Skocz do zawartości
IGNORED

Leben CS 300 X - klonowanie


front247
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, yacool1975 napisał:

Heh, swietnie, gratuluję!!!
Ja tez niedawno walczylem dlugo z problemem z dzwiekiem i okazalo sie ze gniazdo rca wewnatrz ma przerwe, cena robi swoje.
Przydzwiek powinien sie tez zmniejszyc po zamknieciu uziemionej obudowy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mozesz sprawdzic jeszcze przydzwiek przy zwartym wejsciu? Pewnie nie to ale ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuje ?

Tak to jest już ten etap że można dalej walczyć z tym przydzwiękiem w obudowie.

No właśnie słusznie mówisz z tym testem na zwarte wejście...otóż przy zwartym przydzwięk jest nadal..i z nim musze zrobić porządek...tylko nei wiem od czego zacząć ?

 

Ok posłuchałęm juz na kolumnach wzmacniacza...kolumny moje mają około 85-86db...Powiem tak...ten wzmacniacz brzmi cudownie. W życiu słuchałem różne sprzęty..mój rotel + lamm chyba idzie w odstawke...tzn. nei jest zły ale to jest inne granie. W lebenie-klonie przestrzeń i wokal wskoczył na inny wymiar...ja nie jestem fanem kawałków wokalowych ale moja panna posłuchała teraz kilku swoich kawałków i stwierdziła że brzmi to bajecznie..wokale są blisko a jednocześnie fruwają w przestrzeni za kolumnami i miedzy...w rotelu one były płasko w jednym miejscu i to jest ta zasadnicza i bardzo widoczna różnica. Druga sprawa to jest bas...w rotelu +lamm bas jest dla mnei referencyjny bo lamm go pompuje idealnie...ale tutaj pojawił sie zupełnie inny bas...nei wiem jak to napisać ..przestrzenny..? On uderza i natychmiast gdzies tam konczy wybrzmienie ale uciekając w dal..jest po prostu zajebisty :)...W ogóle w dzwięku jest bardzo dużo pogłosu powietrza...ale to chyba jest cecha lampy bo kiedys w salonie słuchałęm dwóch wzmacniaczy lampowych i to było też widoczne.

Ok z mojej strony polecam gorąco zbudowanie tego wzmacniacza..własśnie dla brzmienia mi sie ono bardzo podoba. No i na koneic kwestia transformatorów..najtańsze trafa od Ogonowskeigo spisują sie całkiem dobrze, na pewno można lepiej..ale jest i tak świetnie:).

Będe was dalej ,,męczył,, o pomoc w usunięcieu tego przydzwięku 50Hz..;) i dziękuje za dotychczasową ?

Na zdjęciach moja kablanina..wersja w pełni grająca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

_DSC4702.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzezenie jest podobne, po uruchomieniu lampy nagle zaczyna sie sluchac innych rzeczy bo wzmacniacz pokazuje najlepiej swoje zalety w wokalach, utworach akustycznych, małych składach jazzowych. Podobnie moj znajomy - normalnie zwolennik ciezkiej muzy, z lampą nagle meloman, jazz, muzyka instrumentalna Zazdroszcze, ale koncze swoje bieżące projekty i biore sie za robote


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej formie przydźwięku nie usuniesz. To niestety musi być porządnie i krótko prowadzone, zmienne prądy blisko przy chassis skręcone, sygnałowe z dala od innych, wejściowe z dala od wyjściowych... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemak napisał:

W takiej formie przydźwięku nie usuniesz. To niestety musi być porządnie i krótko prowadzone, zmienne prądy blisko przy chassis skręcone, sygnałowe z dala od innych, wejściowe z dala od wyjściowych... 

jasne wiedziałem to od początku ale chciałem chociaż w miare zoptymalizować to na desce...zobaczyć napięcia itd. teraz wszystko pójdzie do obudowy i tam już powalcze nad tym przydzwiękiem. Ale uwierz teraz tak jak to stoi można bez kłopotu słuchać...z 2-3 metrów od kolumn przydzwieku praktycznie nie słychać. 

