Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Academy - 9th Moon


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, szpotek73 napisał:

(...) ciągłe dążenie do idealnego sposobu prezentacji to tak naprawdę męka i koszty,ale jak wciągnie to nie ma zmiłuj.....

Najlepszy sposób do znienawidzenia muzyki.

Ja - dziękuję.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Adam 38 napisał:

A tak wiadomo, że kolumny cechuje brak dołu i trochę suszą na średni, takie widać miały być i tyle. 

To jakby podążanie za dzisiejszymi trendami ? Pamiętam  AA Phoebe iii z przed kliku lat (czas oczywiście ma znaczenie, nie wiadomo jakby teraz posłuchał) i nigdy bym ich tak nie opisał. Wiadomo , że nie jest to duża podłogówka , ale pamiętam , że nawet ten bas był soczysty i barwa średnicy lekko po cieplejszej stronie. Barwy nie brakowało. Trochę wybrzmień na górze za mało. Teraz jakby zupełnie inny kierunek wierząc tej recenzji.  

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, h3x_Lukasz napisał:

Proces wygrzewania u mnie trwał dobry miesiąc a nawet dłużej. Recenzja jest bardzo dobra ale mogę mieć wątpliwość czy aby na pewno kolumny wygrały już swoje na tyle, by rozwinąć skrzydła w pełnym paśmie.

To wątpliwości czynią z nas ludzi - niestety, czy po miesiącu się otworzą tego już się nie dowiem...

Faktycznie pierwsze dwa dni zmiany w dźwięku były spore. Później wyłapywałem różnice na granicy percepcji. Kolumny przyjechały po kilkudniowych testach w salonie, ja tekst zacząłem pisać po 9 dniach ciągłej pracy kolumn pod wzmacniaczem 24h na dobę. W ciągu dnia ciche plumkanie, wieczorami zwykły odsłuch, a w nocy albo szum, albo ściszone prawie do minimum.  Na więcej nie jestem w stanie sobie pozwolić - pożyczenie do testów na dwa miesiące jest już kłopotliwe, poza tym nie mam takiej pamięci by ze 100% pewnością powiedzieć, czy gra lepiej czy to słuch się zaadaptował. Te konkretne kolumny testowałem z trzema różnymi wzmacniaczami, dwa pomieszczenia, kilka kompletów kabli. Zaprosiłem też znajomego by wysłuchać opinię osoby trzeciej.

To wszystko zredukowałem do kilku akapitów, by jak najzwięźlej i jak najbardziej rzeczowo przekazać samą esencję tych kilku dni testów w różnych wariantach sprzętowych.

Co do metodologii, dla każdych kolumn twierdzenie, że po miesiącu zagrają lepiej, może być prawdziwe. Więc i tak w teście mają równe szanse - inne kolumny też po jakimś czasie mają prawo się rozegrać i też w teście nie będzie to uwzględnione. Dochodzimy więc do meritum, sam test jest tylko ogólnym opisem kolumny, a by poznać bardziej szczegółowe aspekty brzmienia trzeba już sprawdzić u siebie w domu, własnymi uszami i żaden test tego nie zastąpi.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w kolumnach nie były nowe, miały ponad rok czasu, więc były już wygrzane. Pisanie o tym, że w ciągu dwóch dni dźwięk zmieniał się na skutek wygrzewania jest manipulacją.

Kolumny nie były testowane przez kilka dni w salonie Q21. Grały tam 20min. Przywiozłem je w czwartek i tego samego dnia były wysłane na palecie razem z Haiku. Paleta idzie do odbiorcy 3 dni, więc redaktor plastik towar miał u siebie w poniedziałek, powiedzmy około 14: 00, czyli na testy miał ....3,5 dnia. Dlaczego napisał 9...?

Jednym z największych atutów tych kolumn jest duży obszerny bas. Kolumny były projektowane w 30 metrowym pokoju i nie było żadnych problemów z basem a zwłaszcza z jego ilością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, Audio Academy napisał:

Głośniki w kolumnach nie były nowe, miały ponad rok czasu, więc były już wygrzane. Pisanie o tym, że w ciągu dwóch dni dźwięk zmieniał się na skutek wygrzewania jest manipulacją.

Kolumny nie były testowane przez kilka dni w salonie Q21. Grały tam 20min. Przywiozłem je w czwartek i tego samego dnia były wysłane na palecie razem z Haiku. Paleta idzie do odbiorcy 3 dni, więc redaktor plastik towar miał u siebie w poniedziałek, powiedzmy około 14: 00, czyli na testy miał ....3,5 dnia. Dlaczego napisał 9...?

