Skocz do zawartości
IGNORED

....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?


Miroslav1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.05.2020 o 11:31, Miroslav1 napisał:

...no właśnie, co wybrać, co bardziej cenimy/lubimy - lampę czy  tranzystor, temat rzeka...zapraszam zainteresowanych do udziału w tym wątku, oczywiście mile widziane kilka słów uzasadnienia  dlaczego padło na lampę a nie tranzystor, lub na odwrót - mam nadzieję że wątek   będzie ciekawy i wartościowy.....jeżeli nasze pisanie  komuś  w czymś pomoże......to tylko się cieszyć..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Ale wracając do głównego wątku. Lampowiec czy hybryda ma tą przewagę nad tranzystorem, że przy wymianie lamp fabrycznych na np. NOS-y można znacząco poprawić brzmienie systemu. Jest to upgrejd, którego nie da się tak łatwo zrobić w tranzystorze. Podmiana lamp to jakby wymiana danej sekcji wzmacniacza na lepszą.

Różnie to bywa. Też się swego czasu trochę bawiłem w różne NOSy w pre i na początku wydawało się, że jest lepiej, a później okazywało się, że jest tylko trochę inaczej. Do tego te Nosy szybko padały i znów był problem. A z Nos-ami mocy, do wzmacniaczy, to już totalny kłopot. Praktycznie już ich nie ma. W necie pełno oszustów wciskających zużyte trupy jako Nosy. Do tego w transporcie co druga okazywała się uszkodzona. Odpuściłem temat i pożegnałem lampy. Nie będę co roku spędzał po tydzień w necie żeby za kilka tysięcy dolców kupować kolejne trupy, z których płowa przyjdzie uszkodzona, a druga połowa pogra może rok, może miesiąc, czasem kilka i znów szukanie od nowa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Miroslav1 napisał:

moja wypowiedz tyczyła  się tylko  wzmacniaczy zintegrowanych....

Każdy ma swój widzenia audio. Jeżeli miałbym wybierać między FBI a Diablo 300 to bezdyskusyjnie przygarnąłbym duńczyka.

58 minut temu, sly30 napisał:

Różnie to bywa. Też się swego czasu trochę bawiłem w różne NOSy w pre i na początku wydawało się, że jest lepiej, a później okazywało się, że jest tylko trochę inaczej. Do tego te Nosy szybko padały i znów był problem. A z Nos-ami mocy, do wzmacniaczy, to już totalny kłopot. Praktycznie już ich nie ma. W necie pełno oszustów wciskających zużyte trupy jako Nosy. Do tego w transporcie co druga okazywała się uszkodzona

Niestety, ale masz rację. Dobre NOSy trzeba kupować ze sprawdzone źródła, a dodatkowo najlepiej mieć umiejętności i sprzęt lub kogoś to te lampy po dostarczeniu jest w stanie zweryfikować. To jest na pewno problem.

Inne jednak mam zdanie odnośnie konfrontacji NOSy - lampy współczesne. Nie mogę się zgodzić, że grają tylko inaczej. 

 

Godzinę temu, sly30 napisał:

A u mnie i tak musi być 6 końcówek mocy. 

Nie rozumiem, czemu aż sześć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Meloman napisał:

Nie rozumiem, czemu aż sześć?

Sekcja subbas- 2 monobloki, sekcja midbas - 2 monobloki, sekcja MTM - też 2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Meloman napisał:

Dźisus... To musi wymiatać. 

Wymiata, co wcale nie oznacza, że to byłby Twój dźwięk. To trochę jak z trunkami. Jeden woli czystą, inny łychę, jeszcze inny tylko piwko. Życie… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
1 minutę temu, sly30 napisał:

Wymiata, co wcale nie oznacza, że to byłby Twój dźwięk. To trochę jak z trunkami. Jeden woli czystą, inny łychę, jeszcze inny tylko piwko. Życie… :-))

A jeszcze inny wodę, bo po alko chce się ze wszystkimi napier...ać! 😉 I nie mam tu na myśli kolegów ze stolicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba mieć taką kasę jak Ty, a po drugie - nie obraź się, ale niezłego kopa na punkcie samego brzmienia (jego jakości).

Za samą muzykę dałbym się pokroić, ale nie wiem czy szedłbym mając taką kasę jak Ty w tym kierunku.

