Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe / IC do... PLN 25,000


Sebastian_2020
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

W wzmacniaczu lampowym, ważny jest materiał rdzeni traf i dławików.

Równie ważne jest czym są uzwojone, drutu jest tam naprawdę sporo.

Okreslanie właściwości danego kabla jest dość odważne, to tylko 2 - 3 metry wobec przykładowo około  200 / trafa, dławiki / czy więcej w szeregu z linią energetyczną..

W takim wypadku pojęcie wstrzelenia się "kablem w system" rzeczywiście nabiera realnego znaczenia.

Osobiście sprawdziłbym kable jeszcze na systemach referencyjnych, rozwiałoby to sporą część wszelkich wątpliwości.

Dobry, drogi, japoński kabel od strony technicznej raczej powinien być dobrze, czy bardzo dobrze zoptymalizowany.

W kablu kluczowe są małe sygnały, nie tylko jako istniejące mniej lub bardziej, lecz ważny jest sposób ich uporządkowania względem siebie oraz wkomponowania w pozostałe spectrum.

To bardzo trudne do uzyskania cechy, świadczą o klasie kabla, czy nie gra "efekciarsko".

Oczywiście jak zawsze szybkość wygaszania impulsu w całym spectrum ma znaczenie podstawowe dla klasyfikacji, ta cecha musi współistnieć z określonymi powyżej zjawiskami na poziomie micro, kabel jeśli nie daje poczucia realizmu, jest mocno podejrzany, czy konstruktor nie obrał drogi na skróty..

 

Osobiście radził bym Koledze bardziej zakupić wysokiej klasy kabel, niż taki który komponuje się z aktualną architekturą sprzętu.

To bardziej perspektywiczne rozwiazanie.

Rzeczy nowe poddają się prawu nowych rzeczy - nudzą się po dwóch miesiącach..

Zwłaszcza kable, gdyż układają się do systemu i..grają tak ...jak poprzednie, jeśli nie mamy wręcz rewolucyjnego skoku jakości.

A o taki bardzo trudno..

 

 

Przyznam, że tak właśnue mi chodziło po głowie, żeby kupić najlepszy i neutralnie brzmiący kabel, najlepszy jaki będzie mnie stać. Dziękuję za wyczeprujący wpis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Przyznam, że tak właśnue mi chodziło po głowie, żeby kupić najlepszy i neutralnie brzmiący kabel, najlepszy jaki będzie mnie stać. Dziękuję za wyczeprujący wpis.

Tylko skąd będziesz wiedział który to neutralny ?

Bo kable co dla niektórych są neutralne to dla mnie nie są

 

Przetestuj kilka kabli, każdy który przytnie informacje jest złym kablem
tzn. Kable wnoszące "ciemne tło", "ciemniejsze" ,"jaśniejsze" "analityczne", "skracające wybrzmienia" itp. są kiepskimi kablami, nie patrz na cenę, sugeruj się zawsze uchem, uważaj na emocje które mogą wprowadzić w błąd i problemy

Naganiacze, Cena, Recenzje są nic nie warte

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Połóż sobie na ścianę 20 metrów tej transmisji, podłącz tam napęd i DAC.

Nigdy mi się nie odwdzięczysz za tą radę, taki otrzymasz dźwięk jako rezulat pracy tej konfiguracji. 

O!

Widać "postęp postępu" na polu bu(a)jania w oparach nowej 'fizyki' HAJ linii zasilających hajend.

To już "ostatnie 2m" sieciówki niewystarczające są?!

Potrzebne jest więc 10 razy więcej.

Czekamy na kolejną dekadę "badań"...po niej wyjdzie, że 40m potrzeba? ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

O!

Widać "postęp postępu" na polu bu(a)jania w oparach nowej 'fizyki' HAJ linii zasilających hajend.

To już "ostatnie 2m" sieciówki niewystarczające są?!

Potrzebne jest więc 10 razy więcej.

Czekamy na kolejną dekadę "badań"...po niej wyjdzie, że 40m potrzeba? ?

 

Przecież ciebie nie interesuje ten temat, nie masz żadnego doświadczenia i posługujesz się tylko wyobraźnią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Przecież ciebie nie interesuje ten temat, nie masz żadnego doświadczenia i posługujesz się tylko wyobraźnią

Technika i fizyka zawsze mnie interesowała i interesuje. Chętnie doznaję nowych "oświeceń", szczególnie od takich TUZÓW nauki jak nasz "bąbowiec".

