Skocz do zawartości
IGNORED

Topping D70 DAC - ma ktoś może takowy w Wawie lub D90?


Patrykowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Krzaku666 napisał:

Dystrybutor jest w Warszawie

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Jak się nazywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba Coronawirus -> 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakiś d70 na allegro jest ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o opinie o nim i ewentualną możliwość odsłuchu, bo czytałem, że jest niezły ale to mogą być dystrybutorzy/sprzedawcy albo wyniki pierwszych łałów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Krzaku666 napisał:

Opinie są raczej entuzjastyczne ? Ja mam dwa Toppingi, możesz w ciemno brać, i tak nie oddasz ale w razie czego masz 14 dni ?

Jakie masz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam d50s i jestem bardzo zadowolony. Q21 powinno mieć ofertę dostępną na miejscu i do wysyłki. Zadzwoń do nich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę żeby tu ktoś kiedyś był z Daca niezadowolony ? Jak masz pod nosem sklep z tym to zadzwoń, i się umów na prezentację ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Krzaku666 napisał:

Nie kojarzę żeby tu ktoś kiedyś był z Daca niezadowolony ? Jak masz pod nosem sklep z tym to zadzwoń, i się umów na prezentację ?

 

Właśnie d70 nie ma nigdzie chyba.

15 minut temu, Tomek_waw napisał:

Ja mam d50s i jestem bardzo zadowolony. Q21 powinno mieć ofertę dostępną na miejscu i do wysyłki. Zadzwoń do nich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jak on gra? Do czego byś porównał albo w porównaniu do czegoś innego, co miałeś? d70 chyba będzie nieco inny bo jest na AKM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Patrykowski napisał:

A jak on gra? Do czego byś porównał albo w porównaniu do czegoś innego, co miałeś? d70 chyba będzie nieco inny bo jest na AKM.

Właśnie potrzebowałem czegoś na nie "AKM" bo moim głównym źródłem był wtedy streamer Onkyo 6130 na AKM, we wzmacniaczu też miałem AKM. Kupiłem SMSL SK10 na AKM i prawie nie słyszałem różnicy. Potem Topping DX3 pro ( jako wzmacniacz słuchawkowy super ale w większym systemie jakościowo bardzo podobny do tego wbudowanego w Onkyo ) no i w końcu  ten Topping D50s, którego mam od Listopada i nie zmienie na pewno, chyba ,że kiedyś na wyższego . Od razu usłyszałem różnicę. Trzeba mu dać się rozegrać kilka godzin. Jest szybki , dokładny , czysty, ma takie uderzenie, poza tym kilka fajnych opcji tzn. sam się usypia i sam wybudza kiedy dostanie sygnał. Można regulować intensywność podświetlenia ekranu, albo ,żeby też się wygaszał. Wykonanie, najnowszy bluetooth,  może działać jako preamp, pilot itd. Świetne pudełeczko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomek_waw napisał:

Właśnie potrzebowałem czegoś na nie "AKM" bo moim głównym źródłem był wtedy streamer Onkyo 6130 na AKM, we wzmacniaczu też miałem AKM. Kupiłem SMSL SK10 na AKM i prawie nie słyszałem różnicy. Potem Topping DX3 pro ( jako wzmacniacz słuchawkowy super ale w większym systemie jakościowo bardzo podobny do tego wbudowanego w Onkyo ) no i w końcu  ten Topping D50s, którego mam od Listopada i nie zmienie na pewno, chyba ,że kiedyś na wyższego . Od razu usłyszałem różnicę. Trzeba mu dać się rozegrać kilka godzin. Jest szybki , dokładny , czysty, ma takie uderzenie, poza tym kilka fajnych opcji tzn. sam się usypia i sam wybudza kiedy dostanie sygnał. Można regulować intensywność podświetlenia ekranu, albo ,żeby też się wygaszał. Wykonanie, najnowszy bluetooth,  może działać jako preamp, pilot itd. Świetne pudełeczko. 

On działa jak pre, ten d50?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Patrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tomek_waw napisał:

Możesz sobie regulować głośność i zmieniać źródła. Jest  cyfrowym Pre.

Ale pilota nie ma? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma pilota, dlaczego ma nie mieć. Piszemy tutaj o D50S czyli wersji drugiej, poprzednia wersja D50 nie miała bluetooth i właśnie chyba pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Tomek_waw napisał:

ma pilota, dlaczego ma nie mieć. Piszemy tutaj o D50S czyli wersji drugiej, poprzednia wersja D50 nie miała bluetooth i właśnie chyba pilota.

A 50s, ok :)  To mówisz, ze do tego SMSL 10 była różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patrykowski miałeś lepsze dużo lepsze rozwiązanie niż te toppingi, wystarczyło dołożyć 600 - 700 zl i dać komuś kto umie lutować aby zrobił kompletny mod. Na pewno byś się nie zawiódł. A byłoby czym się pochwalić w racie czego jak kolega z nowym topping em czy qutest em wpadłby, aby porównać i wypić piwko. A tak królika będziesz gonił dalej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sprawiłem DX7 pro i... no całkiem dobrze to pogrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Obecnie posiadam S.L.S.M   M300   rozważam zmianę na Topping D50 lub  D70 lecz nie potrafię znaleźć testu porównawczego czy warto rozważać zmianę  na w/w  Topping

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem Toppinga d70 pod koniec 2019 , na allegro w jakimś sklepie wyglądającym na poważnego sprzedawcę. Wersja bez bt z pilotem czarna. Wolałem srebrna ale chyba nie ma takich w Polsce. Szukałem niezłego daca działającego z PC bez bzdurek i dziwnego wyglądu i bez wyjścia na sluchawki. Czytając godzinami w necie wydaje mi się że poniżej 5000pln nie da się kupić poważnego sprzętu z USA Japonii czy Europy. Pozostają Chińczycy. Zaryzykowałem i myślę że warto było. 