Niezależnie - szacun.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...może tak być jak napisałeś, nie przeczę....moja wypowiedz tyczyła  się tylko  wzmacniaczy zintegrowanych....

Mirek skoro miałeś / słuchałeś to co sądzisz porównując Gryphona no diablo 300 i Krella FBI który był jakisz czas temu u ciebie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Mirek skoro miałeś / słuchałeś to co sądzisz porównując Gryphona no diablo 300 i Krella FBI który był jakisz czas temu u ciebie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

...moje porównania na niewiele się zdadzą bo zamiast pisać o wzmacniaczach rozpiszę się  o boksie, kobietach i gorzale 😉 ...tym bardziej że od długiego czasu FBI bardzo Ciebie kusi...myślę że niewielu piszących w tym wątku słuchało FBI, dlatego moja rada jest taka....napisz do tego gościa @krzyżak on od wielu lat ma ten wzmacniacz i jest z niego bardzo zadowolony....w tym wątku chyba jakoś na początku pisał o FBI....ten wzmacniacz u niego gra ARC CD8 + jakieś duże amerykańskie kolumny....tak więc będzie to typowe amerykańskie granie....jest to zajebisty gość tak więc nie będzie problemu by posłuchać....trza będzie podjąć decyzję - lampa czy tranzystor 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sly30

Czy dobrze rozumiem, że jak masz de facto 6 monobloków to musisz też mieć 6 preampów do tego?

 

19 godzin temu, Miroslav1 napisał:

...jeżeli chodzi o wzmacniacze zintegrowane to Gryphon z całą pewnością nie dominuje nad resztą świata....

Oczywiście, że nie dominuje, ale nie ukrywajmy, że jednak tworzy bardzo dobre audio. Pytanie czy jest w ogóle integra, która dominuje nad resztą?

W dniu 29.07.2022 o 09:29, Miroslav1 napisał:

może jeszcze raz...składam system pod Bluesa.....i tyle 😉 

Każdy słucha co lubi, ale nie obraź się proszę, ale w mojej ocenie składanie systemu pod jeden gatunek muzyczny dla mnie nie ma sensu. Blues jest dość specyficzny, ale tak samo specyficzna jest muzyka klasyczna czy muzyka alternatywna.

W zasadzie, aby ocenić czy dany system gra dobrze muszę posłuchać na nim niemal wszystkich gatunków muzycznych.  Zwłaszcza, że ja słucham niemal wszystkie, no poza disco-polo, no i właśnie bulesem. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Meloman napisał:

@sly30

Czy dobrze rozumiem, że jak masz de facto 6 monobloków to musisz też mieć 6 preampów do tego?

 

Oczywiście, że nie dominuje, ale nie ukrywajmy, że jednak tworzy bardzo dobre audio. Pytanie czy jest w ogóle integra, która dominuje nad resztą?

Gryphon zawsze tworzył bardzo dobre audio, ale jak to w życiu bywa a w naszym hobby  szczególnie - każdy z Nas idzie swoją drogą.... FBI czy Gryphon dla mnie nie ma to większego znaczenia bo i tak jestem miłośnikiem  dzwięku lampowego....jeżeli w miejscu FBI stałby u mnie Gryphon to   byłby to tylko drugi wzmacniacz.....

....po sprzedaży FBI miałem możliwość kupna Diablo 300 (oczywiście z moją dopłatą) ale odpuściłem bo wiem że historia by się powtórzyła jak z FBI....

....dla mnie ( zaznaczam dla mnie)  najlepszą integrą jest Jadis i88...który współpracuje z CD Jadis, razem tworzą synergię co przekłada się na fajny dzwięk....jakby co to mogę se lampkami dopracować brzmienie i co ważne...w kolumnach OPEN 5 w zewnętrznej zwrotnicy jest regulator gdzie mogę   brzmienie zaakcentować w stronę basu czy wysokich - tak więc czego chcieć więcej 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Czy dobrze rozumiem, że jak masz de facto 6 monobloków to musisz też mieć 6 preampów do tego?

