Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Piopio napisał:

Nie wiem czy zalety Hisense są warte dopłaty 1000 zł w stosunku do TCL C845

Dalej uważam, że godząc się na małe kompromisy najbardziej opłacalny jest jednak TCL C745.

Bardzo możliwe, że do Twoich wymagań, treści i warunków w jakich oglądasz TV wystarczy C745. W tej cenie może to być całkiem dobry wybór jak na QLED. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, konradskala napisał:

Bardzo możliwe, że do Twoich wymagań, treści i warunków w jakich oglądasz TV wystarczy C745. W tej cenie może to być całkiem dobry wybór jak na QLED. 

Może nie widzę tej wyższości C845 nad C745 ?

Gdzie widać tą przewagę, że warto dopłacić 2K ? 

Bezpośrednie porównanie pokazało tylko lekką przewagę C845. Moim zdaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ktoś rozumie o co tu chodzi? MiniLED z technologią QLED są na rynku od kilku lat. Czym różni się od nich QD MiniLED? Dlaczego jest "pierwszy na świecie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na podobny zabieg jak wcześniejsze haslo QLED przypominające OLED, a teraz QD-MiniLED w odniesieniu do QD-OLED. 

Bo w to, że dotychczasowe modele MiniLED nie miały kropek kwantowych na pewno nie uwierzę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Bobcat napisał:

Czy ktoś rozumie o co tu chodzi? MiniLED z technologią QLED są na rynku od kilku lat. Czym różni się od nich QD MiniLED? Dlaczego jest "pierwszy na świecie"?

Pewnie to jest kolejny chwyt marketingowy. Obecnie przy opisach telewizorów jest tak dużo skrótów kończących się na "LED", że nikt "normalny" już tego nie ogarnia. Dlatego chcąc zrobić większą reklamę jakiegoś modelu to producent pisze że to pierwszy model na świecie w tej technologii. Wiele ludzi w to uwierzy i kupi. Każdy chce mieć "PIERWSZY NA ŚWIECIE".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Bo w to, że dotychczasowe modele MiniLED nie miały kropek kwantowych na pewno nie uwierzę. 

Nie, no przecież były i są. TCL ma modele z warstwą kropek kwantowych QLED tylko w topowej ofercie, zarówno FALD  jak i MiniLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, konradskala napisał:

Wygląda na podobny zabieg jak wcześniejsze haslo QLED przypominające OLED, a teraz QD-MiniLED w odniesieniu do QD-OLED. 

Bo w to, że dotychczasowe modele MiniLED nie miały kropek kwantowych na pewno nie uwierzę. 

I nikomu włos z głowy za to nie spadł, a to jawna próba oszustwa, tania sztuczka rodem z Chin typu Adibas 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ajothe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Znów ciekawe porównanie gdzie obraz bez kalibracji na tańszym TV wygląda lepiej niż na droższym. 

Hisense U7K (z lewej) vs U8K. Obraz na U8K bez kalibracji jest moim zdaniem prześwietlony. A to oczywiście wynika z większej jasności. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się już podzielić wrażeniami z pierwszych godzin z TCL 75C745.

Wielkość idealna 😉  Siedzę ok 2,5-3m od TV i wzrok obejmuje cały ekran. Można się poczuć jak w małym kinie. Akcja  niesamowicie wciąga.

System Google TV działa szybko i płynnie. Reakcja błyskawiczna. Jest dostęp do wszelkich możliwych serwisów streamingowych.

Jakość obrazu HDR znakomita. Nie można się do niczego przyczepić. Kolory żywe, dużo szczegółów, ma się wrażenie obrazu 3D. Trzeba się trochę pobawić ustawieniami obrazu, żeby było dobrze. Na szczęście w necie jest dużo poradników z optymalnymi ustawieniami dla prawie każdego TV.

Oczywiście zapytacie co z tą czernią ? 😉

Jest znakomita ale ... 😉 

Podświetlenie jest równomierne, nic nie świeci z boku ekranu. Czerń w trakcie oglądania jest świetna - tzn. czarna. Również w czasie buszowania po menu jest dobrze.

