Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ten subwoofer nada się do mieszkania w bloku?


lollicropp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Po wielu dniach poszukiwań wybrałem następujący zestaw mojego pierwszego KD:

Yamaha V485 + Taga Harmony 606 v.3 + Magnat Sub 302a

Mam tylko jedno pytanie. Czy taki subwoofer nadaje się do mieszkania w bloku? Moje aktualne audio to Edifiery R1600tiii i nie jestem do końca zadowolony. Do muzyki są naprawdę w porządku, ale z racji tego, że w 80% używam ich do filmów i gier brakuje mi dźwięku przestrzennego. Z początku chciałem zakupić jakieś plastikowe Sony, po przeczytaniu wielu tematów na forach, postawiłem na zestaw 5.0, by ostatecznie skusić się na subwoofer. Mam tylko obawy czy na pewno będę mógł go używać bez obawy w 16 m2 obok śpiącej dwulatki i wrażliwej żony ?

 

Byłbym wdzięczny za konkretne rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy subwoofer będzie w jakimś stopniu odczuwalny w mieszkaniu. Pytanie jak dużą tolerancję mają inni użytkownicy domostwa. 

Ja u siebie od początku postawiłem suba i żona i dzieci się przyzwyczaiły do tego typu dźwięków. Śpią bezproblemowo wszyscy, włącznie ze mną jak kimne na kanapie :) Wczoraj na przykład z żoną jak usypiały dzieciaki (2 i 6 lat) oglądaliśmy Rampage Dzika Furia, oglądamy na głośności 35 w Onkyo 656, więc nie tak wcale cicho. 

Zawsze suba wieczorem mozesz przyciszyć to raz, a dwa do wszystkiego można się przyzwyczaić. Ustaw go na początku na bardzo cicho, potem co tydzień podgłaśniaj o 10%, na pewno się dowiesz kiedy jest za głośno ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2020 o 20:47, lollicropp napisał:

Yamaha V485 + Taga Harmony 606 v.3 + Magnat Sub 302a

Mam tylko jedno pytanie. Czy taki subwoofer nadaje się do mieszkania w bloku? Moje aktualne audio to Edifiery R1600tiii i nie jestem do końca zadowolony.

Ty na pewno będziesz zadowolony, natomiast sądziedzi poziom niżej i wyżej będą załamani, niskie tony niosą się bardzo w pionie. Dlatego wstawienie takiego subwoofera do bloku mija się z celem moim zdaniem - będziesz grał na 30-40% jego możliwości, chyba że sądziedzi są bardzo wyrozumiali. W takim wypadku może lepiej kupić mniejszy a dużo lepszy jakościowo subwoofer np  niewiele dokładając -Tannoy TS10, albo starszy 625 ALF (byle nie M-sub, to jest lipa do kina domowego) wszystkie są w obudowie zamkniętej. Oczywiście używane, z nowych nie kupisz dobrego (a nie tylko mocnego) subwoofera do 1 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest niezbędnym elementem do kina domowego tylko niestety w bloku bywa różnie z sąsiadami. A niskie tony lubią się nieść trzeba liczyć na to że sąsiedzi będą wyrozumiali 2 sprawa twoje dziewczyny. Na twoim miejscu umówiłbym się na wypożyczenie suba i wtedy będzie wszystko jasne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Soomi napisał:

Sub jest niezbędnym elementem do kina domowego

Zgadza się. Dobrze zestrojonego subwoofera nie słychać- tzn, że odzywa się wyłącznie wtedy, kiedy jest to potrzebne i nie "wychodzi przed szereg", czyli jego poziom jest dopasowany do reszty głośników. Dla tak zestrojonego systemu glosnikowego kd, problem z tytułu wątku nie istnieje.

Sub ma "tylko" uzupełnić braki reszty głośników w zakresie najniższego basu, a nie burzyć sciany podczas normalnego poziomu dla oglądania filmów, czy koncertów. (Choć nie da się ukryć, że i tacy maniacy basu istnieją.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane. Strojenie subwoofera trwa jakiś czas. Najpierw jest zachwyt ile basu ile dodaje, potem jest zmeczenie basem i stopniowe skręcanie go i wtedy docieramy do momentu, w którym go nie słychać. Aż do czasu gdy go wyłączymy i następuje wielka pustka. Subwoofer do bloku jest jak najbardziej OK, sam go używam w bloku. Ale wymaga mądrego, rozsądnego podejścia, które zakłada, że będzie tylko czasami pomrukiwał zamiast robić za "trzecią kolumnę". 

 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer w kinie domowym to bardzo ważny element jeśli chcesz uzyskać jak najlepszy efekt w przypadku oglądania filmów. Zestaw, który wybrałeś jest jak najbardziej w porządku i powinno to bardzo dobrze sprawdzić się w kinie domowym.  Jeśli chodzi o sąsiadów to trzeba zawsze słuchać z głową i nie oglądać filmów do późna w nocy ? 
Zapraszam do kontaktu z nami w sprawie wyceny takiego zestawu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub do kina musi być! Jeśli chcesz efektów do bez tego się nie obejdzie. Tak jak wyżej koledzy pisali, sąsiedzi nie będą zadowoleni na pewno będzie się niosło. Model 302A jest bardzo udany w dodatku bardzo popularny. Jest w tej chwili w świetnej cenie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za rady ?

A co myślicie o Magnat 202A? Skoro i tak sub będzie tylko pomrukiwać to czy 202A wystarczy? Czy lepiej dopłacić te 200 stówki?

Muszę jeszcze zdecydować czy nie brać jednak Onkyo 686 zamiast tej Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego 302A co S4home radzi , da lepszy efekt w kinie, miałem go kiedyś i na początek zabawy daje radę,  202 to maluch 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.