Jednym z największych atutów tych kolumn jest duży obszerny bas. Kolumny były projektowane w 30 metrowym pokoju i nie było żadnych problemów z basem a zwłaszcza z jego ilością.

 

Panie Michale,

by rozwiać Pana wątpliwości wrzucam screena zdjęcia palety na których przyszły Pana głośniki. Widoczna jest data 13 grudnia 2019, godzina 10 rano... Chwilę później sprzęt był podpięty, sprawdzony i wysłałem SMS zwrotny do salonu, że towar dotarł cały i zdrowy - już wtedy grał. Moment w którym pisałem posta o dziewiątym dniu, czyli wczoraj o godzinie 22:35 to był ośmy dzień kiedy te kolumny były u mnie, do dziewiątego dnia zabrakło 1h i 25 minut... Po prostu pomyliłem się w liczeniu dni z pamięci, nie sądziłem że odegra to, aż tak wielką rolę. Pisałem w czasie teraźniejszym, bo kolumny nadal u mnie są i gdyby jakieś zmiany w dźwięku się pojawiły, napisałbym erratę, ale nic takiego się nie zdarzyło. Pierwszego dnia, owszem słyszałem różnice, ale przecież mogło to wynikać z tego, że całą noc spędziły w niskiej temp i zawieszenia jeszcze nie doszły do siebie? Może mi się wydawało? Nie mam teraz pewności, czy najpierw podpiąłem je do tranzystora czy do lampy, może to wzmacniacz zmieniał charakterystykę grania. Więc ostrożnie napisałem, że jeśli były jakieś zmiany to co najwyżej dwa pierwsze dni. 

Nie wiem, czy zwrócił Pan uwagę, ale to właśnie ja pisałem, żeby nie demonizować elementu "wygrzewania" bo moim zdaniem, kolumny od drugiego dnia pokazały pełnię możliwości - pisałem to w doniesieniu do posta innego forumowicza, że do dopiero po miesiącu zaczną grać inaczej - bo z tym się akurat nie zgadzam. 

Mam nadzieję, że to wyjaśni tą sprawę. Pozdrawiam. 

1517875565_Zrzutekranu2019-12-21o11_22_25.thumb.png.a42077689103a6280cec85d3f8cd2bd4.png

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, Audio Academy napisał:

Głośniki w kolumnach nie były nowe, miały ponad rok czasu, więc były już wygrzane. Pisanie o tym, że w ciągu dwóch dni dźwięk zmieniał się na skutek wygrzewania jest manipulacją.

Kolumny nie były testowane przez kilka dni w salonie Q21. Grały tam 20min. Przywiozłem je w czwartek i tego samego dnia były wysłane na palecie razem z Haiku. Paleta idzie do odbiorcy 3 dni, więc redaktor plastik towar miał u siebie w poniedziałek, powiedzmy około 14: 00, czyli na testy miał ....3,5 dnia. Dlaczego napisał 9...?

Jednym z największych atutów tych kolumn jest duży obszerny bas. Kolumny były projektowane w 30 metrowym pokoju i nie było żadnych problemów z basem a zwłaszcza z jego ilością.

Panie Michale proszę się nie przejmowć dobry produkt sam się obroni. Mam Hyperiony IV + i uważam je za świetne kolumny. Wiadomo trzeba dobrać według swoich preferencji elektronikę i okablowanie.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rucia masz oczywiście rację ale cała ta wymiana zdań między recenzentem a dostawcą kolumn daje do myślenia jak odbywa się pisanie "recenzji" u wszystkich stereo, stereo w, kolorowo, philosophy, choice, audio, video itd., itd., czyli nic nie dzieje się bez wcześniejszego przyklepania recki przez zlecającego. A tu recenzent  napisał i opublikował to co u siebie usłyszał bez wcześniejszego "zatwierdzenia" i od razu atak niezadowolonego producenta. No tak nie można, trzeba było wysłać paczki do w/w redakcji i byłby bas -  cytując świeżą recenzję xavian perła z philosophy.... - jak "sk***ysyn". 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej jest wysłać sprzęt do recenzji z już napisanym tekstem recenzji?

Aktywność redaktora sprowadzałaby się do zrobienia kilku zdjęć, klepnięcia tekstu nadesłanej recenzji, podpisania go i przekazania całości do publikacji.