Jedynie podczas napisów końcowych gdy mamy białe napisy na czarnym tle i tryb HDR czerń staje się szara. W przypadku OLED byłaby to idealna czerń. 

Dźwięk jest taki sobie. Jak dla mnie płaski i mało wciągający. Korzystam na szczęście z mojego systemu audio, który jest prawie 2x droższy niż sam TV 😉 

Myślę, że TCL 75C745 w cenie 5.499 to najbardziej opłacalny TV w rozmiarze 75" na rynku. Myślę, że topowe miniLED mają tylko niewielką przewagą a kosztują minimum 2K więcej a porównywalny rozmiarowo OLED to koszt 11K. 

Moim zdaniem cena/jakość tego TV jest nie do pobicia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy TCL. 3500 nitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bobcat napisał:

Nowy TCL. 3500 nitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak pokazały bezpośrednie porównania wysoka jasność prowadzi do prześwietlenia obrazu. Żeby obraz nie był prześwietlony trzeba manualnie zmniejszać jasność ... trochę bezsensu. No i cena 8.500 za 65 cali ... Bardzo drogo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piopio napisał:

System Google TV działa szybko i płynnie. Reakcja błyskawiczna. Jest dostęp do wszelkich możliwych serwisów streamingowych.

Najwyraźniej TCL wyciągnęło wnioski z poprzednich modeli i poprawili soft. Bardzo dobrze.

 

3 godziny temu, Piopio napisał:

Jest znakomita ale ... 😉 

Podświetlenie jest równomierne, nic nie świeci z boku ekranu. Czerń w trakcie oglądania jest świetna - tzn. czarna. Również w czasie buszowania po menu jest dobrze.

Jedynie podczas napisów końcowych gdy mamy białe napisy na czarnym tle i tryb HDR czerń staje się szara. W przypadku OLED byłaby to idealna czerń.

A możesz zdradzić jaki poziom local dimmingu ustawiłeś? I podobnie - jak z mapowaniem tonów i kontrastem dynamicznym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

A możesz zdradzić jaki poziom local dimmingu ustawiłeś? I podobnie - jak z mapowaniem tonów i kontrastem dynamicznym?

Local na wysoki, pozostałe na "wyłączone". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piopio napisał:

Jak pokazały bezpośrednie porównania wysoka jasność prowadzi do prześwietlenia obrazu. Żeby obraz nie był prześwietlony trzeba manualnie zmniejszać jasność ... trochę bezsensu. No i cena 8.500 za 65 cali ... Bardzo drogo. 

Wysoka jasność najbardziej jest potrzebna do naprawdę bardzo jasnych pomieszczeń. W dzień ludzkie oko i tak nie dostrzeże, że coś tam jest szare, a nie czarne - liczy się "świecenie" całego obrazu. Chodzi o przebicie jasności otoczenia np. od promieni słońca. Oczywiście wieczorem także jest super, ale pod warunkiem zachowania wysokiej jakości obrazu, a to już domena najlepszych, no i niestety najdroższych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, konradskala napisał:

Wysoka jasność najbardziej jest potrzebna do naprawdę bardzo jasnych pomieszczeń. W dzień ludzkie oko i tak nie dostrzeże, że coś tam jest szare, a nie czarne - liczy się "świecenie" całego obrazu. Chodzi o przebicie jasności otoczenia np. od promieni słońca. Oczywiście wieczorem także jest super, ale pod warunkiem zachowania wysokiej jakości obrazu, a to już domena najlepszych, no i niestety najdroższych modeli.

Z moich "badań" wynika, że w przypadku TCL jak i Hisense poziom modeli średnich jest tak wysoki, że nie warto dopłacać do topowych. miniLED nie daje zbyt wielkiej przewagi. Co innego OLED ale tutaj już ceny są słone. I też nie wiadomo czy warto zapłacić prawie 2x więcej. Przeciętnemu kinomaniakowi wystarczy poziom C745 i U7KQ. Moim zdaniem. Fajnie, ze za 5.499 można już kupić 75 cali 😉 Efekt jest powalający. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piopio napisał:

Local na wysoki, pozostałe na "wyłączone". 

