Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory z czarującą średnicą, rewelacyjną przestrzenią i głębią 3D, a do tego z dobrą stopką i basem... Za 8k używane - utopia?


lete
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, czy po 6 latach przygody z Harpia 300B mini nie spróbować pójść w monitory.

Obawiam się jedynie, że dźwięk nie będzie tak pełny w każdym podzakresie, jak obecnie - dobra stopa / bas, niezła stereofonia i plany, przyzwoita (neutralna) średnica.
No i chyba trochę "zatęskniłem" za nieco bardziej "wyprażoną" średnicą, która nie tyle będzie neutralna, co nawet i lekko podbarwiona, ale tak zestrojona, że na średnicy będzie naprawdę wiele się działo - w sumie mogłaby być nie tylko lekko "wypchnięta", ciepła, kolorowa, ale i baaaardzo czytelna, namacalna i przy okazji najważniejsze - na tyle angażująca, aby każdy kolejny utwór można było "odkryć" na nowo, słysząc znacznie więcej, niż zazwyczaj na 95% zestawach...

No i najciekawsze: Coś takiego w cenie ok. 8 tys. zł za parę (używane). Utopia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką średnicę mają głośniki na polipropylenie XP Seasa lub węglowe Scan Speaki. Jednak jak ma być stopa na basie to fizyki nie oszukasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szczypior88 napisał:

Słuchałes Audiosolutions Figaro B? 

Niestety, nie. Miałeś taką możliwość? Z czym porównywałeś? To chyba dosyć niszowy litewski produkt - jak z cenami potem, jeżeli chodzi o rynek wtórny?

Wstępnie myślę, aby trochę jednak podnieść budżet i pójść w stronę Sonus Faberków. Ale to wstępne koncepcje.

11 godzin temu, muda44 napisał:

Taką średnicę mają głośniki na polipropylenie XP Seasa lub węglowe Scan Speaki. Jednak jak ma być stopa na basie to fizyki nie oszukasz. 

Ostatnio zaskoczyło mnie to, jak stopę pokazuje zwykły soundbar z dużym głośnikiem basowym... Zastanawiam się, czy dobrą opcją byłoby po prostu kupić monitory i podpiąć też dodatkowo jakiś dobry sub. Acz nie wiem, czy taki układ ma szansę się zestroić i zagra równo. Tu mam wątpliwości.

11 godzin temu, Pietuisza napisał:

Polecam Tannoy HPD oraz Tannoy Monitor GOLD LSU 10", 12", 15" oraz Snell E ostatecznie: AudioPhase OPIUM.

HPD to chyba już wiekowy sprzęt i ciężko kupić coś, co nie jest po renowacji, etc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Jak masz blisko do Bełchatowa to zabieraj wzmaka i będziemy testowac ? ja mam te Figaro B. Porównywałem z Dali Rubicon 2, S16 Canto Grand Signature, buchardt 400 i jescze coś, nie pamiętam. 

Figaro zagrały najlepsza przestrzenią i trójwymiarem. Mają piękny wokal i szybki bas 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lete napisał:

 

Ostatnio zaskoczyło mnie to, jak stopę pokazuje zwykły soundbar z dużym głośnikiem basowym... Zastanawiam się, czy dobrą opcją byłoby po prostu kupić monitory i podpiąć też dodatkowo jakiś dobry sub. Acz nie wiem, czy taki układ ma szansę się zestroić i zagra równo. Tu mam wątpliwości.

Moim zdaniem robienie barwy kolumnami czyli leczenie nimi elektroniki to nie jest dobry pomysł. Przeważnie będą to kolumny wymagające dużych mocy ze strony amplifikacji. 

Ja się z monitorów wyleczyłem. Lampa SE plus duże podłogówki na papierze o wysokiej sprawności daje barwę, rozdzielczość itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz posluchac Sonus Fabera z wysokiej polki.pod SE. czary.muzyka.hipnotyzujaca atmosfera.

pod dobrym tranem tez swietnie.

takze nie do konca sie zgadzam z ta Twoja teza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lete napisał:

HPD to chyba już wiekowy sprzęt i ciężko kupić coś, co nie jest po renowacji, etc...

Tak ale są modele świetnie zachowane i nawet na te po renowacji warto zwrócić uwagę. Ponieważ średnica jest nie do pobicia przez żaden współczesny driver budżetowy. Posłuchaj Tannoy Gold LSU, rewelacyjna średnica, barwa, subtelność, finezja. Ciut gorzej tylko Tannoy HPD, współczesne budżetowe Tannoy, już niestety nie mają magnesów Alnico, nie mają takiej holografii. Powyższe magnesy są obecnie stosowane w seriach prestige ale to już kwoty 60-120 tyś. Są jeszcze Goodmans Axiom 301 ale zbyt trudne w adaptacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pietuisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Fabera słuchałem na początku lat 90tych. Te na węglowych potrzebowały spawarki żeby dobrze grały a i tak 18cm nie zastąpi dużego woofera. Dzisiejsze ceny takich firm odleciały w kosmos a jedyne monitory który miałem do około 20kzl i mi się podobały to Diapason Adamantes 25th z oczywistymi ograniczeniami monitorów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lete napisał:

