Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

55 minutes ago, olq said:

Pasta miedziana to  smar który służy do zabezpieczenia materiału przez zapieczeniem w bardzo wysokich temperaturach,ale może i ciekawy pomysł żeby wyczyszczoną powierzchnię zabezpieczyć przed utlenianiem taką pastą. W składzie jest około 1/3 miedzi i dodatków metali a reszta to smar.

Co by nie mówić sprawa połączeń  jest bagatelizowana przez większość środowiska,tak jak do niedawna akustyka w pokojach odsłuchowych.

Stabilant 22 to polimer tworzący cienka warstwę ochraniająca i zabezpieczająca przed utlenianiem. Znany wśród audiofilów i z powodzeniem stosowany od wielu lat. 

Stabilant 22, Stabilant 22A, and Stabilant 22E are used in electronics where equipment failure can cost lives; equipment such as biomedical electronics in hospitals, as well as aircraft navigation and instrument landing systems.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Miroslav1 napisał:

... jednak jest różnica między połączeniami a akustyką  😉 ...w pierwszym przypadku można pozwolić sobie na ,,a niech tam,, i nic wielkiego raczej się nie stanie ...co do akustyki też tak można powiedzieć ale tu już może  ''boleć'' 😉 

Bo akustyka jest siermiężnie robiona, duża i ma dwa uda🤫

Istotne jest to że w audio cały system musimy ciągnąć do góry wielotorowo a posiadanie czuja predyspozycji osobistych oraz oczywiście doświadczenia i wiedzy redukuje te znaczne wydatki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, ASURA said:

Ja taką specjalistyczną kanadyjską pastę do celów elektrycznych a nie mechanicznych do pracy w trudnych warunkach pogodowych sprowadziłem.

Stabilant 22, tez jest produkcji kanadyjskiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Seth_A_Rider napisał:

Stabilant 22, tez jest produkcji kanadyjskiej.

Trudne warunki pogodowe w Kanadzie wymuszają takie produkty, istotne jest żeby na obu łączonych stykach materiału innego niż przewodnik było bardzo mało a najlepiej wcale

W związku z tym przychylał bym się do pomysłu że po wyczyszczeniu styków nie nakładamy na nie nic a na zewnątrz dajemy elastyczną możliwą do usunięcia a jednak izolującą od wpływów atmosferycznych masę zaporową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja taką specjalistyczną kanadyjską pastę do celów elektrycznych a nie mechanicznych do pracy w trudnych warunkach pogodowych sprowadziłem. Przed jej użyciem wszystkie styki począwszy od styków "na słupie" a kończąc na bezpieczniku 16A Carlingtona (USA) konfekcjowanego dla GIGAWATA najpierw oczyściłem specjalnym aerozolem do usuwania brudu, tlenków i siarczków poprzez rozpuszczenie i odparowanie a następnie styki zabezpieczyłem kanadyjską pastą elektryczną na bazie miedzi w myśl zasady zrób i zapomnij. Po takich zabiegach wyraźnie było słychać poprawę w jakości odbieranego dźwięku za tym specjalny olej nie degraduje jakości przewodzenia a pasta miedziana zwiększa powierzchnię przepływu prądu wypełniając nierówności styków i przewodząc prąd do systemu audio.
Że to fantastycznie działa to dam przykład z nowym akumulatorem w samochodzie który już pierwszej jaki drugiej zimy sprawiał przy większych mrozach problemy z porannym uruchomieniem. Po oczyszczeniu klem i zabezpieczeniu pastą miedzianą styków problem już w trzyletnim akumulatorze przestał się pojawiać.
Co do styków w połączeniach sygnałowych to szukam takiej pasty ale na srebrze, na razie są tylko lakiery przewodzące ale one mz. są gorsze elektrycznie do takich celów z racji użytego poza srebrem medium

No miałem pytać o przewodzenie tego oleju ale napisałeś. Możesz wkleić jakiś link do tego ? Da się to kupić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:


No miałem pytać o przewodzenie tego oleju ale napisałeś. Możesz wkleić jakiś link do tego ? Da się to kupić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Poszukam jutro w pracowni i zrobię zdjęcie dziś nawet chciałem to zrobić ale strasznie dużo "gratów" mam do ogarnięcia po przeprowadzce i nie wszystko trafiło jeszcze na docelowe miejsce i sobie odpuściłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ASURA napisał:

Poszukam jutro w pracowni i zrobię zdjęcie dziś nawet chciałem to zrobić ale strasznie dużo "gratów" mam do ogarnięcia po przeprowadzce i nie wszystko trafiło jeszcze na docelowe miejsce i sobie odpuściłem

to już chyba ze trzy lata się przeprowadzasz 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

to już chyba ze trzy lata się przeprowadzasz 🙂

 