A co się dzieje przy zmianie "wysokie" na "średnie" podczas oglądania wieczorem? Czy przy ustawieniu "wysokie" nie zlewa za bardzo ciemnych scen? Ten TV ma matrycę z bardzo dobrym kontrastem i powinien utrzymywać całkiem fajne poziomy czerni i detali przy ustawieniu "średnie".

Pytam, bo pewnie z jakiś rok temu kupiłem z kolegą poprzedni model do oglądania, grania itd. Tam ustawienie "wysoki" bardzo mocno zlewało, miażdżyło ciemne sceny i szczegóły, a "średnie" (ze względu na słabszy kontrast od Twojego TV) przywracało co prawda detale obrazu, ale robiło się szaro...

Ciekawi mnie czy to kwestia softu i lepszej matrycy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

Ciekawi mnie czy to kwestia softu i lepszej matrycy.

Sprawdzę dziś wieczorem i dam znać. TV mam od wczoraj więc nie zdążyłem się zbytnio pobawić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Piopio napisał:

Sprawdzę dziś wieczorem i dam znać. TV mam od wczoraj więc nie zdążyłem się zbytnio pobawić. 

I bardzo rozsądnie. Co prawda nie zrobisz bezpośredniego porównania z innym TV stojącym obok, ale jakieś wnioski i opinie się pojawią. Trzeba mieć kilka czy kilkanaście filmów w HDR, spokojnie oglądać i klikać ustawienia. A w ogóle to trzeba się oswoić i niejako nauczyć obrazu nowego telewizora. A to może zająć kilka wieczorów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu. W tej cenie, plus rozmiar, bardzo dobry wybór.

Chociaż na 3 metry, z 10 cali więcej na pewno nie zrobiłoby krzywdy.

17 godzin temu, konradskala napisał:

I bardzo rozsądnie. Co prawda nie zrobisz bezpośredniego porównania z innym TV stojącym obok, ale jakieś wnioski i opinie się pojawią. Trzeba mieć kilka czy kilkanaście filmów w HDR, spokojnie oglądać i klikać ustawienia. A w ogóle to trzeba się oswoić i niejako nauczyć obrazu nowego telewizora. A to może zająć kilka wieczorów...

Kalibracja, a potem ewentualnie małe korekty pod siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Piopio napisał:

Local na wysoki, pozostałe na "wyłączone". 

Spróbuj Kontrast Dynamiczny na "niski".

38 minut temu, bubusia napisał:

z 10 cali więcej na pewno nie zrobiłoby krzywdy.

Mamy 55". 10 więcej nie zrobi krzywdy

No to mamy 65". 10 więcej nie zrobi krzywdy.

Czyli mamy 75". 10 więcej nie zrobi krzywdy.

Teraz mamy 85". 10 więcej nie zrobi krzywdy.

...

To jest tzw. zasada indukcji, za pomocą której w matematyce dochodzi się do +∞.

I to jest również szkoła myślenia niektórych tutejszych forumowych mędrców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby te same funkcje w każdym telewizorze powodowały dokładnie taki sam efekt. Niestety wpływ na obraz poszczególnych "suwaków" znacznie różni się u różnych producentów. Choćby ustawienie lokalnego wygaszania - dlaczego na jednym TV pozycja "wysoki" skleja ciemne sceny w jedna plamę, a w drugim już nie?  Albo np. tryb Dolby Vision - w LG jest inny aniżeli w Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bubusia napisał:

Chociaż na 3 metry, z 10 cali więcej na pewno nie zrobiłoby krzywdy.

