Skocz do zawartości
IGNORED

XTZ SUB 12.17 EDGE obniżka ceny


bl4ck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Merytorycznie się da, ale po co tyle unoszenia w tym wszystkim

bo jak nie masz argumentów to musisz być pajac i buc by przetrwać. Najpierw zrobić z siebie idiotę, potem wszystkim wciskać kit a jak go nie łykną to ich obrażać i wyzywać.

Kilka osób mówi to samo ale on dalej wie lepiej, producent jego ulubionego cacka też to mówi ale on i tak wie lepiej.

1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Ale jeśli chodzi o zejście, to zamknięty zejdzie niżej.

to już zostało dawno powiedziane a nawet kilkanaście razy narysowane.

1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Tylko znowu na zamkniety musisz brac poprawke +50% RMS wiecej aby dorownal obudowie otwartej. 

 

Kolejna sprawa Dynamika.  Czy zamkniete suby nie sa bardziej zalecane do muzyki? Bardziej punktowy bass? 

Dowiem się w końcu gdzie znalazłeś magiczne decybele ?

przy +50% zje, przemieli i wypluje BR.

1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

pisałem o tym to mnie wyśmiali xajas i fetek

została wyśmiana cała wypowiedzieć, nie dany fragment.

Godzinę temu, RAF77 napisał:

No właśnie, Ty się tak nie pusz tą kasą, bo nowego w sklepie nie kupiłeś, tylko z outletu po dużej przecenie, z rysą.

a innym wytyka....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, RAF77 napisał:

 

Jak by w UK była taka promocja na suby, z outletu z małymi ryskami, za pół ceny niemalże, to bym się nie zastanawiał emoji16.png

 

I wybrał bym sb4000

 

No właśnie, Ty się tak nie pusz tą kasą, bo nowego w sklepie nie kupiłeś, tylko z outletu po dużej przecenie, z rysą.

 

 

 

 

Co ty bredzisz ? Kosztował 7813 do rozpakowania . To już dobra cena ty musisz swoje 3 grosze wrzucić jak aferę chcesz odkryć.  

Jeśli ja go rozpakowałem i kupiłem jako nowy , zauważyłem zarysowanie 1,5cm i o nim poinformowałem.  Soundclub a konkretnie pan Maciek zrozumiał o co mi chodzi i tak też wytłumaczył to " wyżej " albo i nie musiał i upust nastąpił po jego decyzji . Mogłem sub odesłać jako niepelnowartosciowy i dostał bym nowy lub przyjąć ten z 1,5cm rysą który był nowy do czasu rozpakowania go przeze mnie . Więc dla mnie rysa to żadna zmiana w brzmieniu , nie wpływa na " prace silnika " ale szansa negocjacji ceny i tak się stało bo po odesłaniu ( też na koszt svs w obie strony ) był by już to model outletowy właśnie i z rysą ( mniejsza z tym że praktycznie ani razu nie włączony). Stanęło na 1tys zwrotu i włala,  mam nowego pb4000 z 1,5 cm rysą w piano black za 6813 zł czy tego chcesz czy nie . Mam dużo szczęścia w nieszczęściu po raz drugi . 

Teraz bądź tak miły i napisz jakie masz dowody na kłamstwa które wypisujesz ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sf_svs napisał:

Jakby tak sam prywatnie uważał i czuł w swojej norze to czemu miałby w niej 2x pb16 ? Porównywał też zamknięte i otwarte i czego mu brakowało?? 

jeszcze 50stron i zauważysz że nie tylko zejście się liczy.... może.

3 minuty temu, Sf_svs napisał:

Teraz bądź tak miły i napisz jakie masz dowody na kłamstwa które wypisujesz ?  

przyganiał kocioł garnkowi

fajny temat, dużo wiedzy tylko że takiej ogólnej na poziomie  zerówki, no max pierwsza klasa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fetek napisał:

bo jak nie masz argumentów to musisz być pajac i buc by przetrwać. Najpierw zrobić z siebie idiotę, potem wszystkim wciskać kit a jak go nie łykną to ich obrażać i wyzywać.

Kilka osób mówi to samo ale on dalej wie lepiej, producent jego ulubionego cacka też to mówi ale on i tak wie lepiej.