Ty zaś bardzo daleko masz i do niego, jak i do zwykłego jasnowidza, by wiedzieć cokolwiek o moim doświadczeniu i wyobraźni.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Technika i fizyka zawsze mnie interesowała i interesuje. Chętnie doznaję nowych "oświeceń", szczególnie od takich TUZÓW nauki jak nasz "bąbowiec".

 

To inne tematy i nie to forum

 

........ jak i do zwykłego jasnowidza, by wiedzieć cokolwiek o moim doświadczeniu i wyobraźni.

Potwierdzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przecież ciebie nie interesuje ten temat, nie masz żadnego doświadczenia i posługujesz się tylko wyobraźnią

Ilość bełkotu kompletnie o niczym za chwile spowoduje, ze zostana tu sami trolle i bajkopisarze karmiac sie nawzajem swoimi wymysłami. Zreszta to juz ma niejsce w kazdym ciekawdzym watku. Ale skoro to jego wlascicielom pasuje to znaczy, ze hyde park jest jego docelowym przeznaczeniem, moze Ci trolle to jakies boty majace podbijac jego statystyki. Zenujace to i smutne patrzac na jego historie.

Sebastian - jak bedziesz mial jakies ciekawe przemyslenia z odsluchow napisz. Ciekawe sa przemyslenia ludzi, ktorzy cos ciekawego w domu maja i dalej rozwijaja swoje pasje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""""""""""

Przewody zasilające – dlaczego wpływają na dźwięk systemu?

 

Temat wpływu kabli zasilających jest kontrowersyjny, nie każdy bowiem jest w stanie lub ma możliwość zaobserwować wpływ przewodów na brzmienie systemu audio. Jednak wraz ze wzrostem klasy systemu audio uwypukla się znaczenie jakości kabla zasilającego na brzmienie domowego Hi-Fi.

 

Zjawiska występujące w kablach zasilających

Każdy przewód, także ten przeznaczony do zasilania urządzeń audio, posiada oprócz rezystancji także pojemność oraz indukcyjność, a więc zachowuje się jak układ połączonych ze sobą rezystora, cewki i kondensatora. W dodatku, jeśli taki przewód jest słabo ekranowany, to jest również anteną. Anteną są też kable doprowadzające prąd do naszego gniazdka.

Nie wnikając w szczegóły, taki układ nie tylko tłumi przechodzący przez niego prąd, ale również go filtruje, niektóre jego składowe wzmacnia oraz (jako antena) wychwytuje różnego rodzaju fale elektromagnetyczne ze środowiska. To, co dociera do urządzenia jest prądem zmiennym o częstotliwości 50 Hz częściowo zniekształconym, zawierającym także prądy (harmoniczne) o innych częstotliwościach. Należy dodać, że prąd docierający do naszych gniazdek też nie jest idealną sinusoidą.

Wpływ kabla zasilającego na brzmienie 

Wiąże się on z następującymi zagadnieniami:

samą jakością przewodzenia kabla (dotyczy to materiałów i parametrów),

przenikaniem zewnętrznych zakłóceń (dotyczy to ekranowania przewodu).

To, co się dzieje dalej z tym prądem zależy już od konkretnego urządzenia. Teoretycznie powinien on zostać dokładnie odfiltrowany przez zasilacz danego sprzętu, ale jakość tego filtrowania bywa różna. I tu dochodzimy do sedna problemu. Sprzęt High End (ogólnie mówiąc) jest na tyle czuły, że każda niedokładność sieci zasilającej (włącznie z kablami) jest przekazana dalej i wzmocniona dociera do uszu słuchacza. Sprzęt gorszej jakości wprowadza dodatkowo swoje zniekształcenia sygnału, któ

Wnioski końcowe

Prąd elektryczny ma charakter dryftu drgających elektronów (na zasadzie wahadła Newtona) o łącznej prędkości mniejszej niż 1 mm/s, spowalnianego właściwościami danego kawałka metalu - obecnymi w nim zanieczyszczeniami, strukturą włókien, temperaturą podnoszącą się wraz z natężeniem przepływu, efektem naskórkowym, dyfuzją magnetyczną i całą gamą innych zjawisk, w tym zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych. W tym miejscu należy dodać, że zjawisko konkretnego przepływu prądu w danym kawałku metalu nie jest tożsame z idealnym abstrakcyjnym ruchem światła (fali elektromagnetycznej) w próżni. Również nie osiąga on bynajmniej teoretycznej szybkości c. W praktyce przyjmuje się, że wynosi 0,65-0,8 c. Dla najlepszych przewodów wynosi powyżej 0,9c - przynajmniej według deklaracji producentów.

