Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Równie dobrze mógłbym zostawić tego Krella ale to jak trzymać Ferrari pod kocem, stoi a i tak w końcu będzie do roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marek.S napisał:

Kupilem monobloki Cello Performance II 😉

zajrzałem do środka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek wygląda mało przekonująco, (czytaj zawiera dużo powietrza audiofilskiego)... No, ale może gra nieroporcjonalnie dobrze do ilości użytych podzespołów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cortes napisał:

Środek wygląda mało przekonująco, (czytaj zawiera dużo powietrza audiofilskiego)... No, ale może gra nieroporcjonalnie dobrze do ilości użytych podzespołów...

ilość użytych podzespolów zależy od konstruktora

ale mnie zastanawia jakość użytych podzespołów

np stosowanie rezystorów cementowych bardzo niestabilnych temperaturowo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Technika i pomiary sobie a audiofile sobie. Te monbloki nie kosztują wcale mało.

I pewnie jest ku temu powód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .S ma u siebie do czego porównać - Krell FBI, i dokonuje wyboru na podstawie odsłuchu i zarazem swoim preferencji.

Ja nie ukrywam że bym tego FBI posłuchał a nawet wyciągnął do siebie spod koca, ale coś tak mam przeczucie że musiałbym budować w oparciu o niego cały set od nowa. Tj że byłoby dla mnie za bardzo analitycznie i za mało ciepła. Jak napisałem parę postów powyżej "lampa w PRE mnie już skaziła" a w FBI 100 % transzystor. To tylko takie "przeczucie" nie poparte odsłuchem. Jakbyście znali kogoś z Krell FBI to bym się wprosił ze skrzynka dobrego piwa na odsłuch .

Na dzisiaj to nawet się ciesze ze Marek nie odpisał na mojego priv bo pewnie emocje wzięłyby górę i klocek stałby u mnie a tak ciepło mu pod kocem u właściciela.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slawek.xm napisał:

zajrzałem do środka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To są pózne lata 80, na gornej plytce jest sam driver (ktory nota bene sam w sobie jest koncowka mocy - Cello Encore 50). Pod nim sa 2 tunele z 40 tranzystorami TO-3.
Taka szkola projektowania - prosto, solidnie, heavy metal. Zasilacz jest oddzielny i jest na dlawiku jak w lampowcach. Moje maja starsze wersje PCB, zolte.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marek.S napisał:

To są pózne lata 80

aaaa, a ja myślałem , że to aktualna oferta....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cello nie istnieje od lat, tzn. ktoś ze starej firmy przejął znak towarowy i coś tam klepie ale na bardzo małą skalę. Możliwe że Performance, Suite i Palette to projekty Toma Colangelo (zm. 2007r).
Sama historia marki jest dość ciekawa, za czasów świetności wręcz ezoteryczna - specjalne dema, nie było cenników, jeśli pytałeś o cenę to znaczy że nie było cie na nie stać...i tyle z dyskusji.
Znam historię całego tego zestawu i moich monobloków, osoba która je wtedy kupiła jest obecnie wyceniana na 750mln zł w przeliczeniu oraz była jednym z ministrów w NL lata temu. Te monosy grały tylko w KD z Cello Stradivari Masterami. W innym pomieszczeniu był kolejny system Cello z Grand Masterami, wewnątrz są ledwo przykurzone.


Najgorsze są wejścia na Fischerach zamiast XLR, nici z najlepszych XLRów jak i tak trzeba przejściówkę z XLR na Fischer (nie, nie jest to Camac jak w ML!). Można zamontować gniazdo XLR Neutrika czy Furutecha ale to trochę bezczeszczenie sprzętu.
No i niestety drugi minus to wielkie wentylatory które jednak słychać.

