Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Hujak napisał:

Czyli nawet nie wiesz kto jest rzeczywistym vice liderem, tylko łykasz pierwszy lepszy news z neta 😄 Oh, nie dziwi mnie to 😅 

Niczego nie łykam bo wyniki sprzedaży guzik mnie obchodzą.

49 minut temu, Hujak napisał:

tcl, a ja myślałem że hisense

To myśl o branży czy ogarnianiu rynków dalej, po raz drugi życzę powodzenia 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, konradskala napisał:

Niczego nie łykam bo wyniki sprzedaży guzik mnie obchodzą

Dlatego też nie ogarniasz rynku 😅

 

8 minut temu, konradskala napisał:

To myśl o branży czy ogarnianiu rynków dalej, po raz drugi życzę powodzenia 🙂 

To ja życzę, bo widać myślenie nie jest twoją mocną stroną 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Hujak napisał:
6 godzin temu, konradskala napisał:

Niczego nie łykam bo wyniki sprzedaży guzik mnie obchodzą

Dlatego też nie ogarniasz rynku 😅

Bo nie muszę. Kieruję się jakością obrazu, a nie słupkami sprzedaży. I co najśmieszniejsze - nie mam chińskich telewizorów LCD.

Ale jeżeli "ogarnianie rynku" pomoże mi w zakupie kolejnego telewizora lub projektora, to z góry dziękuję za poradę.

6 godzin temu, Hujak napisał:
6 godzin temu, konradskala napisał:

To myśl o branży czy ogarnianiu rynków dalej, po raz drugi życzę powodzenia 🙂 

To ja życzę, bo widać myślenie nie jest twoją mocną stroną 🤭

Twoje życzenia są mi do niczego niepotrzebne, ale bardzo dziękuję. Opinię o mnie wezmę sobie do serca.

A teraz ty się pochwal twoją mocną stroną. Nie krępuj się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu to każdy naocznie może sprawdzić co mu pasuje i kupić. Mnie chodziło raczej o awaryjność w stosunku do nazwijmy rozpoznawalnych droższych marek, oraz jak firma Hisense podchodzi do świadczenia gwarancji czy nie ma tam kruczków w stylu gwarancja nie obejmuje tego tamtego i bujaj się pan potem po zakupie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, malikali napisał:

Jakość obrazu to każdy naocznie może sprawdzić co mu pasuje i kupić. Mnie chodziło raczej o awaryjność w stosunku do nazwijmy rozpoznawalnych droższych marek, oraz jak firma Hisense podchodzi do świadczenia gwarancji czy nie ma tam kruczków w stylu gwarancja nie obejmuje tego tamtego i bujaj się pan potem po zakupie 🙂

Tego typu informacji raczej tak szybko nie zdobędziesz. A na pewno nie tutaj. Wątków czy postów o zepsutych lub uszkodzonych telewizorach właściwie nie ma. Nawet jak coś tam ktoś przebąknie, to raczej w sprawie znanych marek TV, a nie bądź co bądź młodych na naszym podwórku Hisense czy TCL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Xiaomi Mi 75 Q1 to miniLED ? 

Czy jak TV ma strefy podświetlania to jest to jednoznaczne, że to miniLED ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, konradskala napisał:

Tego typu informacji raczej tak szybko nie zdobędziesz

Gdzieś tam w archiwalnych zasobach jest wątek jak Sony Poland traktuje klientów i reklamacje. Z buta. Jak Ci się coś nie podoba to możesz dochodzić swoich racji na drodze sądowej. Wg prawa brytyjskiego i przed sądem w UK.

7 minut temu, Piopio napisał:

Czy jak TV ma strefy podświetlania to jest to jednoznaczne, że to miniLED ?

Nie. Może być FALD albo krawędziowy. MiniLED ma o kilka rzędów wielkości więcej podświetlających diod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piopio napisał:

Czy Xiaomi Mi 75 Q1 to miniLED ? 

Czy jak TV ma strefy podświetlania to jest to jednoznaczne, że to miniLED ?

Nie. To QLED. Ma jedynie 192 strefy wygaszania. MiniLED w tym rozmiarze ma z 10x więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

Nie. To QLED. Ma jedynie 192 strefy wygaszania. MiniLED w tym rozmiarze ma z 10x więcej.

Dzięki ! Na aż tyle miniLED 75 nie mają 😉 700-1350.

A czy ten Xiaomi jest wart zainteresowania za 4800 ? Oczywiście wiem, że to kompromis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Dzięki ! Na aż tyle miniLED 75 nie mają 😉 700-1350.