Chciałem jeszcze napisać o zasilaniu : A więc nadal na EL84 - 5,7V na ECC 83 - 6,31V.....po pierwszym rezystorze 20 ohm - 271V, za 1k - 246V, za 4,7k (będę musiał zmienić bo tu chyba powinno być około 240-250V) - 225V.....troche maławo...ale w końcu zmierzyłem napięcie na wyjściu trafa odczep 115V /600mA wynosi na jałowym 117V a na pełnym obciążeniu....108V.....czyli znowu spadek wydaje mi sie ze nie powinno tak być...znowu to świadczy o nie do końca dobrej wydajności trafa. Ale mimo to gra to świetnie..

 

1 godzinę temu, yacool1975 napisał:

Moje spostrzezenie jest podobne, po uruchomieniu lampy nagle zaczyna sie sluchac innych rzeczy bo wzmacniacz pokazuje najlepiej swoje zalety w wokalach, utworach akustycznych, małych składach jazzowych. Podobnie moj znajomy - normalnie zwolennik ciezkiej muzy, z lampą nagle meloman, jazz, muzyka instrumentalna emoji3.pngemoji3.png Zazdroszcze, ale koncze swoje bieżące projekty i biore sie za robote


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tzn. bierzesz sie za robote..? ale co bedziesz robił..??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lebena Ale najpierw pre lampowe, moze jakis wątek założę - czesci juz wiekszosc mam, reszta w trakcie. A kiedy ruszasz z wersją p2p?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, yacool1975 napisał:

Lebena emoji2957.png Ale najpierw pre lampowe, moze jakis wątek założę - czesci juz wiekszosc mam, reszta w trakcie. A kiedy ruszasz z wersją p2p?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aha spoko ? 

Z wersją p2p ruszam...hmmm no najpierw robie obudowe do tego co mam...a własciwie to od razu 2 obudowy od razu do tego drugiego...elementy już przyszły tylko jeszcze obmyślam koncepcje złożenia :)....Natomiast ten drugi układ p2p myśle że za około 1-2 miesiące bo tym razem zamówie trafo zasilające z pewnego zródła i od razu lepsze trafa wyjściowe no i postaram sie zdobyć te kondy Elna 100uF/350V neibieskie co siedzą w oryginale...ale kurde nigdzie ich nei widziałem ? Jak będe skłądał ten drugi to napisze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, yacool1975 napisał:

A autor trafa sie odezwał? Cos wyjasnilł?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie nie...co jest dziwne bo kontakt przy zamówieniu był dobry. Nie sądze żeby facet chciał sobie psuć renome przez durne proste trafo zasilające..ale uj wi...może weekend ma dlatego sie nie odzywa;)..Ale trafo parametrycznie spierdolone po całej linii bo żaden odczep nie trzyma parametrów .

No i jeszcze jedna sprawa..po około 2-3 godzinach dotknąłem trafa...bardzo ciepłe...ono sie grzeje...przy 600mA ..? To jest z zapasem...dlatego jest spadek na anodowym...masakra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Bogdan od trafa odpisał..i zarzeka sie że transformator jest prawidłowo zrobiony i nawet z zapasem oto jego dane:

Trafo zrobiłem:
sieć230V
wtórne: po pomiiarach na 230V:
115V 0,6A 115V 0,7A
6,3V 1A 6,39V 1,125A
6,3V 4A 6,39V 4,5A

Ale...napisał mi że ja zamówiłęm u niego za mały ten odczep dla 4xEL 84 bo powinno być 6,3V / 5-6A............kurde wezcie mnie puknijcie w łeb bo na mój rozum katalog podaje 760mA dla jednej EL 84...czyli 3,1A dla kwadry...Tak czy nie..?

No i kazał mi zbadac czy mam sprawny miernik. 