 

Możesz przestać konfabulować i budować swoich chorych wypowiedzi na mój temat pajacu ??? Od początku wiedziałem o co mi chodzi i wy też to wiedzieliście tylko nie honor takim znafcom pominąć fakt o częstotliwościach już nie do usłyszenia i trzeba się upierać przez 2 strony że zamknięte suby schodzą niżej ale zapominając o małym " ale " . Jaki kit wciskałem i jak zrobiłem z siebie idiote skoro od początku do końca nie zmieniłem zdania tylko wy doprecyzowaliście o co wam chodzi co zakończyło kłótnie czyli o słyszalne zejście.  Lolo ci przedstawił jakie masz pojęcie o tym o co dziś się kłuciłeś i jak to próbujesz z kogoś idiote zrobić maskując własne błędy ale za to zasłaniajac się xajasem . Zero honoru i godności,  koło mężczyzny to ty nawet nie stałeś ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Sf_svs napisał:

tylko wy doprecyzowaliście o co wam chodzi co zakończyło kłótnie czyli

nie nasza wina że nie umiesz zinterpretować banalnie prostego wykresu tylko z dwoma "kreski". Naszym błędem było założenie że jesteś inteligenty i skończyłeś chociaż podstawówkę. Pomijam już fakt że jako fan subwooferów powinieneś o tym wiedzieć ale widać nie czytasz nawet specyfikacji.

49 minut temu, Sf_svs napisał:

czyli o słyszalne zejście.

eee, przecież to żeś se sam wymyślił przy okazji zaliczając poważaną wtopę

49 minut temu, Sf_svs napisał:

Lolo ci przedstawił jakie masz pojęcie o tym o co dziś się kłuciłeś i jak to próbujesz z kogoś idiote zrobić maskując własne błędy

konkretny, gdzie i kiedy ? Lolo do teraz nie uargumentował swojej wypowiedzi i podobnie jak Ty nie zrozumiał tematu (może w ogólnym chaosie nie przeczytał)

49 minut temu, Sf_svs napisał:

Zero honoru i godności,  koło mężczyzny to ty nawet nie stałeś ...

Nie unoś się honorem ani godnością bo bladego pojęcia nie masz co te słowa znaczą. Jak wolisz facetów to sobie z nimi stój i rób co chcesz, nic mi do tego.

Ja kończę, dzięki za cynka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RAF77 napisał:

No właśnie, Ty się tak nie pusz tą kasą, bo nowego w sklepie nie kupiłeś, tylko z outletu po dużej przecenie, z rysą.

dobre ???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fetek nie brnij w to bo napewno nie wychodzisz na wygranego w tym co zaczął twój idol xajas który to od początku powinien wiedzieć i wie o co mi chodziło jeżeli pisałem o głośności czy niższym schodzeniu subów w kinie . Proste jest to że jeżeli mowa o kinie domowym a nie o pomiarach sprzętu z tym związanym to odbiorcą jest człowiek i jego słuch,  no chyba że macie mikrofony pomiarowe zamiast uszu. Jeżeli napisałem że br jest 3 do 4 razy glosniejszy od subów zamkniętych to xajas nazywa bzdurą,  jako następną bzdurę uważa to że br schodzą niżej w kd niż zamknięte. Nie pyta co mam na myśli pisząc to tylko zarzuca pisanie bzdur ! To ten kto dołącza do dyskusji ma sie dostosować i zorientować o co w niej chodzi ewentualnie zapytać a nie zaczynać od " piszecie bzdury " bo tego wymaga kultura o której braku tyle piszecie.  Jednak jak widac nie może się powstrzymać bo czuje szanse na potyczkę , tylko niech teraz poda definicję wg siebie słowa " głośność " i " niskie zejście " . Przypominam że jeżeli zarzuca mi pisanie bzdur to na samym początku takowych oskarżeń powinien doprecyzować o co dokładnie mi chodzi a nie robię to ja chcąc się bronić,  on mnie zaatakował.  Oczywiście wiedział doskonale że mam na myśli " ludzkie ucho " i postrzeganie suba na takowym poziomie a nie laboratoryjnym i poprzez mikrofony pomiarowe.  Więc zadam panu @xajas pytanie , które nie jest tak proste jak mogło by się wydawać- co to znaczy że przedmiot X( obojętnie co to jest , glosnik ,cielak, pies , samochód) jest glosniejszy od przedmiotu Y. Zaatakowałeś mnie sam panie xajas tym że pisze bzdury więc tyle jesteś mi winny . Na tym oczywiście nie koniec a ty fetek postój z boku na moment jak możesz wytrzymać z obelgami i podlizywaniem się xajasowi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co ty bredzisz ? Kosztował 7813 do rozpakowania . To już dobra cena ty musisz swoje 3 grosze wrzucić jak aferę chcesz odkryć.   Jeśli ja go rozpakowałem i kupiłem jako nowy , zauważyłem zarysowanie 1,5cm i o nim poinformowałem.  Soundclub a konkretnie pan Maciek zrozumiał o co mi chodzi i tak też wytłumaczył to " wyżej " albo i nie musiał i upust nastąpił po jego decyzji . Mogłem sub odesłać jako niepelnowartosciowy i dostał bym nowy lub przyjąć ten z 1,5cm rysą który był nowy do czasu rozpakowania go przeze mnie . Więc dla mnie rysa to żadna zmiana w brzmieniu , nie wpływa na " prace silnika " ale szansa negocjacji ceny i tak się stało bo po odesłaniu ( też na koszt svs w obie strony ) był by już to model outletowy właśnie i z rysą ( mniejsza z tym że praktycznie ani razu nie włączony). Stanęło na 1tys zwrotu i włala,  mam nowego pb4000 z 1,5 cm rysą w piano black za 6813 zł czy tego chcesz czy nie . Mam dużo szczęścia w nieszczęściu po raz drugi .  Teraz bądź tak miły i napisz jakie masz dowody na kłamstwa które wypisujesz ?  

