyjemnie, czuć, że obcujemy z nową jakością obrazu

751 – 1 000 cd/m2 – efekt HDR wyraźnie odczuwalny, ilość detali w jaskrawych polach jest bardzo duża

1 001 – 1 500 cd/m2 – efekt HDR w pełnej krasie, wywołujący efekt WOW

> 1 500 cd/m2 – pieśń przyszłości,

Wiesz, naa hamowni tez można polemizować z pomiarem mocy i momentu obrotowego silnika jednego vs drugiego zamontowanego do tego samego samochodu.

Jeden ma silnik 1600, 116 KM mocy przy 4400 obr/min  i tylko 160 Nm drugi 150 KM przy 3600 obr/min i 350 Nm przy 1600-2800 obr/min. I to sa te same samochody i maja to samo wyposażenie i pięknie, albo nie wyglądaja na podjeździe. Możliwe, że parametry i pomiary z hamowni sa nieistotne, ważne jak się jedzie ?

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bobcat napisał:

Śnieżna biel była tylko na NanoCell. Na OLED była szarawa, można nawet nazwać to bardzo-bardzo jasnym szarym.

to dopiero już jest żart

PLANSZA “L20” NA TAKIEJ WYKONYWANE SĄ TESTY PRZEZ KONSORCJUM UHD ALLIANCE
 

C9  775 cd/m2 vs Nano Cell 480 cd/m2. No to faktycznie przy prawie dwukrotnej róznicy jasności to OLED był szary.

To wynik na poziomie telewizora budżetowego ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, melodyman napisał:

to dopiero już jest żart

Przygaśnięcie OLED widziałem wyraźnie i na własne oczy. Przybrudzoną szarością biel również. Problemem OLED nie jest biel na planszy L20 ale wtedy gdy pojawi się większej powierzchni ekranu. Ja miałem okazję zobaczyć na całym. O tym że jest to problem np. przy oglądaniu skoków narciarskich pisze również RTINGS.com.

Życzę dalszego miłego oglądania parametrów i podniecania się nimi. Ja oglądam obraz i z tego co mam jestem bardzo zadowolony.

42 minuty temu, melodyman napisał:

Możliwe, że parametry i pomiary z hamowni sa nieistotne, ważne jak się jedzie

Jak najbardziej tak. Samochód jest do jazdy. Telewizor do oglądania. Sprzęt audio do słuchania. Nie do brandzlowania się przeczytanymi danymi technicznymi.

Dla mnie podstawowym kryterium oceny jest: jak MNIE się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, stench napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

Rzuciłem okiem na nano SM8600, faktycznie dopłacanie prawie drugie tyle do (4500) Oleda trochę problematyczne.

To Cię teraz @Bobcat trzyma za knedle

Pisałem że rzuciłem okiem, z poważnym testem czy oceną to nic wspólnego nie miało.
Pisałem też wcześniej że dla niektórych SM 8600 jest za słaby, szukają czegoś lepszego i gotowi wydać tysiaka więcej za taki.....a tu już niedaleko do OLED które w niekiedy poniżej ceny jaką podałem można było wyrwać.

16 godzin temu, stench napisał:
17 godzin temu, Maju napisał:

ale sprzedawca dawał do zrozumienia że z QLED ten nano przegrywa tak jakością jak ceną.

Dla mnie dziś tv są wystarczające i duże znaczenia zaczyna mieć funkcjonalność menu albo jakość SMART TV. W ub roku miałem okazję instalować znajomemu Samsunga i teraz nawet tej firmy nie rozważam (o obrazie się nie wypowiadam).

A tak w ogóle to sprzedawca to daje do zrozumienia za co mu płacą albo karzą polecać.