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

daje do myślenia jak odbywa się pisanie "recenzji" u wszystkich

Adamie wybacz mi bo daleki jestem od pustej i złośliwej polemiki z kimkolwiek w temacie brzmienia. Wychodzę od lat z założenia jednego - każdy ma SWOJE uszy, SWÓJ rozum i SWÓJ portfel. W dużej też mierze większość jest osłuchana na tyle, że nawet najpiękniejsza laurka wystawiona X czy Y produktowi nic nie da, on MUSI obronić się w bezpośredniej konfrontacji z zainteresowanym. Dlaczego jednak podjąłem się wtrącenia kilku zdań w tą całą NIEPOTRZEBNĄ dyskusję? Z jednego powodu, braku akceptacji pisania takich słów jak w cytacie. Drogi Adamie zapraszam Cię w swoim imieniu do siebie lub ostatnio do Krakowa na odsłuchy sprzętu opisywanego na łamach Magazynu. Zwyczajowo pojawiam się w danym salonie około godziny 11 lub 12 (to już graniczna godzina przyjazdu) i spędzam tam średnio kilka godzin. By była jasność... po kilku dniach robimy to samo celem weryfikacji swoich spostrzeżeń. Jest nas większa grupa osób, prowadzimy dyskusję opierając się na własnych doświadczeniach i tym, co przed nami "gra" lub "nie gra". W razie wątpliwości sięgamy po sprzęt o podobnej np. cenie i zestawiamy go z setem uczestniczącym w teście, by mieć bezpośrednie porównanie różnic opisywanych potem w naszych testach.

Z przyjemnością zapraszam Ciebie i każdą inną osobę na testy, napiszę więcej - z przyjemnością opublikuję na łamach Magazynu audiostereo Twoją opinię, opartą o Twoje osobiste wnioski i spostrzeżenia. Jest to o tyle cenne, że pozostaje dla innych na długo po tym, jak my już zapominamy nawet o testowanych urządzeniach. Stąd też otwarta jest mozliwość komentowania w naszych artykułach i dzielenie się uwagami z Waszej perspektywy. Są te uwagi jak najbardziej cenne, a nawet więcej -wskazane, bo nikt z nas nie jest doskonały, a i opisy są w dużej mierze oparte o "skrzywienie" - subiektywne doświadczenie. Po pewnym czasie ilość testowanych urządzeń też nie jest wartością samą w sobie, a właśnie dobra dyskusja z innymi i dzielnie się uwagami w zakresie świata audio. To generalnie z takich dyskusji i spostrzeżeń stajemy się "bogatsi", a nasze zrozumienie świata muzyki staje się coraz szersze.

Kolejnym jakże istotnym jest uciekanie od świata sprzętu audio i korzystanie z uroków wszelkiej maści koncertów, tych dużych ale i tych małych scen. To tam tak naprawdę wyrabiamy sobie pojęcie o muzyce i brzmieniu, to tam poznajemy jak brzmią konkretne instrumenty. Same testy robione jeden za drugim są jedynie ściemą dla "czytaczy", nie lda ludzi inteligentnych - a za takich właśnie uważamy Was. 

Nie mnie oceniać recenzję kolegi Rafała. W myśl zasady - jego uszy, jego głowa, jego piszące ręce. Nie zgadzam się z nim w ocenie tych głośników kompletnie, uważam pewne wnioski za chybione z mojej perspektywy. Ale jednego NIGDY nie zarzucę Rafałowi - udawanych testów czy nieprzykładania się do nich od strony poświęcenia własnego czasu czy środków. Proszę Adamie byś nie pisał tak krzywdzących opinii o WSZYSTKICH, bo tak nie jest. Należy uszanować poświęcenie innych czy ich czas, jaki poświęcają dla m.in.: Was i Waszej przyjemności. Otwarci jesteśmy na polemikę, na dyskusję - nie na oczernianie nas w temacie "podłożonych" recenzji pod oczekiwania producenta, dystrybutora czy jakiejś firmy. Proszę Cię o nie ferowanie takich opinii, a z przyjemnością zapraszam raz jeszcze na wspólne testy i poznawanie świata audio od strony recenzji czy testów. Jeśli masz czas i przyjemność - jestem do Twojej dyspozycji, zapewne wspólnie zrobimy jakiś test i podzielisz się po 2-3 dniach odsłuchów przemyśleniami z własnej perspektywy.

