Skocz do zawartości
IGNORED

Deezer vs Tidal w wersji hifi - jakość dźwięku, odczucia


Prewwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 3/10/2023 at 12:42 PM, Przemek_65101 said:

Dziwne, ale tak jak mówie, Tidala musze przetestować, bo dawno nie używałem.

Przetestowałem TIDALa, ale moj obecny DAC pokazuje tylko czestotliosc probkowania, a nie rozdzielczosc bitowa. W kazdym razie zawsze podczas przesylania muzyki do Chromecast Audio z TIDALa wyswietlalo sie 44.1kHz - raczej nie chce mi sie wierzyc, aby to byl strumien 24-bit...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast Audio. Obojętnie co przez niego odtwarzałem DAC zawsze dostawał 24 bity. Jest tu taki mądrala marcinmarcin kreujący się na eksperta ale wyjaśnienie tego faktu chyba go przeroslo bo w odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie podał jakiś przykład nie na temat.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że akurat marcinmarcin wyjaśnił to dokładnie tak jak właśnie jest 🙂

 

On 3/11/2023 at 4:56 PM, marcinmarcin said:

Dac podaje format w jakim ma dostać dane - tutaj obcmokany Rme Adi zgłasza się jako S32le i moode podaje mu 16 bitowy stream w 32bitach

To chyba jest odpowiedź dlaczego u Ciebie wyświetla się 24-bit- bo Twój DAC jest 24-bit'owy i oczekuje takich właśnie danych 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój DAC raczej niczego nie może sobie zażyczyć bo przez połączenie optyczne raczej jest to niemożliwe. Gdyby tak było i DAC mógłby sobie zażyczyć stream 24 bity to w przypadku komputera z Daphile taki stream by otrzymał a jednak tak nie jest. Komputer z Daphile wysyła to co dostaje z pliku czy z Tidal i podaje do DAC 16 albo 24 bity. Chromecast Audio ZAWSZE podaje 24 bity do DAC niezależnie od tego co dostanie na wejściu. Być może DAC z USB może zażyczyć sobie to i owo od streamera ale Chromecast Audio łączy się z DAC przez Toslink więc odpowiedź marcinmarcin była nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chromecast Audio jest opcja Full Dynamic Range, którą można włączyć lub wyłączyć ale ma ona wpływ na pracę urządzenia jedynie podczas korzystania z analogowego wyjścia dzwięku. Przy korzystaniu z Toslink jest ona ZAWSZE aktywna i być to jest przyczyną konwersji 16 bitów na wejściu na 24 bity na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, przmor napisał:

Chromecast Audio łączy się z DAC przez Toslink więc odpowiedź marcinmarcin była nie na temat.

Brawo dedektywie, w sumie zapomniałem już że to po optyku 😁 

Full dynamic range ustawia napiecie na wyjściu analogowym na 2V,wiec raczej nie powinno konwersji powodować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przy połączeniu analogowym zmienia się poziom sygnału na wyjściu. Dzięki za podpowiedź tym razem na temat. Dlaczego jednak na wyjściu optycznym Chromecast Audio zawsze mam 24 bity to chyba tylko panowie z Google wiedzą. Nie drążę tematu dalej bo raczej nie będę już z krążka korzystał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przmor napisał:

Dlaczego jednak na wyjściu optycznym Chromecast Audio zawsze mam 24 bity to chyba tylko panowie z Google wiedzą

Może być. W sumie mi żaden dac nie pokazywał nic więcej poza 44,1 na CA, wiec nie wiem czy dawał 16 czy 24

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka 

Używam do słuchania muzyki Heosa - myślę, że to dość popularna apka, spierana od dawna i która już miała wiele aktualizacji etc. Oraz jest dostępna na wielu urządzeniach Denona oraz Marantza. 

No i znalazłem babola. Wrzuciłem sobie dezera premium po przeczytaniu choćby tego wątku. Na apce jakosc hi fidelity, na heosie muzyka leci mp3 320 😞 😞 brak opcji ustawienia inaczej. To w sumie przykre. Tidal działa jako flac a dezer już nie. Generalnie co też jest zaskakujące, nie czuje za dużych różnić w brzmieniu - przynajmniej po porównaniu na szybko 2 utworów Kate Melua oraz Jacksona... W ślepym teście bez szans na wskazanie co leci.

 

To na moje albo pokazuje słabość tidala albo heosa albo ogolnoe streamingu o czym piszą w innych wątkach, że pliki jednak brzmią lepiej, często płyty brzmią lepiej, a na tidala coraz więcej osób marudzi z różnych powodów - a że muzyka znika, a że różne remastery i w sumie nie brzmią jak powinny a to znowu, że niby 0 i 1 latają ale jakieś zabrudzone bo jednak nie brzmią... no właśnie. 