W tym markecie nie zauważyłem by Samsung był na jakiś specjalnych prawach.....trudno go było znaleźć wśród innych.  ?
Nie miał potrzeby zachwalać żadnego z telewizorów, bo od razu powiedziałem że nie przyszedłem kupować a pooglądać, zainteresowany byłem OLED,  o nie, o ceny pytałem.
 Pochwalił nawet te tanie nano, że mają dobrą cenę do jakości dlatego doskonale się sprzedają

Samsung mnie kilka razy uwiódł i chyba już ostatni raz.
Widywałem te ich tańsze 4K w warunkach domowych....tylko cena przyzwoita.

Samsung (nie wiem jak inni) Smart tv w starych modelach olewa, nie robi żadnych aktualizacji i po kilku latach człowiek ma dość wchodzenia w ten sposób w internet itp.   

 

 

 

14 godzin temu, melodyman napisał:
16 godzin temu, Maju napisał:

B9 można zdobyć w porównywalnej cenie.....trzeba trafić na taką okazję, a może niedługo będzie jeszcze taniej.  ?

Masz rację, zwłaszcza jak są okresowo sprzedaże nocne, czy 24-godzinne, tylko trzeba brać pod uwagę, że to jest juz lekko przestarzały model. Sa już dwa za nim. Jakby się trafiła taka gradka na C9, to już byłoby lepiej.

To oczywiste że na takie okazje można liczyć tylko dla modeli z ub. roku i tylko takie są w tym okresie roku w dobrej cenie.....pod koniec roku (jak ich wcześniej nie wysprzedają) lub z początkiem przyszłego (zanim pojawi się oferta na kolejny 2021 rok) mogą być mega okazje.....należy przy tym pamiętać że zazwyczaj następcy (tak B9 jak lepszy C9) nie muszą odbiegać czymkolwiek od następców jeżeli chodzi o jakość. 
Najczęściej są to jakieś kosmetyczne zmiany, kompletnie niewarte sporej dopłaty do modelu z tego roku.

A co do ceny co znalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

14 godzin temu, melodyman napisał:

Powiadasz , że pomiary nie mają znaczenia, no może i masz rację, ale ich wyniki przekładają się na obraz.

 

Skoro róznice w parametrach:

 

Te różnice w parametrach są tak duże że muszą być zauważalne gołym okiem.
Wiem co mówię, bo mniejsze różnice liczbowe z testów potwierdzały mi się gdy oglądałem telewizor u właściciela.
Należy jeszcze zauważyć że to są dane przy HDR i to są maksymalne osiągi tego telewizora....przy SDR jest jeszcze mniej różowo.....świeci maksymalnie ledwie jak mój staruszek HD a do tego ma słabszy kontrast.

 

I jeszcze jedno to słabe świecenie i rzekome przygasanie obrazu w OLED być może miało miejsce, ale w pierwszych generacjach tego typu telewizorów.....z tego co pamiętam to mówiło się że plazmy mocno przygasały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Maju napisał:

Te różnice w parametrach są tak duże że muszą być zauważalne gołym okiem.

Znów teoretyzowanie. Może i muszą, ale liczy się końcowy efekt i wrażenie jakie telewizor sprawia przy oglądaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Maju napisał:

Samsung mnie kilka razy uwiódł i chyba już ostatni raz.
Widywałem te ich tańsze 4K w warunkach domowych....tylko cena przyzwoita.

Ja widziałem w akcji Samsunga 4K 50 cali i u staruszków jest LG 4K 55 8500.

Dla mnie 10:1 dla LG . Samsung smuży i ma dziadowskie menu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

o słabe świecenie i rzekome przygasanie obrazu w OLED być może miało miejsce, ale w pierwszych generacjach tego typu telewizorów..

Ręce opadają. Zero praktyki, zero doświadczenia własnego i tylko to wieczne teoretyzowanie. 

Opisany przypadek przygaśnięcia OLED przy całym białym ekranie dotyczył modelu CX, a więc tegorocznego. 

Godzinę temu, Maju napisał:

z tego co pamiętam to mówiło się że plazmy mocno przygasały.

