Skocz do zawartości
IGNORED

Finansowa apokalipsa nadchodzi.


arturross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba było kupować akcje USA w funduszu Franklina... ?

Ale dobre krajowe fundusze pieniężne trzymają się na poziomie 3% rocznie.

No i oczywiście złoto teraz szaleje ale rynek surowców to nie jest dla amatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Zbig napisał:

Trzeba było kupować akcje USA w funduszu Franklina... ?

Ale dobre krajowe fundusze pieniężne trzymają się

Jasne. Kilku cwanych dziadków umówiło się, że kartki z nadrukiem będą miały jakąś wartość i do czasu, aż się im zabawa znudzi, dziatwa wierząca w cuda kupuje i ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kazik-t napisał:

Jasne. Kilku cwanych dziadków umówiło się, że kartki z nadrukiem będą miały jakąś wartość i do czasu, aż się im zabawa znudzi, dziatwa wierząca w cuda kupuje i ma.

Nie ma inwestycji nieobarczonej ryzykiem, pogódź się z tym.  Jak chcesz je sprowadzić do zera to wydawaj wszystko na bieżąco a gdy środków zabraknie strzel se w łeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba o tym jest ten wątek?

I zbliża się data wyznaczona przez założyciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zbig napisał:

Nie ma inwestycji nieobarczonej ryzykiem, pogódź się z tym.  Jak chcesz je sprowadzić do zera to wydawaj wszystko na bieżąco a gdy środków zabraknie strzel se w łeb.

Mozesz pole kupic, trawa opsiac i co roku doplaty brac. 

Ryzyko zerowe, bo plany z dotacjami sa rozpisane na kilka lat do przodu. 

W najgorszym przypadku masz wartosc w postaci ziemi, ktorej cena od zawsze rosnie. 

Zawsze sie znajdzie ktos kto bedzie chcial skosic lake i zabrac trawe za free. 

 

To moj model biznesowy na dzien dzisiejszy.  Mam 16ha swoich ziem, z czego na 3ha doczekalem sie czasow ze bede ponad 20 dzialek wytyczal pod domki jednorodzinne. Wiec jakis tam bonusik wpadnie. 

 

A jak ktos sprobuje zabrac mi dotacje ? ? ? To koledzy pojada traktoramk i beczkowozawami i zablokuja tu i uwdzie jakas droge lub wysypia troche lajna pod czyims podworkiem ?

 

Malo tego, jakbym stracil prace i byl bezrobotnym, zawsze moge przejsc na krus xD

 

Narazie plan PrawieDoskonaly xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 07:32, Zbig napisał:

Pytanie nie było o kredyty tylko co zrobić z oszczędnościami?

Oficjalnie zalecenia systemy finansowego to wydać a jak będą potrzebne to wziąść kredyt.

 

Więc przy tych zaleceniach nie radzę trzymać gotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sejm przyjął ustawę nakładającą obowiązek odprowadzania CIT przez spółki komandytowe. Ministerstwo Finansów tłumaczy się koniecznością uszczelnienia systemu. Przedsiębiorcy twierdzą, że nowe przepisy oznaczają podwójne opodatkowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po noweli CIT wasi przedstawiciele w Sejmie przyjęli nowelizację ustawy podatkowej. Zmniejsza ona ulgę abolicyjną do 1360 zł. W praktyce oznacza to jej niemal całkowitą likwidację. Decyzja ta sprawi, że Polacy pracujący za granicą zapłacą podwójny PIT.

Ulga abolicyjna nie skłaniała podatników do osiągania dochodów w Polsce. Teraz to się zmienia.

PiS to partia waszych marzeń. Naród Polski latami czekał na dobrą zmianę. Ojczyzna Kaczunia dopadnie ziomala na całym świecie. 

Jeżeli otrzymujecie wsparcie od dzieci pracujących za granicą to może się to teraz zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, janunio napisał:

 

Jeżeli otrzymujecie wsparcie od dzieci pracujących za granicą to może się to teraz zmienić.

To juz sie zmienilo. 

Teraz chyba musisz przedstawic zaswiadczenie ile dostajesz dodatku na dzieci i ci ta sume odejma od 500+.  Cos tam jest w tym kierunku. 