Sama przeprowadzka trwała fizycznie miesiąc ale gratów miałem zbieranych przez parę pokoleń. Wszystko do kartonowych pudeł niby opisane ale trudno to tak wszystko sklasyfikować i z katalogować. Poza tym kartonowe pudła to koszmar gdy coś szukamy! Wziąłem się na sposób i np. mam regał 18m2 gdzie wszystko mam w przeźroczystych pudłach plastikowych różnych rozmiarów które można jedne na drugie układać i przede wszystkim widać co jest w środku i dzięki temu poszukiwania idą znacznie sprawniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ASURA napisał:

Sama przeprowadzka trwała fizycznie miesiąc ale gratów miałem zbieranych przez parę pokoleń. Wszystko do kartonowych pudeł niby opisane ale trudno to tak wszystko sklasyfikować i z katalogować. Poza tym kartonowe pudła to koszmar gdy coś szukamy! Wziąłem się na sposób i np. mam regał 18m2 gdzie wszystko mam w przeźroczystych pudłach plastikowych różnych rozmiarów które można jedne na drugie układać i przede wszystkim widać co jest w środku i dzięki temu poszukiwania idą znacznie sprawniej

ale to oznacza dla mnie jedno, że tego "masła" do złączek nie używałeś uuuu a może więcej czasu , wniosek... nie jest niezbędne 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, slawek.xm napisał:

ale to oznacza dla mnie jedno, że tego "masła" do złączek nie używałeś uuuu a może więcej czasu , wniosek... nie jest niezbędne 🙂

 

 

Ależ używałem tylko odłożyłem w mało intuicyjne miejsce, no przeca pisałem zrób i zapomnij 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ASURA napisał:

Ależ używałem tylko odłożyłem w mało intuicyjne miejsce, no przeca pisałem zrób i zapomnij 😉

w sumie nie mam powodu by Ci nie wierzyć dlatego zwracam honor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

w sumie nie mam powodu by Ci nie wierzyć dlatego zwracam honor

W sumie jest mi to obojętnie, zrobiłem to prywatnie-hobbistycznie dla siebie i nie ganiam po ludziach z cudowną maścią na wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


No miałem pytać o przewodzenie tego oleju ale napisałeś. Możesz wkleić jakiś link do tego ? Da się to kupić ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proszę tyle na opakowaniu, ściągałem z Kanady produkowany w UK 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem do audio warto wziąć profesjonalny produkt przemysłowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę tyle na opakowaniu, ściągałem z Kanady produkowany w UK 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Czasem do audio warto wziąć profesjonalny produkt przemysłowy

A jak się ma stabilant 22 o którym pisałeś do tego powyżej ? To jest to samo ?

Ten stabilant 22 jest na eBay bo na Ali to stado oszustów więc nie polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Marcin Wielgus said:


A jak się ma stabilant 22 o którym pisałeś do tego powyżej ? To jest to samo ?

Ten stabilant 22 jest na eBay bo na Ali to stado oszustów więc nie polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ja pisałem. Słyszałem, ze trzeba uważać na podróbki.

To jest coś innego niż na zdjęciu. To polimer poprawiający przewodność na stykach i dodatkowo zabezpieczający przed utlenianiem. Co ważne, to nie jest to preparat do czyszczenia. Ja uzywam deoxIT do wyczyszczenia styków, dokładnie wycieram i dopiero pozniej nakładam bardzo cienką warstewkę stabilanta. Mniej niż połowa 15ml buteleczki wystarczyło mi na wszystkie złączki w systemie.

Z tego co pamietam, to spotkałem się z opiniami, żeby nie używać do kabli zasilających. Ja zignorowałem i użyłem u siebie na wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To ja pisałem. Słyszałem, ze trzeba uważać na podróbki.
To jest coś innego niż na zdjęciu. To polimer poprawiający przewodność na stykach i dodatkowo zabezpieczający przed utlenianiem. Co ważne, to nie jest to preparat do czyszczenia. Ja uzywam deoxIT do wyczyszczenia styków, dokładnie wycieram i dopiero pozniej nakładam bardzo cienką warstewkę stabilanta. Mniej niż połowa 15ml buteleczki wystarczyło mi na wszystkie złączki w systemie.
Z tego co pamietam, to spotkałem się z opiniami, żeby nie używać do kabli zasilających. Ja zignorowałem i użyłem u siebie na wszystkich.