 

 

W UK ten model kosztuje 11250zl, Ty masz za 6800zl, czyli niemalże pół ceny, w stanie "outletowym" (z rysą), sam to napisałeś.Więc jakie tu widzisz kłamstwa? 

 

Czyli fajny zakup ci się trafił ale nie pusz się tak kasą, bo kupiłeś po taniości a ktoś pomyśli, że za pełną kwotę (w Polsce 10500zł).

 

Tylko o to mi chodziło, o to wywyższanie się z kasą.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że ja też kupiłem bk monolith plus z ebuy, jako refurbished I oba były fabrycznie zapakowane, na jednym dopatrzyłem się małej rysy, na drugim nic nie znalazłem.

Ale ktoś w fabryce stwierdził że mają jakiś mały feler (wizualny zapewne), bo gwarancja też była normalna. I zakwalifikował je jako "drugi sort".

 

Ten cały soudclub, zapewne ma te subwoofery z svs po takim właśnie układzie a sprzedaje je jako nowe.

Ciekawe dlaczego, mają tak tanio?

I nie mają w sprzedaży wszystkich modeli?

 

Bo dostali w stanie refurbished, z fabryki, to co dostali i takie na nie właśnie mają niskie ceny.

 

A Twój przypadek, tylko potwierdza tą tezę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fetek

@5z0p3n

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fetek napisał:

 

Dowiem się w końcu gdzie znalazłeś magiczne decybele ?

przy +50% zje, przemieli i wypluje BR.

 

Z tego samego zrodla co ty. Tylko przepisalem wszystkie liczby z pomiarow a nie tylko te co tobie pasuja.

Ty wybrales do wykresu liczby takie, aby wyszlo ze masz racje, jednoczesnie zatajajac pozostale dane, dodatkowo upierasz sie ze tych danych tam nie ma. Mam wiec podstawy i smialo moge powiedziec ze albo jestes KLAMCA bo udajesz ze danych tam nie ma albo najzwyczajniej jestes Glupi bo ich nie widzisz. 

 

 

Podsumowujac i patrzac na mniejsze - tansze subwoofery zapewne to o czym pisze @xajas jest prawda, ktora zdecydowanie lepiej widac. A mianowicie subwofer z obudowa zamknieta zejdzie nizej. Tylko kosztem czego? Zapewne mocy, stad moje zdanie "wywod teoretyczny" ze obudowa zamknieta musi byc "strzelam" 50% mocniejsza aby w "mocy" dorownal obudowie otwartej. 

 

Ale pojawia sie jedni ALE, gdy porownamy subwofery otwarte ale z duzo wyzszej polki jak svs pb16 to z latwoscia mozemy uzyskac niskie zejscia, a cena i moc zostaje po stronie suba otwartego. 