Jak gra? Przede wszystkim selektywność naturalność brak podbarwien brak czarów i klimatów. Być może nieco ugładzenia czy uspokojenia. Przypomina to sposób grania pro audio ale wolny od rozjaśnień czy ostrości lub beznamiętnośći.  Nie brakuje barw, dociążenia. Wydaje mi się że jest bardzo dobrze wyważony, przejrzysty. Jest powietrze, separacja gładkość. Bas nie jest rzadna skrajnością tzn. ani masywny ale zawolny lub super szybki konturowy ale odchudzony. Wydaje mi się że próbowano ukształtować ten zakres integrując wszystkie dobre cechy z niczym nie przesadzając. Jednocześnie nie zwraca uwagi rzadna ekstremalna zdolność. Myślę że jest dobry. Wcześniej miałem dac audio track Maya u5 wart 10 razy mniej. Względem niego bas zdecydowanie zyskał. Znacznie bardziej dynamiczny 2 x szybszy czytelniejszy niższy. Ale czy są jeszcze szybsze i lepsze w tej cenie to nie wiem.

D70 ma dużo wejść w tym dziwne i2s . Jest to jakis  interface opracowany przez Philips a ze 20 lat temu. Podobno teoretycznie najlepszy sposób przesyłu cyfrowego audio. HDMI nie działa chodź ma taką samą wtyczkę co i2s.  Szukałem w necie sprzętów na PCI do kompa ale ciężko znaleźć info jest coś za $300 bodajże ale jeszcze nie sprawdziłem i działam na USB. 

 

Topping ma też xlr y co jest super sprawą. Jest duża różnica na + względem rca. Na kablu za 80zl. Zamiast zmuszać się do odsłuchu różnic między kabelkami rca lepiej porównać rca vs xlr. Może się okazać że to była strata czasu i pieniędzy, oczywiście trzeba mieć wzmak przyjmujący taki sygnał i odpowiednio do niego zbudowany.

Można też dac sygnał z xlr rca jednocześnie np do biampingu.

Słuchałem na dali helicon 800 MK2 i Yamaha p2700 lub demon AV 3802. Wiem że wzmacniacze niezabardzo przystają do reszty toru, będę jeszcze szukać wzmaka niedługo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, wqwqw napisał:

Kupiłem Toppinga d70

Dla mnie największym problemem tego daca jest brak płynności. Poszatkowany dźwięk. Rozdzielczy, detaliczny, ale mało muzykalny. Gra pojedyncze dźwięki, ale nie gra muzyki. Jeżeli w twoim systemie się sprawdza, to nic tylko się cieszyć. Ale stawianie go w jednym rzędzie z urządzeniami do 5k jest nieporozumieniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, wqwqw napisał:

D70 ma dużo wejść w tym dziwne i2s . Jest to jakis  interface opracowany przez Philips a ze 20 lat temu. Podobno teoretycznie najlepszy sposób przesyłu cyfrowego audio. HDMI nie działa chodź ma taką samą wtyczkę co i2s

I nie będzie ci działać, i2s to jest zupełnie co innego niż HDMI. Została tylko użyta wtyczka i gniazdo dla tego przesyłu, aczkolwiek nie tylko bo jest jeszcze RJ45. Na ten interfejs nie ma standardu, więc każda firma robi to po swojemu. Ogólnie jest w tym temacie burdel i trzeba być dobrze obcykanym by spiąć dwa urządzenia innych firm do siebie po i2s. Na przykład taki konwerter USB Gustard u16 ma możliwość przełączania standardu i2s do 4 modeli dacow ( gustard, l.k.s, holo i psaudio). Ten ostatni jest dość często spotykany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wqwqw napisał:

 

Słuchałem na dali helicon 800 MK2 i Yamaha p2700 lub demon AV 3802. 

 

Użytkowałem wiele  modeli AV DENONA ostatnim był 3313 najlepszy, lecz powróciłem do stereo i to dopiero muzyka ,będziesz wymieniał na d90 to odkupię 70

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Dla mnie największym problemem tego daca jest brak płynności. Poszatkowany dźwięk. Rozdzielczy, detaliczny, ale mało muzykalny. Gra pojedyncze dźwięki, ale nie gra muzyki. Jeżeli w twoim systemie się sprawdza, to nic tylko się cieszyć. Ale stawianie go w jednym rzędzie z urządzeniami do 5k jest nieporozumieniem. 

D70 na początku zrobil na mnie wrażenie, ale później ponownie posłuchałem  Chorda Qutest i dla mnie bylo jasne czego brakuje w chińczyku. Tym słowem jest "spójność". Chord nie jest jakimś czarodziejem i kreatorem magii, ale uwalnia wszystko co się da z muzyki w niezwykle homogeniczny sposób. Na D70  niestety słychać pewne dominacje i niedomagania (dla mnie ma zbyt lekki bas).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.