Skocz do zawartości
IGNORED

5.1.4 / 7.1.4 / 9.1.6 Rozmieszczenie, Montaż Informacje...


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Czy te kolumny nadaj się do powieszenia w zabudowie sufitowej? 
 

https://www.elektrowelt24.eu/shop/Lautsprecher/Kompakt-/Regallautsprecher/Heco/Heco-Celan-GT-SL-Serie/Heco-Celan-GT-102f-alle-Farben-Slimline-Design::4773.html
 

o to że będą miały dziury w obudowie się nie martwię, ważniejsze jest to czy się nadają? Fakt jest taki ze nie można ich ukierunkować odpowiednio na słuchacza, ale nie wszystkie głośniki montażowe to maja a jak maja to są drogie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy te kolumny nadaj się do powieszenia w zabudowie sufitowej?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

o to że będą miały dziury w obudowie się nie martwię, ważniejsze jest to czy się nadają? Fakt jest taki ze nie można ich ukierunkować odpowiednio na słuchacza, ale nie wszystkie głośniki montażowe to maja a jak maja to są drogie...

 

 

Można je powiesić na suficie bez robienia dziur, nie potrzebna im żadna zabudowa. Nadają się bardzo dobrze na sufit, słyszałem je w aukcji, w systemie dolby atmos.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, STELVIO napisał:

Całkowicie równo czy będą wystawiać z sufitu trochę?

Miałyby wystawać tylko maskownice a reszta równo... chce zrobić do okoła sufit podwieszany  i oświetlony Ledami... 

system będzie jednak 7.2.6, bo 9.2.2(4) to jest zbyt dużo, przemyślałem jednak sprawę i wole dać 6 atmosów niż 9 kanałów na dole...

18 minut temu, RAF77 napisał:

Można je powiesić na suficie bez robienia dziur, nie potrzebna im żadna zabudowa. Nadają się bardzo dobrze na sufit, słyszałem je w aukcji, w systemie dolby atmos.

 

 

 

 

 

Tak tylko ze będę robił sufit dookoła obniżany i mi nie będzie pasować by dać je bezpośrednio do sufitu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz je zbudować. Tylko wykończenie może być trochę utrudnione bo nie są kańcaste. Przy samych obudowach np akrylem. Trochę szkoda ich w sufit. Jak będzie opuszczamy to nie lepiej dedykowanych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
34 minuty temu, STELVIO napisał:

Możesz je zbudować. Tylko wykończenie może być trochę utrudnione bo nie są kańcaste. Przy samych obudowach np akrylem. Trochę szkoda ich w sufit. Jak będzie opuszczamy to nie lepiej dedykowanych?

Myślałem nad tym... ale cenowo za 3 pary 4500zl a montażowe wychodzą dużo drożej... a tanich gówien nie chce to raz a dwa wole by cały system składał się z tych samych kolumn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Martin Rejek napisał:

przemyślałem jednak sprawę i wole dać 6 atmosów niż 9 kanałów na dole...

Potrafisz to uzasadnić ?  Czegoś brakuje pomiędzy przednimi sufitowymi a tylnymi ?Jaka jest odległość pomiędzy nimi ? Bo jak zrobisz Wide to dźwięk wyjdzie poza ściany pokoju. Sorka,  poza firanki. Rzekomo coś przemyślałeś. Niewiarygodne. Uzasadnij dlaczego 9 kanałów na dole ci nie pasi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pare tematów zostało już na ten temat napisanych... jestem w trakcie ich czytania... ale nie zmienia to faktu iż chce 6 Atmosów!!! Może jest to i mały pokój ale jestem przekonany iż jeżeli zostaną dobrze rozmieszczone i ustawione mogą zapewnić niezła frajdę... chociaż Ciagle w głowie mam myśli o 9.x.2 i tu może to być lepiej wykorzystane... bo tak naprawdę w Atmosie nie ma zawartej głównej ścieżki filmowej, Atmos to jest dopełnienie/uprzestrzennienie dołu owszem są filmy gdzie Atmos odgrywa duża role ale większość akcji dzieje się na dole... i tu raczej widziałbym większą ilość zastosowanych kolumn niż na górze...ciężko sobie odpowiedzieć na tak trudne pytanie nie słysząc ani jednego ani drugiego ustawienia(konfiguracji kolumn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Żeby nie było... doszły jakiś czas temu Heco Celan GT102F... są w Polsce u rodziców, czekam za nim zniosą blokadę granicy w tedy rodzice mi je przywiozą... za miesiąc zamówię jeszcze GT202 i wszystkie kanały będą takie same prócz Centralnego... a 302 pójdą albo do sypialni albo dam ojcu by wymienił swoje pierwsze kolumny B&W DM601

A3E6D656-E751-4CAE-9F3E-BEA84D363A95.jpeg

1AB4737F-9069-4D92-A490-EEC947D2044F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za dildo leży na drugim planie ? Zdjęcie od Ciebie z chaty czy rodziców ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zdjęcie od rodziców... drugi plan to plac Kominkowy w trakcie budowy... oczywiscie matula obładowana go kwiatami...w innym temacie zamieściłem 3zdjecia odtwarzaczy Blu Ray... i te 102F stoja na tym samym stole... dla wścibskich

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dla wścibskich? Tak piszesz jak by Cię błagali o te fotki czy za wszelką cenę chcieli wiedzieć co z twoimi remontami a tu tylko twoja próżność kolego bo tłumów brak ...zarzekales się że zdjęć nie wrzucisz jak skończysz a tu już lecą jakieś,  przeżyć nie możesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Jak to dla wścibskich? Tak piszesz jak by Cię błagali o te fotki czy za wszelką cenę chcieli wiedzieć co z twoimi remontami a tu tylko twoja próżność kolego bo tłumów brak ...zarzekales się że zdjęć nie wrzucisz jak skończysz a tu już lecą jakieś,  przeżyć nie możesz. 