re mogą być większe, niż te przychodzące z zasilacza. Na sprzęcie klasy High End można to usłyszeć o ile cały tor jest faktycznie najwyższej jakości oraz słuchacz jest w stanie zmianę usłyszeć. W środowisku audiofilskim przyjęło się, że na sprzęcie niższej jakości wpływu kabla zasilającego raczej nie zauważymy, bo i tak zostanie on "zagłuszony" przez zniekształcenia pozostałych składników systemu, jednak z naszego doświadczenia wynika, że warto sprawdzić za pomocą własnego słuchu, czy zmiana kabla na lepszy wniesie zmianę w brzmieniu. 

 

Lepsze kable szybciej zatem przewodzą prąd i pozwalają unikać „niechcianych” interakcji między elektronami a przewodnikiem. Ponadto, lepszy kabel, zwłaszcza ten dedykowany do audio, szybciej potrafi reagować na chwilowe wzrosty zapotrzebowania na energię niż może to zrobić standardowy przewód ogólnego przeznaczenia. Dlatego też wyraźnie słychać różnicę w działaniu między poszczególnymi przewodami zasilającymi. A więc decyzja o zakupie specjalistycznej „sieciówki” nie będzie żadną fanaberią, tylko racjonalnym działaniem.

Data dodania: 04/03/2020""""""""""

 

Przytaczam przedruk z strony tophifi.pl strefa wiedzy, aktualny 2020r.

To info z mainstreamu, więc o co chodzi ?

Ważne są przewody zasilające, które możemy kontrolować, na które mamy wpływ czy nie ?

 

 

 

 

Ilość bełkotu kompletnie o niczym

Odpuść już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Tylko skąd będziesz wiedział który to neutralny ?

Bo kable co dla niektórych są neutralne to dla mnie nie są

 

Przetestuj kilka kabli, każdy który przytnie informacje jest złym kablem
tzn. Kable wnoszące "ciemne tło", "ciemniejsze" ,"jaśniejsze" "analityczne", "skracające wybrzmienia" itp. są kiepskimi kablami, nie patrz na cenę, sugeruj się zawsze uchem, uważaj na emocje które mogą wprowadzić w błąd i problemy

Naganiacze, Cena, Recenzje są nic nie warte

Dziękuję, święta racja... Bardzo dla mnie ciekawe są te hasła, które wymieniasz w cudzysłowach... To częsta pułapka niedoświadczonego audiofila.. A to są hasła, które często pojawiają się w recenzjach. 

Dla mnie ważne, aby kabel był równy w całym paśmie, nie psuł niczego raczej niż poprawiał... Jednak, nie mam wątpliwości, że jednak spoooorą rolę odgrywa elektonika i kolumny głośnikowe hehe ? 

A co do kwesti cenowych, ktoś gdzieś polecił (recenzja), że sieciówka DPS-4 ma być najbliżej urządzenia, bo jak będzie po niej gorszy kabel to będzie gorzej.. U mnie Oyaide z 004 po Furutechu było lepiej niż DPS-4 do urządzenia a GPX-r do listwy... więc chyba Oyaide (pierwsza wesja Furukawa) nie takie słabe? 

Ale nie wyciągam pochopnych wniosków... 

Fakt pozostaje taki, że jeden Furutech DPS-4.1 zrewolucjinował dźwięk.. a teraz testuję dalej..

Piotr

 

 

""""""""""

Przewody zasilające – dlaczego wpływają na dźwięk systemu?

 

Temat wpływu kabli zasilających jest kontrowersyjny, nie każdy bowiem jest w stanie lub ma możliwość zaobserwować wpływ przewodów na brzmienie systemu audio. Jednak wraz ze wzrostem klasy systemu audio uwypukla się znaczenie jakości kabla zasilającego na brzmienie domowego Hi-Fi.

