Skocz do zawartości
IGNORED

8K , 4K - wątek zbiorczy


stench
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

@Martin Rejek poszukaj na forach japońskich, może Katar albo Emiraty.

Tam bardziej zasobny naród mieszka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, stench napisał:

@Martin Rejek poszukaj na forach japońskich, może Katar albo Emiraty.

Tam bardziej zasobny naród mieszka.

Tu nie chodzi o zasobny naród tylko chodzi mi o to czy ktoś go widział, testował z innymi tv... i jak wypada na tle swoich konkurentów o ile takie są ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 28.08.2020 o 18:42, Martin Rejek napisał:

Panowie co możecie powiedzieć o SONY KD-85ZH8 Full Array Led ? Opinie, test , czy warto go kupić? Chce się przesiąść z Sony KD- 75XE9405 ... ogólnie miał być projektor JVC RS2000/N5B  ale obraz jaki odda z 240cm  to 80 cali... w tym momencie mam BD 4K UHD Panasonic 9004 i Apple 4KTV a ampli w tej chwili Denon 2600H oraz x4700H chce sprzedać oba i kupić 6700H lub 7200wa

Martin , dobra rada : zrób jak chcesz ? , albo druga jak przy zakupie kolumn : idź i popatrz i posłuchaj.

Przecież wiesz że od pół roku na naszej planecie to na żywo ciężko coś spotkać i pomacać.

Wszystko chętnie przyślą Ci do paczkomatu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@melodyman

Brandzluj się dalej liczbami, oglądaj parametry. Przecież telewizor nie jest po to aby cieszył oko lecz aby błyszczał danymi technicznymi. Szkoda czasu na rozmowę z tobą. Pooglądam sobie mojego NanoCell.

P.S. Jeśli jesteś z woj. Mazowieckiego to słyszałem że na obsesję maniakalną mogą ci pomóc w pewnym znanym szpitalu. Łatwo tam dojechać z Warszawy kolejką podmiejską WKD, przystanek Tworki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcatsam wrzuciłeś ten test, a że wyszedł do bani, to teraz nie wiesz co zrobić. Rozumiem, że już w Tworkach byłeś, ja nie muszę. Jesteś cienki Bolek i się jeszcze rozwijasz w tym kierunku

2 godziny temu, Martin Rejek napisał:

jest to bardzo smutne ponieważ nie uderzacie w segment Premium tylko się poruszacie po podstawie czyli tv do 10tys zł....

błąd. Cena rośnie wraz z wielkością matrycy, Czy odbiornik w cenie 20 tysiecy to juz premium, a 7-10 tysięcy nie ?

Cena jest bardzo mocno uzalezniona o wielkości matrycy, a wielkość matrycy nie stanowi o tym, czy odbiornik jest klasy premium czy nie.

LG OLEDC9 jest jak najbardziej odbiornikiem klasy premium,

Philips OLED 803, również

Może powinienes określić do swoich potrzeb nową klase -Super Premium, gdzie parametry będą powiązane z wielkościa matrycy.
 

A odnosnie SONY KD-85ZH8 Full Array Led - wątpie czy jakikolwiek sklep posiada na ekspozycji. 39 tysięcy to trochę dużo, nawet jak na wielkie sieci, żeby sobie stał i kusił. Może w bogatszej strefie UE, albo gdzieś na pokazach. Wersja 75" dostepna jest w ME, ale nie ma jej w żadnycm salonie sprzedaży, tylko na zamówienie. Powiem szczerze, że chcętnie bym mu się również przyjrzał z bliska. Jak szukałem odbiornika dla siebie, o wiele skromniejszego aniżeli Twoje potrzeby, to XG95 wielkości 75" był nieosiągalny na ekspozycji, o 85" nie wspomnę. Sprzedawca poinformował mnie, że to to samo, tylko większy ekran w porównaniu do 65", ale zapomniał, że 75" poza wielkością matrycy jeszcze miała troche więcej  technologii. No, ale to nieistotne.

