Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, bubusia napisał:

Nie kręć w temacie.

Jakie jest Twoje zdanie w sprawie, jaką poruszyłem? Dlaczego parametry w których MiniLED są górą nie są w ogóle brane pod uwagę? Dlaczego do oceny końcowej wchodzą wyłącznie te, gdzie  przewagę ma OLED?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dzięki tym parametrom obraz z oleda jest lepszy. Proste. Oczywiście w pewnych warunkach jest gorszy(mocne doświetlenie), ale jeśli chodzi o absolutną jakość w odp. warunkach nadal oled ma przewagę. Pomijam sprawy praktyczne(np powidoki). Chodzi o jakość obrazu.

Mam wrażenie, że też to rozumiesz, ale z uporem maniaka wymyślasz jakieś dziwne teorie.

I to jest wyjątkowo drażniące.

Tutaj masz porównanie 2 topowych TV, nie widzę tu żadnej stronniczości.

 

 

Co więcej, lcd ma pewne plusy, jasność, biel. Nikt tego nie ukrywa. Co do samego prównania, to też tylko przykład. Nie wyciągałbym żadnych definitywnych wniosków z youtubowych porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te TV na żywo, i wybrałem oleda(zwykłego, nie qd) mimo lepszej bieli lcdeka.

Po prostu tzw mikrokontrast jest lepszy w oledach, a to robi sporą różnicę.

Szczególnie gdy telewizory są skalibrowane. A ja w ten sposób oglądam.

Dosycenie barwowe też jest lepsze w oledzie. W lcdkach można odnieść wrażenie pewnego niedosycenia, a nawet rozmycia.

Z kolei przewaga jasności lcd w odp. warunkach zaczyna ginąc. Jedyną rzeczą, która pozostaje jest bardziej naturalna biel. Jest ona zawsze lepsza w lcd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The latest from Stop the Fomo.

 

Bardzo ciekawa funkcja w G4-cinematc motion, no more stutter in the panning scenes. Świetna rzecz, AI zmienia ustawienia, gdy mamy sceny w ruchu horyzontalnym, nie ma szarpania, a potem samodzielnie wraca do normalnych ustawień, i nie ma soap opera effect.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, konradskala napisał:

Proszę o podobną opinię do Twojej z jakiegokolwiek źródła.

Choćby opinie w tym wątku, jakie pisze @#Szakovsky.

Gdzie napisał o zmowie???

20 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, konradskala napisał:

QD-OLED na 100% pozbawiony jest jakichkolwiek zafarbów. Także gdy testowałem OLED G3 nie zauważyłem tego efektu, podobnego do starych OLED-ów.

Jednostkowe doświadczenia nie czynią statystyki.

Oczywiście, że nie.

Dlatego napisałem, że w QD-OLED, ze względu na inną budowę, na 100% nie ma tego efektu zafarbu. Natomiast o to, czy taki efekt jest czy nie ma w nowych OLED-ach, należy zapytać użytkowników. Ja na OLED G3 nie widziałem.

21 godzin temu, Bobcat napisał:
21 godzin temu, konradskala napisał:

Fajny ten telewizor 8K MiniLED bez żadnego ABL, fajny...

Jednostkowe doświadczenia nie czynią statystyki. 

Widzę, że znowu wpadłeś w trans i musisz mieć ostatnie słowo. Nie będziesz miał.

Albo celowo unikasz prawdy albo pomału tracisz pamięć...

Jednostkowy przypadek powiadasz? Podawałem przykłady, że nawet w stosunkowo ciemnych LCD jakimi są np. LG Nano efekt spadku jasności występuje programowo - bardzo podobnie jak w MiniLED Samsunga QN900. Jeśli o tym zapomniałeś to proszę bardzo: kolejny MiniLED - tym razem QNED86 i jego "popisy" z jasnością:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bubusia napisał:

to jest wyjątkowo drażniące.

Czuj się rozdrażniony.

Godzinę temu, konradskala napisał:

Gdzie napisał o zmowie???

Wprost (jak ja) nigdzie. Ale to logiczny wniosek z jego wpisów.

3 godziny temu, bubusia napisał:

dzięki tym parametrom obraz z oleda jest lepszy. Proste

Jasność (zwłaszcza w HDR) jest równie ważnym parametrem jakości obrazu jak kontrast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, konradskala napisał:

Gdzie napisał o zmowie???

Wprost (jak ja) nigdzie. Ale to logiczny wniosek z jego wpisów.

To jeśli już napisze, wtedy porozmawiamy.

44 minuty temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, bubusia napisał:

dzięki tym parametrom obraz z oleda jest lepszy. Proste

Jasność (zwłaszcza w HDR) jest równie ważnym parametrem jakości obrazu jak kontrast.