 

Zjawiska występujące w kablach zasilających

Każdy przewód, także ten przeznaczony do zasilania urządzeń audio, posiada oprócz rezystancji także pojemność oraz indukcyjność, a więc zachowuje się jak układ połączonych ze sobą rezystora, cewki i kondensatora. W dodatku, jeśli taki przewód jest słabo ekranowany, to jest również anteną. Anteną są też kable doprowadzające prąd do naszego gniazdka.

Nie wnikając w szczegóły, taki układ nie tylko tłumi przechodzący przez niego prąd, ale również go filtruje, niektóre jego składowe wzmacnia oraz (jako antena) wychwytuje różnego rodzaju fale elektromagnetyczne ze środowiska. To, co dociera do urządzenia jest prądem zmiennym o częstotliwości 50 Hz częściowo zniekształconym, zawierającym także prądy (harmoniczne) o innych częstotliwościach. Należy dodać, że prąd docierający do naszych gniazdek też nie jest idealną sinusoidą.

Wpływ kabla zasilającego na brzmienie 

Wiąże się on z następującymi zagadnieniami:

samą jakością przewodzenia kabla (dotyczy to materiałów i parametrów),

przenikaniem zewnętrznych zakłóceń (dotyczy to ekranowania przewodu).

To, co się dzieje dalej z tym prądem zależy już od konkretnego urządzenia. Teoretycznie powinien on zostać dokładnie odfiltrowany przez zasilacz danego sprzętu, ale jakość tego filtrowania bywa różna. I tu dochodzimy do sedna problemu. Sprzęt High End (ogólnie mówiąc) jest na tyle czuły, że każda niedokładność sieci zasilającej (włącznie z kablami) jest przekazana dalej i wzmocniona dociera do uszu słuchacza. Sprzęt gorszej jakości wprowadza dodatkowo swoje zniekształcenia sygnału, któ

Wnioski końcowe

Prąd elektryczny ma charakter dryftu drgających elektronów (na zasadzie wahadła Newtona) o łącznej prędkości mniejszej niż 1 mm/s, spowalnianego właściwościami danego kawałka metalu - obecnymi w nim zanieczyszczeniami, strukturą włókien, temperaturą podnoszącą się wraz z natężeniem przepływu, efektem naskórkowym, dyfuzją magnetyczną i całą gamą innych zjawisk, w tym zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych. W tym miejscu należy dodać, że zjawisko konkretnego przepływu prądu w danym kawałku metalu nie jest tożsame z idealnym abstrakcyjnym ruchem światła (fali elektromagnetycznej) w próżni. Również nie osiąga on bynajmniej teoretycznej szybkości c. W praktyce przyjmuje się, że wynosi 0,65-0,8 c. Dla najlepszych przewodów wynosi powyżej 0,9c - przynajmniej według deklaracji producentów.

re mogą być większe, niż te przychodzące z zasilacza. Na sprzęcie klasy High End można to usłyszeć o ile cały tor jest faktycznie najwyższej jakości oraz słuchacz jest w stanie zmianę usłyszeć. W środowisku audiofilskim przyjęło się, że na sprzęcie niższej jakości wpływu kabla zasilającego raczej nie zauważymy, bo i tak zostanie on "zagłuszony" przez zniekształcenia pozostałych składników systemu, jednak z naszego doświadczenia wynika, że warto sprawdzić za pomocą własnego słuchu, czy zmiana kabla na lepszy wniesie zmianę w brzmieniu. 

 

Lepsze kable szybciej zatem przewodzą prąd i pozwalają unikać „niechcianych” interakcji między elektronami a przewodnikiem. Ponadto, lepszy kabel, zwłaszcza ten dedykowany do audio, szybciej potrafi reagować na chwilowe wzrosty zapotrzebowania na energię niż może to zrobić standardowy przewód ogólnego przeznaczenia. Dlatego też wyraźnie słychać różnicę w działaniu między poszczególnymi przewodami zasilającymi. A więc decyzja o zakupie specjalistycznej „sieciówki” nie będzie żadną fanaberią, tylko racjonalnym działaniem.

Data dodania: 04/03/2020""""""""""

 

Przytaczam przedruk z strony tophifi.pl strefa wiedzy, aktualny 2020r.

To info z mainstreamu, więc o co chodzi ?

Ważne są przewody zasilające, które możemy kontrolować, na które mamy wpływ czy nie ?

 

 

 

Odpuść już.

