Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak MiniLED-y i OLED-y będą w cenie 2,5 tys (bo taki jest masowy target, nie wspominając o typowych 42-calowych taniznach za 1500 zł) - wtedy można debatować.

Na razie sumowanie sprzedaży masowego chłamu właśnie do hoteli, dworców, lotnisk, sal szkoleniowych itd. i podpinanie pod to ilości sprzedaży LED w ilości 200 mln. razem z tymi dużo droższymi QLED-ami czy MiniLED-ami jest delikatnie mówiąc mocno naciągane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sympatyk OLED może akceptować tylko takie zestawienia, w których jego ulubiona technologia wypada dobrze, ale matematyki nie oszukasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu żadnego oszustwa.

200 mln. sprzedanych LED-ów zawiera w sobie kilka % flagowych produktów, a 8 mln. OLED-ów to 100% segmentu premium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam wklejone tu jakiś czas temu inne statystyki to segment Premium LCD jest większy niż segment OLED. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Główny gracz, czyli Samsung, przez lata nie sprzedawał żadnych OLED-ów. Gdyby się nie wycofał 10 lat temu rynek na pewno wyglądałby inaczej. Pytanie dlaczego przestał produkować matryce LCD i po co wrócił z QD-OLED właśnie teraz?

Czy tak czy siak zainteresowanie i sprzedaż TV klasy premium wzrasta, a to dobry prognostyk na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa w dwie strony. Produkując bardziej skomplikowane matryce fabryka także zużywa więcej gazu czy prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem LG, więc pozwólcie że napiszę kilka (chyba ciekawych) spraw dotyczących ich telewizorów.

1. Nowy firmware.

Mój NanoCell zassał z Internetu w ciągu ostatniego miesiąca dwa update firmware. Aktualizuje sobie automatycznie. Za każdym razem gdy włączałem po aktualizacji opadała mi szczęka. Obraz po ustawieniu pod własny gust od samego początku bardzo mi się podobał, ale tu jeszcze się zauważalnie poprawiał i wyładniał. Bardzo wzrósł kontrast, pogłębiła się czerń, kolory jeszcze intensywniejsze, piękniejsze, bardziej nasycone i bardzo (naprawdę: bardzo) zwiększyła się szczegółowość obrazu, szczególnie w ciemnych i bardzo ciemnych scenach. Gwiaździste niebo jest znakomicie oddane. Dodam że zawsze oglądam w całkowicie zaciemnionym pokoju.

Nie wiem jak oni to osiągnęli na krawędziowym, na czym polegają te zmiany software. Na pewno jest to głęboka ingerencja w pracę procesora sterującego obrazem oraz układu lokalnego wygaszania.

2. Oferta NanoCell 2022.

Jest kilka linii produktowych. Definiuje je numeracja modeli (sąsiednie numery, różniące się o jedną lub kilka jednostek - to jest ta sama elektronika, różnią się tylko mało ważnymi duperelami typu nóżki czy wieszaki na ścianę).

Zakres numeracji 75 ÷ 77. Modele najtańsze. 50 Hz, pełne tylne podświetlenie, bez lokalnego wygaszania, nie obsługują Dolby Vision, brak wielu funkcjonalności przydatnych graczom, HDMI w specyfikacji 2.0. Niektóre wielkości ekranów mają matryce VA.

Zakres numeracji 80 ÷ 81. Począwszy od tego zakresu wszystkie numeracje są wyposażone wyłącznie w matryce IPS. Są to modele krawędziowe, jest lokalne wygaszanie. Reszta jak wyżej. 

Zakres numeracji 85 ÷ 88. Krawędziowe z lokalnym wygaszaniem, 100 Hz, komplet funkcjonalności dla graczy, dwa HDMI 2.1, dwa 2.0, mają Dolby Vision.

Zakres numeracji 90 ÷ 92.

Pełne tylne podświetlenie tylne z lokalnym wygaszaniem. Reszta jak 85 ÷ 88.

Zakres numeracji 95 ÷ 99.

To już są modele 8K.

Co ciekawe: wg testów RTINGS.com krawędziowe z zakresu 85 ÷ 88 mają lepszy kontrast niż FALD z zakresu 90 ÷ 92. 