 

Kolejna sprawa ze te pomiary robione nie wiadomo gdzie, "komory bezechowe?" czy inne  wynalazki, tak jak wspomnial kolega. Wiec kazdy choc z odrobina oleju w glowie wezmie pod uwage ze dane w gazetach / testach moga byc przeklamane. 

 

Na papierze / testach svs pb16 ultra wyglada jak swiety gral dla kazdego kina domowego. Testy z Youtuba zapewne w duzej mierze to potwierdzaja. 

 

Wiec @xajas czy jest jakis sens inwestowania w subwofery zamknjete, gdy mozemy kupic svs pb16? Co zyskam w przy zakupie subwofera zamknietego, jaki wiekszy/mniejszy koszt bylby takiego suba, gdybysmy chcieli go porobnac do tego pb16? Oczywiscie ZAKLADAJAC te dane z pomiarow suba pb16 sa w jakis sposob realne do uzyskania w domowej salce.

 

No i kwestia punktowosc basu w subie OZ i OO. Miezy sie to jakos? Czy jest jakies uzasadnienje ktory lepszy w kinie itp? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bl4ck napisał:

@fetek

@5z0p3n

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie będę czytał całości bo jest tego trochę ale wskazałes na kolejny temat gdzie "furczy".

Ja już nie będą te raczej testował ani xtz ani pb2000. Kolejny film wczoraj i zaprzyjaźniam się z zamkniętym relem ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazałem dokładnie jeden post ? ostatni.

I picked up the 12.17 Edge on the BF sale, and while it was a nice sub, compact and relatively lightweight (compared to the BK monolith that replaced it) I ended up returning it. Below 30hz the bass output tanked and port chuffing increased drastically the further below 30hz it went. I read some other reports of people experiencing the same thing and XTZ said it was unfortunately a matter of physics due to the compact cabinet. Running it sealed resolved the port chuffing problem but it still wasn't "clean" below 25hz.

 

REL ht 1205?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wskazałem dokładnie jeden post ostatni.
I picked up the 12.17 Edge on the BF sale, and while it was a nice sub, compact and relatively lightweight (compared to the BK monolith that replaced it) I ended up returning it. Below 30hz the bass output tanked and port chuffing increased drastically the further below 30hz it went. I read some other reports of people experiencing the same thing and XTZ said it was unfortunately a matter of physics due to the compact cabinet. Running it sealed resolved the port chuffing problem but it still wasn't "clean" below 25hz.
 
REL ht 1205?
Niewiem co wam furczy, mam 2 xtz EDGE podpięte i mi tam nic nie furczy. Niewiem jak głośno musiałbym suba odkręcić albo ogólnie z jakim natężeniem dźwięku filmy oglądać żeby mi coś furczalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Z tego samego zrodla co ty. Tylko przepisalem wszystkie liczby z pomiarow a nie tylko te co tobie pasuja.

 

1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Ty wybrales do wykresu liczby takie, aby wyszlo ze masz racje, jednoczesnie zatajajac pozostale dane, dodatkowo upierasz sie ze tych danych tam nie ma. Mam wiec podstawy i smialo moge powiedziec ze albo jestes KLAMCA bo udajesz ze danych tam nie ma albo najzwyczajniej jestes Glupi bo ich nie widzisz. 

obraz.png.4df4eb6ab5a179bb81f6f827a1a50d70.png

nie wymaga komentarza.

Zatykanie portów tylko potwierdza to co Ty na samym początku zanegowałeś, zatkasz wszystkie zagrasz niżej ale wtedy to nie jest BR tylko OZ. Więc kto tu wybiera dane które mu pasują ?

BTW: im bardziej zatykasz porty tym większe prawdopodobieństwo "furczenia", oczywiście jest to tylko ogólna teoria.

1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Wiec @xajas czy jest jakis sens inwestowania w subwofery zamknjete, gdy mozemy kupic svs pb16? Co zyskam w przy zakupie subwofera zamknietego, jaki wiekszy/mniejszy koszt bylby takiego suba, gdybysmy chcieli go porobnac do tego pb16? Oczywiscie ZAKLADAJAC te dane z pomiarow suba pb16 sa w jakis sposob realne do uzyskania w domowej salce.

 

No i kwestia punktowosc basu w subie OZ i OO. Miezy sie to jakos? Czy jest jakies uzasadnienje ktory lepszy w kinie itp? 