Godzinę temu, janunio napisał:

Po noweli CIT wasi przedstawiciele w Sejmie przyjęli nowelizację ustawy podatkowej. Zmniejsza ona ulgę abolicyjną do 1360 zł. W praktyce oznacza to jej niemal całkowitą likwidację. Decyzja ta sprawi, że Polacy pracujący za granicą zapłacą podwójny PIT.

Ulga abolicyjna nie skłaniała podatników do osiągania dochodów w Polsce. Teraz to się zmienia.

PiS to partia waszych marzeń. Naród Polski latami czekał na dobrą zmianę. Ojczyzna Kaczunia dopadnie ziomala na całym świecie. 

 

Wytlumaczy mi ktos, jak to jest? 

 

Jezeli pracuje na wygnaniu w niemczech, UK obojetnie. 

Czy do Polski place skladke emerytalna, chorobowa, chociaz czesciowy podatek dochodowy? 

 

O co mi chodzi:

Gdy jestem mlody, pelen wigoru do pracy to jade do niemiec pracowac. Gdy juz lata nie tez, zdrowie nie te. To wtedy przyjezdzam spowrotem do Polski. 

 

W Polsce dostaje darmowa opieke zdrowotna, rente i jeszcze na koniec dostane minimalna emeryture?

Czyli zadnej skladki nie wplacilem, niemca wzbogacilem a Polski system wyrucham jednym slowem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz wypasioną emeryturę niemiecką. Najlepiej jest pomieszkać u dzieci w Polsce i dostawać na konto emeryturę niemiecką. 

Zapytaj pracodawcę czy odprowadza składkę emerytalną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, janunio napisał:

Dostaniesz wypasioną emeryturę niemiecką. Najlepiej jest pomieszkać u dzieci w Polsce i dostawać na konto emeryturę niemiecką. 

Zapytaj pracodawcę czy odprowadza składkę emerytalną.

Chodzilo mi jedynie o to. 

Ze zniesienie tej oplaty abolocyjnej niekoniecznie jest zle. 

Bo jedziesz do niemiec, nie placisz zadnych podatkow w Polsce, nie skladasz sie na rozwoj panstwa, na sluzbe medyczna itp. A potem przyjezdzasz do Polski i wymagasz wszystkiego za FREE. 

 

Nie jest to uczciwe w stosunku do tych co siedza i zarabiaja w Polscs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lolo2 napisał:

Nie jest to uczciwe w stosunku do tych co siedza i zarabiaja w Polscs.

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale co mają na to powiedzieć Niemcy, Brytyjczycy i inni w EU jak przyjeżdzają do nich Polacy i stają się beneficjentami systemów bez wpłacenia nawet €centa do kiesy danego państwa?

Mamy tendencje do widzenia tylko własnego końca nosa i jak to nam jest źle i jak nas ktoś okrada?

KRUS też jest taką krową dojną wykorzystywaną przez wielu którzy załapali się na zasadzie „bo można było to czemu nie”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, will66 napisał:

A co mają na to powiedzieć Niemcy, Brytyjczycy i inni w EU jak przyjeżdzają do nich Polacy i stają się beneficjentami systemów bez wpłacenia nawet €centa do kiesy danego państwa?

Mamy tendencje do widzenia tylko własnego końca nosa i jak to nam jest źle i jak nas ktoś okrada?

KRUS też jest taką krową dojną wykorzystywaną przez wielu którzy załapali się na zasadzie „bo można było to czemu nie”

Co ty tu teraz... 

W niemczech trzeba pracowac minimum 5 lat. Co wiaze sie z placeniem podatkow 5 lat, aby dostac rownowarzna czesc emerytury. 

Przeciez za 5 lat pracy nie dostaniesz emerytury takiej samej jak niemiec co pracowal 25 lat. 

 

Odchodzi im koszty, wyksztalcenia ciebie bo ksztalciles sie za free w polsce, epieki zdrowotnej bo przed i po tych 5 latach doisz opieke w Polsce. itd itd. 

Moim zdaniem i tak sa duzo na plusie. I dalej pokrzywdzonym bedzie tylko Polska a nie Niemcy. 