To byłoby trochę bez sensu, bo jak regulować głośność z 3 preampów? Mam jeden pre, który tym wszystkim steruje poprzez aktywny crossover na sekcjach sub i mid-bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 02:29, Miroslav1 napisał:

dla mnie najważniejszy jest Blues, tylko i wyłącznie na tej muzyce decyduję czy  zmienić/kupić coś innego... jeżeli klasyka, Jazz przy okazji  zagra fajnie to tylko się cieszyć, jeżeli nie, to dla mnie nie ma problemu.....może jeszcze raz...składam system pod Bluesa.....i tyle 😉 

Spoko, ale jakiego bluesa? Blues jest formą muzyczną o określonej strukturze - może być przedstawiony rożnie i przeróżnie. Mamy blues wiejski, miejski, akustyczny, elektryczny, a jeszcze ściślej mamy blues chicagowski, blues z delty, blues nowoorleański, Texas Blues, jazz-blues, Memphis Blues... ale jest i fusion blues, rock-blues, big-band blues...

Każda z powyższych form i aranżacji bluesowych inaczej brzmi, podobnie jak jazz, więc opowiadanie o składaniu systemu pod blues jest ściemą - inaczej brzmi SRV, inaczej Robert Johnson, inaczej Tampa Red i Bill Big Broonzy, a jeszcze inaczej Muddy Waters, Eric Clapton, Rolling Stones, Livin' Blues. Co ma muzyczna forma bluesa, czy też nawet gatunkowa, do brzmienia systemu home-audio w tak szerokim kontekście muzyczno-brzmieniowym bluesa...???

Deep Purple i Led Zeppelin też grali blues 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pantagruel napisał:

Blues to blues

Jako forma strukturalna - owszem. Jako forma gatunkowa i brzmieniowa, to nie za bardzo.

... ale zgadzam się z tym, że określone i wybrane instrumenty mogą brzmieć lepiej lub gorzej z systemów home audio, jednak nie dotyczy to absolutnie gatunku lub stylu muzycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Chicago napisał:

Spoko, ale jakiego bluesa? Blues jest formą muzyczną o określonej strukturze - może być przedstawiony rożnie i przeróżnie. Mamy blues wiejski, miejski, akustyczny, elektryczny, a jeszcze ściślej mamy blues chicagowski, blues z delty, blues nowoorleański, Texas Blues, jazz-blues, Memphis Blues... ale jest i fusion blues, rock-blues, big-band blues...

Każda z powyższych form i aranżacji bluesowych inaczej brzmi, podobnie jak jazz, więc opowiadanie o składaniu systemu pod blues jest ściemą - inaczej brzmi SRV, inaczej Robert Johnson, inaczej Tampa Red i Bill Big Broonzy, a jeszcze inaczej Muddy Waters, Eric Clapton, Rolling Stones, Livin' Blues. Co ma muzyczna forma bluesa, czy też nawet gatunkowa, do brzmienia systemu home-audio w tak szerokim kontekście muzyczno-brzmieniowym bluesa...???

Deep Purple i Led Zeppelin też grali blues 🙂

.....nie mam grama tłuszczu z tego by ściemniać, dlaczego miałbym to robić....mogę się mylić czy nieprecyzyjnie odpowiedzieć ale to wszystko....nie jestem żadnym ekspertem/znawcą od Bluesa,  lubię tylko słuchać tą muzykę ... tak jak wcześniej napisałem nigdy nie dokonałem  nawet najmniejszej zmiany tylko dlatego że Led Zeppelin lepiej brzmi....ale już J.L. Hooker jak najbardziej....tak kilku pierwszych wykonawców z brzegu....sam oceń co słucham....ostatnio piłowałem do bólu i nie mogłem znudzić się płytami Doug Macleoda, dalej James Cotton, B.B King, Tom Waits, Muddy Waters, Howlin Wolf, Mississippi Fred McDowell, Mississippi John Hart....wcześniej wspomniany J.L Hooker, Taj Mahal itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A BIAŁY BLUES to gdzie? (lonely LZ to za mało)

Się pytam, zapomnieliście, o Wy black amerykocentrysci o Alexisie K. Johnie M. Ericu C. Cream, Kapitanie B., Paulu B., Feetwood Mac...🙂🙂🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Miroslav1 napisał:

.....nie mam grama tłuszczu z tego by ściemniać, dlaczego miałbym to robić....mogę się mylić czy nieprecyzyjnie odpowiedzieć ale to wszystko