Nawet za wiele nie ma informacji w sieci na temat tych odbiorników.

Jesteś przekonany, że potrzebujesz na dzień dzisiejszy rozdzielczość 8K ?

Jak na razie, to jeszcze jest pieśń przyszłości i możesz bardzo długo nie wykorzystac tego. Denek 4700 skaluj do 4K, jest gotowy na przyjęcie sygnału 8K. Ale zrobisz rzecz jasna jak będziesz chciał.

Może zainteresujesz się LG 75NANO993 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez melodyman

Audiolab 8200CD+Roksan Kandy K2, Denon AVR-X3600H, plus komplet Dali Zensor 7.0 + Zensor Focal+Zenzor1 +Klipsch R-110SW. Było Onkyo TX-SR876, TX-NR676,duża wieża Diory kompletna, Altusy 120A, jeszcze dawniej Gramofon Artur + ZK140T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, melodyman napisał:

Jak szukałem odbiornika dla siebie, o wiele skromniejszego aniżeli Twoje potrzeby, to XG95 wielkości 75" był nieosiągalny na ekspozycji, o 85" nie wspomnę. Sprzedawca poinformował mnie, że to to samo, tylko większy ekran w porównaniu do 65", ale zapomniał, że 75" poza wielkością matrycy jeszcze miała troche więcej  technologii. No, ale to nieistotne.

U mnie w Saturnie jest 77 OLED Sonego i mogę se go porównać z Szajsungiem i LG-dzikiem jak i Philipsem... 85ZH8 jeszcze nie widziałem, pewnie będzie w większym mieście niż Münster 

19 minut temu, melodyman napisał:

Jesteś przekonany, że potrzebujesz na dzień dzisiejszy rozdzielczość 8K ?

Wydając takie pieniądze chce zainwestować na minimum 5 Lat a w Ciagu tych lat technologia się szybko zmieni... jeżeli by tak nie było to został bym przy obecnym 75’ Sonego bo z 180 cm obraz jest dobry ale jasny, przydałby się większy by odjechać z fotelem do tylu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, melodyman napisał:

a że wyszedł do bani

Nie wyszedł. 

13 minut temu, melodyman napisał:

Rozumiem, że już w Tworkach byłeś

To że wiem gdzie co się mieści nie oznacza że musiałem tam być.

16 minut temu, melodyman napisał:

ja nie muszę

Sądząc po twojej obsesji nie byłbym tak pewien.

13 minut temu, melodyman napisał:

Jesteś cienki Bolek i się jeszcze rozwijasz w tym kierunku

A ty żałosny bufon i teoretyk-gawędziarz dla którego nieważne są własne wrażenia, liczą się tylko parametry na papierze. Rozwijać się nie musisz gdyż w tych dziedzinach osiągnąłeś absolut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, melodyman napisał:

Na rzie nawet nie zabrali się za testowanie nowej serii, może szkoda im sprzętu ?

Zabrali się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale to co czytamy w tej recenzji  nano nie powala.....piszą że to "dobry telewizor, wyższej klasy średniej".....TYLKO tyle. Słaby HDR, słabo świeci, kontrast wiadomo.....a następcę SM8600 opisano jako "nieco lepszy niż większość telewizorów LED z niższej półki?
I co z tego że w zestawieniu 6 telewizorów (do  różnych klasyfikacji, zastosowań) jest wzmianka o nim skoro jako najlepszy uznano OLED a w zestawieniu najlepszych testowanych porównywalny cenowo B9 każdego nano bezlitośnie bije. 
A w najlepszych budżetowych telewizorach też nano nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zauważyłeś że nasz oponent wkleił coś o 8K??
Zaważyłeś że nic tam nowego i odkrywczego nie padło?   
Nuda....  :)))

14 godzin temu, melodyman napisał:

.Musiało mi umknąć ten flagowiec. Dzięki bardzo, choć mam wrażenie, to był góźdź do trumny, lub jak kto woli strzał w kolano.
 