No i jest problem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna pomierzyc, ale stawiam ze masz racje. 4-4.5 A powinno wystarczyc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, yacool1975 napisał:

Mozna pomierzyc, ale stawiam ze masz racje. 4-4.5 A powinno wystarczyc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No on pisze mi że powinienem zamówić cyt. ,,minimum 5-6A....tylko dla kwadry EL84....moim zdaniem to nieprawda. Zresztą na odczepie jest 6,1V a nie 6,3V ...bo tak by był chociąz zapas napięcia. On mierzył to trafo dla 230V sieciowego i twierdzi że jest 6,39V....a ja mierzyłem dla sieciowego 235V i jest 6,1V.....?...perpetum mobile...

Pojechałbym do niego z tym trafem i pokazał z miernikiem...ale na mazury mam 700 km...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, przemak napisał:

A jaki masz ten miernik BTW? Bo mierzenie zmiennego to różnie może być... 

UNI-T taki jak na foto i jeszcze drugi tej samej firmy podobny...płaciłem za jeden około 50-60 zł. Obydwa zepsute..?

Zresztą zmierzyłem znowu napięcia na trafie od Ogonowskiego....6,34V/3A....spadek do 6,2V......i od razu na trafie od tego Pana Bogdana 6,1V/4,5A.......pod obciązeniem 5,6V ....... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aha spoko  
Z wersją p2p ruszam...hmmm no najpierw robie obudowe do tego co mam...a własciwie to od razu 2 obudowy od razu do tego drugiego...elementy już przyszły tylko jeszcze obmyślam koncepcje złożenia :)....Natomiast ten drugi układ p2p myśle że za około 1-2 miesiące bo tym razem zamówie trafo zasilające z pewnego zródła i od razu lepsze trafa wyjściowe no i postaram sie zdobyć te kondy Elna 100uF/350V neibieskie co siedzą w oryginale...ale kurde nigdzie ich nei widziałem  Jak będe skłądał ten drugi to napisze

Te elny są w zasilaniu czy w torze audio?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, yacool1975 napisał:


Te elny są w zasilaniu czy w torze audio?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W zasilaczu ...niebieskie...znalazłem je tylko w Japonii USA i....chyba w jedynym sklepie w europie we Włoszech...po 1,20 Euro/sztuka.....zamówiłęm sobie 8 sztuk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

condensatore-elettrolitico-elna-100uf-350v-85c-18x31mm-passo-75mm-elna.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W zasilaczu ...niebieskie...znalazłem je tylko w Japonii USA i....chyba w jedynym sklepie w europie we Włoszech...po 1,20 Euro/sztuka.....zamówiłęm sobie 8 sztuk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hoho, czyli duza wiernosc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yacool1975 napisał:


Hoho, czyli duza wiernosc emoji3.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiem że to raczej dużego znaczenia nie ma dla brzmienia...ale miło będzie zrobić klona jak najbardziej wiernego oryginałowi ??

Trafo gorące....ale wzmacniacz gra jeszcze lepiej niż na początku..tak nasyconego dzwięku jeszcze nei słyszałem u siebie..jestem bardzo zaskoczony tym brzmieniem. Zrobiłem dotąd 2 wzmaki SE i 4 preampy...ale takiej spektakularnej zmiany na brzmeiniu na plus nigdy nie zauważyłem. Czytałem opinie że Leben 300 to wzmak uniwersalny gdzie wszystko brzmi dobrze - potwierdzam...dotąd wybierałem utwory do słuchania raczej dobrej jakosci itd. ale teraz wszystko brzmi po prostu bardzo dobrze...muzykalnosć zabija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy słyszeć o Twoim sukcesie. Ja usłyszałem ze SE gra najładniej, dlatego zbudowałem, ale teraz czas na pp i sam zweryfikuję. W kazdym razie nie mam co narzekac, bylem zaskoczony tym graniem jak Ty