Ile razy można pisać że nie chodzi o jeden konkrety produkt i jego zastosowanie tylko cechę danego rozwiązania ?, cała dyskusja wyszła przez Sf_svs, którzy myśli że jak mu port podbija bass to sub niżej schodzi.

w BR gra port, w OZ głośnik, (bardzo ogólnie mówiąc) wnioski wyciągnij sam. Punktować i czucie to w dużej mierze pomieszczenie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RAF77 napisał:

Wyobraź sobie, że ja też kupiłem bk monolith plus z ebuy, jako refurbished I oba były fabrycznie zapakowane, na jednym dopatrzyłem się małej rysy, na drugim nic nie znalazłem.

Ale ktoś w fabryce stwierdził że mają jakiś mały feler (wizualny zapewne), bo gwarancja też była normalna. I zakwalifikował je jako "drugi sort".

 

Ten cały soudclub, zapewne ma te subwoofery z svs po takim właśnie układzie a sprzedaje je jako nowe.

Ciekawe dlaczego, mają tak tanio?

I nie mają w sprzedaży wszystkich modeli?

 

Bo dostali w stanie refurbished, z fabryki, to co dostali i takie na nie właśnie mają niskie ceny.

 

A Twój przypadek, tylko potwierdza tą tezę.

 

 

Mylisz sie Raff i to nie wiesz jak grubo a za takie brednie wypisywanie na publicznym forum możesz nawet zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej , nie żartuję. Ale od początku.  

Gdybyś dzwonił z raz do Soundclubu i rozmawiał o SVS to zapewne dowiedział byś się że zrezygnowali z tejże marki w swojej ofercie i dlatego też oferta jest " niepełna " jak to nazwałeś bo ma na celu wyprzedanie wszystkich modeli. Modele " odświerzane " i outletowe jeżeli już nie są WCISKANE klientom bez ich wiedzy i masz od początku tego świadomość przy zakupie ( jest właśnie ostatni sub pb12 plus i właśnie tak jest nazwany ) jak i dowiedział byś sie tego przy rejestracji produktu. Nie doszukuj sie u innych zachowań na które sam bys sobie pozwolił  . Na końcu zastanów się co w ogóle wypisujesz bo zazdrość doskonałej okazji przesłania ci logiczne myślenie i nazywasz sklep z bdb reputacją i bardzo dużym i drogim asortymentem OSZUSTAMI  , i jeżeli są jeszcze na forum to wątpię że pozwolą tobie na takie oszczerstwa , za to po prostu jest paragraf a ty jako dorosła osoba powinieneś sobie z tego zdawać sprawę. 

Napisałem Ci też jak wyglądał zakup w moim przypadku jak na spowiedzi więc nie doszukuj się jakiś outletów czy refurbished skoro to nie jest prawda. Jeżeli by tak było to bym o tym po prostu napisał.  Puszenie z kasą jak to nazywasz też zarzucasz na wyrost komuś kto od początku pisze o tym za ile kupował suby i jakie miał z tym związane upusty ( mogłem jak niektórzy na forum nic o tym nie pisać a wręcz przeciwnie podawać od początku pełne kwoty tylko po co ? ). No i jeżeli tak się rozpisujesz o finansach czy tak Cię to w oczy kole to nie zapomnij że planowałem 2 x pb 16 ( gdybym sprzedał pb4000 bo pb13 poszedł szybko ale promocja w soundclub wymuszała na mnie zejście z ceny za którą nie chciałem sprzedać więc sam z niej skorzystałem i kupiłem przed ostatni sub pb4000 z soundclubu) . Bardzo też cieszę się że tak się stało bo gdybym sprzedał pb4000 zanim ustawiłem to na drugą ścianę na 1/4 Nie dowiedział bym się po prostu jak bardzo dobrze może to u mnie grać w odpowiednim miejscu , więc decyzja była prosta . Zaoszczędziłem też jakieś 9k nie kupując pb16 ( dwóch) co tez nie jest bez znaczenia . Dalej jestem ciekawy co by było gdyby ale rozsądek wygrał.  

Na koniec zobacz na stronie SVS jakie modele i z jakimi " uszkodzeniami " uważają za outletowe . Boli Cię po prostu to że tak mi się udało tylko dlaczego skoro i tak byś nie kupił pb4000, skąd ta zazdrość??? Może to jednak świadomość tej okazji was tak boli bo wieści o zakupach za pełną kwotę skróciła by wasze gdybania na starcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sf_svs napisał:

jest właśnie ostatni sub pb12 plus

niestety już nie ma.