Sorry pomyliłem wasze wpisy.
Jak znajdę to dam znać gdzie mi się udało. Widzialem na filmiku że Würth to sprzedaje więc może uda się przez nich.
Co do Agentum 2 o którym ja napisałem to , tak jest do srebra i nazwa jest trochę myląca bo również pięknie czyści miedź i jej stopy i inne metale, ale po czyszczeniu też płucze w alkoholu izopropylowy. Dobra starczy o tym czyszczeniu bo nas z wątku wywali autor


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właśnie miałem napisać że chyba wystarczy o czyszczeniu ale mnie uprzedziłeś 😉 

....może tak dla odmiany  ktoś  napisze coś w temacie wątku...lampa czy tranzystor...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...właśnie miałem napisać że chyba wystarczy o czyszczeniu ale mnie uprzedziłeś  
....może tak dla odmiany  ktoś  napisze coś w temacie wątku...lampa czy tranzystor...

pomyśl jak te nasze klocki zagrają po przeczyszczeniu

W już w temacie to jak dla mnie to hybryda ale nie Integra. Jednak lampowe PRE i tranzystorowa końcówka to jest to . Nie mam takiego przeglądu sprzętu jak niektórzy ale "mi jest najlepiej" właśnie tak.

Jak podłączyłem Lumin T2, które ponoć ma bardzo dobre PRE, do BAT vk-600se które, jeśli cena 17.250eur w chwili sprzedaży w sklepie jest wyznacznikiem czegokolwiek, to po 4 kawałkach już nie mogłem dalej i spowrotem podłączyłem wszystko via lampowe PRE BAT VK-30SE. Niestety pomimo "ciepło grającej końcówki" i nie taniego strumieniowca, brak lampowej łagodności był natychmiast wyczuwalny wręcz nie dało się - u mnie, w moim systemie , z moimi subiektywnymi odczuciami ..... - słuchać. Czy lampa ma coś w sobie ? O tak. Pewnie można i bez niej ale trzeba szukać wg własnego uznania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.07.2022 o 21:33, Marcin Wielgus napisał:


A jak się ma stabilant 22 o którym pisałeś do tego powyżej ? To jest to samo ?

Ten stabilant 22 jest na eBay bo na Ali to stado oszustów więc nie polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To do styków DOMOWEGO AUDIO?

Macie w domkach waszych warunki "atmosferyczne", bliskie Kanadyjskim na zewnątrz!?

Niektórzy podobnie do socjalizmu działają, najpierw wymyślą sobie problem, potem z tym problemem heroicznie walczą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica poliszynela wśród mechaników samochodowych. Często pierwsza/ostatnia metoda wyłączenia palącej się kontrolki w samochodzie przed testem spalin w USA.

Stabilant działa rewelacyjnie na wszelkiego rodzaju wtyczkach.

Contact enhancer.

Reduced resistance and maximized contact spacing mean higher current, resulting in less loss and a clearer signal.

Brzmi, jakby się i dla nas nadawał.

16 minutes ago, iro III said:

Niektórzy podobnie do socjalizmu działają, najpierw wymyślą sobie problem, potem z tym problemem heroicznie walczą...

Problemu nie masz, bo kabli nie słyszysz, wiec produkt zdecydowanie nie dla ciebie. 

Można jedynie pozazdrościć.

Nirwany w przekonaniu, w której tkwisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Problemu nie masz

Nie mam, bo i w domku nie mam warunków jak w Kanadzie na zewnątrz.

Jeden przykład.

Wykreciłem niedawno po raz pierwszy od nowości bezpiecznik z gniazda w 40 letniej kolumnie (zabezpieczenie wstęgi) - wygladał jak nowy, czysty, lśniacy, podobnie gwint wkladki.

Wiem, że to nie miedż, że miedż ...itd. wiem.

Jednak jeśli tylko powierzchnia styku jest gładka i dobrze dociśnięta/skrecona, to i w przypadku miedzi powietrze ze swoimi zanieczyszczeniami nie ma do takiego styku dostępu. Poza tym miedż bardzo rzadko wystepuje bez powłoki cyny, złota czy czego tam "for audio" jeszcze nie wymyślą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Czy lampa ma coś w sobie ? O tak. Pewnie można i bez niej ale trzeba szukać wg własnego uznania.
 