3. Nowy QNED.

Interesującą propozycją wydaje się być nowy QNED 80. Jest to w zasadzie taki dziwny QNED. Przed wprowadzeniem tej technologii w ubiegłym roku marketing LG mówił że jest ona połączeniem trzech technologii: (3.1.) podświetlenia MiniLED z tysiącami stref lokalnego wygaszania; (3.2.) kropek kwantowych; (3.3.) NanoCell. Otóż QNED 80 ma (3.2.) i (3.3.) natomiast podświetlenie jest krawędziowe. Zgodnie z filozofią kropek kwantowych - diody podświetlające (w tym przypadku: krawędziowe) są koloru niebieskiego, kolor czerwony i zielony uzyskuje się poprzez zmianę długości fali świetlnej na kropkach kwantowych. Ma lokalne wygaszanie, jednak zdziwiłbym się gdyby stref były tutaj tysiące czy nawet setki. Natomiast wcale nie zdziwiłbym się gdyby połączenie technologii kropek kwantowych i NanoCell dało 100% (albo nawet więcej) pokrycia przestrzeni barw DCI P3 oraz ponad 85% pokrycia przestrzeni barw Rec.2020. 

Reszta specyfikacji jak NanoCell z zakresu numeracji 80 ÷ 82. A więc 50 Hz, pozbawiony Dolby Vision oraz praktycznie wszystkich bajerów i przydatnych funkcjonalności. Za to cena przystępna: 4300 zł za 55" (to jedyny QNED dostępny w tym rozmiarze, wszystkie inne modele są większe) oraz (jeśli dobrze pamiętam) 5200 zł za 65".

Tyle spostrzeżeń własnych oraz zebranych ciekawostek. Zwolenników innych technologii i przeciwników tych uprzejmie proszę aby darowali sobie dezawuowanie i deprecjonowanie tego, co tutaj napisałem oraz podawanie które to miejsca w rankingach zajmuje LG. Znamy ich punkt widzenia na pamięć. A komuś mogą te informacje stąd się przydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MarcinStereo napisał:

opcję sprawdzenia ile godzin tv przepracował bo tego nie ma.

Każdy telewizor to ma, tyle że gdzieś w menu serwisowym. Użytkownik nie ma pojęcia jak się tam dostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dostałem jakieś nowe aktualizacje, ale żadnych większych zmian nie zauważyłem. Możliwe, że dlatego iż mam skalibrowany telewizor. Z ciekawością oczekiwałem co wniesie nowy firmware, tym bardziej że moim modelu C1 siedzi matryca EVO znana z C2 czy G1 i G2, więc tym bardziej oczekiwałem upgradu, jednak bez rezultatu. Wiem, że są tricki na odblokowanie/tunningowanie tej matrycy z menu serwisowego, ale na razie poczekam.

Co do zmiany kontrastu po aktualizacji - może i jest to możliwe ze względu na sposób sterowania podświetleniem matrycy, co nie zmienia faktu, że w teście NANO po kilku minutach maksymalna jasność z 400 nitów spadła do 300 i jakoś nikt nie chce się wypowiedzieć dlaczego tak się stało.

 

19 minut temu, MarcinStereo napisał:

Ja bym chciał żeby do mojego CX dodali profil ze skalibrowanej matrycy żebym mógł porównać z tym co sam po ponad dwóch latach ustawiłem, no i opcję sprawdzenia ile godzin tv przepracował bo tego nie ma.

Musisz mieć smartfona z podczerwienią lub pilota za 35 zł i sobie wszystko sprawdzisz. Poszukaj w google, są sposoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

jakoś nikt nie chce się wypowiedzieć dlaczego tak się stało.

Wygląda na usterkę danego egzemplarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby?

A pamiętasz historię Samsunga, rzekomo podnoszącego chwilowo jasność tylko dla wykonania pomiaru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wykluczyć i takiej ewentualności. Tyle że LG (jeszcze) za rękę na robieniu tego typu hopsztosów nikt nie złapał. A Samsunga już tak.

Należy więc stosować (znaną z prawa) zasadę "niewinny dopóki nie udowodniono winy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung może i robi takie sztuczki, ale i bez tego te telewizory świecą jak latarka. LG można złapać jedynie na tym, że ich ich matryce są zwyczajnie ciemne. Nie można tego zmienić algorytmem wygaszania czy zmianą firmware. Diody LED nie wytrzymają takiego obciążenia, zaś ich driver nie jest przystosowany do wytwarzania takiego napięcia czy natężenia prądu. Poniżej zrzuty z pomiaru kilku LG - stały liniowy wykres jest jedynie dla bardzo niskich jasności, natomiast przy "skoku w wzwyż", diody szybko się nagrzewają i muszą się ściemnić, po jakimś czasie ostygną i mogą się (na chwilę) rozjaśnić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bez nazwy 2 kopia.jpg

Bez nazwy 3 kopia.jpg

Bez nazwy 4 kopia.jpg

Dla porównania tak to jest w Sony:

 

Bez nazwy 5 kopia.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie możesz sobie darować obrzucania g..nem znienawidzonych telewizorów LCD marki od LG.

Jakie to małe, śmieszne i żałosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoje zdanie.

