Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIOFIL PILNIE POSZUKIWANY do słuchania muzyki i zagadania przez gospodarza


Pasqual
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo pilnie  poszukuję kolegi/ów-audiofila/ów do wspólnego słuchania muzyki barokowej, mniej renesansowej i klasycystycznej, rocka  i wielu innych   Nie chciałbym, żeby był to audiofil trzypłytowy lub dwugigabitowy (mam 3 płyty albo ze 2 GB  , super sprzęt o jakim ja mogę sobie pomarzyć),  tylko tego słucham i chwalę się wszystkim. 

Niestety mam gorzkie doświadczenia z zapraszaniem do siebie  i zabawy w audio - 3 "niby audiofilów" dało już dyla... No i dobrze, bo jest mi bardzo ciężko zerwać kulturalnie znajomość z kimkolwiek , a co dopiero z początkującym audiofilem  z grajkami za grosze (SIC!) Warunkiem zatem jest dla mnie ewentualna rozmowa/y i zasięgnięcie opinii o moim potencjalnym kumplu. W zamian oferuję  możliwość przekształcenia dwóch obcych gości w przyjaciół  Opinię wyrazi m. in PRAWDZIWY AUDIOFILNB te same prawa ma mój przyszły Rozmówca  -  dla podejrzliwego mogę  podać referencje Założyłem wątek gdzie opisuję system a wstydzić się po raz kolejny nie zamierzam- choć komplementy typu "słuchasz takich gówien, a masz TAKI dźwięk !!!! przyjmę miło i co więcej będą one prawdziwe Preferowany wiek okolice 40(plus minus 15)  lat - silny i pomoże przestawić grajki, słyszy i myśli wystarczająco inaczej niż ja , a już  zmądrzał bo tak czy inaczej dostał od życia w d..pę. 

Do 4 czerwca gniję na zwolnieniu - COVID ujemny Spać i jeść jest gdzie, palić (fajkę) można, moje zainteresowania to szeroko pojęta historia + wszystko

reszta na prv 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jezz napisał:

Brzmi jak ogłoszenie matrymonialne?

Nie wiem jak Ty, ale ja teraz wolę posłuchać płyty w towarzystwie i móc o niej pogadać A sugerowane przez Ciebie odniesienie do orientacji seksualnej w tym przypadku ma niewielkie znaczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



słyszy i myśli wystarczająco inaczej niż ja
 



W tym aspekcie będzie ciężko z przyjaźnią z mojego doświadczenia. Chyba, że jak w dobrym małżeństwie - czasem jeden przymknie oko a czasem drugi - kompromis w imię przyjaźni. Ale to znowu kłóci z zasadami audiofila - kłamać, że słyszę coś czego nie słyszę? Ciężki temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pasqual napisał:

Nie wiem jak Ty, ale ja teraz wolę posłuchać płyty w towarzystwie i móc o niej pogadać A sugerowane przez Ciebie odniesienie do orientacji seksualnej w tym przypadku ma niewielkie znaczenie

Nic nie sugeruję, przecież to tylko żart.

A już tak na serio, to chyba nigdy nie słuchałem płyty w towarzystwie tylko dla samego słuchania i pogadania o niej.

Wspólne słuchanie muzyki traktowałem jednak zawsze bardziej rozrywkowo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jezz napisał:

Nic nie sugeruję, przecież to tylko żart.

A już tak na serio, to chyba nigdy nie słuchałem płyty w towarzystwie tylko dla samego słuchania i pogadania o niej.

Wspólne słuchanie muzyki traktowałem jednak zawsze bardziej rozrywkowo.

 

Żart naturalnie, wg mnie dobry?  A słuchanie w towarzystwie to jednak doświadczenie ciekawe - kłótnia o interpretację, odzywki typu "ja mam lepsze", "pocałuj psa w nos" i w ogóle dyskusje - raczej bez mordobicia, bo choruję i nie dam rady. Goście mogą tłuc się z sobą do woli " ten kontratenor jest lepszy" i sztanga w nos ?  - plastry i bandaże mam

43 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

A i o wszem, można pogadać o muzyce. 

Ale to sfera niemal intymna jest...

 

Łaknę sfery intymnej, cokolwiek to miałoby znaczyć ? Gadać mogę długooooooo.