 

Niemcy dostaja czysta sile robocza, bez praktycznie jakiegokolwiek wkladu.  Bo jaki wklad maja? Jak pracujesz to kozystasz ze socjalu? Albo wypracujesz sobie czesc emerytury? Ze systemu zdrowotnego nie skozystasz bo mlody i przyjechales pracowac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo

Odpowiedz sobie kto i jaki wniósł wkład że ludzie musza wyjeżdżać z kraju. Skoro taki zysk jest z tych wyjeżdżających za granicą Polaków to radujesz się ogromnie z zysku Ukraińców. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jacm napisał:

Lolo

Odpowiedz sobie kto i jaki wniósł wkład że ludzie musza wyjeżdżać z kraju. Skoro taki zysk jest z tych wyjeżdżających za granicą Polaków to radujesz się ogromnie z zysku Ukraińców. 

 

nikt nie musi wyjezdzac. Ludzie poprostu chca wyjezdzac za wiekszym zarobkiem.  Wiec przestan gadac ze musza... bo to brednie. 

Jakos w kilka lat wchlonelismy ponad milion ukraincow i jak ludzi do pracy nie ma, tak dalej ich nie ma. Zreszta mamy rynek pracownika a nie pracodawcy.

 

Zysk oczywiscie ze jest.... Bo dostajesz pelnoletnia, wyksztalcona, zdrowa sile robocza. A gdy ta "sila" zacznie nie nadawac sie do pracy to robia wypad do swojego kraju. Praktycznie same Plusy. 

Mam kumpli co pracuja w automomotivie jako konstruktorzy w monachium. Afera z coronawirusem to pierwsi do wyrabania oczywiscie imigranci....  Niemiec mimo z gorszym CV zostaje w pracy a polakow, ruskich i wszystkich innych do domu na postojowe lub info ze moga sobie szukac innej pracy. 

 

I teraz se policzysz. Taki konstruktor, cale wyksztalcenie za darmo, opieka medyczna za darmo, dostawal doplaty do mieszkania w akademiku, na wyzywienie, ksiazki za darmo. 

A na koniec spierdzielil do Monachium bo brzydzil sie praca za 5000zl netto na reke w Polsce. Przesiedzi tam 15 lat, juz ma odlozone na nowe mieszkanie w Krakowie i przyjedzie mieszkac tu, popracuje jeszcze mooze 10 lat (takie plany) i bedzie jedynie biorca naszego systemu zdrowotnego na emeryturze. 

 

Co taki "konstruktor" zrobil dla naszego kraju - systemu?  Moim zdaniem jedynie wyruchal go bez mydla ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lolo2 napisał:

Zysk oczywiscie ze jest.... Bo dostajesz pelnoletnia, wyksztalcona, zdrowa sile robocza.

juz to napisałem, ale powtórzę: w typowy sposób wiedziesz tylko koniec własnego nosa....tylko do siebie.

Ja Niemcy dostają kadrę z Polski to dramat Polaków, ale Ukraińców to za friko i jako najbardziej - polskie Krzywe zwierciadło. 

7 minut temu, Lolo2 napisał:

Niemiec mimo z gorszym CV zostaje w pracy a polakow, ruskich i wszystkich innych do domu na postojowe lub info ze moga sobie szukac innej pracy. 

A w Polsce, Ukrainiec zostaje prezesem zarządu - nie bede juz komentował 

57 minut temu, Lolo2 napisał:

Co ty tu teraz... 

W niemczech trzeba pracowac minimum 5 lat. Co wiaze sie z placeniem podatkow 5 lat, aby dostac rownowarzna czesc emerytury. 

Przeciez za 5 lat pracy nie dostaniesz emerytury takiej samej jak niemiec co pracowal 25 lat. 

Co Ty tu teraz....

Popracuj w PL 5 lat i zgłoś się po emeryturę do PZU 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lolo2 napisał:

nikt nie musi wyjezdzac. Ludzie poprostu chca wyjezdzac za wiekszym zarobkiem.  Wiec przestan gadac ze musza... bo to brednie. 

Jakos w kilka lat wchlonelismy ponad milion ukraincow i jak ludzi do pracy nie ma, tak dalej ich nie ma. Zreszta mamy rynek pracownika a nie pracodawcy.

 

Zysk oczywiscie ze jest.... Bo dostajesz pelnoletnia, wyksztalcona, zdrowa sile robocza. A gdy ta "sila" zacznie nie nadawac sie do pracy to robia wypad do swojego kraju. Praktycznie same Plusy. 