Dobrze pamiętasz. Tak było. I obecnie na OLED jest dokładnie to samo. Pisze o tym m.in. również RTINGS.com.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:

Problemem OLED nie jest biel na planszy L20 ale wtedy gdy pojawi się większej powierzchni ekranu.

wybierając odbiornik do kupna prosisz sprzedawcę o rozpakowanie już tego konkretnego, za który chcesz wyłozyć swoją kasę i podbięcie USB z filmikami testowymi.Tam równiez jest biały ekran, na całym ekranie.  Łącznie jest ich 10 pod HD, 4K i 8K.

Przy okazji, jeżeli masz wątpliwości, czy to jest fabryczna nówka, sprawdza sie czy czasmi nie był to egzemplaż testowy, czyli przebieg telewizora. Mój ściągano z Bydgoszczy, więc też to sprawdziłem, bo jak juz tu ktoś napisał, większość asortymentu w sklepach to egzemplaże wystawowe, do kupna trzeba zamówić. I nie dotyczy to tylko odbiorników TV.

 

20 godzin temu, Bobcat napisał:

Dla mnie podstawowym kryterium oceny jest: jak MNIE się podoba.

 

I tego się nalezy tzrymać. Twoja kasa i twoje ogladanie.

5 godzin temu, Maju napisał:

te tanie nano, że mają dobrą cenę do jakości dlatego doskonale się sprzedają

I tu się z Tobą zgadzam, ale nie na poziomie ceny w okoliocach 6-ciu tysięcy. Bo ich jakość jest na poziomie 3500-4000 w wielkości 65"

5 godzin temu, Maju napisał:

Najczęściej są to jakieś kosmetyczne zmiany

Nie do końca kosmetyczne, bo ich nie widzimy. Nowszy, szybszy i wydajniejszy procersor, to nie jest kosmetyczna zmiana. Na dziś wystarczy ten starszy, ale czy na jutro ? Nie kupuje sie przeciez telewizora na dwa lata.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Opisany przypadek przygaśnięcia OLED przy całym białym ekranie dotyczył modelu CX, a więc tegorocznego.

Widać coś skopali. Ja "testowałem B9 i C9, na wyższe modele nawet nie zerknąłem, bo i po co. To tak jak zamówic jazde testowa jaghuarem, wiedząc, że i tak sie nie kupi i tak.

Co ciekawe, te Oledy nie straszą już ceną  i sa na poziomie C9, który z kolei staniał od swojej premiery dość sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe....czytałem wiele testów OLED-ów i o tym wyraźnym przygasaniu nigdy nic nie było, nigdy czegoś podobnego nie widziałem patrząc na ekran.  ?

A może to w tych nowych poczyniono oszczędności w zasilaczu i stąd to wyraźne przygasanie.....bardzo rzadko jest potrzeba by cały ekran świecił na 100 %, może ekolodzy zmuszają producentów  do takich "oszczędności" i zobaczymy podobny efekt na innych telewizorach.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Przygasanie może być związane z układem dostosowywania jasności do pomieszczenia.

Czyli mocna biel i tv na chwilę głupieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stench napisał:

Przygasanie może być związane z układem dostosowywania jasności do pomieszczenia.

Raczej związane z wydajnością zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, melodyman napisał:

I tu się z Tobą zgadzam, ale nie na poziomie ceny w okoliocach 6-ciu tysięcy. Bo ich jakość jest na poziomie 3500-4000 w wielkości 65"

Tyle właśnie kosztują LG z lini 8....

I możesz mieć dylemat czy kupić takiego 65 cali czy trochę dołożyć i kupić oleda 55 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stench napisał:

Tyle właśnie kosztują LG z lini 8....

sporo więcej.