1 godzinę temu, piorasz napisał:


 

 


W tym aspekcie będzie ciężko z przyjaźnią z mojego doświadczenia. Chyba, że jak w dobrym małżeństwie - czasem jeden przymknie oko a czasem drugi - kompromis w imię przyjaźni. Ale to znowu kłóci z zasadami audiofila - kłamać, że słyszę coś czego nie słyszę? Ciężki temat.

 

Spokojnie, marzyć wolno każdemu. Przyjaźń w mojej ocenie to najlepsza rzecz, jaka może spotkać każdego człowieka. A co wyjdzie ze wspólnych odsłuchów naprawdę nie wiem, ale zawsze spotkania przypadkowe np w schronisku były co najmniej fajne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z prawdziwymi przyjaciółmi? Odeszli bo zachorowałeś? Szukasz przyjaciół na tym forum? Nie życzę Ci źle - może ktoś.. Ale to ostatnie miejsce, w którym ja bym szukał. Życzę jednak powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piorasz napisał:

A co z prawdziwymi przyjaciółmi? Odeszli bo zachorowałeś? Szukasz przyjaciół na tym forum? Nie życzę Ci źle - może ktoś.. Ale to ostatnie miejsce, w którym ja bym szukał. Życzę jednak powodzenia.

Przesadziłeś i to grubo - przyjaciół mam, ale żaden nie jest na zwolnieniu i nie może poświęcić na to dużo czasu. Za zdanie Odeszli etc. oczekuję dzisiaj przeprosin - inaczej Kolegę będę ignorował Jeżeli to nie było przez pomyłkę ewentualne zaproszenie dla Kolegi jest niemożliwe; nie chcę nawet widzieć kogoś takiego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piorasz napisał:

Ale to ostatnie miejsce, w którym ja bym szukał.

?

Znam jedną Koleżankę i wielu Kolegów z tego Forum. 

Prywatnie to w porządku ludzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



oczekuję dzisiaj przeprosin - inaczej Kolegę będę ignorował Jeżeli to nie było przez pomyłkę ewentualne zaproszenie dla Kolegi jest niemożliwe; nie chcę nawet widzieć kogoś takiego. 


No cóż.. Zrobisz co uważasz. Ja chyba też nie chciałbym Cię poznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:


 

 


No cóż.. Zrobisz co uważasz. Ja chyba też nie chciałbym Cię poznać.

 

Żegnam zatem i proszę nie szukać kontaktu ze mną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, skynyrd napisał:

Ja tam wolę słuchać sam. W towarzystwie muzyka zamienia się w tło.

W filharmonii też ? Pytanie jest tylko z  ciekawości i nie jest złośliwe, nigdy nie myślałem w ten sposób

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pasqual napisał:

W filharmonii też ? Pytanie jest tylko z  ciekawości i nie jest złośliwe, nigdy nie myślałem w ten sposób

Filharmonia, opera, koncert, to co innego.

Natomiast w towarzystwie dochodzi do rozmowy i clou umyka.

Lubię rozsiąść się wygodnie w moim niesamowicie wygodnym holenderskim fotelu, mieć pod ręką coś dobrego do picia i palenia, wyłączyć światło, zapalić świeczki i ... słuchać. Jestem wielkim fanem opery i coraz bardziej, muzyki akustycznej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, skynyrd napisał:

Filharmonia, opera, koncert, to co innego.

Natomiast w towarzystwie dochodzi do rozmowy i clou umyka.

Lubię rozsiąść się wygodnie w moim niesamowicie wygodnym holenderskim fotelu, mieć pod ręką coś dobrego do picia i palenia, wyłączyć światło, zapalić świeczki i ... słuchać. Jestem wielkim fanem opery i coraz bardziej, muzyki akustycznej.

 

 

Zatem zapraszam, choć świeczek nie będzie Jakie opery ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pasqual napisał:

Zatem zapraszam, choć świeczek nie będzie Jakie opery ?

Przecie Ci teraz nie będę robił listy, choć najbardziej ukochane to Napój miłosny, Rigoletto, Don Pasquale, Cyrulik, Les Contes d'Hoffmann, Tosca i prawie cały Mozart.