14 godzin temu, melodyman napisał:

mam nadzieję, że przeczytałeś opinie pod artykułem. ?

 

Przeczytać nie wystarczy, trzeba wyciągnąć z tego co się czyta rozsądne wnioski a z tym zawsze ma problem....  :)))

A to niżej nie wygląda zachęcająco pomimo tego że go polecają i werdyktu że cena jest dobra, to oceny poniżej 5 w najważniejszych sprawach to jakiś koszmar.... 

image.thumb.png.1b773c86ba2f061d5e518f43728fe292.png

 


 

11 godzin temu, melodyman napisał:

sam wrzuciłeś ten test, a że wyszedł do bani, to teraz nie wiesz co zrobić. Rozumiem, że już w Tworkach byłeś, ja nie muszę. Jesteś cienki Bolek i się jeszcze rozwijasz w tym kierunku

Zapomniałem Ciebie uprzedzić że na rzeczową argumentację ten osobnik reaguje chamskimi odzywkami.....musisz się do tego przyzwyczaić, traktować jak zepsute powietrze albo nie pisać, dać sobie z nim całkiem spokój.
Iść jego drogę nie polecam, z mistrzem impertynencji nie wygrasz, jak raz zaczął nie będzie temu końca. Mało tego będzie ci wmawiał różne rzeczy i to Ty będziesz winny temu że dyskusja się zaostrzyła a nie on.

O już awansowałeś u "znawcy" na "teoretyka gawędziarza".....szybko poszło.   ?


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa na temat NanoCell stanowi dobre studium socjologiczne pewnych postaw. 

Oto ktoś sobie sprawił coś nowego. Z nabytku jest bardzo zadowolony, jego użytkowanie sprawia mu ogromną przyjemność. Swoimi pozytywnymi spostrzeżeniami i własną, subiektywną, korzystną dla tego produktu opinią dzieli się z innymi na forum.

Natychmiast zjawia się chór Obrzydzaczy, który próbuje wmawiać że to nie ma prawa się podobać i nabywca bezzasadnie jest zadowolony gdyż ten sprzęt jest bardzo słaby. A w ogóle to nabywca jest ciężkim frajerem gdyż za tę samą kasę mógł mieć coś znacznie lepszego. 

Gdy zwrócić Obrzydzaczom uwagę że ich taktyka jest aż nadto przejrzysta - z udawanym zdziwieniem odpowiadają, że przecież oni tylko podają gołe liczby i wyniki obiektywnych pomiarów. Tak, zgoda. Tyle że jedynie sprzęt Top Hi-End ma wszystkie parametry na poziomie bardzo dobrym i doskonałym, ale kosztuje kwoty z kosmosu. Sprzęt taki bardziej "dla Kowalskiego" jest zawsze wynikiem pewnych kompromisów i potencjalny nabywca musi zdecydować na jakie może się zgodzić. Obrzydzacze świadomie wyciągają więc na pierwszy plan parametry, które nie są z najwyższej półki ale relatywnie trochę słabsze i cytują te mniej korzystne opinie. O tych parametrach które są na wysokim poziome i dobrych recenzjach "zapominają". Piszą np. że ten model jest "nieco lepszy niż najtańsza budżetówka", jednocześnie dyplomatycznie "nie zauważają" że większość opinii i testów zalicza go do dobrej klasy średniej lub nawet średnio-wyższej. A najważniejszym ich "grzechem" jest pomijanie faktu, że podstawowym kryterium oceny w codziennym użytkowaniu jest zadowolenie użytkownika. Nie podręcznikowe dane techniczne.