65NANO863NA - 5800

65NANO803NA - 4999

65NANO903NA - 6199 vs OLED65B9SLA za 6990 do kupienia w Neonet na dzień dzisiejszy.

więc tu nie ma dylematu. A z ekranem 55 cali to cena oscyluje w granicach 4500 zł. a C9 6000. Więc chyba nie ma co nawet dywagować, chyba, że się karmi przesądami o wypalających się matrycach itp.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazywałem już bardzo kompleksowe i rzetelne testy dokonywane przez RTINGS.com. Test OLED LG BX. 

Na temat wypaleń czytamy:

"Sadly, like any OLED TV, it has the risk of permanent burn-in"

Dalej są szczegółowe omówienia i punktacja. W kwestii wypaleń niska (max jest 10):

"2.0 Permanent Burn-In Risk 

Permanent Burn-In Risk 

 Yes

Unfortunately, like most OLED TVs, the LG BX isn't immune to permanent burn-in."

Natomiast na temat przyciemniania ekranu gdy duża jego część jest jasna czytamy:

"It has an aggressive 'Automatic Brightness Limiter' (ABL) that dims the screen when large areas are bright, as seen in the dip in brightness in the 100% sustained window test."

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Więc daruj sobie opowiastki że wypalenia to "przesądy". 

44 minuty temu, melodyman napisał:

65NANO903NA - 6199 vs OLED65B9SLA za 6990

 

44 minuty temu, melodyman napisał:

więc tu nie ma dylematu

Jest. 800 zł. Za tyle można kupić odtwarzacz BD-UHD.

44 minuty temu, melodyman napisał:

z ekranem 55 cali to cena oscyluje w granicach 4500 zł. a C9 6000.

Różnica 1500 zł. Może dla niektórych pryszcz. Ale nie dla wszystkich. Obraz na OLED nie jest tak znacząco lepszy aby uzasadniał o 33% wyższą cenę.

Plus ryzyko wypaleń przed którymi przestrzegają również autorzy jednych z najbardziej rzetelnych testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bobcat napisał:

Więc daruj sobie opowiastki że wypalenia to "przesądy". 

jak będziesz na okrągło oglądał jeden kanał to zgadza się, inaczej nie ma szans. Istnieje ryzyko, a wypalają się to jest róznica. Zawsze istnieje ryzyko, że upadniesz i złamiesz noge, ale jednak chodzisz. Samoloty też spadaja, albo rozbijaja się na starcie, albo przy lądowaniu, ale to nadal najbezpieczniejszy środek lokomocji.

46 minut temu, Bobcat napisał:

Za tyle można kupić odtwarzacz BD-UHD.

no tu mnie przekonałeś, zwłaszcza, że płyty w jakości UHD dodają do Faktu, co dzieńnie nowy tytuł. Wiesz ile kosztuja płyty 4K ? czy tylko ci się wydaje, że wiesz ? Mnie akurat nie stac na taki luksus.Chyba, że ekscytują cię filmy kilkunastoletnie i oklepane. To mozna coś trafić nawet w miare tanio

 

65NANO903NA - 6199 vs OLED65B9SLA za 6990  gdzie tu jest te 33% ?

czy modele B9 również mają ustawione automaty ABL i czy to jest faktycznie szare ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, melodyman napisał:

65NANO903NA - 6199 vs OLED65B9SLA za 6990  gdzie tu jest te 33% ?

903 to model 2020, koło gwiazdki spadnie pewnie w okolice 4500.

2 godziny temu, melodyman napisał:

sporo więcej.

miałem na myśli modele z roku 19. Na realne ceny 20 r trzeba poczekać kilka miesięcy.

Generalnie trzeba porównywać modele z tego samego roku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, melodyman napisał:

jak będziesz na okrągło oglądał jeden kanał to zgadza się, inaczej nie ma szans

Oglądając tylko jeden kanał masz wypalenia nie prawdopodobne, lecz gwarantowane. Oglądając różne - nieprawda że nie ma szans. Istnieje realne niebezpieczeństwo, którego nie można lekceważyć. Zwłaszcza że każdy ma jakiś zestaw kilku(nastu) ulubionych kanałów, które ogląda częściej niż inne. Niektóre lubią mieć logo przesadnie wyraziste. A serwisy informacyjne (z zabójczymi dla OLED paskami) ogląda chyba każdy i codziennie.