Ja napisałem i pokazałem jak te telewizory się zachowują NIE WYRAŻAJĄC swojej opinii czy to źle czy dobrze. Zakładam, że każdy umie czytać ze zrozumieniem i odpowiednie wnioski wyciągnie sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tendencyjne dobieranie i umieszczanie w dyskusji wyłącznie negatywnych informacji przy jednoczesnym całkowitym ignorowaniu (również istniejących) pozytywnych jest także wyrażeniem własnej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc nie będę opisywał czy LG NANO to dobry lub zły telewizor, a po prostu wrzucę testy, które zrobił ktoś inny. Najlepszy będzie test z najbardziej wiarygodnego źródła jakim jest rtings.com, gdzie po kolei jest opowiedziane i nagrane co ów model potrafi. Może ktoś przeczytał co ja "tendencyjnie" napisałem o tym telewizorze, może także przeczytał co "nietendencyjnie" napisałeś Ty i porówna z tym co widzi na ekranie.

PS. Gest recenzenta to nie moja sprawka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony oled xr-83A90J za 20.000 pln z cashbackiem 2000 pln warto kupic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Dobrze, więc nie będę opisywał

Dziękuję za potwierdzenie tego, co wcześniej napisałem. Żadne Twoje udawanie że "nie wygłaszasz własnych opinii, jedynie wklejasz napisane przez innych" tego nie zmieni. Wyszukujesz wyłącznie negatywne oceny i udajesz że nie istnieją pozytywne.  Np. tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To co robisz jest małe, śmieszne i żałosne. Wyklucza Cię całkowicie z grona ludzi obiektywnych, jak każdy przypadek gdy ponad bezstronnością nadrzędna staje się irracjonalna, niezrozumiała nienawiść i dziecinna potrzeba gnojenia poglądów odmiennych od własnych.  

Oglądaj swój gównOLED. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darulok napisał:

Żadna aktualizacja nie poprawi kontrastu czy kolorów, co za brednie . . .masakra 

Niby dlaczego?

Właśnie poprawiła. Jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze widzę? Dowiadujemy na czym polega "wyjątkowość" nano???

Wygląda na to że za jakiś czas po tych aktualizacjach prześcigną OLED i wreszcie sprawdzi się to co tenże (niezgodnie z prawdą niegdyś pisał) że ten telewizor ma lepsze kolory i jasność niż OLED, jeszcze "dwa update firmware", jeszcze następne i osiągnie nam pełnię szczęścia przy tym nano.   :))

18 godzin temu, konradskala napisał:

w teście NANO po kilku minutach maksymalna jasność z 400 nitów spadła do 300 i jakoś nikt nie chce się wypowiedzieć dlaczego tak się stało.
 

15 godzin temu, konradskala napisał:

diody szybko się nagrzewają i muszą się ściemnić, po jakimś czasie ostygną i mogą się (na chwilę) rozjaśnić.

 

To mogą być wstydliwe rzeczy dlatego o tym nie wspomina....to stosunkowo tani telewizor w których ze względów oszczędności nie daje się wyselekcjonowanych podzespołów....trzeba oszczędzać diody by czasem w czasie gwarancji nie zaczęły padać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Czy dobrze widzę? Dowiadujemy na czym polega "wyjątkowość" nano???

Wygląda na to że za jakiś czas po tych aktualizacjach prześcigną OLED i wreszcie sprawdzi się to co tenże (niezgodnie z prawdą niegdyś pisał) że ten telewizor ma lepsze kolory i jasność niż OLED, jeszcze "dwa update firmware", jeszcze następne i osiągnie nam pełnię szczęścia przy tym nano.   :))

W skrócie: bije na łeb

Godzinę temu, Maju napisał:

to stosunkowo tani telewizor w których ze względów oszczędności nie daje się wyselekcjonowanych podzespołów....

Ale za to jak przyjemnie czyta się te kwieciste opisy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony oled xr-83A90J za 20.000 pln z cashbackiem 2000 pln warto kupic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, electro napisał:

Sony oled xr-83A90J za 20.000 pln z cashbackiem 2000 pln warto kupic?

A jaką masz alternatywę OLED dla 83" ? Albo w ogóle na czym Ci zależy w tym rozmiarze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, konradskala napisał:

W skrócie: bije na łeb

Pod względem niektórych wskaźników: tak. Bije na łeb wszystko inne.

59 minut temu, konradskala napisał:

Ale za to jak przyjemnie czyta się te kwieciste opisy

O wiele przyjemniej niż Twoje chachmęcenia, manipulacje, matactwa, przeinaczenia i zwyczajnie kłamstwa będące stałym repertuarem Twoich wypowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.