Czy Obrzydzacze są posiadaczami sprzętu z najwyższych półek? Najprawdopodobniej nie, zaryzykuję wręcz tezę że jest wprost przeciwnie. Jaką zatem korzyść odnoszą z takiego postępowania? Wymierną żadną. Oni po prostu nie są w stanie scierpieć że ktoś jest zadowolony. Trzeba więc robić wszystko aby mu uświadomić że nie ma się z czego cieszyć. Trzeba mu tę przyjemność popsuć. Najlepiej metodą dezawuowania jego nabytku. Mają z tego niską satysfakcję małego, zawistnego, wrednego człowieczka który komuś napluł do kawy. Typowe cechy polactwa. 

Otóż spieszę Panom Obrzydzaczom zakomunikować że ich działania w odniesieniu do mnie i mojego NanoCell były, są i będą nieskuteczne. Im dłużej go używam tym bardziej mi się podoba i tym bardziej jestem zadowolony. Cały czas się nim bawię, dopieszczam różne ustawienia, to jeden "ząbek" w tę, tamto jeden "ząbek" weftę. Rodzina i znajomi którzy oglądają wyrażają się o jakości obrazu w najwyższych superlatywach.

I w takim duchu będę o tym pisał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeden ząbek w tę i później drugi tamtą tzn że ciągle szukasz w tym obrazie  ,w wieczornych seansach(jeśli takie istnieją) sugeruje absolutnie nie zgaszać świateł w pokoju , gdyż nocne sceny w nano zaleje poranna mgła z nadleśnego stawu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, darulok napisał:

nocne sceny w nano zaleje poranna mgła z nadleśnego stawu

Oglądałem w całkowitej ciemności znakomitą z technicznego punktu widzenia nocną wycieczkę po Pekinie. Nic takiego nie zauważyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszący o wadach OLED zapominają że LCD ma szereg wad których się tyle nie mówi.
I tak okazuje się że oszczędności czynione w tańszych matrycach (brak odprowadzenia ciepła) powodują że diody (zanim całkiem padną) się jednak "wypalają" i zaczynają świecić np. lekko na fioletowo, co skutkuje wiadomo jakim obrazem. Padają też niskiej jakości elementy (kondensatory) zasilaczy i nie tylko.....ale to inna para kaloszy.

Widziałem taki efekt, więc sprawdziłem w necie i to wcale nierzadki przypadek.....ludzie którzy nie mają dużych wymagań co do jakości nawet tego nie zauważają.....zwłaszcza w początkowej fazie usterka jest mylona (podobnie wygląda nieznaczny clouding).
Wymiana w kilkuletnim telewizorze wadliwych diód jest nieopłacalna to pozostaje kupić następny "budżetowy" i mieć nadzieję że mnie taki los nie spotka.....   :)))

zaawansowana usterka...

image.png.eeff5663b1a1ce9fc313c4beec4b974f.png

tu jeszcze bardziej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czasem się diody odklejają i wygląda to tak
image.thumb.png.8018cbd5cbec051317897ac5e8f139e9.png

 

Galeria wad telewizorów z podświetlaniem LED....czy cała?  Oto pytanie....  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bynajmniej nie obrzydzam LCD, zwracam tylko uwagę na co możemy trafić.....zwłaszcza w tanim sprzęcie. Kurzenia ekranów sam doświadczyłem.....początki padania podświetlenia zaczynają  być widoczne.....a nie katuję telewizora który miał reprezentować klasę średnią.

 

Sugerowanie mi innych niskich pobudek jest typowe dla forumowego insynuatora i oszczercy więc pominę to wymownym milczeniem. 
By nie być gołosłownym życzę byś miał więcej szczęścia niż ja, życzę dziesiątek lat zadowolenia ze sprawnego sprzętu!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Maju napisał:

że oszczędności czynione w tańszych matrycach (brak odprowadzenia ciepła) powodują że diody (zanim całkiem padną) się jednak "wypalają" i zaczynają świecić np. lekko na fioletowo, co skutkuje wiadomo jakim obrazem.

OLED i NanoCell to nie dotyczy.