Chcesz powiedzieć że ogólnie te nowsze modele są dużo droższe a nic lepsze ?

12 minut temu, Sf_svs napisał:

za to po prostu jest paragraf a ty jako dorosła osoba powinieneś sobie z tego zdawać sprawę. 

pseudonimu nie możesz obrazić, inaczej już byś dawno leżał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fetek napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie wymaga komentarza.

Zatykanie portów tylko potwierdza to co Ty na samym początku zanegowałeś, zatkasz wszystkie zagrasz niżej ale wtedy to nie jest BR tylko OZ. Więc kto tu wybiera dane które mu pasują ?

BTW: im bardziej zatykasz porty tym większe prawdopodobieństwo "furczenia", oczywiście jest to tylko ogólna teoria.

Ile razy można pisać że nie chodzi o jeden konkrety produkt i jego zastosowanie tylko cechę danego rozwiązania ?, cała dyskusja wyszła przez Sf_svs, którzy myśli że jak mu port podbija bass to sub niżej schodzi.

w BR gra port, w OZ głośnik, (bardzo ogólnie mówiąc) wnioski wyciągnij sam. Punktować i czucie to w dużej mierze pomieszczenie. 

 

Wybacz, ale dalsza rozmowa z toba nie ma sensu. poraz 3 wklejasz nie pelne zdjeci z ucietymi pomiarami. 

Tym razem co? Chcesz wytlumaczyc ze zatkanie jednego z TRZECH otworow. "Jeden zatkniety Dwa otwarte" powoduje ze sub staje sie subem zamknietym. 

 

No doslownie brak mi slow i checi dalszego pisania. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mylisz sie Raff i to nie wiesz jak grubo a za takie brednie wypisywanie na publicznym forum możesz nawet zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej , nie żartuję. Ale od początku.  

Gdybyś dzwonił z raz do Soundclubu i rozmawiał o SVS to zapewne dowiedział byś się że zrezygnowali z tejże marki w swojej ofercie i dlatego też oferta jest " niepełna " jak to nazwałeś bo ma na celu wyprzedanie wszystkich modeli. Modele " odświerzane " i outletowe jeżeli już nie są WCISKANE klientom bez ich wiedzy i masz od początku tego świadomość przy zakupie ( jest właśnie ostatni sub pb12 plus i właśnie tak jest nazwany ) jak i dowiedział byś sie tego przy rejestracji produktu. Nie doszukuj sie u innych zachowań na które sam bys sobie pozwolił  . Na końcu zastanów się co w ogóle wypisujesz bo zazdrość doskonałej okazji przesłania ci logiczne myślenie i nazywasz sklep z bdb reputacją i bardzo dużym i drogim asortymentem OSZUSTAMI  , i jeżeli są jeszcze na forum to wątpię że pozwolą tobie na takie oszczerstwa , za to po prostu jest paragraf a ty jako dorosła osoba powinieneś sobie z tego zdawać sprawę. 

Napisałem Ci też jak wyglądał zakup w moim przypadku jak na spowiedzi więc nie doszukuj się jakiś outletów czy refurbished skoro to nie jest prawda. Jeżeli by tak było to bym o tym po prostu napisał.  Puszenie z kasą jak to nazywasz też zarzucasz na wyrost komuś kto od początku pisze o tym za ile kupował suby i jakie miał z tym związane upusty ( mogłem jak niektórzy na forum nic o tym nie pisać a wręcz przeciwnie podawać od początku pełne kwoty tylko po co ? ). No i jeżeli tak się rozpisujesz o finansach czy tak Cię to w oczy kole to nie zapomnij że planowałem 2 x pb 16 ( gdybym sprzedał pb4000 bo pb13 poszedł szybko ale promocja w soundclub wymuszała na mnie zejście z ceny za którą nie chciałem sprzedać więc sam z niej skorzystałem i kupiłem przed ostatni sub pb4000 z soundclubu) . Bardzo też cieszę się że tak się stało bo gdybym sprzedał pb4000 zanim ustawiłem to na drugą ścianę na 1/4 Nie dowiedział bym się po prostu jak bardzo dobrze może to u mnie grać w odpowiednim miejscu , więc decyzja była prosta . Zaoszczędziłem też jakieś 9k nie kupując pb16 ( dwóch) co tez nie jest bez znaczenia . Dalej jestem ciekawy co by było gdyby ale rozsądek wygrał.  

