Skocz do zawartości
IGNORED

Zlecę konstrukcję odtwarzacza CD


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, morawka napisał:

Z polskich Amplifon, Ancient Audio i Dubiel Acoustic robili takie rzeczy, ale nowy projekt od podstaw to na pewno tanio nie będzie

Tylko Amplifon i Ancient Audio. 
Cedek Dubiela to był przerobiony Philips przełożony do innej obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 minutes ago, morawka said:
    • ale nowy projekt od podstaw to na pewno tanio nie będzie

Ani dobrze nie będzie - jeśli od podstaw. Bo to zwyczajna loteria.  Dopiero po zwielokrotnieniu budżetu na elektronike, masie czasu, testowaniu, dopasowywaniu wszystkiego ze wszystkim...  to coś będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak unikał transformatorów sygnałowych w audio.

Na forum jest kilka osób, które odpłatnie zbudują Ci DACa. McGyver, Waldi,Muzg,3lite. Jednak to są różne prezentacje dźwięku, musisz wiedzieć czego chcesz. Co do samego napędu cd to już wcześniej zastanawiałem się budując transport co zastosować i powiem Ci, że to trudny temat bo nie ma w czym wybierać. Nawet ten następca cdpro jakiś plastikowy i nie wzbudza zaufania. Złoty czas cd już odszedł, a budowa transportu na mechanizmie który już nie jest dostępny mija się z celem ( chyba że masz źródło i w zapasie dwa lub trzy mechanizmy ).

Możesz skontaktować się z Ancient Audio, może wybuduje Ci coś ala Lector ( ale to cd pro ). Gra to bardzo dobrze. Za ile? Nie wiem. 

ps. może przejdziesz na pliki?  Mniej problemów, mniej roboty a możliwości większe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slaaawek napisał:

Czyli nie jest możliwe? Kurcze ludzie budują kolumny wzmacniacze... A CD playera nie???

CD to zupelnie inna bajka, malo jest firm na rynku konsumenckim ktore buduje swoje wlasne odtwarzacze, w warunkach DIY jest to bardzo bardzo trudne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Quote

Na forum jest kilka osób, które odpłatnie zbudują Ci DACa

Taka reklama kogoś bezpośrednio po nickach jest zbyteczna. Jednych winduje, a tych co nie wymieniłeś od razu degraduje jak a coś dobrego zrobili.  Nie mam nic do polecenia kogoś, w celu zarobkowym (jakby nie patrzeć) No ale takie coś sie robi wyłącznie na PW !!! Bardzo nieładnie - nieprzyzwoicie to wygląda - reklama oficjalnie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert Pudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Robert Pudzi napisał:

Taka reklama kogoś bezpośrednio po nickach jest zbyteczna. Jednych winduje, a tych co nie wymieniłeś od razu degraduje jak a coś dobrego zrobili.  Nie mam nic do polecenia kogo, w celu zarobkowym jakby nie patrzeć. No ale takie coś sie robi wyłącznie na PW.  Bardzo nieładnie - nieprzyzwoicie to wygląda oficjalnie !!!

A kogo nie wymieniłem?

Wymieniłem wszystkich,  których urządzenia słyszałem i są warte zainteresowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychozi slaaawek do konstruktora i mówi :

- zbuduj mi pan dobry cedek

konstruktor :

- a jaka kategoria cenowa pana interesuje, bo mamy różne : do 3000, do 30 000 i takie do 130 000

a slaawek

- no to już jest bezczelność !!!!!!!!!!!!!!!

I jeb drzwiami :-)))))))))))))))))))))))))))

Wiem, wiem, ale nie mogłem się powstrzymać :-))))))))))))))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 godzin temu, daris666 napisał:

Możesz skontaktować się z Ancient Audio, może wybuduje Ci coś ala Lector ( ale to cd pro ). Gra to bardzo dobrze. Za ile? Nie wiem. 

Miałem go u siebie. Jako CD gra co najwyżej dobrze jako transport do DAC spisuje się dużo lepiej. Ale można lepiej za dużo mniejsze pieniądze (trzeba tylko wiedzieć co w transporcie jest ważne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Seyv napisał:

Miałem go u siebie. Jako CD gra co najwyżej dobrze jako transport do DAC spisuje się dużo lepiej. Ale można lepiej za dużo mniejsze pieniądze (trzeba tylko wiedzieć co w transporcie jest ważne).

I własnie dlatego nie wiedząc czego po tym budowanym cd oczekuje zamawiający trudno coś wywnioskować. A zmiennych jest wiele. Lektora słuchałem ja jak i znajomi i wszystkim się podobał jako cd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, SynSama napisał:

Przychozi slaaawek do konstruktora i mówi :

- zbuduj mi pan dobry cedek

konstruktor :

- a jaka kategoria cenowa pana interesuje, bo mamy różne : do 3000, do 30 000 i takie do 130 000

a slaawek

- no to już jest bezczelność !!!!!!!!!!!!!!!