20 minut temu, Maju napisał:

Padają też niskiej jakości elementy (kondensatory) zasilaczy i nie tylko

To (niestety) może spotkać  każdy telewizor. Nawet szerzej: każdy sprzęt elektroniczny. Technologia wyświetlania obrazu nie ma z tym nic wspólnego.

20 minut temu, Maju napisał:

zaawansowana usterka...

 

20 minut temu, Maju napisał:

tu jeszcze bardziej

Wypalenia na OLED były pokazywane wielokrotnie. Dużo częściej niż przypadki które tutaj pokazujesz.

20 minut temu, Maju napisał:

czasem się diody odklejają i wygląda to tak

Rozumiem że to matryca z pełnym podświetleniem tylnym. Krawędziowych ten akurat przypadek nie dotyczy.

20 minut temu, Maju napisał:

doświadczyłem.....początki padania podświetlenia

Czym to się objawia?

20 minut temu, Maju napisał:

Sugerowanie mi innych niskich pobudek jest typowe dla forumowego insynuatora i oszczercy więc pominę to wymownym milczeniem. 

Wnioski nasuwają się same.

20 minut temu, Maju napisał:

By nie być gołosłownym życzę byś miał więcej szczęścia niż ja, życzę dziesiątek lat zadowolenia ze sprawnego sprzętu!

Dziękuję. Ja Tobie również życzę abyś z każdego sprzętu, zarówno tego posiadanego w chwili obecnej, jak i każdego kupionego w przyszłości był tak zadowolony jak ja ze swojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wpisów zupełnie bez sensu biorąc pod uwagę że odpowiedzi padają na wyrwane z kontekstu urywki zdań.....a wystarczy przeczytać całość ze zrozumieniem zanim zabiera się do odpowiedzi.....wtedy i pytać nie będzie trzeba.   :))

- nie ma ŻADNEJ pewności że nano to dopracowana technologia
- jest bardzo dużo o wadach LCD, trzeba tylko CHCIEĆ szukać

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Maju napisał:

nie ma ŻADNEJ pewności że nano to dopracowana technologia

Skoro podobnie jak QLED jest w przestrzeni LCD zaliczana do Premium to chyba oczywiste że została bardziej dopacowana niż modele budżetowe.

35 minut temu, Maju napisał:

trzeba tylko CHCIEĆ szukać

A Ty bardzo chcesz. Jak zawsze gdy czegoś / kogoś nie lubisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam powodu nie lubić Nano Cell, nie lubię pisania głupot o tym co weszło w orbitę wychwalania zastępując 8K .  ?

Pisałem o sprzęcie z niższej półki, gdzie robi się różnego rodzaju oszczędności.
To że część telewizorów nano (8K) zaliczono do grupy LCD Premium ma się do tego jak piernik do wiatraka i nie oznacza że w tańszym sprzęcie wszystko zostało dopracowane perfekcyjnie, nie mogą trafić się buble.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

część telewizorów nano (8K) zaliczono do grupy LCD Premium

Poczytaj materiały LG to się przekonasz że całość oferty NanoCell zaliczają do segmentu LCD Premium. Także najtańszy i najbardziej podstawowy  model Nano80/81.

2 godziny temu, Maju napisał:

o tym co weszło w orbitę wychwalania zastępując 8K

Ja muszę mieć coś do wychwalania abyś Ty miał coś z czym się nie zgadzasz, co krytykujesz, dezawuujesz i wdeptujesz w glebę. Powody takiego a nie innego Twojego postępowania opisałem wcześniej.

Wielki filozof powiedział "myślę - więc jestem". Myślenie determinuje jego istnienie. U Ciebie obowiązuje zmodyfikowana zasada: nie zgadzam się - więc jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.....LG tak nazwało sobie swoje telewizory, wolno im.