Ja nie rozumiem za bardzo o czym to, ale jutro poczytam, i odpowiem Dzisiaj za mało czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Jednak wraz ze wzrostem klasy systemu audio uwypukla się znaczenie jakości kabla zasilającego na brzmienie domowego Hi-Fi.

To zdanie jest nielogiczne, wewnętrznie sprzeczne.

 

To, co dociera do urządzenia jest prądem zmiennym o częstotliwości 50 Hz częściowo zniekształconym, zawierającym także prądy (harmoniczne) o innych częstotliwościach. Należy dodać, że prąd docierający do naszych gniazdek też nie jest idealną sinusoidą.

Co z tego, skoro do pracy układów elektronicznych na sygnale audio - potrzebne jest określone napięcie STAŁE, przy odpowiedniej wydajności prądowej - to wszystko zapewnia ZASILACZ danego urządzenia, ważne tylko są jego (zasilacza) parametry i "osiągi".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zdanie jest nielogiczne, wewnętrznie sprzeczne.

 Akurat do mnie to przemawia doskonale... Dokałdnie tak jest u mnie. Kiedyś nie myślałem, że w ogóle sieciówka ma znaczenia, a dzisiaj definiuje u mnie brzmienie całego systemu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

sieciówka (...) definiuje u mnie brzmienie całego systemu. 

Najwazniejszy element toru  ?...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

STAŁE,

To jest zakładka hi end, tu nie ma żadnych stałych napięć, energia zasilania posiada charakter pulsacyjny, ładuje kondensatory, które wygładzają potencjał, lecz pulsacja pozostaje jako cały czas czynne zjawisko.

Mamy cały czas zmienne warunki zasilania.

Dźwięk niejako drży, choć miernik tego nie pokaże.

Kondensator magazynuje chwilowo energię, ładowany jest prądem jednokierunkowym, lecz nie stałym i to słychać.

Prąd stały zapewniają ogniwa chemiczne.

Podłącz muzykę z laptopa, odłącz zewnętrzny zasilacz przechodząc w ten sposób na baterie, odsłuchaj jak różnie brzmi muzyka.

 

Co robisz w tym dziale Iro ?

Zasilanie to poważny problem w hi end audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Teoretycznie powinien on zostać dokładnie odfiltrowany przez zasilacz danego sprzętu, ale jakość tego filtrowania bywa różna

Zasilacz w topowym urządzeniu Haj? W takim przypadku to już nie jest urządzenie klasy Haj

Wolne żarty.

 

Zasilanie to poważny problem w hi end audio.

Oczywiście!

...pod warunkiem, że przez "zasilanie", rozumiemy ZASILACZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Co robisz w tym dziale Iro ?

Ty mnie przyciągasz i zawsze rozbawiasz swoim naburmuszonym i rozdętym EGO - "NAUKOWCA, BADACZA"...nie wspominając o bajdurach, które tu sadzisz.

Tu nie jest CERN - tu jest DOMOWE audio.

 

Podłącz muzykę z laptopa, odłącz zewnętrzny zasilacz przechodząc w ten sposób na baterie, odsłuchaj jak różnie brzmi muzyka.

Takie rzeczy to ja już wiedziałem, gdy miałem niewiele ponad 10 lat i zasilany bateriami magnetofon Grundig...tak że daruj sobie takie "odkrycia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Takie rzeczy to ja już wiedziałem, gdy miałem niewiele ponad 10 lat

Jeszcze tylko się odnieś do pulsacji zmiennej w sieci 230V, a już będziemy zgadzali się w kolejnej kwestii, następnie sukcesywnie krok po kroku ustalimy, że przedstawiam jednak stan rzeczywisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Prąd stały zapewniają ogniwa chemiczne.

Podłącz muzykę z laptopa, odłącz zewnętrzny zasilacz przechodząc w ten sposób na baterie, odsłuchaj jak różnie brzmi muzyka.

Tak samo. Bateria w laptopie ma 15-20V, żaden układ laptopa nie jest zasilany z niej bezpośrednio, wszystko jedzie przez przetwornice. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Tak samo

Podłącz, porównaj i odpisz raz jeszcze.

Przetwornica ma zupełnie inne warunki pracy.

Akumulator dostarcza tzw prąd jonowy, a one są znacznie mniej ruchliwe od elektronów, które są teoretycznie nośnikami w sieci.