I jeb drzwiami :-)))))))))))))))))))))))))))

Wiem, wiem, ale nie mogłem się powstrzymać :-))))))))))))))))))))))))))))))

ja to się dziwię że ktoś z Was nie wpadł na pomysł złożenia tego Cd z gotowego na kss213 plus jakiś pcm1794 plus bajerancka obudowa i bajerancka cena 8 tysi wzwyż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten właśnie sposób merytoryczne wypowiedzi zastępują "głupio-mądre" wypociny co niektórych ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, witek_z napisał:

ja to się dziwię że ktoś z Was nie wpadł na pomysł złożenia tego Cd z gotowego na kss213 plus jakiś pcm1794 plus bajerancka obudowa i bajerancka cena 8 tysi wzwyż

Ja coś takiego proponowałem już na pierwszej stronie: 

W dniu 4.06.2020 o 21:21, McGyver napisał:

Można np. kupić gotowy odtwarzacz CD i wykorzystując jego mechanikę, serwo i sterowanie poddać go tuningowi, nawet zaawansowanemu. Jeżeli chcesz uniknąć "sztampy" można wręcz wykonać dla takiego odtwarzacza nową, niestandardową obudowę. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Ja coś takiego proponowałem już na pierwszej stronie: 

 

ale proponowałeś slaaawkowi a on jakiś taki narcystyczny ma stosunek do innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie klasyczny przykład jak można zajechać normalny wątek zwykle pytanie o prostą rzecz... Zrobiono szopkę i takich tu pseudo speców od wszystkiego mamy niestety tu całe mnóstwo.

Zamykam wątek. Jeśli ma ktoś ciekawy pomysł bardzo proszę na priv. Pozdrawiam myślących otwarcie i z wizją;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żadnych konkretnych propozycji tylko podaj budżet:))) kolego wybacz ale nie tędy droga. Gdzie konkret pomysł rozwiązanie propozycja? A i jeszcze...  Nie da się... Ile to problemów itp...

No przecież wiadomo że żadna konstrukcja nie zrobi się sama. Wątkiem zleciłem niejako wykonanie. Gdyby był ktoś poważnie zainteresowany to mógłby napisać na priv wytłumaczyć konkretnie a nie uprawiać gwiazdorstwo

Zamykamy Panie wątek. Nikt już nic nie wniesie... Jak to zamykam wątek? Ano Panie normalnie zamykam. Nie da się zrobić odtwarzacza i koniec:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slaaawek napisał:

żadnych konkretnych propozycji tylko podaj budżet:))) kolego wybacz ale nie tędy droga. Gdzie konkret pomysł rozwiązanie propozycja?

Nie może być mowy o konkretnych propozycjach bez znajomości budżetu. Zatem o brak propozycji obwiniaj tego co utajnił budżet ?

16 minut temu, slaaawek napisał:

Gdyby był ktoś poważnie zainteresowany to mógłby napisać na priv

A niby czemu na priv skoro wątek jest publiczny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby dlatego że nie będę publicznie pisał o budżecie... Po co ma kogoś interesować ile przeznaczam środków w wątku publicznym? Z grzeczności poprosiłem o kontakt priv czy to trudno zrozumieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy... myślę że dalej już nie ma co brnąć. 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i nie mogę sie nadziwić prostemu myśleniu uprawianemu przez slaaawek. To że nie zna sie na tym i nawet nie próbuje zrozumieć o co w tm chodzi - to bym przebołal. Ale...

Ale gdyby choć użył troszkę logicznego myślenia, dedukcji dla siebie. To no na logike zrozumiałby po tak obszernych wyjaśnieniach, które tu padały i przedstawieniu problemów (nie ma znaczenia ze nie rozumie ich) , no że ogrom poniesionych kosztów i kogoś pracy nie da mu nic pewnego.

 Że to dla jego dobra. Oprócz czasu i wysokich kosztów wykonania, które by go zjadły (przypuszczam) To zrobienie takiego odtwarzacza bez współpracujących zakładów, czy produkcji masowej i testów, dla określonej manufaktury. Daje minimalne szanse aby to dobrze zagrało, bo to poligon doświadczalny i po wykonaniu go w bólach, dochodzi dziesiątki zależności, dopracowywania, aby to zestroić.

 

No chyba ze ma ogromy budżet, robi to dla rozrywki tylko, by się wyróżnić unikatową CD samoróbką... bo nie HI-ENDEM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez VIVAro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim podejściu to bez budżetu kilkuset tysięcy nie da rady...

Ale CD można zbudować i za kilka tysięcy, Hi-End jakbyś się pytał. Oczywiście wkład pracy darmowy bo dla siebie. 

Pieprzenie się z robotą dla kogoś to jakieś nieporozumienie.

Są różne oczekiwania zamawiającego, jego fanaberie...

A takie urządzenia projektuje się i konstruuje po inżyniersku a nie zgodnie z voodoo...

Jedynie podmioty mające markę mogą sobie pozwolić na wtykanie swoich rozwiązań...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, daris666 napisał:

Na czym teraz słuchasz? ( chodzi mi o źródło ) 

Jvc takie skromne chciałem lepiej;)

Ale mało kto coś zaproponował... Tak naprawdę 1 oferta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.