A czy ten Xiaomi jest wart zainteresowania za 4800 ? Oczywiście wiem, że to kompromis.

Są MiniLED-y i...MiniLED-y.

Owszem, niższe serię maja ilości stref jak napisałeś, ale np. 75-cio calowy TLC850 czy Samsung QN95C mają ich dokładnie 10x więcej bo 1920, a seria Hisense UX czy Sharp Aquos dobrze ponad dwa tysiące.

Oprócz Xiaiomi w takich samych pieniądzach jest TCL 745, także 75". Nie wiem jakie masz wymagania, ale w tym rozmiarze nic lepszego nie dostaniesz. Do najtańszego MiniLED-a musiałbyś dołożyć jakieś 2,5 tys. Musisz się jednak liczyć z tym, że nawet najtańszy MiniLED to inna liga obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

Musisz się jednak liczyć z tym, że nawet najtańszy MiniLED to inna liga obrazu.

I to mnie martwi 😉 Podoba mi się TCL 75C845 ale kosztuje 7.499 albo HiSense serii 8 za 8.999. A Xiaomi 4.800. Różnica w cenie ogromna a w jakości ? 

Nie gram na konsoli więc jakieś super parametry do grania mnie nie interesują. Wg testów Xiaomi całkiem dobrze sobie radzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piopio napisał:

I to mnie martwi 😉 Podoba mi się TCL 75C845 ale kosztuje 7.499 albo HiSense serii 8 za 8.999. A Xiaomi 4.800. Różnica w cenie ogromna a w jakości ? 

Nie gram na konsoli więc jakieś super parametry do grania mnie nie interesują. Wg testów Xiaomi całkiem dobrze sobie radzi. 

Różnica jest w cenie, ale co tu dużo mówić - także w jakości. Cena Xiaomi jest bardzo niska jak na telewizor QNED, a sama matryca ma dobre parametry. Ale to dopiero połowa "sukcesu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, konradskala napisał:

Różnica jest w cenie, ale co tu dużo mówić - także w jakości. Cena Xiaomi jest bardzo niska jak na telewizor QNED, a sama matryca ma dobre parametry. Ale to dopiero połowa "sukcesu".

Ale to już lepiej kupić TCL 75C745 niż Xiaomi ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

Ale to już lepiej kupić TCL 75C745 niż Xiaomi ? 

Możliwe, tego Ci nie powiem... Może inaczej - ja bym nie kupił żadnego z nich🙂 

Tak naprawdę to porównywalne telewizory jeśli chodzi o parametry. Na papierze... Diabeł zawsze tkwi w szczegółach... Chodzi mi o system, szybkość działania, wsparcie i obsługę aplikacji, czy się nie zacina, jak zarządza obrazem, jak wyświetla kolory, jak poprawia smużenie, blooming itd. W tej klasie telewizorów "nie MiniLED" różnice mogą być bardzo duże.

Zdaję sobie sprawę, że przekątna jest dla Ciebie kusząca. Możliwe, że dla Twoich potrzeb czy wymagań te telewizory będą w porządku. Jednak proponowałbym dogadać się ze sprzedawcą albo kupić w internecie z możliwością zwrotu i spokojnie pobawić się w domu. W sklepie to można sobie porównywać... młynki do kawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, obraz w sklepie, a w użytku domowym do dwa różne światy!

Już to przerabiałem i może się okazać że wielki calarz nie wynagrodzi wad obrazu 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ajothe napisał:

Zgadza się, obraz w sklepie, a w użytku domowym do dwa różne światy!

Już to przerabiałem i może się okazać że wielki calarz nie wynagrodzi wad obrazu 😄

Trzeba sobie uświadomić, że telewizory QLED czy podobne z dowolnie inaczej nazwaną technologią kropek kwantowych nie sprawią, że te modele staną się konkurencją nawet dla najtańszych MiniLED-ów.  W większości przypadków QLED-y od zupełnych "golasów" mają trochę lepsze pokrycie palety kolorów. I to właściwie wszystko. Dziedziczą wady prostych, tanich LCD, bo oprócz warstwy kropek kwantowych nie było możliwości poprawy pozostałych parametrów. No może czasem dołożono trochę więcej stref wygaszania, ale i to nie ma specjalnego znaczenia w konfrontacji z MiniLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, konradskala napisał:

No może czasem dołożono trochę więcej stref wygaszania, ale i to nie ma specjalnego znaczenia w konfrontacji z MiniLED.