Z sieci mamy szybszy dźwięk, mniej wygładzony, zamazane dalsze plany, z akumulatorów dźwięk jest spokojny, stabilny, ale czegoś brakuje, brakuje pewnego wachlarza barw, są bardziej matowe na prądzie jonowym, gorsze są też piki impulsów, mniej zdecydowane, ospałe.

Różnica jest duża, wyraźna, do dedukcji dla każdego.

Różnica być musi, inaczej mamy do czynienia z brakiem odwzorowania ośrodka fizycznego, a to by przeczyło podstawowym zasadom, nie jest więc możliwy brak różnic.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Podłącz, porównaj i odpisz raz jeszcze.

Przetwornica ma zupełnie inne warunki pracy.

Akumulator dostarcza tzw prąd jonowy, a one są znacznie mniej ruchliwe od elektronów, które są teoretycznie nośnikami w sieci.

Z sieci mamy szybszy dźwięk, mniej wygładzony, zamazane dalsze plany, z akumulatorów dźwięk jest spokojny, stabilny, ale czegoś brakuje, brakuje pewnego wachlarza barw, są bardziej matowe na prądzie jonowym, gorsze są też piki impulsów, mniej zdecydowane, ospałe.

Różnica jest duża, wyraźna, do dedukcji dla każdego.

Różnica być musi, inaczej mamy do czynienia z brakiem odwzorowania ośrodka fizycznego, a to by przeczyło podstawowym zasadom, nie jest więc możliwy brak różnic.

 

Brawo. Faktycznie innowacyjne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Brawo. Faktycznie innowacyjne.

Nie żartuj, to elementarz.

Kiedyś nawet Elberoth opisywał i zachęcał do grania z baterii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Nie żartuj, to elementarz.

Kiedyś nawet Elberoth opisywał i zachęcał do grania z baterii.

Tak. Dioda, cewka, kondensator i klucz z mosfeta. Wskaż trzy różnice. Mnie tu w ogóle nie było. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Tak. Dioda, cewka, kondensator i klucz z mosfeta. Wskaż trzy różnice. Mnie tu w ogóle nie było.

Nie dajesz mi szans bym się rzeczowo odniósł.

 

Czy podłączyłeś laptopa do systemu i sprawdziłeś czy dźwięk jest identyczny, kiedy przechodzisz na baterie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Nie dajesz mi szans bym się rzeczowo odniósł.

 

Czy podłączyłeś laptopa do systemu i sprawdziłeś czy dźwięk jest identyczny, kiedy przechodzisz na baterie ?

Już się odniosłeś, prąd jonowy vs elektronowy. Mi starczy na tydzień spokojnie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Czy podłączyłeś laptopa do systemu i sprawdziłeś czy dźwięk jest identyczny, kiedy przechodzisz na baterie ?

Próbowałem przyjrzeć się sprawie z ogólnotechnicznego punktu widzenia i może być różnica w dźwięku. Różnica może wynikać z częstotliwości kluczowania elementów przełączających w przetwornicach DC-DC stosowanych w bateriach laptopa (również w power bankach), a tych stosowanych w zasilaczach smps.

W tych ostatnich "kluczowanie" odbywa się między 20 kHz, a 100 kHz (dane orientacyjne z wiki). W bateriach przetwornice "kluczują" na częstotliwościach dużo bardziej odległych od pasma akustycznego. W dwóch przypadkach, którym się przyglądałem (niestety nie pamiętam symboli przetwornic) były to częstotliwości 300 kHz i ponad 1 MHz. To może mieć wpływ na zakłócenia dźwięku, szczególnie jeżeli przetwornica syfi blisko pasma akustycznego.

Dlaczego w bateriach z przetwornicami kluczowanie jest "wyżej"? Nie wiem ale może to wynikać z technologii wykonania. Tam wszystko jest mniejsze więc może to jest jakąś wskazówką ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Nowy jest, jeszcze nie próbował bezpieczników sieciowych emoji6.png

I kierunkowych opasek termokurczliwych  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 

Różnica może wynikać z częstotliwości kluczowania elementów przełączających w przetwornicach DC-DC

Nie wynikają w sposób zasadniczy, częstotliwości się przecież przyjmuje, nie zmieniają trybu pracy aplikacji.

Proszę zrozumieć prostą konstatację, każdy ośrodek fizyczny załączony do pracy/funkcjonowania , musi, czy nam się to podoba czy nie, dać odwzorowanie swoich cech, na wszystkich poziomach, czyli pod każdym względem.