Pod warunkiem, że ta jasność jest dokładnie w tym miejscu na ekranie gdzie ma być jasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, konradskala napisał:

Pod warunkiem, że ta jasność jest dokładnie w tym miejscu na ekranie gdzie ma być jasno.

W MiniLEDach tak właśnie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

W MiniLEDach tak właśnie jest.

Tak jest w QD OLED-ach i OLED-ach gdzie każdy piksel na ekranie świeci osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, konradskala napisał:

Tak jest w QD OLED-ach i OLED-ach gdzie każdy piksel na ekranie świeci osobno.

Pod względem jasności MiniLED biją OLED na głowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mu w końcu wytłumaczy, (moich wpisów nie widzi), że sam parametr jasności nie spowoduje by telewizor stał się lepszy.....przypomina mi to niegdysiejsze gadanie, majaczenie jakoby "8K z samej racji że to jest 8K było lepsze od 4K czy HD."   🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bubusia napisał:

Nie kłam - jesteś, a na pewno byłeś, nr 1 w donoszeniu.

Dezinformujesz o rzekomej zmowie branży.

Nie kręć w temacie. Wprowadzasz mniej świadomych użytkowników w błąd.

Słowo o donoszeniu.....z tej racji że na mnie nie może w tradycyjny sposób donieść, innych zawsze namawiał do tego.    🙂

Jakby mógł zobaczyć i zgłosić ten tekst (doskonale go charakteryzujący) niżej to zapewne też jako atak personalny  by to zgłosił:

".....postrzega świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, przy równoczesnym marginalizowaniu opinii pochodzących od innych osób. Nie przyjmuje do wiadomości innych opinii nawet w sytuacji, gdy są o wiele lepiej uzasadnione niż jego własne. Jest głęboko przekonany, że świat funkcjonuje zgodnie z jego mniemaniem lub że najlepiej by było, gdyby tak właśnie funkcjonował – na tej podstawie określa własne relacje z otoczeniem. Wynikiem takiego rozumowania egocentryka jest pogląd, iż wszyscy ludzie powinni postępować zgodnie z jego wolą i przekonaniami."

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że więcej w nim z egotyka niż narcyza.....  🙂


A teraz do rzeczy.
Trudno oczekiwać od kogoś kto pouczać chce tu niemal wszystkich obiektywności skoro pisze o doskonałych telewizorach, obrazie a z jego opisu tego z jakimi ustawieniami swój telewizor ogląda wynika że nie ma pojęcia jak powinien dobry obraz wyglądać.....robi takie kardynalne błędy a do tego śmie krytykować i zarzucać brak bezstronności tych co testują telewizory. Czysta paranoja.

 

14 godzin temu, konradskala napisał:

Gdzie napisał o zmowie???

A choćby nawet napisał, że odnosi takie wrażenie to i tak nie jest to dowód na to że WSZYSCY testujący robią to co im branża OLED dyktuje, bo to absurd.....bo są jeszcze ludzie którzy sami, na własne oczy weryfikują to co podaje się w testach i gdyby pisali tam nieprawdę w internecie wrzałoby od takich opinii.....a tu cisza jak makiem zasiał!!!

Tylko Bobcat bardzo aktywny.....   🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bobcat napisał:

Pod względem jasności MiniLED biją OLED na głowę.

I co z tego, skoro OLED wyświetla lepszy obraz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

Dla Ciebie? Być może. 

5 tysięcy stref wygaszania w MiniLED kontra 8 milionów w OLED rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kiedyś Bobcat psioczył na plazmy, potem kupił średniego Panasa i zmienił zdanie. Gdyby zrobić zrzutkę i mu kupić najtańszego Oleda (może nie Cocoa) np od LG, to zapewne sytuacja by się powtórzyła ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, konradskala napisał:

5 tysięcy stref wygaszania w MiniLED kontra 8 milionów w OLED rozwiewa wszelkie wątpliwości.

To nie są zależności liniowe. Jeżeli w OLED jest 8 mln stref wygaszania, a w MiniLED 5 tys - to wcale nie znaczy, że w OLED jest 1600 razy lepiej. Od pewnej ilości stref wygaszania dalsze jej zwiększanie powoduje malejące (asymptotycznie do zera) przyrosty jakości obrazu. 

9 minut temu, don111 napisał:

Panowie, kiedyś Bobcat psioczył na plazmy, potem kupił średniego Panasa i zmienił zdanie. Gdyby zrobić zrzutkę i mu kupić najtańszego Oleda (może nie Cocoa) np od LG, to zapewne sytuacja by się powtórzyła ;)

Może tak, może nie :)

Gdybym dziś stał wobec zakupu nowego telewizora - najprawdopodobniej poczekałbym do czerwca, gdy na rynku  znajdzie się Hisense U8N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Bobcat napisał:

Gdybym dziś stał wobec zakupu nowego telewizora - najprawdopodobniej poczekałbym do czerwca, gdy na rynku  znajdzie się Hisense U8N.