1 godzinę temu, melodyman napisał:

upadniesz i złamiesz noge

Tania demagogia. Wystarczy policzyć prawdopodobieństwo tu i tam.

1 godzinę temu, melodyman napisał:

Wiesz ile kosztuja płyty 4K ?

Wiem. Co to ma do rzeczy? Za przyjemności się płaci. Poza tym masz możliwość odtwarzać nie tylko płyty BD-UHD ale także zwykłe BD, DVD i CD. Nie wyobrażam sobie telewizora 4K bez towarzyszącego takiego odtwarzacza.

1 godzinę temu, melodyman napisał:

65NANO903NA - 6199 vs OLED65B9SLA za 6990  gdzie tu jest te 33% ?

A czy ja te 33% umieściłem pod tym czy może pod 4500 vs 6000?

2 godziny temu, melodyman napisał:

czy modele B9 również mają ustawione automaty ABL

Z tego co wiem  wszystkie mają i tego nie można wyłączyć. Ale niech się wypowiedzą posiadacze takich telewizorów.

2 godziny temu, melodyman napisał:

czy to jest faktycznie szare ?

Tak. Ewidentnie. Dlatego napisałem że że OLED ma perfekcyjną czerń za cenę kiepskiej bieli.

56 minut temu, stench napisał:

Generalnie trzeba porównywać modele z tego samego roku .

i tak i nie. RTINGS.com standardowo daje porównania jakiegoś modelu z jego poprzednikiem, np. Nano 86 z SM 8600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bobcat napisał:

A serwisy informacyjne (z zabójczymi dla OLED paskami) ogląda chyba każdy i codziennie.

nie każdy, ale to inna sprawa.

 

44 minuty temu, Bobcat napisał:

Za przyjemności się płaci.

dopiero co twierdziłeś, że nie ma sensu dopłacać do telewizora oferującego o wiele lepszy obraz.

 

1 godzinę temu, stench napisał:

Generalnie trzeba porównywać modele z tego samego roku .

porównałem tegorocznego Soniaka i LG Nano . Cenowo kilka setek droższy Sony, jakościowo - wyniki mówią same za siebie, co więcej, telewizor z 2018 roku Sony równiez ma lepsze wyniki. Pod koniec roku, czy za kilka miesięcy wszytkie beda tańsze. Taki live.

 

48 minut temu, Bobcat napisał:

RTINGS.com standardowo daje porównania jakiegoś modelu z jego poprzednikiem, np. Nano 86 z SM 8600.

możesz sobie wstawic jaki chcesz model, do jakiego chcesz, byleby był przez nich testowany. Porównuje rzecz jasna nastepcę poprzednika.

 

49 minut temu, Bobcat napisał:

Tania demagogia. Wystarczy policzyć prawdopodobieństwo tu i tam.

Faktycznie podałem zły przykład.

Zresztą, porównywanie jednych odbiorników do drugich pod kątem ceny, a różniących sie klasami jest samo w sobie błędem. Idąc tym tokiem rozumowania można powiedziec, po co mi seria 8, skoro nie jest obraz w niej lepszy od serii 7 i tak dalej az dojdziemy do modeli budżetowych za 2000 złotych. Zainteresowany takim modelem powie, że nie widzi sensu w płaceniu 100% więcej, i też ma Nano Cell , bo nie widzi różnicy, na tyle, żeby dopłacic 100% więcej, a dane z pomiarów ma głębokim poważaniu. Potem przyjdzie drugi i powie to samo, bo jaki sens ma wydanie 2000 zł, kiedy mozna duzo mniej. Wszak 4K to pieśń przyszłości w naszych warunkach. Telewizja naziemna nadal jedzie na 576, w porywach 1080, satelitarna teoretycznie 1080p, ale jak patrze na niektóróre kanały to nie wiem, czy to nie jest interpolowane z 320. 