Zmieściłby się 😉 Ale te 75" ładnie wypełnia przestrzeń. Patrzy się trochę jak przez okno na filmowy świat 😉 

19 godzin temu, konradskala napisał:

Pytam, bo pewnie z jakiś rok temu kupiłem z kolegą poprzedni model do oglądania, grania itd. Tam ustawienie "wysoki" bardzo mocno zlewało, miażdżyło ciemne sceny i szczegóły, a "średnie" (ze względu na słabszy kontrast od Twojego TV) przywracało co prawda detale obrazu, ale robiło się szaro...

Tak na szybko przetestowałem i wolę ustawienie "wysoki". Przy "średni" obraz rzeczywiście robi się jakiś szary. Minimalnie ale jednak. 

Sprawdzę to jeszcze na jakiś naprawdę ciemnych scenach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Spróbuj Kontrast Dynamiczny na "niski".

Mamy 55". 10 więcej nie zrobi krzywdy

No to mamy 65". 10 więcej nie zrobi krzywdy.

Czyli mamy 75". 10 więcej nie zrobi krzywdy.

Teraz mamy 85". 10 więcej nie zrobi krzywdy.

...

To jest tzw. zasada indukcji, za pomocą której w matematyce dochodzi się do +∞.

I to jest również szkoła myślenia niektórych tutejszych forumowych mędrców.

Nie wiem dlaczego masz uprzedzenie do większych przekątnych... Chyba dla każdego oglądanie filmu w super jakości na dużym, świetnym ekranie daje mnóstwo frajdy. To samo dotyczy graczy.

Zwróć uwagę, że przy 55 calach dodatkowe 10 cali więcej to przyrost o 18%. To spora różnica.

Natomiast przy przejściu z 75 na 83 albo 77 na 85 cali (różnie te przekątne są podawane) to tylko 10% więcej

30 minut temu, Piopio napisał:

Tak na szybko przetestowałem i wolę ustawienie "wysoki". Przy "średni" obraz rzeczywiście robi się jakiś szary. Minimalnie ale jednak. 

Sprawdzę to jeszcze na jakiś naprawdę ciemnych scenach. 

Dziękuję. Wg mnie działa tak jak powinien w tej klasie telewizorów. To, że jest bardziej szary na ustawieniu "średnie" to inna sprawa. Tamten telewizor kolegi to chyba nieco słabszy, ubiegłoroczny model z mniejszą ilością stref wygaszania. I w nim oprogramowanie w pozycji "wysoki" ewidentnie wyłącza zbyt agresywnie duże połacie i robi się ciemna plama bez jakichkolwiek szczegółów. Właśnie dlatego z ciekawości pytałem czy po włączeniu "wysoki" czerń staje się czarna (matryca ma dobry kontrast, więc z góry można przyjąć, że tak), tylko co się dzieje ze szczegółami, tłem, drugim planem obrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, konradskala napisał:

Nie wiem dlaczego masz uprzedzenie do większych przekątnych...

Bo tu jak zwykle króluje przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:

Bo tu jak zwykle króluje przesada.

Hm, idąc tym tropem to i projektory nie miały by racji bytu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, konradskala napisał:

Właśnie dlatego z ciekawości pytałem czy po włączeniu "wysoki" czerń staje się czarna (matryca ma dobry kontrast, więc z góry można przyjąć, że tak), tylko co się dzieje ze szczegółami, tłem, drugim planem obrazu?

Sprawdzę w weekend na jakieś ciemnej scenie. Na razie oglądnąłem serial "1670" i szczegółów nie brakowało (np. w scenach w karczmie czy domu). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piopio napisał:

Sprawdzę w weekend na jakieś ciemnej scenie. Na razie oglądnąłem serial "1670" i szczegółów nie brakowało (np. w scenach w karczmie czy domu). 

Fajnie, a jeśli możesz sprawdź także na materiale HDR gdzie telewizor zachowuje się zgoła inaczej. Ten serial to zwykłe HD chyba...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, konradskala napisał:

Fajnie, a jeśli możesz sprawdź także na materiale HDR gdzie telewizor zachowuje się zgoła inaczej. Ten serial to zwykłe HD chyba...

A tu się mylisz 😉 To 4k w Dolby Vision. Gra świateł robi wrażenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.