Mam kumpli co pracuja w automomotivie jako konstruktorzy w monachium. Afera z coronawirusem to pierwsi do wyrabania oczywiscie imigranci....  Niemiec mimo z gorszym CV zostaje w pracy a polakow, ruskich i wszystkich innych do domu na postojowe lub info ze moga sobie szukac innej pracy. 

Zadaj sobie trud i znajdź sobie dane statystyczne zarobków w Polsce potem Weź kartkę papieru i policz ile kosztuje zakup przeciętnego mieszkania utrzymanie dzieci, samochodu, jedzenie itd itp. Potem zobacz ilu Polaków stać na życie w Polsce a ilu wegetuje. 

A żebyś się nie męczył znajdź dane ilePolakow stać na oszczędzanie. 

Jak to przemyślisz będziesz wiedział o czym piszesz nie ze swojego punktu widzenia tylko jak to wygląda w skali tego kraju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, will66 napisał:

juz to napisałem, ale powtórzę: w typowy sposób wiedziesz tylko koniec własnego nosa....tylko do siebie.

Ja Niemcy dostają kadrę z Polski to dramat Polaków, ale Ukraińców to za friko i jako najbardziej - polskie Krzywe zwierciadło. 

A w Polsce, Ukrainiec zostaje prezesem zarządu - nie bede juz komentował 

Co Ty tu teraz....

Popracuj w PL 5 lat i zgłoś się po emeryturę do PZU 

A co mnie obchodzi Ukraina czy ich obywatel? To ich problem. Tak samo jak wyjezdzajacy Polacy sa "moim / naszym" problemem. 

Mnie interesuje moj kraj, i ustawa abolicyjna dotyczyc bedzie Polakow a nie ukraincow. Z Moich podatkow ksztalcimy Polaka nie Ukrainca, W kolejce do NFZ bedzie stal i blokowal moje miejsce Polak a nie ukrainiec. 

 

12 minut temu, jacm napisał:

Zadaj sobie trud i znajdź sobie dane statystyczne zarobków w Polsce potem Weź kartkę papieru i policz ile kosztuje zakup przeciętnego mieszkania utrzymanie dzieci, samochodu, jedzenie itd itp. Potem zobacz ilu Polaków stać na życie w Polsce a ilu wegetuje. 

A żebyś się nie męczył znajdź dane ilePolakow stać na oszczędzanie. 

Jak to przemyślisz będziesz wiedział o czym piszesz nie ze swojego punktu widzenia tylko jak to wygląda w skali tego kraju. 

Wiem jak to wyglada.  Wyzej ci napisalem. Kumpla po zaledwie kilku latach stac na zakup nowego mieszkania / domu w KRK.  To koszt minimum 500tysi.

Pracujac w Polsce na tym samym stanowisku zarabialby okolo 5000zl na reke. Oszczednosci maks 2500zl. Wie c musialby pracowac minimum 16 lat aby kupic takie mieszkanie za gotowke. W Niemczech pracowal 3 - 4 razy krocej jak nie lepiej aby tyle samo oszczedzic. 

 

Nie neguje tutaj zasadnosci emigracji zarobkowej. Bardzo dobze ja rozumiem.

 

Problem jest taki ze nikt nie chce sie skladac na nasze systemy edukacyjny, zdrowotny ale narzekac i korzystac z nich za Free to juz jak najbardziej TAK.. 

 

Dochodzimy wiec do tego ze ten biedny polak co TYLKO WEGETUJE, musi takze wykladac kase na 500+ tego co wyemigrowal, Na sluzbe zdrowia tego co wyemigrowal i sobie wroci jak sie dorobi, na wyksztalcenie i opieke dzieci tego co wyemigrowa.....

 

Widzisz problem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lolo2 napisał:

A co mnie obchodzi Ukraina czy ich obywatel? To ich problem. Tak samo jak wyjezdzajacy Polacy sa "moim / naszym" problemem. 

Mnie interesuje moj kraj, i ustawa abolicyjna dotyczyc bedzie Polakow a nie ukraincow. Z Moich podatkow ksztalcimy Polaka nie Ukrainca, W kolejce do NFZ bedzie stal i blokowal moje miejsce Polak a nie ukrainiec. 

 

Wiem jak to wyglada.  Wyzej ci napisalem. Kumpla po zaledwie kilku latach stac na zakup nowego mieszkania / domu w KRK.  To koszt minimum 500tysi.