55 minut temu, Bobcat napisał:

Poza tym masz możliwość odtwarzać nie tylko płyty BD-UHD ale także zwykłe BD, DVD i CD

jasne, że tak, tylko po czorta odtwarzacz UHD, do płyt z zapisem 576 czy 1080p. Rozumiem, żeby była możliwośc odtworzenia 4K, jak taka płyta wpadnie w ręce. To tak jak kupno sprzętu alpinistycznego do wejścia na Śniezkę.

Ty sobie nie wyobrażasz posiadania odbiornika 4K bez odtwarzacza UHD, a ja nie wyobrażam sobie, w jakim celu miałbym go kupować. Żeby polepszyć obraz z płyt DVD ? to zrobi mi amplituner, do słuchania muzyki z CD ? Czy ogladania wideo CD, bo jak to drugie, to szkoda oczu i matrycy.

Biorąc pod uwagę to o czym cały czas piszesz, czyli o kasie, nadal twierdzę, że odbiorniki Nano Cell nie sa warte swojej ceny na starcie. Obecne ceny serii 8600 sa odpowiednimi dla tego co te odbiorniki reprezentują. A jak ktoś ma wole zapłacic jak za odbiornik o zdecydowanie lepszych parametrach, to juz jego wola.

Raz tylko porównałem do OLED, wcześniej cały czas porównywałem do porówywalnych technologii. Jakby nie patrzył, nanocell zrówywał sie swoimi parametrami z odbiornikami o wiele tańszymi, więc czy nie lepiej za zaoszczędzone pieniądze kupić co się chce, np. odtwarzacz UHD i kilka płyt ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, stench napisał:

Przygasanie może być związane z układem dostosowywania jasności do pomieszczenia.

Czyli mocna biel i tv na chwilę głupieje.

Dlatego właśnie wyłączam wszystkie takie bajery, jest to w moim tv i też zauważyłem że czasem "głupieje", choć to inaczej się objawiało a to o czym pisaliśmy  raczej przez słabą wydolność zasilacza (oszczędzaniu na energii) się w nowych telewizorach dziać może.  ? 

Pierwsze OLED-y świeciły tylko nieznacznie jaśniej niż najlepsze plazmy i głośno się wtedy mówiło że to ma związek z wypalaniem.....technika idzie do przodu i dali sobie z tym radę.....jaśniejsze świecenia dużych powierzchni wymaga większej ilości energii a tu już mogą stać na przeszkodzie ekolodzy i ich żądania.
Stąd mogą się brać te zgniłe kompromisy.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

10 godzin temu, melodyman napisał:

tu mnie przekonałeś

A mnie nie....  :)))

Nasz oponent podpiera się testem gdzie opisują zjawisko które musi być marginalne skoro nie jest wymienione jako poważna wada w podsumowaniu.....pisze że świecą niezbyt jasno ale w tej klasie cenowej to nie jest dziwne.

Jak już tak się uparł na tych co przeprowadzili ten test to niech przeczyta w nim że nie jest podany jako konkurent dla tego BX żaden nano, nawet ten najdroższy.....

The LG BX OLED is the entry-level TV in LG's 2020 4k OLED lineup in the United States. It sits below the LG CX OLED and it replaces the LG B9 OLED from 2019. There aren't many OLED TVs available, but its main competitor is the Sony A8H OLED and it has a few LED competitors like the Samsung Q80T QLED."

 

i jeszcze jedno, niech rzuci okiem na tabelkę.....tam też nano w czołówce nie uświadczy.....nano90 w 4 czy 5 dziesiątce???
OLED  długo, długo nic.....nawet Qled wyraźnie przed nano i co ciekawe niewiele 8K w czołówce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test dotyczący wypaleń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.