Śmiem stwierdzić że Cello gra w miarę podobnie do Gryphona, nie jest to neutralne granie ale bardziej ciepłe, euforyczne z basem jak skała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cello nie istnieje od lat, tzn. ktoś ze starej firmy przejął znak towarowy i coś tam klepie ale na bardzo małą skalę. Możliwe że Performance, Suite i Palette to projekty Toma Colangelo (zm. 2007r).
Sama historia marki jest dość ciekawa, za czasów świetności wręcz ezoteryczna - specjalne dema, nie było cenników, jeśli pytałeś o cenę to znaczy że nie było cie na nie stać...i tyle z dyskusji.
Znam historię całego tego zestawu i moich monobloków, osoba która je wtedy kupiła jest obecnie wyceniana na 750mln zł w przeliczeniu oraz była jednym z ministrów w NL lata temu. Te monosy grały tylko w KD z Cello Stradivari Masterami. W innym pomieszczeniu był kolejny system Cello z Grand Masterami, wewnątrz są ledwo przykurzone.

Najgorsze są wejścia na Fischerach zamiast XLR, nici z najlepszych XLRów jak i tak trzeba przejściówkę z XLR na Fischer (nie, nie jest to Camac jak w ML!). Można zamontować gniazdo XLR Neutrika czy Furutecha ale to trochę bezczeszczenie sprzętu.
No i niestety drugi minus to wielkie wentylatory które jednak słychać.
Śmiem stwierdzić że Cello gra w miarę podobnie do Gryphona, nie jest to neutralne granie ale bardziej ciepłe, euforyczne z basem jak skała.

A na jakich kolejnych z nimi grasz?
Zdaje sobie sprawę że każde napędza ale ciekaw jestem z czy tandem tworzą


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marek.S napisał:


 osoba która je wtedy kupiła jest obecnie wyceniana na 750mln zł w przeliczeniu oraz była jednym z ministrów w NL lata temu. 

.....dla mnie nie jest to żadna rekomendacja....powiem więcej...ch*jowo to brzmi....ale ja się nie znam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Miroslav1 napisał:

powiem więcej...ch*jowo to brzmi....ale ja się nie znam....

Rozumiem, że każda sroka swój ogon chwali, ale już sam tytuł wątku jest mocno dyskusyjny. Nawet nie w kwestii czy to są wzmacniacze referencyjne w swojej klasie, ale czy w ogóle taki wzmacniacz w ogóle istnieje?

Nie umniejszając nic koledze @sly30, który ma zapewne najdroższy system na tym forum i pewnie najlepiej grający, to czy rzeczywiście każdy, ale to każdy utwór zagra lepiej dajmy na to od Twojego systemu? Uważam, ale podkreślam, że jest to moja osobista opinia, że nie ma na świecie systemu audio, który wszystko zagra najlepiej.

Audio ma tyle zmiennych, a przy tym płyty są tak przeróżnie nagrane, że... No właśnie... Konkluzja jak wyżej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej będą decydować osobiste preferencje i przyzwyczajenia, nawet do dźwięku z poważnymi wadami. Dlatego trudno tu jednoznacznie ocenić takie kwestie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Meloman napisał:

Rozumiem, że każda sroka swój ogon chwali, ale już sam tytuł wątku jest mocno dyskusyjny. Nawet nie w kwestii czy to są wzmacniacze referencyjne w swojej klasie, ale czy w ogóle taki wzmacniacz w ogóle istnieje?

Nie umniejszając nic koledze @sly30, który ma zapewne najdroższy system na tym forum i pewnie najlepiej grający, to czy rzeczywiście każdy, ale to każdy utwór zagra lepiej dajmy na to od Twojego systemu? Uważam, ale podkreślam, że jest to moja osobista opinia, że nie ma na świecie systemu audio, który wszystko zagra najlepiej.

Audio ma tyle zmiennych, a przy tym płyty są tak przeróżnie nagrane, że... No właśnie... Konkluzja jak wyżej.