Na koniec zobacz na stronie SVS jakie modele i z jakimi " uszkodzeniami " uważają za outletowe . Boli Cię po prostu to że tak mi się udało tylko dlaczego skoro i tak byś nie kupił pb4000, skąd ta zazdrość??? Może to jednak świadomość tej okazji was tak boli bo wieści o zakupach za pełną kwotę skróciła by wasze gdybania na starcie.

W takim razie jest inny powód "niskiej ceny", to dobrze.

Ja wysunąłem tezę, ty ja obalileś i ok.

 

Jakie paragrafy, co ty pier**lisz....

 

Tak czy siak, kupiłeś po taniości, to nie pusz się, że taki "zamożny" jesteś

Wybacz, ale dalsza rozmowa z toba nie ma sensu. poraz 3 wklejasz nie pelne zdjeci z ucietymi pomiarami. 

Tym razem co? Chcesz wytlumaczyc ze zatkanie jednego z TRZECH otworow. "Jeden zatkniety Dwa otwarte" powoduje ze sub staje sie subem zamknietym. 

 

No doslownie brak mi slow i checi dalszego pisania. 

 

 

Lolo, nie masz racji.

Bo albo porównujemy, w pełni otwarte do, w pełni zamknięty albo ta rozmowa, nie ma sensu.

Zatykanie portu, to robienie z otwartego, zamkniętego albo pół zamkniętego.

A takie modyfikacje nie były w założeniu tego porównania.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bl4ck napisał:

Wskazałem dokładnie jeden post ? ostatni.

I picked up the 12.17 Edge on the BF sale, and while it was a nice sub, compact and relatively lightweight (compared to the BK monolith that replaced it) I ended up returning it. Below 30hz the bass output tanked and port chuffing increased drastically the further below 30hz it went. I read some other reports of people experiencing the same thing and XTZ said it was unfortunately a matter of physics due to the compact cabinet. Running it sealed resolved the port chuffing problem but it still wasn't "clean" below 25hz.

 

REL ht 1205?

Dokładnie 1205. Zostanie u mnie na 90procent. Z czasem może drugi. 

Godzinę temu, piskle smoka napisał:
1 godzinę temu, bl4ck napisał:
Wskazałem dokładnie jeden post emoji846.png ostatni.
I picked up the 12.17 Edge on the BF sale, and while it was a nice sub, compact and relatively lightweight (compared to the BK monolith that replaced it) I ended up returning it. Below 30hz the bass output tanked and port chuffing increased drastically the further below 30hz it went. I read some other reports of people experiencing the same thing and XTZ said it was unfortunately a matter of physics due to the compact cabinet. Running it sealed resolved the port chuffing problem but it still wasn't "clean" below 25hz.
 
REL ht 1205?

Pokaż więcej  

Niewiem co wam furczy, mam 2 xtz EDGE podpięte i mi tam nic nie furczy. Niewiem jak głośno musiałbym suba odkręcić albo ogólnie z jakim natężeniem dźwięku filmy oglądać żeby mi coś furczalo.

No nie wiem kilka stron wcześniej przytoczyłem też przykłady. Ja nie wiem nie miałem go ale po wpisaniu modelu do google pojawia się to kilka razy. Może kwestia sztuki, raczej sztuk. Ale coś na rzeczy jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RAF77 napisał:

 

Jakie paragrafy, co ty pier**lisz....

4 godziny temu, RAF77 napisał:

 

Ten cały soudclub, zapewne ma te subwoofery z svs po takim właśnie układzie a sprzedaje je jako nowe.

Ciekawe dlaczego, mają tak tanio?

I nie mają w sprzedaży wszystkich modeli?

 

Bo dostali w stanie refurbished, z fabryki, to co dostali i takie na nie właśnie mają niskie ceny.

 

A Twój przypadek, tylko potwierdza tą tezę.

 

 

 

Za to napewno !!! Zarzucasz komuś oszustwo , nie wystarczy ?  I oczywiście jesteś na przegranej pozycji bo G wiesz a głupoty wypisujesz napędzany zazdrością...

59 minut temu, fetek napisał:

 

pseudonimu nie możesz obrazić, inaczej już byś dawno leżał ?

Jakiego pseudonimu? Napisał wyraźnie nazwę firmy którą oskarża o oszustwo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, RAF77 napisał:

 emoji16.png

Lolo, nie masz racji.