Coś czuję, że będzie stosunkowo drogi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, don111 napisał:

Panowie, kiedyś Bobcat psioczył na plazmy, potem kupił średniego Panasa i zmienił zdanie. Gdyby zrobić zrzutkę i mu kupić najtańszego Oleda (może nie Cocoa) np od LG, to zapewne sytuacja by się powtórzyła 😉

Ja poproszę, potrzebuje do sypialni 😃

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, konradskala napisał:

5 tysięcy stref wygaszania w MiniLED kontra 8 milionów w OLED rozwiewa wszelkie wątpliwości.

To nie są zależności liniowe. Jeżeli w OLED jest 8 mln stref wygaszania, a w MiniLED 5 tys - to wcale nie znaczy, że w OLED jest 1600 razy lepiej. Od pewnej ilości stref wygaszania dalsze jej zwiększanie powoduje malejące (asymptotycznie do zera) przyrosty jakości obrazu.

Głównym tematem w opiniach o rozwoju technologii MiniLED jest zwiększanie ilości stref wygaszania. Ma to być podstawowy atut coraz nowszych MiniLED-ów oraz żelazny argument wpływający na jakość obrazu. I co tu dużo kryć - marketingowo bardzo ładnie wyglądający. Kilka słów o strefach wygaszania MiniLED i kolejny dowód na to, że ilość nie równa się jakość oraz jak producenci żonglują parametrami.

Niedawno podawałem ilości stref wygaszania telewizorów MiniLED rozmiaru 65" o podobnej jasności. Oceny za redukcję bloomingu:

Sony X95L - 864 strefy - 8.5. pkt

Hisense U8K - 1008 stref - 8.0 pkt.

Samsung QN95C - 1344 strefy - 8.0 pkt

Padły twierdzenia, że wysoka to jasność wymusza zwiększenie ilości stref bo światło się odbija, bo to, bo siamto... Za przykład posłużył Hisesne UX który w 85 calach ma 5000 stref i ponad 2500 nitów. Wśród telewizorów MiniLED taką ilość można uznać za rekordową. Oceny za redukcję bloomingu taka sama jak w/w Sony - 8.5 pkt.

Sugerując się opiniami wersji 85" można liczyć na podobną jakość modelu 65". Nic z tego.... Wersja 65" Hisense UX ma tych stref znacznie mniej, bo 1456 (co jest akurat zrozumiałe), ale i jasność dużo niższą bo nie 2500, a tylko 1500 nit. Tak więc kupując mniejszy model tak naprawdę otrzymujemy inny telewizor...

W międzyczasie pojawił się test MiniLED-a rzadko wspominanej firmy Sharp - Aquos XLED FV1. A tu niemała niespodzianka: testowany model 65" ma aż 2160 stref i taką ilością bije na łeb konkurencję. Natomiast ocena za redukcję bloomingu jest niższa od wszystkich w/w telewizorów i wynosi 7.5 pkt.

Co poszło nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konradskala napisał:

A co w nich jest nie tak przy porównywaniu MiniLEDów?

Pisałem i nie mam ochoty się powtarzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Pisałem i nie mam ochoty się powtarzać.

Z Twoich wpisów jasno wynika, że masz uwagi do testowania OLED vs LCD, ale że w ocenach pomiędzy MiniLED-ami też jest coś nie tak - to nowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście to?

Dużo w tym prawdy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Ajothe napisał:
21 godzin temu, don111 napisał:

Panowie, kiedyś Bobcat psioczył na plazmy, potem kupił średniego Panasa i zmienił zdanie. Gdyby zrobić zrzutkę i mu kupić najtańszego Oleda (może nie Cocoa) np od LG, to zapewne sytuacja by się powtórzyła 😉

Ja poproszę, potrzebuje do sypialni

Ja też nie pogardzę.   🙂
Pomysł (mam prawa autorskie, kilka dni temu pisałem to samo co @don111
) po przemyśleniu nie wydaje mi się dobry.....to strata pięniędzy.
Jak Bobcat "wyreguluje" go tak jak np. swojego nano cell, jak w takich samych ustawieniach tego OLED-a będzie oglądać nie będzie w stanie z tej jakości skorzystać.
Zapuści tryb dynamiczny, załączy "poprawiacze" i cały czar tego telewizora pryśnie.    🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam promo baner na zrzutkę ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2024 o 10:51, Bobcat napisał:

Gdybym dziś stał wobec zakupu nowego telewizora - najprawdopodobniej poczekałbym do czerwca, gdy na rynku  znajdzie się Hisense U8N.

Buhaha 😂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.