Skocz do zawartości
IGNORED

Białorusini vs. Łukaszenka.


Gość Sine Metu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, JuG napisał:

On tak zagrywa od wielu lat. Od zawsze. Chłopek-roztropek. Ale od zeszłorocznej płoszczy (majdan/plac po białorusku) został przez Zachód pozbawiony możliwości balansowania.

Generalnie słuchanie wywiadów z nim to przeżycie - pier**li jak potłuczony. 🙂 Niedyplomatycznie, wali w łeb, po chłopsku. Ale taki już ma charakter. A głupi nie jest jak przez lata dwie matki ssał (i zbudował aparat państwowy, który wytrzymał tzw. kolorową rewolucję i go nie sprzedał jak jak Janukowicza na Ukrainie). Teraz tylko jedna mu została. Dzięki Polce m. in.

To fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Protokół w sprawie cen rosyjskiego gazu dla Białorusi na 2022 r. podpisany

1 grudnia 2021 r. w Petersburgu Minister Energetyki Republiki Białoruś Wiktor Karankiewicz oraz Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś w Federacji Rosyjskiej Władimir Siemaszko spotkali się z Prezesem Zarządu Gazprom  Aleksiejem Millerem.

Po spotkaniu został podpisany protokół między Gazpromem a rządem Białorusi w sprawie procedury ustalania cen dostaw gazu ziemnego na Białoruś w 2022 roku. Poziom ceny gazu dla Białorusi na rok 2022 został ustalony na podstawie warunków z roku bieżącego - 128,52 USD za 1000 m3.

https://www.minenergo.gov.by/press/glavnye-novosti/podpisan-protokol-o-tsenakh-na-rossiyskiy-gaz-dlya-belarusi-na-2022-god/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Zyzol napisał:

Wkrótce wyjaśni się, skąd bierze się to szaleństwo.

Może to to jego samowola, wyglądająca na to, że idzie odwróconą drogą ukraińską. Czyli chce wciągnąć Rosję w konflikt z Zachodem.

Może też robić to w uzgodnieniu z Rosją, która wystąpić w roli mediatora czy porządkowego i coś na tym ugrać dla siebie.

Innych ewentualności nie widzę.

 

 

Putin ma ciśnienie na konflikt bo Rosja ma coraz mniejsze znaczenie globalne i potrzeba mu Ukrainy więc znalazł idealnego pieska uzurpatora który chce utrzymać władze A zachód jej nie uzna więc pozostaje dyktator z Rosji. No i robi robotę dla Putina w zamian za ochronę nielegalnego stanowiska. 

Takie moje zdanie o tej szopce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, antymalkontent napisał:

Rosja ma coraz mniejsze znaczenie globalne

😄 I pewnie z tego powodu trwają przygotowania do kolejnego spotkania Putina i Bidena.

11 minut temu, antymalkontent napisał:

potrzeba mu Ukrainy

W jaki sposób upadająca, rozpadająca i nędzna Ukraina zwiększy znaczenie globalne Rosji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, JuG napisał:

😄 I pewnie z tego powodu trwają przygotowania do kolejnego spotkania Putina i Bidena.

W jaki sposób upadająca, rozpadająca i nędzna Ukraina zwiększy znaczenie globalne Rosji?

Spotkania są potrzebne bo decydujący gracz (USA) może pomóc poprawić znaczenie Rosji A ma trochę narzędzi ku temu tym bardziej że on wszystkim co pogarsza znaczenie Rosji steruje np. Sankcjami czy NATO czy sojusznikami i ma drukarkę za którą może finansować wszystko w przeciwieństwie do Rosji. 

A druga część znasz odpowiedź więc nie róbmy z siebie idiotow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Łukaszenko nazwał Putina bratem

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko w rozmowie z RIA Nowosti powiedział, że on i głowa państwa rosyjskiego Władimir Putin są braćmi i tak samo patrzą na świat.

„Mogę powiedzieć, że Władimir Putin uważa mnie bardziej niż za przyjaciela, jesteśmy braćmi. Ale poważnie, wiesz co mamy ze sobą wspólnego? Widzimy ten świat tymi samymi oczami” – powiedział. (...)

Podkreślił też, że po wyborach prezydenckich na Białorusi w zeszłym roku rosyjski kolega działał nie tylko jako sojusznik, ale jako prawdziwy przyjaciel.

Wcześniej Putin zapowiedział, że w obliczu nieustannych zewnętrznych nacisków i uporczywych prób rozkołysania sytuacji w republice Rosja będzie nadal udzielać pomocy bratniemu białoruskiemu narodowi. Ponadto Moskwa będzie rozwijać wielopłaszczyznowe relacje z Mińskiem i kontynuować budowę Państwa Związkowego.

https://ria.ru/20211202/lukashenko-1761837698.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, antymalkontent napisał:

Putin ma ciśnienie na konflikt bo Rosja ma coraz mniejsze znaczenie globalne

Oczywiście.