Czym się więc różnią miniLED od QLED ? Jedne i drugie mają strefy wygaszania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

Czym się więc różnią miniLED od QLED ? Jedne i drugie mają strefy wygaszania. 

Tak, ale w MiniLED, ze względu na ich o wiele, wiele większą ilość i mniejszy rozmiar diod, wygasza się zdecydowanie lepiej, szybciej i precyzyjniej od pozostałych LCD. A to w tej technologii ma fundamentalne znaczenie dla kontrastu i jakości obrazu, co szczególnie widać oglądając wieczorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Hujak napisał:

TCL 65C825 MiniLED - 160 stref

Hisense 65U8QF QLED - 180 stref

Rzeczywiście mini led ma znacznie więcej stref 🤣

No faktycznie, MiniLED Hisense 65" serii 8 ma "tylko" 1008 stref. Wedle twojej matematyki to mniej niż 180 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

54 minuty temu, Hujak napisał:

Jakieś testy na poparcie twoich teorii? 😅

Są w internecie 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, konradskala napisał:

Oprócz Xiaiomi w takich samych pieniądzach jest TCL 745, także 75". Nie wiem jakie masz wymagania, ale w tym rozmiarze nic lepszego nie dostaniesz. Do najtańszego MiniLED-a musiałbyś dołożyć jakieś 2,5 tys. Musisz się jednak liczyć z tym, że nawet najtańszy MiniLED to inna liga obrazu.

Patrząc na to bezpośrednie porównanie C845 i C745 jakoś nie widzę tej "innej ligi". Owszem C845 pokazuje bardziej szczegółowy(kontrastowy)  obraz w stosunku do C745 (tylko w niektórych miejscach na drugim planie). Ale bez kalibracji obraz na C845 nie jest znacząco lepszy niż na C745.

Mam wrażenie, że C745 to naprawdę dobrze dopracowany TV i nie ma sensu dopłacać 2,5K do C845. Może miniLED wcale nie mają aż takiej przewagi nad dobrze dopracowanymi QLED czy jak je tam nazywają ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Piopio napisał:

Patrząc na to bezpośrednie porównanie C845 i C745 jakoś nie widzę tej "innej ligi". Owszem C845 pokazuje bardziej szczegółowy(kontrastowy)  obraz w stosunku do C745 (tylko w niektórych miejscach na drugim planie). Ale bez kalibracji obraz na C845 nie jest znacząco lepszy niż na C745.

Mam wrażenie, że C745 to naprawdę dobrze dopracowany TV i nie ma sensu dopłacać 2,5K do C845. Może miniLED wcale nie mają aż takiej przewagi nad dobrze dopracowanymi QLED czy jak je tam nazywają ?

 

Bo patrząc na takie porównanie jak powyżej nie zobaczysz nic. Kamera nie łapie tego typu różnic. Dodatkowo nieskalibrowane telewizory pokazują zupełnie inny obraz nawet w tym samym trybie. 

Ale może popatrz na "stopklatce" pewne momenty np. 1.07 min. - logo Youtube na jednym i drugim telewizorze, za chwilę 1.15 min. logo Prime Video oraz jak wygląda "czarne tło" po prawej stronie telewizorów gdy pojawiają sie jasne elementy, następnie 1.23 min. jak wygląda kontrast i nasycenie zieleni wyspy, 2.14 min. plansza z regulacją obrazu (obydwie kontrast 100%) i dlaczego ta z lewej jest aż tak wypłowiała itd, itd.

160 stref kontra 800 robi taką różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, konradskala napisał:

Bo patrząc na takie porównanie jak powyżej nie zobaczysz nic. Kamera nie łapie tego typu różnic. Dodatkowo nieskalibrowane telewizory pokazują zupełnie inny obraz nawet w tym samym trybie. 

Ale może popatrz na "stopklatce" pewne momenty np. 1.07 min. - logo Youtube na jednym i drugim telewizorze, za chwilę 1.15 min. logo Prime Video oraz jak wygląda "czarne tło" po prawej stronie telewizorów gdy pojawiają sie jasne elementy, następnie 1.23 min. jak wygląda kontrast i nasycenie zieleni wyspy, 2.14 min. plansza z regulacją obrazu (obydwie kontrast 100%) i dlaczego ta z lewej jest aż tak wypłowiała itd, itd.

160 stref kontra 800 robi taką różnicę.

Z lewej jest C845 😉 Autor podkreśla, że w wielu momentach C745 daje lepszy obraz. Wyjaśnienie jest zaskakujące - przez wyższą jasność matrycy kolory na C845 robię się wypłowiałe. 