Poza tym, robię napisy do nich. Ostatnio do Dinorah, Meyerbeera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do tz. Early Music i okazało się (bo całe lata nie słuchałem) co lubię:

Agostino Steffani - Stabat Mater (Bartoli, Fasolis etc)

Austria 1676 - Lute Music By Lauffensteiner & Weichenberger - Miguel Yisrael

Canto Del Cavallero - Jose Miguel Moreno (Vihuela)

Francisco Guerau - Poema Harmonico - Hopkinson Smith

Guitarra Espanola (Albeniz, Tarrega, Rodrigo, Sanz etc) - Narciso Yepes

John Dowland - Complete Lute Works - Paul O'Dette

Jordi Savall - Balkan Spirit, Diaspora Sefardi,  Istanbul - Dimitrie Cantemir 1673-1723, Le Royaume Oublie - La Tragedie Cathare,  Orient - Occident 1200-1700

L'Arpeggiata (Christina Pluhar)

Mediterraneo (Albeniz, Tarrega, Granados etc) - Milos Karadaglic

Music For Vihuela (Narvaez & Fuenllana) - Dolores Costoyas

Basso Profondo From Old Russia (Popular & Sacred Russian Songs) - The Orthodox Singers 

Behold The Bridegroom Comes - Valaam Brotherhood Chor (Russian Orthodox Church)

Chants Of The Russian Orthodox Church - Monks And Choirs Of Kiev Pechersk Lavra

Spanish Renaissance Music (Mudarra, Narvaez, Milan etc) - Walter Abt (Vihuela)

The Ultimate Guitar Collection (Vivaldi, Albeniz, Tarrega etc) - Julian Bream

Transcriptions (Bach, Debussy, Ravel, Granados, Albeniz etc) - Stockholm Guitar Quartet

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, skynyrd napisał:

A później wchodzi kurier z pizzą i pyta - umarł ktoś panu?

Będzie własnej roboty - spokojnie A płytę do posłuchania wybierzesz sam - mam sporo więcej od Ciebie gdy idzie o barok.

 

9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Taki Barok to lepsze niż dzisiejszy pop...

Święte słowa ! Mam dużo płyt  i zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, skynyrd napisał:

A później wchodzi kurier z pizzą i pyta - umarł ktoś panu?

A fuj do takiej muzyki pizza, toż to profanacja.

Przy takiej muzyce wspaniale się gotuje  ? , do tego dobra lampka wina (nie więcej, bo transjenty się rozmywają) i można się delektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się Weekend ,  a ja proponuję przyjazd piątek -  wyjazd wieczór niedziela Jest co jeść, jest gdzie spać Można przywozić grajki. Gdybym ja był w ten sposób kuszony Gospodarz miałby mnie na karku co miesiąc (chcę  słuchać swoich płyt co oznacza 3 weekendy odjęte) Warunek

  • nie chcę ludzi o typie Kolegi piorasz - proszę przeczytać jego listy do mnie w wątku
  • ma być kulturalny 
  • ma akceptować bałagan - nie dam rady posprzątać
  • wiek 20-50 OK,  górna granica stąd że nie chcę gadać o chorobach

Generalnie ma to być człowiek PORZĄDNY

Dla odwiedzin nie ma  znaczenia orientacja seksualna (mam to w d...e - bez aluzji) a uświadomcie sobie że gej słyszy zawsze trochę inaczej - sapienti sat !, wykształcenie formalne to drobiazg w zestawieniu z zaletami przyszłego Gościa Uroda niekonieczna, ale się przyda - chcę  posłuchać wspólnie paru oper barokowych, a siedzący obok żywy posąg mi  ułatwi zrozumienie paru kompozytorów i trudnych dla mnie oper. Ja ładny nie jestem, przypominam podobno wkurzonego Jana Sebastiana Bacha - co z kolei Gościowi da możność obejrzenia jak wyglądałby Mistrz przy wykonaniu swojej Mszy H-moll - w razie czego u mnie do posłuchania. 

Ku...wa ja tu kuszę niczym sam Szatan, a odzew mizerny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Pasqual napisał:

nie chcę ludzi o typie Kolegi piorasz - proszę przeczytać jego listy do mnie w wątku

Kolego. Trochę przeginasz. 