Pracujac w Polsce na tym samym stanowisku zarabialby okolo 5000zl na reke. Oszczednosci maks 2500zl. Wie c musialby pracowac minimum 16 lat aby kupic takie mieszkanie za gotowke. W Niemczech pracowal 3 - 4 razy krocej jak nie lepiej aby tyle samo oszczedzic. 

 

Nie neguje tutaj zasadnosci emigracji zarobkowej. Bardzo dobze ja rozumiem.

 

Problem jest taki ze nikt nie chce sie skladac na nasze systemy edukacyjny, zdrowotny ale narzekac i korzystac z nich za Free to juz jak najbardziej TAK.. 

 

Dochodzimy wiec do tego ze ten biedny polak co TYLKO WEGETUJE, musi takze wykladac kase na 500+ tego co wyemigrowal, Na sluzbe zdrowia tego co wyemigrowal i sobie wroci jak sie dorobi, na wyksztalcenie i opieke dzieci tego co wyemigrowa.....

 

Widzisz problem? 

Na zachodzie dodatki na dzieci są wyższe i dzieci moga być w Polsce a dodatek płaci obcy kraj. Prościej mówiąc Polacy którzy wyjechali odciążyli 500 plus mało tego ta kasa na dzieci płynie z zachodu do Polski. Idąc Twoim tokiem okradamy tamte systemy . Bo dzieci żyją w Polsce a kasa płynie z Zachodu. 

Otóż różnica podstawowa między Polską a Zachodem czy też tam gdzie ludzie wyjeżdżają na stałe jest taka że w życiu nie o szarpanie o kasę chodzi tylko o możliwość swobodnego życia niezależnie od tego czy jesteś informatykiem biznesmenem czy sprzątaczka. Każdy jest potrzebny i ma prawo żyć godnie a nie tylko wybrani nieliczni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jacm napisał:

 

Otóż różnica podstawowa między Polską a Zachodem czy też tam gdzie ludzie wyjeżdżają na stałe jest taka że w życiu nie o szarpanie o kasę chodzi tylko o możliwość swobodnego życia niezależnie od tego czy jesteś informatykiem biznesmenem czy sprzątaczka. Każdy jest potrzebny i ma prawo żyć godnie a nie tylko wybrani nieliczni. 

Dalej problemu nie widzisz albo udajesz glupka ignorujac go. 

Co mnie obchodzi zachod i jak miodnie sie w nim zyje. 

 

Ja ci nie bronie abys wyjechal za granice. Zadam od ciebie tylko jednego. 

Zaplac za edukacje i opieke medyczna ktora otrzymales za free do czasu twojego wyjazdu. 

Jak wrocisz z zaagranicy i bedziesz chcial sie leczyc na raka to jedz spowrotem do niemca i tam sie na niego lecz....   

Teraz zrozumiales czy jeszcze prosciej ci to wytlumaczyc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Lolo2 napisał:

Mnie interesuje moj kraj, i ustawa abolicyjna dotyczyc bedzie Polakow a nie ukraincow. Z Moich podatkow ksztalcimy Polaka nie Ukrainca, W kolejce do NFZ bedzie stal i blokowal moje miejsce Polak a nie ukrainiec. 

Czyli dalej Ty tak, inni nie....jak Twoje dziecko pojedzie na studia za friko do Holandii czy Danii to jak najbardziej ok, ale juz Dun czy  Holender nie na polski uniwerek to juz nie wolno, tak?

To po kiego grzyba jesteśmy w Unii? Rozumiem ze tylko dla brania furmanek siana na benefity....

Pewnie w Krus tez chciałbyś nie płacić składek tylko dostawać dotacje UE i sprzedawać obsiane siano..... omg ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lolo2 napisał:

Dalej problemu nie widzisz albo udajesz glupka ignorujac go. 

Co mnie obchodzi zachod i jak miodnie sie w nim zyje. 

 

Ja ci nie bronie abys wyjechal za granice. Zadam od ciebie tylko jednego. 

Zaplac za edukacje i opieke medyczna ktora otrzymales za free do czasu twojego wyjazdu. 

Jak wrocisz z zaagranicy i bedziesz chcial sie leczyc na raka to jedz spowrotem do niemca i tam sie na niego lecz....   