Na koniec ostatnie zdanie szczerości - każdy z Was tutaj, a na pewno spora większość to ludzie z ogromnym bagażem doświadczenia w poruszanym temacie. Chęć oszukania Was byłaby tak naiwna, że aż bolą zęby na samą myśl. Dlatego nie taki jest cel pisania w Magazynie, ale co oczywiste - nie jesteśmy nieomylni, w takich przypadkach dzielcie się swoimi opiniami i doświadczeniem, nie oczerniając nas czy wyśmiewając naszą pracę. 

Przyłączam się do zdania, że wnioski w temacie brzmienia tych kolumn są chybione z perspektywy mojego z tą marką doświadczenia i na tym uważam temat z mojej strony zakończony.

 

Z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi

AudioRecki

Edytowane przez arkadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tej recenzji doszło do ciekawej sytuacji, która nie występuje na innych krajowych blogach, forach, magazynach, stronach internetowych prezentujących swoje recenzje. Z oczywistych względów? Moim zdaniem - tak.

Dostawca kolumn (producent) zarzucił recenzentowi "manipulacje" po tym jak światło dzienne ujrzała recenzja, która delikatnie mówiąc nie zachęca do poznania przedmiotowych kolumn. Nie przypominam sobie innych recenzji tak wyraźnie! wskazujących na pewne słabości  kolumn. We wszystkich znanych mi recenzjach znajdują się tylko większe lub mniejsze ale pochwały i ciągłe podkreślanie mocnych stron kolumn, błyskotliwa gra słów i na koniec obowiązkowo wyróżnienie w stylu -wybór redakcji - albo - 5 gwiazdek czy - najszczersza rekomendacja. Mniej popularni w kraju dostają 4,5 gwiazdki ale recenzje też napisane są w tonie pochwalnym. Do tego dochodzą pieniądze za reklamy i recenzje.  Dobrze wiemy, że nie wszystkie kolumny i graty są tylko wybitne lub bardzo dobre. To musi dawać do myślenia.

Dziękuję za życzenia i również zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzę.  

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Przy okazji tej recenzji doszło do ciekawej sytuacji, która nie występuje na innych krajowych blogach, forach, magazynach, stronach internetowych prezentujących swoje recenzje. Z oczywistych względów? Moim zdaniem - tak.

Dostawca kolumn (producent) zarzucił recenzentowi "manipulacje" po tym jak światło dzienne ujrzała recenzja, która delikatnie mówiąc nie zachęca do poznania przedmiotowych kolumn. Nie przypominam sobie innych recenzji tak wyraźnie! wskazujących na pewne słabości  kolumn. We wszystkich znanych mi recenzjach znajdują się tylko większe lub mniejsze ale pochwały i ciągłe podkreślanie mocnych stron kolumn, błyskotliwa gra słów i na koniec obowiązkowo wyróżnienie w stylu -wybór redakcji - albo - 5 gwiazdek czy - najszczersza rekomendacja. Mniej popularni w kraju dostają 4,5 gwiazdki ale recenzje też napisane są w tonie pochwalnym. Do tego dochodzą pieniądze za reklamy i recenzje.  Dobrze wiemy, że nie wszystkie kolumny i graty są tylko wybitne lub bardzo dobre. To musi dawać do myślenia.

Dziękuję za życzenia i również zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzę.  

 

Adam, to nie tak. 

Po pierwsze, do testów dostarczył kolumny salon Q21, a nie Audio Academy. Q21 widziało recenzję i nie miało żadnych obiekcji, wręcz przeciwnie, przyjeli ją pozytywnie, wrzucili na swojego fb itd. Rozmawiałem z Nimi na ten temat i jest OK ? Na pewno będziemy dalej testować ich sprzęty, choć ja osobiście chyba będę prosił o inne produkty niż AA... Asortyment ciekawych rzeczy mają na prawdę spory, więc z nudy nie umrę. 

W każdym sprzęcie który opisywałem, jakieś wady znalazłem - bo każdy sprzęt je ma... Nigdy wcześniej nie zrobiło się o to tyle szumu. A co do kolumn AA 9th moon, są warte posłuchania i zakładam, że znajdzie się grupa odbiorców na nie. Mi akurat one się całkiem spodobały, chociaż pewnych aspektów MI w nich brakuje. 

Nie ma co szukać dziury w całym. Pozdr.  

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Z uwagi na wpisy odbiegające od tematu artykułu, blokujemy możliwosć dodawania komentarzy. Dalsza dyskusja, a wniej obrażanie producenta i redakcji nie wnosi nic dobrego.

Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.