 

...oczywiście że tytuł wątku jest dyskusyjny ale tylko dyskusyjny i nic więcej, po to jesteśmy tu na forum by se pogadać....lubię rozmawiać, czytać a nawet sprzeczać się na temat audio i to wszystko....kompletnie nie rozumie podejścia do audio tylko jednej osoby  @babatular...nie będę rozpisywał się bo wiadomo o co chodzi....

..moim zdanie taki wzmacniacz nie istnieje (mam na myśli ten jeden najlepszy) ....chociaż przekornie powiem że ten najlepszy może istnieć w naszej głowie 😉 ...czy system Sly30 zagra lepiej  każdy utwór od mojego systemu? ...trudne pytanie bo nie słyszałem systemu Sly30 ale myślę że tak....dla mnie najważniejszy jest Blues, tylko i wyłącznie na tej muzyce decyduję czy  zmienić/kupić coś innego... jeżeli klasyka, Jazz przy okazji  zagra fajnie to tylko się cieszyć, jeżeli nie, to dla mnie nie ma problemu.....może jeszcze raz...składam system pod Bluesa.....i tyle 😉 

...jeszcze słówko.....i dlatego tyle lat grałem na Harbeth i tyle lat gram na lampie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyjemność słuchać Cello performance II i encore 50 w kilku kombinacjach , jak dla mnie świetne granie a jestem wielbicielem starych Krelli:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sly30 napisał:

Tu bardziej będą decydować osobiste preferencje i przyzwyczajenia, nawet do dźwięku z poważnymi wadami. Dlatego trudno tu jednoznacznie ocenić takie kwestie. 

Dokładnie. Zwracam uwagę i zawsze to wszystkim powtarzam, że słuch jest tak samo subiektywny jak smak.

Pewne rzeczy da się powiedzmy "sparametryzować", jak np. dynamikę, przestrzenność czy czytelność, ale już brzmienie, czyli mówiąc kolokwialnie barwa dźwięku to już kwestia indywidualnych upodobań. Zresztą dowodem na to, że nie ma tutaj jednego wzorca jest choćby to, że praktycznie każdy producent oferuje tzw. swoją szkołę grania.

Nie jestem zwolennikiem klinicznego, chirurgicznego grania. Bliżej mi do brzmienia analogowego, lampowego, za którym Ty tak nie przepadasz, lub którym nawet gardzisz. Ale rozumiem - kwestia własnych upodobań.

Co ciekawe - dużo tranzystorów, które wydają się, że grają chirurgicznie, wcale nie grają czytelnie. Fajnym testem na czytelność systemu jest rzecz jasna jakiś utwór, na którym dużo się dzieje. Im więcej tym lepiej. Dlatego z taki dystansem podchodzę do prezentacji sprzętu na tzw. plumkaniu. Ja  do testu używam np. otwierającego utworu ze świetnej płyty Skunk Anansie "Post orgasmic chill" gdzie przy niezłej napierdalance włącza się sekcja szmyczkowa. Znam systemy, na których nawet tych smyczków nie słychać. 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Meloman napisał:

Nie jestem zwolennikiem klinicznego, chirurgicznego grania. Bliżej mi do brzmienia analogowego, lampowego, za którym Ty tak nie przepadasz, lub którym nawet gardzisz. Ale rozumiem - kwestia własnych upodobań.

Oj nie, nie! Nie lubię analitycznego, klinicznego dźwięku. Owszem lubię skalę, potęgę, rozdzielczość, dynamikę i przestrzeń ale nie lubię klinicznego dźwięku. Ma być gładko, analogowo, gęsto, barwnie, soczyście, namacalnie itd.