Trochę bezsensu dawać 2,5K więcej a potem jeszcze 0,5K na kalibrację, żeby mieć minimalnie lepszy obraz 😉 

Gość na polskiej recenzji C745 podkreśla, że czerń na C745 jest naprawdę dobra. 

Czyli wynika, że C745 to naprawdę udany TV i nie ma sensu dopłacać do C845 😉 

Biorę C745 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że ustawienia tych samych trybów w nieskalibrowanych telewizorach przynosi takie właśnie efekty. Gamma w obydwu ustawiona na "0" wyraźnie nie podąża za kolorami, rozjaśnia co popadnie, kamera dodaje swoje (wyeksponowany blooming wokół jasnych obiektów) i można mieć wrażenie, że to C745 stoi po lewej. Ustawienia suwakami tych samych wartości są zupełnie bez sensu.

Natomiast co jest ważne i po części wyjaśnia taki efekt, to oprócz ilości stref wygaszania ważne są także np. jasność i kontrast natywny. W przypadku C745 jasność wynosi jakieś 1000 nit, stref wygaszania jest 160 kontrast natywny to 9600:1. Natomiast 845C ma jasność dwukrotnie większą bo blisko 2000 nit, stref wygaszania ponad 800, ale kontrast natywny tylko 5.500:1.

Zobacz poniżej - to jeden i ten sam telewizor TCL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot 2024-03-27 at 12-12-11 TCL C845 Mini LED vs TCL C745 LED comparativa entre las dos Smart TV más populares del 2023.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze zerknij na test C745 - od 4.48 min. facet tłumaczy dlaczego tak to widać na kamerze

oraz test C845 od tego samego autora:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy dwóch topowych chińskich MiniLEDów:

TC-C845

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hisense U8KX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godne uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bobcat napisał:

Godne uwagi.

Owszem. Wedle recenzji te telewizory nie mają jakiś wyjątkowych czy upierdliwych wad.  A cena daje do myślenia.

Jednak na co warto zwrócić uwagę. W testach jest napisane to, o czym pisałem wczoraj z kolegą Piopio przy porównaniu TCL C745 i C845, a mianowicie rozjechanej gammy i nieprawidłowym rozjaśnianiu czy przekłamywaniu kolorów.

Kolejny przykład jak ważna jest kalibracja i poprawne ustawienia. Bez niej to sobie można robić porównania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Owszem

Nie bardzo miałem czas, aby się zagłębiać w te testy. Zrobię to podczas świąt. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to, że TCL ma lepszy kontrast i jest jaśniejszy, Hisense ma lepsze pokrycie przestrzeni barw i lepiej sobie radzi z bloomingiem. Ile jest stref lokalnego wygaszania wiemy tylko w przypadku Hisense, dla TCL - nie. Z zaciekawieniem czekam na następcę U8K, czyli na model.U8N  który wg deklaracji producenta ma parametrami przewyższyć tegoroczny UXK. Ile w tym prawdy, a ile marketingu dowiemy die wkrótce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie bardzo miałem czas, aby się zagłębiać w te testy. Zrobię to podczas świąt. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to, że TCL ma lepszy kontrast i jest jaśniejszy, Hisense ma lepsze pokrycie przestrzeni barw i lepiej sobie radzi z bloomingiem. Ile jest stref lokalnego wygaszania wiemy tylko w przypadku Hisense, dla TCL - nie. Z zaciekawieniem czekam na następcę U8K, czyli na model.U8N  który wg deklaracji producenta ma parametrami przewyższyć tegoroczny UXK. Ile w tym prawdy, a ile marketingu dowiemy die wkrótce.

Wedle testu:

"TCL C845 został wyposażony w system podświetlenia diodami Mini-LED, dając 576 niezależnych stref podświetlenia" Testowali model 65".

Hisense ma 1008 stref i wraz ze świetną matrycą w np. redukcji bloomingu ma wyraźną przewagę.

Na papierze TCL jest jaśniejszy, ale.. przeczytaj dokładnie kiedy to może nastąpić i jak się zachowuje w normalnym scenariuszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, konradskala napisał:

Hisense ma 1008 stref i wraz ze świetną matrycą w np. redukcji bloomingu ma wyraźną przewagę.

Nie wiem czy zalety Hisense są warte dopłaty 1000 zł w stosunku do TCL C845

Dalej uważam, że godząc się na małe kompromisy najbardziej opłacalny jest jednak TCL C745.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.