Sekcje zasilania siłowników gramofonowych są tak samo czułe na wszelkie właściwości - energii, aplikacji i elementów, a tylko.. zasilają kręcenie obrotnicą..

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek mówiący tylko o kierunkach tego co powinno być robione w topowym audio.

Kto dyskutując nie zrozumiał jest w szczęśliwej sytuacji bycia ignorantem; to nie boli, to taki stan nieważkości podczas orbitowania na orbicie ziemi.

W dniu 12.08.2020 o 19:47, Sebastian_2020 napisał:

Witam, niedługo zacznę szukać kabli, żeby dopieścić system, zasilanie już załatwione (landryna, Oyaide, listwa Furutech TP609 NCF) a teraz bym chciał wymienić głośnikowe i interkonekty. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nikt nie wybierze za mnie kabla, bo każdy słyszy inaczej, każdy ma inny system, ale chciałem prosić o Wasze typy do sprawdzenia. Aktualnie gram na Equilibrium Sun Ray plus Turbine XLR, i ten zestaw dawał radę bardzo długo, ale ostatnio zapragnąłem zmiany. Wzmacniacz to "butikowy"  KT88 (ale bardzo neutralnie brzmiący, bardzo przejrzysty, detaliczny, z wybitnym zwartym basem, generalnie mało lampowy w potocznym rozumieniu), kolumny to Franco Serblin Accordo. A co mi nie pasuje z Equilibrium? W sumie to nic, to doskonałe kable w swojej cenie, ale kiedyś dostałem na odsłuch pewną Shunyatę (nie jakiś wysoki model) i zauważyłem, że średnica była taka jeszcze bardziej dopalona, akordeon nabrał ciała, czuło się ten miech i to powietrze z niego ? Ale z kolei bas niby większy ale bardziej rozlazły niż z Sun Ray, no i dużo gorzej jeśli chodzi o przestrzeń, w tym wkoło źródeł pozornych. Dla sprawiedliwości, słuchałem tej shunyaty krótko, może nie dałem jej szansy, żeby się ułożyć. To mimo wszystko dało mi do myślenia, że może są kable, które są zarówno "mięsiste" jak i dające super przestrzeń, nie robiące "misia". Generalnie ma być pięknie na średnicy, ale bez przewalenia, kable mają być neutralne, nie potrzebuję equalizera... Nawet moja landryna jest na granicy akecptowalnej ingerencji w system.. Zaakceptowałem jej rolę magika, ale neutralny kabel do końca to nie jest... A na końcu ciekawostka, dzisiaj zamieniłem miejscami DPS-4.1, która była podłączona do listwy, z Oyaide GTX-R (pierwsza wersja, Furukawa) podłączonej do odtwarzacza (Metronome). Słyszałem opinie, że landryna nie nadaję się do listwy... I tu niespodzianka, u mnie landryna zdecydowanie lepiej na listwie (czyli szkoła np. Nordosta, który rekomenduje, że najlepszy kabel sieciowy nie do urządzenia a do listwy...). 

 

 

Najlepszy kabel nie do urządzenia, nie do listwy ale w ścianę

(wcześniej jesteśmy skazani na sieć energetyczną)

W dniu 16.08.2020 o 17:56, Sebastian_2020 napisał:

więc chyba Oyaide (pierwsza wesja Furukawa) nie takie słabe? 

sam drut jest świetny ale cała reszta o czym pisał 747 jest do korekty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2020 o 18:13, barni napisał:

Przemysl kablarski w Polsce jak widac kwitnie. Biorac pod uwage zerowe zaplecze technologiczne czesci z tych firm

Zapleczem technologicznym tych firm jest doświadczenie zdobyte w wcześniejszych firmach w których te osoby pracowały. Nie muszą mieć całego parku technologicznego, potężnych maszyn, po to jest kooperacja!!! Jak pieczesz chleb z mąki w domu to posiadasz młyn? No nie a Ty takie idiotyzmy sugerujesz. 
 

Projektant głośników coaxialnych przeszedł z KEF a do TAD a, jedynie co poza prywatnym ołówkiem zabrał "tylko" to co miał w głowie i... zrobił coś takiego w nowym miejscu w którym dotychczas nie było takiej-KEF a technologii że KEF by się nie powstydził a nawet obecnie zazdrości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.