No i tyle z tej mojej ciekawostki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gokar83 napisał:

To na moje albo pokazuje słabość tidala albo heosa albo ogolnoe streamingu o czym piszą w innych wątkach, że pliki jednak brzmią lepiej, często płyty brzmią lepiej,

Na jakim systemie odtwarzasz ? Wszystko zależy od jakości systemu a nie słabości streamingu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka działa tak samo na każdym denonie i marantzie, który ofc wspiera ten system. W apce masz w ustawieniach do wyboru albo jakość normalna lub wysoka. Brak innych opcji. Tidala wciąga po flacu a dezera po mp3 🙂 😀 inaczej się nie da chyba, że zmienię tor. A na czym słucham? Nd8006 i denon x3500h - w obu przypadkach to samo. 

 

Edycja: Ile to człowiek się musi nakombinować, żeby normalnie posłuchać muzyki. Kupujesz, płacisz a dostajesz tylko część tego za co płacisz:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gokar83

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gokar83 napisał:

Apka działa tak samo na każdym denonie i marantzie, który ofc wspiera ten system. W apce masz w ustawieniach do wyboru albo jakość normalna lub wysoka. Brak innych opcji. Tidala wciąga po flacu a dezera po mp3 🙂 😀 inaczej się nie da chyba, że zmienię tor. A na czym słucham? Nd8006 i denon x3500h - w obu przypadkach to samo. 

A jakie kolumny ? Nd8006 podłączony do Denon x3500h ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie mają znaczenia czy mi apka wypluwa mp3 czy flaca... akurat kolumny to u mnie najmocniejsza część systemu. Jak w stopce BMN SII jeszcze lekko podrasowane. 

 

Na moje słabość jest po stronie heosa. Niestety już wcześniej słyszałem różnicę, między tidalem a cd albo tidalem a plikami. Jakoś przestałem się tym przejmować, ale mam ost więcej czasu na życie i hobby i wracają pytania czemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, gokar83 napisał:

Kolumny nie mają znaczenia

Owszem cały system ma znaczenie. Jeśli nie będzie wystarczająco dobry to różnicy nie usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszę kable, ale różnicy między dezerem a tidalem nie... czy to wina całego systemu?? 

Na moje jak już, to samego źródła czyli w tym przypadku apki heosa. Coś tam jest nie tak stąd mój wpis jako ciekawostka dla innych, którzy mają też ten system. W końcu to popularne rozwiązanie a niestety w moich oczach albo uszach, nie idealne. 

 

Sam używasz roona, więc też masz inne rozwiązanie na swój tor cyfrowy. Ja "piję" konkretnie do apli. System jako całość mam bardzo ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, gokar83 napisał:

To na moje albo pokazuje słabość tidala albo heosa albo ogolnoe streamingu

Z tym streamingiem i Tidal to jest nieprawda. Na Roon Tidal w wersji CD brzmi jak Qobuz. I obydwa nie różnią się dźwiękowo od plików. Trzeba tylko wiedzieć jak zestawić system aby uzyskać poprawne brzmienie. A jak się nie ma doświadczenia to lepiej czytać a nic nie pisać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj i nie ustawiaj mnie co mam robić.

Człowiek płaci grube tysiące i oczekuje, że coś ma działać jak należy a nie "kombinować" jak ustawić poprawnie. To nie technologia z kosmosu tylko słuchanie muzyki... Też nie będę siedział cicho bo ten problem ma wielu użytkowników - ten albo inny wynikający jednak ze streamingu - nie jestem z tym sam, bo wiele wątków ma podobny wydźwięk. 

 

Dalsza wymiana zdań w tym wątku nie jest potrzeba bo zbaczamy z tematu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gokar83 napisał:

Nie przesadzaj i nie ustawiaj mnie co mam robić.

To nie pisz głupot. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki głupiutki jesteś w tym swoim "ja wiem lepiej" 

Ja piszę o odczuciach muzyki z heosa, a Ty zakładasz, że mam system skopany albo, że mam za mało doświadczenia. Co ma piernik do wiatraka? Słuchasz inaczej, nie masz heosa, nie wiesz o czym pisze, więc trzymaj się z boku i nie komentuj głupio. Nie poradzisz nic, jak to działa nie do końca poprawnie i wypluwa pliki mp3. Życie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, gokar83 napisał:

To na moje albo pokazuje słabość tidala albo heosa albo ogolnoe streamingu

Napisałaś o Tidalu i ogólnie stremingu. Do tego się odniosłem. Słabość HEOS nie ma nic wspólnego ze "słabością" Tidala czy ogólnie streamingu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wykupiłem sobie Tidala Masters na miesiąc. W natywnym sofcie Arcama ST 60 różnice między Deezerem a Tidalem są. Ogólnie w 8 przypadkach na 10 wybieram Deezera. Mimo wszystko to całe MQA coś tam daje - niektóre nagrania można uznać za lepiej brzmiące niż na Deezer pod warunkiem, że ktoś lubi bardziej analityczny dźwięk. W przypadku zwykłych FLACów wolę Deezera - brzmienie jest zbliżone do własnych plików. Ogólnie Tidal gra bardziej monochromatycznie. Muszę jeszcze sprawdzić Connect - bo z tego co pamiętam gra przyjemniej.

Z tymi serwisami to w ogóle są jaja. Amazon w natywnym sofcie Arcama i przez Chromecasta chodzi tylko w 16/44 a przez AirPlay można puszczać 24/48.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEOS, Deezer i wsparcie dla FLAC - już daaawno było to zgłaszane ich supportowi i mają to gdzieś - po prostu graj sobie mp3 i bądź szczęśliwy. A jak nie to idź do innego producenta sprzętu.

AirPlay wspiera max 16/44 więc nie wiem skąd nagle 24/48. No i po AirPlay tylko AAC bezpośrednio z Apple Music.

Chromecast wspiera 24/96.

Różnice między platformami streamingowymi - nie wydaje mi się żeby różnice między tymi samymi masterami/wydaniami albumów były słyszalne przy streamie bezstratnym.

A jak ktoś jest pewny swojego słuchu i sprzętu to może sobie zrobić test który pojawił się już chyba wcześniej w tym wątku i podzielić się wynikami: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat założony do swobodnej wymiany swoich doświadczeń, a nie narzucania swoich przekonań za którymi wszyscy mają podążać. Jednemu jeden piernik, czy Tidal, Deezer, YT, Qobuuz. Mi w moim systemie najlepiej co opisałem lepiej sprawdza się Deezer, co wcześniejszej opisałem i tyle.

W dniu 15.03.2023 o 22:14, gokar83 napisał:

No i znalazłem babola. Wrzuciłem sobie dezera premium po przeczytaniu choćby tego wątku. Na apce jakosc hi fidelity, na heosie muzyka leci mp3 320 😞 😞 brak opcji ustawienia inaczej. To w sumie przykre. Tidal działa jako flac a dezer już nie. Generalnie co też jest zaskakujące, nie czuje za dużych różnić w brzmieniu - przynajmniej po porównaniu na szybko 2 utworów Kate Melua oraz Jacksona... W ślepym teście bez szans na wskazanie co leci.

W opisie urządzenia powinni w takim razie zaznaczyć jakie serwisy streamingowe mają ograniczenia i wypluwają mp3.

W dniu 15.03.2023 o 22:34, gokar83 napisał:

Na moje słabość jest po stronie heosa. Niestety już wcześniej słyszałem różnicę, między tidalem a cd albo tidalem a plikami. Jakoś przestałem się tym przejmować, ale mam ost więcej czasu na życie i hobby i wracają pytania czemu?

Czyli ogólnie Heos i streaming u Ciebie na minus w względem plików i CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Prewwit napisał:

w moim systemie najlepiej co opisałem lepiej sprawdza się Deezer, co wcześniejszej opisałem i tyle

Podpisuję się dwoma rękami! W moim również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2023 o 22:28, gokar83 napisał:

Apka działa tak samo na każdym denonie i marantzie, który ofc wspiera ten system. W apce masz w ustawieniach do wyboru albo jakość normalna lub wysoka. Brak innych opcji. Tidala wciąga po flacu a dezera po mp3 🙂 😀 inaczej się nie da chyba, że zmienię tor. A na czym słucham? Nd8006 i denon x3500h - w obu przypadkach to samo. 

 

Edycja: Ile to człowiek się musi nakombinować, żeby normalnie posłuchać muzyki. Kupujesz, płacisz a dostajesz tylko część tego za co płacisz:) 

Na deezercommunity.com wystarczy wpisać Heos i wszystko jasne - Deezer HiFi nie ma i nie będzie. A Tidal tylko HiFi bez Master i MQA. Z Heosem, jak dla mnie, najlepiej działa Amazon, warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Klimkr napisał:

Na deezercommunity.com wystarczy wpisać Heos i wszystko jasne - Deezer HiFi nie ma i nie będzie. A Tidal tylko HiFi bez Master i MQA. Z Heosem, jak dla mnie, najlepiej działa Amazon, warto spróbować.

Potwierdzam! W Heosie Amazon Music brzmi świetnie w "gęstych" plikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.