Źle to ująłem chodziło mi o takich co nadmiernie pytają... mój błąd... nie bój się zdjęć salki nie zobaczysz... jedynie to wrzucę Tobie zdjęcie Kartonów Byś nacieszył oczy ty jedyny...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to możesz chatę z dymem puścić a i tak mnie to nie wzruszy...naprawdę przeżyje bez zdjęć twoich projektów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się podziało twoje " iż " ? ?? Baliego chyba się wpisów naczytałeś i ci tak zostało...." nie wstawię zdjęć iż nie chcę " ? przez  użycie " iż " masz nadzieje na podbicie IQ ?

Iż- IQ booster....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin mniemam iż się zdenerwowałeś,  mam rację? Napisz iż jeżeli mam rację...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Martin mniemam iż się zdenerwowałeś,  mam rację? Napisz iż jeżeli mam rację...

Z idiotami Twojego pokroju pisać nie będę i nie zamierzam... 

mialem zadać pare pytań, ale widzę ze nie ma sensu... 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

 pisać nie będę i nie zamierzam... 

No jak nie będziesz to i nie zamierzasz człowieku ....chyba się myliłem myśląc że skończyłeś tylko " zawodówkę " bo i tam pani od polskiego czytając twoje wypracowania wychlastała by Cię znoszonymi gaciami po łbie za takie błędy stylistyczne i składanie.  Podłapiesz jakies " iż " i myslisz ze sprawa sie zmieni o 180 z twoimi komicznymi wpisami a tu tylko gorzej . Ogranicz wpisy do najprostszych informacji bo dodając jakieś słowa których nawet nie wiesz kiedy i jak użyć wychodzisz tylko na.... no w sumie już nim jesteś więc nie było tematu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, RAF77 napisał:

emoji3.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 Jak byłem dzieckiem to starszaki z okolicznych podwórek mieli IŻa, Panonię i Saharę z koszem. Było co oglądać i słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kolumny F,C,S umieściłem pod katem 20’ i wysokość wysokotonowki wychodzi 161cm od podłogi a SB (których jeszcze nie kupiłem) umieszczę pod katem 23’ i 173cm od podłogi do wysokotonowki, głośniki Atmos jak przyjadą będą ustawione pod katem 45’ i oddalone od miejsca odsłuchu 108cm tak by padały w punkt środkowy usytuowany w okręgu na wysokości 120cm... odległości od głośników nie podam oraz średnicy okręgu 

wszystkie kolumny zastosowane to 7 dolnych kanałów Heco Celan GT202 oraz 4 górnych kanałów Heco Celan GT102F 

to są informacje do lubianego na tym forum kolegi Xpedite999, reszte możesz sobie wyobrazić jak to wyglada!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Kolumny F,C,S umieściłem pod katem 20’ i wysokość wysokotonowki wychodzi 161cm od podłogi a SB (których jeszcze nie kupiłem) umieszczę pod katem 23’ i 173cm od podłogi do wysokotonowki, głośniki Atmos jak przyjadą będą ustawione pod katem 45’ i oddalone od miejsca odsłuchu 108cm tak by padały w punkt środkowy usytuowany w okręgu na wysokości 120cm... odległości od głośników nie podam oraz średnicy okręgu 

wszystkie kolumny zastosowane to 7 dolnych kanałów Heco Celan GT202 oraz 4 górnych kanałów Heco Celan GT102F 

to są informacje do lubianego na tym forum kolegi Xpedite999, reszte możesz sobie wyobrazić jak to wyglada!!! 

No już widzę jak to wygląda że idąc w atmos surki dałeś 160 czy nawet 170cm .... i nie swojej że dla mnie te newsy bo cie dupsko swędzi żeby się dowiedzieć co inni na to . Licząc 1.25 od frontów czyli masz fronty na 130cm ???? Pisałem że najprostsze ustawienie potrafisz zj...ć i się stało... 

6 już nie będzie bo schodzi po troszku na ziemię i dochodzi dopiero ile to kosztuje ....co za gość 

Klocka jeszcze postaw po środku i już nic nie będzie brakowało....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dobry, niedobry... instaluje wszystkie kolumny takie same, tak jak powinno to się robić, większość z nas tego nie wie i instaluje to co ma w ofercie producent

a w czym jest zła kolumna 202??? Słyszałeś ja wogóle ze tak twierdzisz ??? Przy 80hz będzie odcięta wiec co to zmieni??? Dźwięk nas otaczający ma być taki sam w każdym kanale( identyczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.