Zapytałem Cię grzecznie (nie zaatakowałem) czy Twoi przyjaciele odwrócili się od Ciebie podczas Twojej choroby. To dziś bardzo częsty proceder, gdyż większość ludzi patrzy tylko na siebie, karierę i cały ten wstrętny mechanizm wyścigu szczurów. Jeżeli się z tym nie zgadzasz lub masz inne doświadczenia to ja to szanuję i po części zazdroszczę, że trafiłeś na poczciwych przyjaciół. Szkoda tylko, że nie mają dla Ciebie czasu. Moim celem w żadnym stopniu nie był atak na Twoją osobę. Proszę czytać z większym zrozumieniem. Wobec powyższego wypraszam sobie również wycierać buzię moim imieniem.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Pasqual napisał:

Zbliża się Weekend ,  a ja proponuję przyjazd piątek -  wyjazd wieczór niedziela Jest co jeść, jest gdzie spać Można przywozić grajki. Gdybym ja był w ten sposób kuszony Gospodarz miałby mnie na karku co miesiąc (chcę  słuchać swoich płyt co oznacza 3 weekendy odjęte) Warunek

  • nie chcę ludzi o typie Kolegi piorasz - proszę przeczytać jego listy do mnie w wątku
  • ma być kulturalny 
  • ma akceptować bałagan - nie dam rady posprzątać
  • wiek 20-50 OK,  górna granica stąd że nie chcę gadać o chorobach

Generalnie ma to być człowiek PORZĄDNY

Dla odwiedzin nie ma  znaczenia orientacja seksualna (mam to w d...e - bez aluzji) a uświadomcie sobie że gej słyszy zawsze trochę inaczej - sapienti sat !, wykształcenie formalne to drobiazg w zestawieniu z zaletami przyszłego Gościa Uroda niekonieczna, ale się przyda - chcę  posłuchać wspólnie paru oper barokowych, a siedzący obok żywy posąg mi  ułatwi zrozumienie paru kompozytorów i trudnych dla mnie oper. Ja ładny nie jestem, przypominam podobno wkurzonego Jana Sebastiana Bacha - co z kolei Gościowi da możność obejrzenia jak wyglądałby Mistrz przy wykonaniu swojej Mszy H-moll - w razie czego u mnie do posłuchania. 

Ku...wa ja tu kuszę niczym sam Szatan, a odzew mizerny

Nie łapię się ze względów proceduralnych (wiek 20-50 OK,  górna granica stąd że nie chcę gadać o chorobach) - ktoś, kto ma 51 nawija o chorobach? Wow!  Założyciel wątku nie dodał, że uczestnicy powinni być ogoleni, zdezynfekowani i w maseczkach. Zresztą ten wątek jest prowokacją - ale fajną.

Gdzie przyjeżdżamy? Bo to chyba jest ważne. Jestem w tej chwili w Kanadzie.

Masz dywany? Bo uwielbiam na nie defekować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, skynyrd napisał:

Nie łapię się ze względów proceduralnych (wiek 20-50 OK,  górna granica stąd że nie chcę gadać o chorobach) - ktoś, kto ma 51 nawija o chorobach? Wow!  Założyciel wątku nie dodał, że uczestnicy powinni być ogoleni, zdezynfekowani i w maseczkach. Zresztą ten wątek jest prowokacją - ale fajną.

Gdzie przyjeżdżamy? Bo to chyba jest ważne. Jestem w tej chwili w Kanadzie.

Masz dywany? Bo uwielbiam na nie defekować.

Reszta do akceptacji poza sraniem na dywan więcej niż należy - za to sprzątasz potem, sprzęt jest Szkoda, że siedzisz w Kanadzie  tu Jabłonna k Warszawy  Po diabła macie się męczyć, ale  możemy u...a się chronić

I żadna prowokacja - COVID ujemny Szukam kolesia do wspólnego słuchania i gadania A co do wyglądu niekonieczne,ale miło widziane  - kategorie estetyczne o których wspomniałem + moja pycha

14 godzin temu, Pasqual napisał:

Zatem zapraszam, choć świeczek nie będzie Jakie opery ?

dużo barok + 3 Mozart  wszystko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, skynyrd napisał:

Masz dywany? Bo uwielbiam na nie defekować.

Ależ to bardzo naturalne, choć nie podzielam upodobania.

Pasqual jest OK, gościł mnie i tolerował moje pisiorstwo, z podziwu godną cierpliwością przez 3 doby prawie (rok temu). Muzyka- w sam raz dla mnie czyli barok, SQ znakomite, biblioteka antyku- wprawiła mnie w podziw, psy obłaskawione, koty noszą nosy wysoko (jak to koty). A ja tolerowałem Jego anty-pisiorstwo. Da się? Da!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, jezz napisał:

Brzmi jak ogłoszenie matrymonialne?

Raczej jak ogłoszenie kochającego inaczej. Wiadomo ci mają głębokie życie wewnętrzne. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.