Teraz zrozumiales czy jeszcze prosciej ci to wytlumaczyc?

Raka powoduje także  permanentny stres może zatem warto zadbać o spokój. Wydaje mi się że masz rację pieniądza. Ty wciąż o kasie i co Ci lub Polsce się należy a ja pisze ze każdy jest wolny i jeszcze ma wybór gdzie żyć i tworzyć życie i o coś innego w życiu chodzi . Kolega widzę finansista chętnie każdego by od dziecka obciążył długiem za naukę. Zatem proponuję wyjechać do Stanów tam większość ludzi wchodzi w dorosłe życie już z długiem wobec państwa za naukę. Ale nie polecam wciągać dzieci w ten chory system finansowy bo od starty są skazane na gonitwę za kasa a wtedy łatwo się pogubić ze w życiu nie o pieniądze chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, will66 napisał:

Czyli dalej Ty tak, inni nie....jak Twoje dziecko pojedzie na studia za friko do Holandii czy Danii to jak najbardziej ok, ale juz Dun czy  Holender nie na polski uniwerek to juz nie wolno, tak?

To po kiego grzyba jesteśmy w Unii? Rozumiem ze tylko dla brania furmanek siana na benefity....

Pewnie w Krus tez chciałbyś nie płacić składek tylko dostawać dotacje UE i sprzedawać obsiane siano..... omg ?

Holandii za friko a do UK czy USA? 

 

Cytat:

Niestety, studia w Wielkiej Brytanii są płatne – wspaniałe kampusy i nowoczesne wyposażenie muszą swoje kosztować :) W roku akademickim 2017/2018 studia licencjackie na publicznych uczelniach w Anglii kosztują £9250/rok – jest to kwota ustalana co roku przez rząd brytyjski, i może się nieznacznie zmieniać z roku na rok w związku z inflacją. Znacznie tańsze są studia w Walii – ponieważ rząd walijski dofinansowuje każdego studenta kwotą £5 100, do zapłaty pozostaje więc tylko £3 900 za rok studiów. Wciąż dużo? Nie musisz pokrywać tego z własnej kieszeni!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




Ja ci nie bronie abys wyjechal za granice. Zadam od ciebie tylko jednego. 
Zaplac za edukacje i opieke medyczna ktora otrzymales za free do czasu twojego wyjazdu. 


Twoi rodzice nie pracowali, że miałeś za free?




Niestety, studia w Wielkiej Brytanii są płatne


Nie uogólniaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sine Metu napisał:

 

Twoi rodzice nie pracowali, że miałeś za free?

 

Pracowali i pracuja.

 

Tak studia mialem za free. Bo wszyscy pracujacy W POLSCE POLACY skladali sie na moje studia.  Kazdy odprowadza "takie same" same podatki. Ja studiowalem i wykozystalem te pieniadzez, 5 innych osob nie poszlo ma studia i nie wykozystalo tej szansy.  <teoretycznie>

 

Rozumiem ze wychodzisz z zalozenia ze: 

Skoro pracujesz i odkladasz na emeryture to potem na emeryturze dostajesz swoje pieniadze. 

Moim zdaniem system dziala odwrotnie. Tu pracujesz na emeryture swoich rodzicow a twoje dzieci beda pracowaly na twoja.   Ma na to wplyw wartoac pieniadza, inflacja itp.

 

Nie bez powodu sie mowi, ze gdy bedzie wiecej starych aniezeli mlodych to caly system emerytalno zdrowotny pieprznie. 

33 minuty temu, will66 napisał:

 

To po kiego grzyba jesteśmy w Unii? Rozumiem ze tylko dla brania furmanek siana na benefity....

Pewnie w Krus tez chciałbyś nie płacić składek tylko dostawać dotacje UE i sprzedawać obsiane siano..... omg ?

Jestesmy w unii bo mamy w tym interes. No chyba logiczne. Jak ktos zaczyna nie widziec interesu w tym to rozwaza wyjscie lub ogranicza przynaleznosc. Brexit? Panstwa skandynawskie... 

Nie jestem w Krusie, Unia nie ma pieniazkow z nieba, ktos tam musi wplacic pieniazki... 

Zreszta sprawa Krusu to odrebny temat,  Nie ekonomista, czy nie rolnik nie zrozumie tej daniny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.