Toną w długach i dlatego chcą wywołać wojenkę. A jak chcą pogadać z zachodem to robią to przez Polskę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 14:22, JuG napisał:

Zwłaszcza horrendalną amerykańską inflację. 🙂

A jak tam inflacja w Rosji Jurij? Też macie swojego Glapińskiego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Jaro_747 napisał:

A jak tam inflacja w Rosji

Wysoka inflacja w Rosji (ok. 7,5% za 2021 r.) to duży ale wewnętrzny problem Rosji. Inflacja w USA to duży problem światowy. Jest kolejnym dowodem na to, że dolar traci swoją atrakcyjność jako światowa waluta rezerwowa. Więc powstaje kolejny obszar niestabilności światowej.

Inflacja w Ameryce najwyższa od 30 lat

Amerykanie przez dziesięciolecia produkcją pustych $$$ finansowali olbrzymi deficyt handlowy i olbrzymi dług publiczny, oraz eksportowali inflację. I to się na reszcie kończy. Więc będą musieli przyzwyczaić się żyć nie z grabieży całego Świata a z własnej ciężkiej pracy. BLM-am to się z pewnością nie spodoba. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, JuG napisał:

grabieży całego Świata

Słowo "grabież" nie ma żadnego uzasadnienia. Chcącemu (dolary) nie dzieje się krzywda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Less napisał:

Słowo "grabież" nie ma żadnego uzasadnienia. Chcącemu (dolary) nie dzieje się krzywda

A co z niechcącymi? 🙂 Husajn nie chciał - powiesili i państwo rozwalili. Kaddafi nie chciał - ścieli i państwo rozwalili. ...

Powojenny monopol $ się kończy. Wraz ze śmietanką monopolową. Obrona go może być jedną z głównych przyczyn jakiejś większej wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Less napisał:

och! już!

Który to już raz?

 

Ruscy pałują się tą myślą już od kilkudziesięciu lat a ich imperium w międzyczasie zdechło.

Jak bandyta Putin kiedyś wykorkuje to możemy doczekać powtórki z Breżniewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zyzol napisał:

Niekoniecznie powtórzy się Gorbaczow.

Gorbaczow się nie powtórzy, mafia bezpieczniaków już do tego nie dopuści. O normalnym społeczeństwie w Rosji można zapomnieć na następne 50 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Gorbaczow się nie powtórzy, mafia bezpieczniaków już do tego nie dopuści. O normalnym społeczeństwie w Rosji można zapomnieć na następne 50 lat.

Może normalność tego społeczeństwa polega na tym, że ma ono serdecznie dość następnych Gorbaczowów i Jelcynów. Przynajmniej na następne 50 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla ciebie normalność polega na spokojnym leżeniu pod butem. Taka mentalność, ale nie wszyscy tak myślą.

Przed chwilą na TVN24 leciał film o Gorbaczowie (BBC 2011), następny odcinek będzie 12 grudnia o 12:40.

Obejrzyj, może coś z tego zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Jak dla ciebie normalność polega na spokojnym leżeniu pod butem. Taka mentalność, ale nie wszyscy tak myślą.

Przed chwilą na TVN24 leciał film o Gorbaczowie (BBC 2011), następny odcinek będzie 12 grudnia o 12:40.

Obejrzyj, może coś z tego zrozumiesz.

Ostatni oglądałem film - wywiad z Gorbaczowem. Niekoniecznie w TVN24. I dużo nowszy. Zrozumiałem czuje się niedocenionym bohaterem i ma o to żal do społeczeństwa. Jeszcze nawet wódeczkę popija.

O "rosyjskim Pinochecie" Jelcynie trochę czytałem i obejrzałem kilka filmów. Ten już nie.

Obu łączy jedno zachód ich kocha. Nawet teraz. Tyle dobrego dla Zachodu zrobili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Zyzol napisał:

Ostatni oglądałem film - wywiad z Gorbaczowem. Niekoniecznie w TVN24. I dużo nowszy. Zrozumiałem czuje się niedocenionym bohaterem i ma o to żal do społeczeństwa. Jeszcze nawet wódeczkę popija.

O "rosyjskim Pinochecie" Jelcynie trochę czytałem i obejrzałem kilka filmów. Ten już nie.

Obu łączy jedno zachód ich kocha. Nawet teraz. Tyle dobrego dla Zachodu zrobili.

Pokłady żalu za upadłą komuna są w tobie niezmierzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Jak dla ciebie normalność polega na spokojnym leżeniu pod butem.

Rządzące rozwalają system sądowy - leżysz cicho pod butem. Rządzące zakazują aborcji - leżysz cicho pod butem. Rządzące podwyższają podatek prawie na 10% - leżysz cicho pod butem. ...

Ale to leżenie jest "demokratyczne" bo w odróżnieniu od "dyktatorskiego" sąsiada masz szerszą paletę gówna na kartce wyborczej. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszasz się Jurij. Rozumiem, ale mocno mnie to śmieszy, a ta cała twoja argumentacja jest po prostu głupia.

Przypomina mi narzekania komunistów na zachodnią demokrację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.