Spoko - 'ściema' akurat w tym kontekście nie jest słowem, którym próbowałbym zdyskredytować Twoją wypowiedż. Chodziło mi bardziej o naświetlenie sprawy związanej ze stylem lub gatunkiem i doborem do tego stylu czy też gatunku sprzętu home-audio, co nie jest racjonalnym posunięciem, ani nawet racjonalnym myśleniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A propos blues, słucham właśnie przez streamerek z netu radia WVPE HD3 88.1 (USA) - sam blues, raczej taki współczesny, nie korzenny, jak to sobie nazywam, w każdym razie radyjko niby 44.1 khz - cokolwiek  by to miało znaczyć. Ale gra przyjemnie z qobuz i śmiało można przy tym siedzieć, rozmawiając na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...moje porównania na niewiele się zdadzą bo zamiast pisać o wzmacniaczach rozpiszę się  o boksie, kobietach i gorzale ...tym bardziej że od długiego czasu FBI bardzo Ciebie kusi...myślę że niewielu piszących w tym wątku słuchało FBI, dlatego moja rada jest taka....napisz do tego gościa [mention=10668]krzyżak[/mention] on od wielu lat ma ten wzmacniacz i jest z niego bardzo zadowolony....w tym wątku chyba jakoś na początku pisał o FBI....ten wzmacniacz u niego gra ARC CD8 + jakieś duże amerykańskie kolumny....tak więc będzie to typowe amerykańskie granie....jest to zajebisty gość tak więc nie będzie problemu by posłuchać....trza będzie podjąć decyzję - lampa czy tranzystor  
 

O to mi chodziło . Dzięki. Dam znać jak mi się uda posłuchać.
Tak FBI mnie kusi ale z tym co mam obecnie to nie wiem czy aby nie dlatego chcę go posłuchać aby sobie powiedzieć "Marcinie przestań szukać, słuchaj muzyki i szukaj kondow do re-cappingu nowego PRE" .
Lampowe PRE BAT mogło już dość mocno ukształtować moje preferencje co do "mojego dźwięku" no ale nie posłuchasz ... Nie dowiesz się .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, iro III napisał:

A BIAŁY BLUES to gdzie? (lonely LZ to za mało)

Się pytam, zapomnieliście, o Wy black amerykocentrysci o Alexisie K. Johnie M. Ericu C. Cream, Kapitanie B., Paulu B., Feetwood Mac...🙂🙂🙂

...spokojnie, u mnie jest miejsce dla wszystkich 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mirek napisał, że w zasadzie słucha tylko bluesa. I zaczynam rozumieć o co chodzi w sporze lampa vs tranzystor. Wcześniej nie zastanawiałem się nad tym, ale teraz to widzę i rozumiem. Znam gościa, który preferuje lampy i słucha tylko damskich wokali. Inny mój znajomy ma lampę SET i słucha tylko muzyki poważnej. Jeszcze inny na lampie słucha tylko muzyki dawnej-barokowej. A Mirek słucha tylko bluesa. Co tych ludzi łączy? Wszyscy oni preferują lampy i wszyscy oni słuchają tylko jednego, swojego ulubionego gatunku muzyki. I już jest wszystko jasne. 

Otóź przy pomocy odpowiednio dobranej lampy, te osoby dopieszczają swoje systemy pod swój ulubiony gatunek muzyczny i są z tego zadowolone. Ich lampy podlewają  muzykę „swoim sosem”. Zwykle jest to sos gęsto - soczysty, trochę słodkawy, z różnymi dodatkowymi nutami smakowymi. I jest fajnie, podoba się i gra muzyka. I teraz myślałem o osobach, które w swoich często bardzo drogich systemach preferują jednak dobre tranzystory typu Gryphon, MBL, Accuphase, Vitus itd. Okazje się, że oni słuchają szerokiego spektrum gatunków muzycznych. Jeden z nich słucha muzyki poważnej i hard rocka, a nawet metalu. Wiem, to trochę szokuje… 🙂 Kolejny lubi muzykę dawną, ale też jazz i starego rocka. Jeszcze inny lubi pop, rocka, rocka progresywnego i współczesne lekkie granie. Ja słucham jazz, Ambient, Space, muzykę filmową i soul z lat 60/70/80. Trochę klasyki też, tej lżejszej. Co z tego wynika? To za chwile.