Tyle tylko że raczej chodzi tu o linię tegorocznych telewizorów 8K, bo  tak naprawdę trudno nazwać telewizorem Premium coś co ledwie aspiruje do "dobrej klasy średniej" jak SM8600.   :)))

"Oprócz technologii OLED, LG wzbogaca także swoją nową linię telewizorów NanoCell zaliczającą się do segmentu LCD Premium. Wzbogaca się ona o siedem modeli Real 8K (75- i 65-calowe z serii Nano99, Nano97 i Nano95 oraz 55-calowy Nano95), które podobnie jak ich odpowiedniki z matrycami OLED uzyskały od stowarzyszenia CTA certyfikat 8K UHD"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Maju napisał:

Tyle tylko że raczej chodzi tu o linię tegorocznych telewizorów 8K

Nieprawda. Chodzi o całość NanoCell. W tym roku nazywają się one Nano, w 2019 i 2018 nazywały się NanoCell a wcześniej (jeśli dobrze pamiętam to LG wprowadził swoją ofertę z kropką kwantową w 2016 roku) nazywały się po prostu Premium 4K.

52 minuty temu, Maju napisał:

trudno nazwać telewizorem Premium coś co ledwie aspiruje do "dobrej klasy średniej" jak SM8600

Panie Obrzydzaczu pisałem już że ta taktyka w odniesieniu do mnie jest nieskuteczna. Widzę że znowu próbujesz ją stosować. Dobra klasa średnia przewija się w każdym teście, po polsku i angielsku. "Ledwie aspiruje" dodałeś od siebie, ale tak właśnie wychodzi Twoja podświadoma niechęć do tego sprzętu. Niektórzy dzielą rynek na bardziej szczegółowe segmenty, wtedy SM8600 czy jego następca Nano86 lądują w klasie średnio-wyższej (upper middle class). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w materiałach marketingowych LG pozwala sobie na nazywanie Nano Cell PREMIUM UHD 4K......sami pewnie się nie spodziewali że będą tacy co uwierzą że to ma coś wspólnego z produktami klasy Premium. 

Jeszcze nakleić znaczek 8K i pełnia szczęścia.....  :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

"Oprócz technologii OLED, LG wzbogaca także swoją nową linię telewizorów NanoCell zaliczającą się do segmentu LCD Premium."

Identycznie to samo pisali w ubiegłym roku. Tylko lista modeli które potem wymieniali była inna (2019).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sprawdzam.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic się nie znają, same OLED-Y jeden QLED żadnego nano....  :))

Tu podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maju napisał:

Tak w materiałach marketingowych LG pozwala sobie na nazywanie Nano Cell PREMIUM UHD 4K......sami pewnie się nie spodziewali że będą tacy co uwierzą że to ma coś wspólnego z produktami klasy Premium. 

Jeszcze nakleić znaczek 8K i pełnia szczęścia.....  :))

Ty wiesz lepiej od producenta? Bardzo zabawne gdy ktoś się wypowiada autorytatywnie. Szczególnie gdy od tego co oni postanowią i jak oni nazwą zależy na rynku bardzo wiele, a co powiesz na ten temat Ty (również ja) nie zależy dokładnie nic.  

8 minut temu, Maju napisał:

no to sprawdzam.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic się nie znają, same OLED-Y jeden QLED żadnego nano....  :))

Tu podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chyba rozmawiamy o tym jak je nazywa samo LG i do jakiego segmentu zalicza? Nie jacyś zewnętrzni testerzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor Ultra HD Premium musi spełniać minimalną specyfikację, która przedstawia się następująco:

rozdzielczość obrazu: Ultra HD (3840 x 2160 pikseli)

głębia kolorów: 10-bitowa

przestrzeń barwna (sygnał): BT.2020

reprodukcja kolorów: >90 % przestrzeni P3

rozszerzony zakres dynamiki: HDR (SMPTE ST2084 EOTF)

jasność (wariant 1): >1000 nitów (ogólna) i <0,05 nitu (czerń)

jasność (wariant 2): >540 nitów (ogólna) i <0,0005 nitu (czerń)

obsługa treści strumieniowanych: Ultra HD, HDR, BT.2020

dźwięk: przestrzenny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niewysokie te minima ale czy wszystkie nano to spełniają, mają certyfikat w jakimś wariancie czy tylko jest to obiecane przez LG??