Dlatego preferuje Gryphony, Vitusy , czy Accuphase, które są zawsze po cieplejszej i gęstej stronie mocy. Dlatego też gram na DACu Esoteric XD, który jest bardzo analogowy. I dlatego lubię kable Enerra, Transparenta czy sygnałowe Shunyaty, a nie sygnałowe Nordosty czy inne np z typowego srebra. Lampe SET też lubię poza basem, z którym sobie radzi zwykle kiepsko. Ale resztę pasma z lampy SET lubię, tylko u mnie za duży system i pokój i moce rzędu 40-50W, to niestety jest za mało. Poza tym upierdliwość użytkowa lamp, skutecznie mnie zniechęciła. To czego nie lubię to trzeszczących, pierdzących winyli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

Oj nie, nie! Nie lubię analitycznego, klinicznego dźwięku. Owszem lubię skalę, potęgę, rozdzielczość, dynamikę i przestrzeń ale nie lubię klinicznego dźwięku. Ma być gładko, analogowo, gęsto, barwnie, soczyście, namacalnie itd.

Przepraszam, jeżeli zostałem źle zrozumiany, ale mój poprzedni komentarz tylko po części odnosił się do Ciebie.

Nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę, że lubisz kliniczny dźwięk i że tak gra Twój system. Odnosiłem się do innch systemów tranzystorowych, jakich dane było mi słyszeć.

Po prostu z dobrej lampy czy hybrydy łatwiej i taniej uzyskać dobre analogowe brzmienie niż z tranzystora. Przynamniej takie jest moje zdanie.

Gryphon - nie ma dyskusji. Świetny sprzęt. Accuphase - tutaj raczej tylko najwyższe modele. Vitus -  polemizowałbym.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem przyjemność słuchać Cello performance II i encore 50 w kilku kombinacjach , jak dla mnie świetne granie a jestem wielbicielem starych Krelli:)

A jaki Krell gości u ciebie ? Może FBI ? Bo szukam możliwości posłuchania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Meloman napisał:

Przepraszam, jeżeli zostałem źle zrozumiany, ale mój poprzedni komentarz tylko po części odnosił się do Ciebie.

Spoko, wszystko ok… :-))

9 minut temu, Meloman napisał:

Po prostu z dobrej lampy czy hybrydy łatwiej i taniej uzyskać dobre analogowe brzmienie niż z tranzystora. Przynamniej takie jest moje zdanie.

Ależ ja się z tym zgadzam. Tranzystory jak najbardziej tak, ale tylko nieliczne i niestety są kosztowne. Choć przy liczeniu kosztów, trzeba uwzględnić koszty zakupu lamp na kilka lat, a te są coraz wyższe i przy częstym graniu, dość szybko się zużywają. U mnie to było raz na rok. Wtedy łączny koszt sprzętów lampowych już nie wypada tak korzystnie. Poza tym ceny dobrych SET-ów np Absolare czy Kondo Kagura to znacznie więcej niż dobre tranzystory. 

9 minut temu, Meloman napisał:

Gryphon - nie ma dyskusji. Świetny sprzęt. Accuphase - tutaj raczej tylko najwyższe modele. Vitus -  polemizowałbym.

I znów się zgadzamy. Gryphon…rewelka, Accuphase te najwyższe modele i tu preferuje ich AB klasę nad ich A klasę, a Vitus powyżej serii Reference np seria Signature i trzeba uważać z doborem pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


A jaki Krell gości u ciebie ? Może FBI ? Bo szukam możliwości posłuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam kilka KST100 i 2x MDA300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrymi lampami to rzeczywiście problem i z każdym kolejnym rokiem będzie tylko gorzej.

Z drugiej strony skoro wg elit z Davos mamy niedługo nie posiadać własnych samochodów, to może np. UE podobnie wymyśli z prądożernymi systemami audio. Już od dawna przebąkuje się, że wprowadzi się zakaz sprzedaży wzmacniaczy A w imię "ochrony klimatu", choć nikomu nie przeszkadza, że łysa pała podróżuje wszędzie po świecie swoim "ekologicznym" odrzutowcem.

Ale wracając do głównego wątku. Lampowiec czy hybryda ma tą przewagę nad tranzystorem, że przy wymianie lamp fabrycznych na np. NOS-y można znacząco poprawić brzmienie systemu. Jest to upgrejd, którego nie da się tak łatwo zrobić w tranzystorze. Podmiana lamp to jakby wymiana danej sekcji wzmacniacza na lepszą.