Bo albo porównujemy, w pełni otwarte do, w pełni zamknięty albo ta rozmowa, nie ma sensu.

Zatykanie portu, to robienie z otwartego, zamkniętego albo pół zamkniętego.

A takie modyfikacje nie były w założeniu tego porównania.

 

 

 

Nie. Porownujemy zasadnoac zakupu otwartego do zamknietego suba. Plusy i minusy rozwiazan. A to ze w otwartym mozemy przytkac jedna lub wiecej dziur no sorry. Nie ma zmiluj. 

Biznes to biznes nie ma ale. 

 

 

Skoro z otwartego mozemy zrobic "zamkniety" to kolejny pozytywny atut to zakupu otwartegoo suba i bezsensownosc konstrukcji zamknietej. 

 

 

BTW ciekawe jakbym w swoim BK zatkal BR czy byloby lepiej - -  nizej xD

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, RAF77 napisał:

 

44 minuty temu, RAF77 napisał:

 

Tak czy siak, kupiłeś po taniości, to nie pusz się, że taki "zamożny" jesteś emoji16.png

 

 

Po raz kolejny pytam i powtarzam , gdzie się pusze o zamożnosci? Mogę się puszyć jeżeli już tym że posiadam bardzo dobre suby a pustaki odbierają to właśnie jak ty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sf_svs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysunąłem tezę.

Napisałem, "zapewne", to tryb przypuszczający.

 

Od kiedy ty się taki profesor od prawa zrobiłeś

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć co by było gdybym faktycznie wymienił na pb16 ? Żywcem by zjedli Stelvia i Raffy ???

Pisanie kłamstw i farmazonów ubierasz w słówka i nazywasz " wysuwaniem tezy " , jakiś ty Raff przykry....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie. Porownujemy zasadnoac zakupu otwartego do zamknietego suba. Plusy i minusy rozwiazan. A to ze w otwartym mozemy przytkac jedna lub wiecej dziur no sorry. Nie ma zmiluj. 
Biznes to biznes nie ma ale. 
 
 
Skoro z otwartego mozemy zrobic "zamkniety" to kolejny pozytywny atut to zakupu otwartegoo suba i bezsensownosc konstrukcji zamknietej. 
 
 
BTW ciekawe jakbym w swoim BK zatkal BR czy byloby lepiej - -  nizej xD
 
Było by "zapewne" , inaczej.

Jeśli o zasadności zakupu się rozchodzi, to już całkiem rozmowa bez potrzeby, bo to indywidualne upodobanie i indywidualny wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha jaki bad boy się w tobie odezwał haha takie prawie co to tezy tylko wysuwa potrafi takich słów używać haha żałosny jesteś 

@Lolo2 dyskusja nie ma sensu skoro ci co wywołują gównoburze na 2 strony uczepili się czegoś na końcu charakterystyki co i tak nie ma znaczenia w praktyce.  Nawet same słowo " glosniejszy " jest tu nie na miejscu i powinny być takowe doprecyzowane na początku,  czyli jeżeli coś wydmucha np 16hz a inny 13hz to ten pierwszy jest glosniejszy ? Teoretycznie tak ale glosniejszy dla kogo ? Wiecie że człowiek słyszy do 20hz więc bez wzmianki o tym że używamy mikrofonów a nie nas samych w danym teście dyskusja nie ma sensu . Dla mnie " glosniejszy w kinie " to dosłownie to co sam mogę potwierdzić i nikt mi nie zabroni takiej kwalifikacji. A jeżeli już w danej dyskusji używam takiego słowa to osoba która chce zabrać głos musi to zaznaczyć na początku bo w moim mniemaniu pisze dalej nie na temat , tyle . Czysta grzeczność by załatwiła sprawę na samym początku a nie chęć zablysniecia. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak , dla mnie BR jest glosniejszy i schodzi niżej bo realne odczucia stawiam wyżej niż tabelki i wykresy tworzone w laboratorium przy użyciu mikrofonów pomiarowych co ma się do domowego zacisza jak siodło do świni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, RAF77 napisał:

Dawaj.

I na policję zgłoś przy okazji.
I do księdza w najbliższej parafii. Hehehhe.
piz*a.

Chciałeś - masz ...tzn księdza i policję pominąłem,  sam SoundClub wystarczy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.