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam SE na EL84 wiesz 5 watowca..ale stoi nieużywany robiłem już go lata temu ale jednak jest to mała moc i pamietam ze nei zachwycił mnie tak obłędnie ? ...słyszałem SE na 300B w salonie w Poznaniu to....no robi wrażenie ale tam system był cały na wypasie :)...Na PP słyszałem wzmacniacz znajomego na EL 34 ale brzmiał dosyć szorstko i słabo na basie i słyszałem FezzAudio nasz rodzimy PP w salonie w Zielonej Górze to barwa ładna ale dynamiki i basu...zero. A ten Leben-klon na basie wymiata dla mnie...ale reszta tak samo...w końcu słyszałęm te jęki gitar w House of the Rising Sun...bosko to brzmi . Wiesz ja nie jestem ani melomanem ani audiofilem słucham różnej muzyki...ale to jest najleposze granie jakie dotąd miałem..wiec też jestem szczesliwy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem na odsluchch lebena w wawie i jesli klon gra w czesci jak oryginal to i tak warto



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, yacool1975 napisał:

Ja bylem na odsluchch lebena w wawie i jesli klon gra w czesci jak oryginal to i tak warto



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No wszystko raczej da sie zrobic jak oryginał tylko jednego nie damy rady....transformatorów głośnikowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No wszystko raczej da sie zrobic jak oryginał tylko jednego nie damy rady....transformatorów głośnikowych

Charakter moze inny, ale serio: taki hammond tragedii nie zrobi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, yacool1975 napisał:


Charakter moze inny, ale serio: taki hammond tragedii nie zrobi emoji3.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No miejmy nadzieje...choć opinie są o nim bardzo dobre ale za granicą ,u nas raczej chyba nie tak popularny:)...cały rynek zgarnął p.Ogonowski...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, front247 napisał:

oba kanały po ich rozdzieleniu kazdy z osobna grają idealnie zero przydzwięku....

No to masz pętlę masy.

10 godzin temu, front247 napisał:

pojedyńczo kanały grają kompletnie bez przydzwieku a razem w stereo jest słyszalny nadal przydzwiek

No to masz pętlę masy.

9 godzin temu, front247 napisał:

Będe was dalej ,,męczył,, o pomoc w usunięcieu tego przydzwięku 50Hz..;)

Masz pętlę masy.

7 godzin temu, yacool1975 napisał:

najpierw pre lampowe

Jakie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, McGyver napisał:

No to masz pętlę masy.

No to masz pętlę masy.

Masz pętlę masy.

Jakie?

Już nie mam ..i chyba wcale jej nie było...?..po prostu nieprawidłowo umasiłem poszczególne stopnie do tej mojej szyny..na nowej szynie jest super:)..a główną przyczyną było niestykanie masy wejsciowej co odkryłem dopiero przypadkiem na końcu....od początku ten przydzwiek tak wyglądał jakby gdzies masy nie było..no i nie było..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umaś także rdzeń sieciowca, to dużo pomaga w obudowie tym bardziej... a trafo się grzeje, bo gość zaoszczędził na drucie, dając go mniej na pierwotnym a na wtórnym napięcie przysiada, bo dał za cienki drut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ampman napisał:

Umaś także rdzeń sieciowca, to dużo pomaga w obudowie tym bardziej... a trafo się grzeje, bo gość zaoszczędził na drucie, dając go mniej na pierwotnym a na wtórnym napięcie przysiada, bo dał za cienki drut.

Dzięki tak zrobie...:) ale tego trafa nie bedę wstawiał na pewno...No ale jesli on twierdzi że cztery EL 84 potrzebują minimum 5-6A na żarzeniu to już wiadomo ze to jest brak kompetencji albo sciema zwykła....chce oddać to trafo i zwrot tej marnej kasy....za cieńki drut powiadasz..? no ale on mi napisał że nawinął setki traf w życiu...zgodnie z prawem Murphego kiedys musiała byc wpadka...no i jest..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez front247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, front247 napisał:

Dzięki tak zrobie...:) ale tego trafa nie bedę wstawiał na pewno...No ale jesli on twierdzi że cztery EL 84 potrzebują minimum 5-6A na żarzeniu to już wiadomo ze to jest brak kompetencji albo sciema zwykła....chce oddać to trafo i zwrot tej marnej kasy....

6A to owszem potrzebują cztery ale EL34, 4A do czterech 6L6 starczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.