To tylko nazwa certyfikatu określająca minima, która z doskonałą, najlepszą  jakością ma mało wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maju napisał:

Telewizor Ultra HD Premium musi spełniać minimalną specyfikację, która przedstawia się następująco:

Ty mówisz o certyfikatach nadawanych przez podmiot zewnętrzny. Ja mówię o tym jak swoje produkty klasyfikuje marketing producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie guzik jest warte....daruj to że producent nazwie wyrób marketingową nazwą "Premium" nic nie znaczy.
Jakości tegoż nie podniesie a wykładnikiem prawdziwej jakości jest CENA!!! 
Skoro jest na starcie tak niska to i jakość nie może powalić.....nikt za darmo nic nie da, że tu przypomnę z jakiego pułapu startował OLED!!!    ? 

"Podmiot zewnętrzny" (UHD Alliance) założony przez tych właśnie producentów.....musi być mocno niezależny. 

Należałoby tu przypomnieć twoje własne słowa (z czasów gdy tylko 8K miałeś w głowie) o tej organizacji i ich certyfikatach dotyczących UHD 4K....nie było to dla nich miłe.    :)))

Co by nie mówić po wielokroć więcej to znaczy niż ŚMIESZNE przydzielanie nazwy "Premium" przez samego producenta dla całej grupy zróżnicowanych jakością wyrobów (patrz Nano Cell).....

"Certyfikat Ultra HD Premium przyznawany jest przez stowarzyszenie UHD Alliance, w skład którego wchodzą najwięksi producenci (Samsung, LG, Panasonic, Sony, Sharp, Hisense, TCL i TP Vision), wytwórnie filmowe (m.in. Disney, 20th Century Fox, Warner Bros., Universal, DreamWorks i Netflix), firmy technologiczne (Nvidia, Dolby, Novatek, Realtek, THX i Technicolor) oraz liczne niezależne laboratoria. Koalicja ta ma na celu zwiększanie popularności telewizorów o rozdzielczości Ultra HD oraz przyspieszanie rozwoju wizyjnych technologii."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Maju napisał:

wykładnikiem prawdziwej jakości jest CENA!!! 

Sam podawałeś przy okazji różnych rozmów przykłady cen absurdalnie wyśrubowanych do kosmicznych poziomów co nie znajduje w tamtych przypadkach żadnego uzasadnienia. Dobry towar ma zazwyczaj wysoką cenę, choć nie jest to 100% reguła. Odwrotnie nie ma oczywistych prawidłowości. Wysoka cena nie oznacza automatycznie wysokiej jakości.

OLED są drogie nie dlatego że są takie dobre. Przyczyna leży gdzie indziej: bardzo znaczna (spotyka się informacje że ponad połowa) matryc jest odrzucana już na linii produkcyjnej przez kontrolę techniczną i idzie na wywałkę. Ktoś za to musi zapłacić. Dlatego dopisano te koszty do ceny odbiorników które przeszły pozytywnie kontrolę techniczną i idą do sprzedaży.

56 minut temu, Maju napisał:

ŚMIESZNE przydzielanie nazwy "Premium" przez samego producenta

Powszechnie stosowana praktyka marketingowa. "Premium", Super", "De Lux", itd itp.

58 minut temu, Maju napisał:

dla całej grupy zróżnicowanych jakością wyrobów (patrz Nano Cell)....

W ofercie LG najtańszy NanoCell z dołu listy oferty w tej technologii jest lepszy od najlepszego "klasycznego" LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 7.09.2020 o 13:19, Maju napisał:

no to sprawdzam.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nic się nie znają, same OLED-Y jeden QLED żadnego nano....  :))

Tu podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysnuję spiskową teorię, że LG wydaje kasę głównie na promocje OLEDów, a Samsung tego co ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.