...dla mnie również lampa...i tak pozostanie....ostatnio miałem możliwość przejścia na monobloki ale się nie zdecydowałem - pewnie popełniłem błąd....ale  jestem tak zadowolony z tej cholernej integry że nie myślę o innym wzmacniaczu....tym bardziej że moje kolumny raczej nie potrzebują aż tyle prądu....do mojego małego pokoju ta integra idealnie się nadaje....

teraz powinien napisać Rafał który ma monobloki w małym pokoju i dać mi lekcję pokory 😉 

1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

...dla mnie również lampa...i tak pozostanie....ostatnio miałem możliwość przejścia na monobloki ale się nie zdecydowałem - pewnie popełniłem błąd....ale  jestem tak zadowolony z tej cholernej integry że nie myślę o innym wzmacniaczu....tym bardziej że moje kolumny raczej nie potrzebują aż tyle prądu....do mojego małego pokoju ta integra idealnie się nadaje....

teraz powinien napisać Rafał który ma monobloki w małym pokoju i dać mi lekcję pokory 😉 

 

....ponowna prośba  do Kolegów  coby pisać w temacie wątku....bo za chwile zrobi się pierdolnik....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie apropos czyszczenia, ale bardziej w temacie, bo chodzi mi o wzmacniacze lampowe. Kilka lat temu dostałem komplet nowych lamp i podkusiło mnie wyczyścić wszystkie lampowe gniazdka. Użyłem deoxIT i dźwięk stał się bardzo stłumiony.

W międzyczasie kupiłem inne wzmacniacze, głośniki, kable i w całym tym zamieszaniu odstawiłem tamte lampowe na kiedyś.

Coś skopałam czyszczeniem? Jaki może być powód tak dużego stłumienia?
Wymianę lamp jako powód, początkowo odrzuciłem, bo to był drugi komplet który wymieniłem i za pierwszym razem, żadnych tego typu problemów nie miałem.

Zastanawia mnie to czasami, jak zabrzmiałyby teraz w moim systemie.

Zdecydowanie je preferowałem, mając w dyspozycji rownoczesnie pare mc601.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Seth_A_Rider napisał:

Mam jeszcze pytanie apropos czyszczenia, ale bardziej w temacie, bo chodzi mi o wzmacniacze lampowe. Kilka lat temu dostałem komplet nowych lamp i podkusiło mnie wyczyścić wszystkie lampowe gniazdka. Użyłem deoxIT i dźwięk stał się bardzo stłumiony.

W międzyczasie kupiłem inne wzmacniacze, głośniki, kable i w całym tym zamieszaniu odstawiłem tamte lampowe na kiedyś.

Coś skopałam czyszczeniem? Jaki może być powód tak dużego stłumienia?
Wymianę lamp jako powód, początkowo odrzuciłem, bo to był drugi komplet który wymieniłem i za pierwszym razem, żadnych tego typu problemów nie miałem.

Zastanawia mnie to czasami, jak zabrzmiałyby teraz w moim systemie.

Zdecydowanie je preferowałem, mając w dyspozycji rownoczesnie pare mc601.

....widzę że moja prośba do Ciebie nie dociera.....jest wątek o akcesoriach i może tam przenieś swoje pytanie....no chyba że chcesz sp***dolić ten wątek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
....ponowna prośba  do Kolegów  coby pisać w temacie wątku....bo za chwile zrobi się pierdolnik....

Bazując na moich doświadczeniach to sądzę że jednak warto posłuchać tych monoblokow ja mam "łatwe kolumny vintage" prawdziwe 8 ohm z małymi spadkami więc teoretycznie nie problem je wysterować. Grałem na nich z BAT VK-200 czyli 100 wat 8 ohm - podwaja dla 4 ohm ale nie o tym. I pomimo tego że już łączyłem je z MF M6500i czyli 2x500 wat to z BAT em bylo lepiej. Więc w sumie "po co mi te waty" ? ale trafiło się więc mam vk-600SE czyli 2x300 wat 8ohm i znowu podwaja moc aż do 2ohm . Jeden z naszych forumowiczów - mający pojęcie - mówi Marcin ten BAT to overkill przy twoich JBL i co do mocy, to ma rację, ale u danego producenta wysoki / najwyższy model to nie tylko waty. To cała budowa, topologia, użyte komponenty (w środku m.in. rezytory Vishay w kluczowych miejscach) co się przekłada na dzwiek. to są defacto dwa monobloki (są nawet osobne linie zasilające) w jednej puszce .
Używam prawdopodobnie 1-2 może 3 watów przy czułości 93dB kolumn. Jakims tuzem osłuchania nie jestem ale od pierwszego taktu usłyszałem różnice. Czy ta różnica uzasadnia cenę - to inna bajka . Skok w cenie - przepaść, zmiana w graniu "krok" do przodu. Każdy musi zdecydować / upolować.
Podsumowując jeśli te monosy nie niosą ze sobą nic poza mocą - chyba nie ma sensu, ale jeśli to półka wyżej , znacząca różnica w budowie .... To bym posłuchał a Integra zawsze znajdzie nowy dom


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....legendarny wzmacniacz w kocu czeka 😂...tak bywa....

...jaka integra u Ciebie lepiej zaprezentowała się  od FBi ?...to może byc ciekawe dla tego wątku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.