Wczoraj oglądałem w necie filmik tego testera-recenzenta z USA…Jay-a. Facet miał 343 różne wzmacniacze. Ma dostęp do wszystkiego. Jest bardzo okrutny w ocenach. Mimo, że uważa się za patriotę, to mówi wprost, że tak na prawdę, w USA, topowe wzmacniacze robi tylko Boulder i Constallation, a np Pass jego zdaniem, to dziadostwo. Mówił jakie cechy powinien mieć dobry wzmacniacz i tłumaczy dlaczego nie powinien kolorować muzyki. Akurat on posłużył się przykładem ketchupu. Dany, konkretny gatunek muzyczny, podlany ketchupem, może nam smakować. Ale gdy do wszystkiego będziemy lać ten sam ketchup, to muzyka traci sens i swoje piękno. Zamiast natury i istoty muzyki, to słuchamy mixu tego samego sosu.

I przypomniałem sobie, gdy kiedyś miałem monobloki Jadis. Od początku grały bardzo fajnie. Przekaz był lekko dosłodzony i trochę zmiękczony, ale mi się to podobno….póki słuchałem jazzu i wokali. Gdy zacząłem grać Rush, Pendragon,  stary soul inne gatunki muzyczne, to zrobiło się dziwnie i każdym dniem podobało mi się coraz mniej. Wszystko grało tak samo. System słabo różnicował barwowo i tonalnie. Wszystko było podlane tym samym sosem i na pewnych gatunkach muzycznych, to było fajne, ale na innych już przeszkadzało. No bo bita śmietana z karmelem pasuje do lodów czy szarlotki, ale nie do steka, ryby czy pierogów z grzybami… :-))) I ten Jay ma racje, ale miłośnicy lamp też mają swoje racje, bo ten spór sprowadza się do pytania…jakiej muzyki chcemy słuchać, a raczej jak bardzo różnorodnej? Jeśli jednego, ulubionego gatunku, to można tak dobrać lampy z ich manierą grania, że lampy okażą się lepszym wyborem, bo dadzą więcej przyjemnego słuchania mixu ulubionej muzyki podlanej ulubionym sosem danej lampy. Jeśli natomiast ktoś chce słuchać różnych gatunków muzyki, szerokiego spektrum dostępnego dziś bez problemu, to lepiej sprawdzi się dobry tranzystor, który mniej będzie podlewał przekaz swoim sosem, a tym samym lepiej pokaże barwowo - tonalną naturę poszczególnych gatunków muzycznych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....tak masz rację....tylko jedno małe sprostowanie....słucham nie tylko Bluesa ale też mam Led Zeppelin, AC/DC, System of a down, Prodigy, Pink Floyd itd....tyle że nie ta muzyka decyduje o zmianie czegokolwiek w moim systemie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Miroslav1 napisał:

....tak masz rację....tylko jedno małe sprostowanie....słucham nie tylko Bluesa ale też mam Led Zeppelin, AC/DC, System of a down, Prodigy, Pink Floyd itd....tyle że nie ta muzyka decyduje o zmianie czegokolwiek w moim systemie....

Każdy audiofil mówi, że słucha przeróżnej muzyki….każdy. Ale tylko cześć z nich tak realnie robi, a cześć w 90% słucha jednego, swojego ulubionego gatunku muzyki i te osoby preferują lampy…moim zdaniem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pogodzić obie opcje

kolumny półaktywne 

Aktywna sekcja basowa na tranzystorach i lampa SET na mid-high

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


O to mi chodziło . Dzięki. Dam znać jak mi się uda posłuchać.
Tak FBI mnie kusi ale z tym co mam obecnie to nie wiem czy aby nie dlatego chcę go posłuchać aby sobie powiedzieć "Marcinie przestań szukać, słuchaj muzyki i szukaj kondow do re-cappingu nowego PRE" .
Lampowe PRE BAT mogło już dość mocno ukształtować moje preferencje co do "mojego dźwięku" no ale nie posłuchasz ... Nie dowiesz się .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Słuchając na FBI będzie "inaczej" niż na BAT. Pytaniem otwartym jest, która wersja będzie Ci bardziej odpowiadać, do vintage'owych kolumn spodziewałbym się, że kombinacja BAT z lampowym pre będzie jednak lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2022 o 09:02, olq napisał:

wzmocnieniem z  Audioneta

MIałem końcówkę AMP 1, kolega ma cały system, można tylko polecać;-)

serio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 10:00, sly30 napisał:

Wczoraj oglądałem w necie filmik tego testera-recenzenta z USA…Jay-a. Facet miał 343 różne wzmacniacze.

Możesz zapuścić jakiegoś linka, bo na Google trudno mi go znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Meloman napisał:

Możesz zapuścić jakiegoś linka, bo na Google trudno mi go znaleźć.

Np ten…

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.