Wstępnie myślę, aby trochę jednak podnieść budżet

To szukaj ATC SCM 20

Ja mam SCM 19 wraz z subwooferem ATC C1 i efekt jak dla mnie jest idealny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Sonus Fabera słuchałem na początku lat 90tych. Te na węglowych potrzebowały spawarki żeby dobrze grały a i tak 18cm nie zastąpi dużego woofera. Dzisiejsze ceny takich firm odleciały w kosmos a jedyne monitory który miałem do około 20kzl i mi się podobały to Diapason Adamantes 25th z oczywistymi ograniczeniami monitorów. 

kazda kolumna gra jeszcze lepiej z jeszcze lepszym sprzetem towarzyszacym.

spawarki to potrzebuja extremy.

electa amator pracuje ladnie juz na 48W SE,i 80W PP tez dobrze sobie radzi.

18cm weglowka i 18cm membrana bierna ,chodzi do 35Hz.kontrabas jest czytelny,obecny z roznorodnym basem.

 

a Diapason to zapewne dobra kolumna ale nie ta liga co sonus

 

Dane techniczne Diapason Adamantes III 25th Anniversary:

Odpowiedź częstotliwościowa: 40 Hz – 20 kHz.

Głośnik nisko-średniotonowy φ 170 mm sygnowany Diapason z membraną PMP (Polimetylopenten) w układzie Direct Drive.

Głośnik wysokotonowy φ 20 mm jedwabną kopułką.

Skuteczność: 91 dB/1W/1m.

Podział częstotliwości zwrotnicy: 4600 Hz.

Impedancja: 6 Ω.

Minimalna impedancja: 3,4 Ω/200 Hz.

Typ obudowy: Bass-reflex z tyłu obudowy.

Wykończenie: orzech Canaletto, lite drewno, malowanie naturalnymi farbami wodnymi.

Wymiary: 240 x 360 x 365 mm.

Waga: 8,5 kg/1 szt.

Opcja: materiałowa maskownica.

Cena: 19 300 PLN – para / 4000 PLN – standy metalowe lub 4000 PLN – standy drewniane.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, tomek7776 napisał:

kazda kolumna gra jeszcze lepiej z jeszcze lepszym sprzetem towarzyszacym.

spawarki to potrzebuja extremy.

electa amator pracuje ladnie juz na 48W SE,i 80W PP tez dobrze sobie radzi.

18cm weglowka i 18cm membrana bierna ,chodzi do 35Hz.kontrabas jest czytelny,obecny z roznorodnym basem.

 

a Diapason to zapewne dobra kolumna ale nie ta liga co sonus

 

Dane techniczne Diapason Adamantes III 25th Anniversary:

Odpowiedź częstotliwościowa: 40 Hz – 20 kHz.

Głośnik nisko-średniotonowy φ 170 mm sygnowany Diapason z membraną PMP (Polimetylopenten) w układzie Direct Drive.

Głośnik wysokotonowy φ 20 mm jedwabną kopułką.

Skuteczność: 91 dB/1W/1m.

Podział częstotliwości zwrotnicy: 4600 Hz.

Impedancja: 6 Ω.

Minimalna impedancja: 3,4 Ω/200 Hz.

Typ obudowy: Bass-reflex z tyłu obudowy.

Wykończenie: orzech Canaletto, lite drewno, malowanie naturalnymi farbami wodnymi.

Wymiary: 240 x 360 x 365 mm.

Waga: 8,5 kg/1 szt.

Opcja: materiałowa maskownica.

Cena: 19 300 PLN – para / 4000 PLN – standy metalowe lub 4000 PLN – standy drewniane.

 

 

48W SE to ze 20k trzeba dać. 

Ćwiczyłem węglowe Scany, fizyki się nie oszuka. 

Diapasony podobały mi się lepiej od np Dynek Spec 25. 

Jak kto woli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie chce to,co zalozyl sobie autor tego tematu ,to niestety,,,,,SF+male co nie co.

a to kosztuje,jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupił tak starych kolumn ale to ja ?

Trzeba mieć na uwadze że zawieszenie nawet butylowe twardnieje od słońca, kondensatory wysychają tak jak i ferrofluid w tweeterach. 

Już bym chyba, wolał Simply Italy z Kef LS50. Wzmacniacz da barwę i wypełnienie a te Kefy 3D itd. 

Ktoś tu na forum miał albo ma takie połączenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muda44 napisał:

Już bym chyba, wolał Simply Italy z Kef LS50. Wzmacniacz da barwę i wypełnienie a te Kefy 3D itd. 

Ktoś tu na forum miał albo ma takie połączenie. 

Ciekawe jak prezentowałyby się niskie tony w takim połączeniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, tomek7776 napisał:

sa moze takie egzemplarze  o jakich piszesz.ale to wyjatki.

Ferrofluid wysycha po pewnym czasie tak jak kondensatory a kwestia zawieszenia dużo zależy od światła które na nie padało. 

W skrócie, jedna wielka niewiadoma. 

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Ciekawe jak prezentowałyby się niskie tony w takim połączeniu. 

Jako dodatek w wyższym zakresie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.