I bardzo proszę nie porównywać tego do wymiany innych akcesoriów, jak np. okablowania, bo to jednak zupełnie co innego.

 

ps. Vitus - wg mnie jest zbyt drogi, na to co oferuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Meloman napisał:

A w imię "ochrony klimatu", choć nikomu nie przeszkadza, że łysa pała podróżuje wszędzie po świecie swoim "ekologicznym" odrzutowcem.

+10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, sly30 napisał:

Gryphon…rewelka

a czasem przed Essence nie miałeś kilku Vitusów, ktore bardzo chwaliłeś?

interesują mnie okoliczności w których zadecydowałeś o sprawdzeniu w systemie Gryphona

może dla szerszej rzeszy też to będzie atrakcyjne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, slawek.xm napisał:

interesują mnie okoliczności w których zadecydowałeś o sprawdzeniu w systemie Gryphona

Towarzysz może nie wie, ale Gryphon zaczyna tam gdzie większość już kończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Meloman napisał:

 Gryphon zaczyna tam gdzie większość już kończy.

...jeżeli chodzi o wzmacniacze zintegrowane to Gryphon z całą pewnością nie dominuje nad resztą świata....co do wzmacniaczy dzielonych nie wypowiadam się.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Meloman napisał:

Towarzysz może nie wie, ale Gryphon zaczyna tam gdzie większość już kończy.

W moskwie towarzysz Tu kolega

Szczerze i do bólu nie do końca mi się ostatnie spektakularne? produkcję Gryphona podobają jeśli chodzi o referencje. Oczywiście gdzie indziej o tym napisałem i zaraz później zostałem zaatakowany przez stadko fanatyków z pretensjami że nie podchodzę na kolanach i z nabożeństwem

Pozwolę sobie jednak przypomnieć że za pulę żetonów potrzebnych do nabycia to sobie gdzie indziej na prawdę dużo innych rzeczy mogę nabyć stąd tak wysoko u mnie podniesiona poprzeczka i oczekiwania

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

...jeżeli chodzi o wzmacniacze zintegrowane to Gryphon z całą pewnością nie dominuje nad resztą świata....co do wzmacniaczy dzielonych nie wypowiadam się.....

dla mnie Mephisto jest takim dominatorem 🙂

2 minuty temu, ASURA napisał:

W moskwie towarzysz Tu kolega

spoko

facet przenosi animozje z bocznicy do wątków merytorycznych

jeszcze nie dojrzal ...chyba 🙂

5 minut temu, ASURA napisał:

za pulę żetonów potrzebnych do nabycia to sobie gdzie indziej na prawdę dużo innych rzeczy mogę nabyć

to jest jakis problem , ale bardziej czasowy raczej poza tym rynek s/h chyba istnieje 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slawek.xm napisał:

dla mnie Mephisto jest takim dominatorem 🙂

 

...może tak być jak napisałeś, nie przeczę....moja wypowiedz tyczyła  się tylko  wzmacniaczy zintegrowanych....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, slawek.xm napisał:

a czasem przed Essence nie miałeś kilku Vitusów, ktore bardzo chwaliłeś?

interesują mnie okoliczności w których zadecydowałeś o sprawdzeniu w systemie Gryphona

może dla szerszej rzeszy też to będzie atrakcyjne 🙂

Miałem u siebie różne Vitusy i najbardziej przypadły mi do gustu, wcale nie topowe Masterpiece, a monobloki SM-011 ze środkowej w ofercie serii Signature. Bardzo dobre granie. A Gryphon Essence, to tak trochę z ciekawości wziąłem i był to strzał w dziesiątkę. Zapewne Mephisto czy Apex będą jeszcze lepsze ale to już inne ceny i gabaryty. A u mnie i tak musi być 6 końcówek mocy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.