Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  64 członków

Gustard Klub
IGNORED

Klub Gustarda


jaxcek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, maniakrobson napisał:

....... czyli raczej  mój kierunek to właśnie X26PRO gdyż też zamierzam wzbogacić swój system o dobry preamp lampowy ... dzięki za odp.

Gustard jest mało znany . Konstrukcyjnie i parametrowo jest bardzo dobry . Dla mnie brzmienie którego szukałem . Najlepiej wypożyczyć i ocenić samemu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, maniakrobson napisał:

czy tutaj faktycznie jest możliwość zakupu bez stresu i żadnych dodatkowych opłat typu vat, cło? 

https://hifigo.com/products/gustard-dac-x26-pro?variant=39404573163694

...... bo cena kusząca:)

Też chciałem kupić na tej stronie . Był problem z płatnością . Kupiłem w innym miejscu z chin ale ostatecznie zapłaciłem VAT . Cła nie ma . Kupiłem w promocji Black Friday ale wyszło tylko trochę taniej niz w Polsce z tym VAT . więc drugi raz bym tam nie kupił . Podobno Ali express jakos omija opłaty ale mało prawdopodobne . W Polsce dystrybutorem jest jedna firma . Kupiłem wstępnie u nich , posłuchałem 14 dni i odesłałem i wiedziałem już że chce go kupić . Teraz bym już nie kombinował z zakupem z Chin chociaż poszło bardzo sprawnie , ale conowo podobnie .

Do ceny na hifigo dolicz 23% i już nie jest fajnie 

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, carlos med napisał:

Też chciałem kupić na tej stronie . Był problem z płatnością . Kupiłem w innym miejscu z chin ale ostatecznie zapłaciłem VAT . Cła nie ma . Kupiłem w promocji Black Friday ale wyszło tylko trochę taniej niz w Polsce z tym VAT . więc drugi raz bym tam nie kupił . Podobno Ali express jakos omija opłaty ale mało prawdopodobne . W Polsce dystrybutorem jest jedna firma . Kupiłem wstępnie u nich , posłuchałem 14 dni i odesłałem i wiedziałem już że chce go kupić . Teraz bym już nie kombinował z zakupem z Chin chociaż poszło bardzo sprawnie , ale conowo podobnie .

Do ceny na hifigo dolicz 23% i już nie jest fajnie 

Jakoś mi zgrzyta w zębach jak czytam takie coś. Rozumiem chęć zaoszczędzenia paru złotych, ale to już januszowanie zwykłe. Dziwne potem, że w tej branży są takie marże. Jakoś trzeba zarobić na takich cwaniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Arek80 napisał:

Jakoś mi zgrzyta w zębach jak czytam takie coś. Rozumiem chęć zaoszczędzenia paru złotych, ale to już januszowanie zwykłe. Dziwne potem, że w tej branży są takie marże. Jakoś trzeba zarobić na takich cwaniaków

No marże mają ogromne . Gdyby nie VAT który wszedł na produkty z zewnątrz UE niedawno to by się opłacało i tak się opłacało importerom . Myślę , że 25% oszczędności to nie januszowanie . Ja nie wiedziałem o VAT zamawiając. Dla kilku stów na pewno nie warto .

No i kogo masz na myśli ...cwaniaków ?? Sklep może kupić taniej w Chinach i sprzedawać z zyskiem 30% a zwykły klient nie ?? Zakup nie jest tak prosty jak w polskim sklepie . Myślę że cwaniakami do tej pory byli importerzy . 

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minutes ago, maniakrobson said:

czy tutaj faktycznie jest możliwość zakupu bez stresu i żadnych dodatkowych opłat typu vat, cło? 

https://hifigo.com/products/gustard-dac-x26-pro?variant=39404573163694

...... bo cena kusząca:)

Kupowałem wiele razy w hifigo- po wybraniu opcji Priority Shipping przesyłki dochodziły InPostem (kurier z możliwością przekierowania do paczkomatu) bez cła i VATu:

 

image.thumb.png.9c9b73492c4be5801bda36a534565f4e.png

 

image.thumb.png.371e3f83d1fed4e8b6711311a67d99e4.png


Nie wybieraj czasem opcji Express, bo wtedy zapłacisz cło i VAT.

 

Pozdrawiam,
Przemek

Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek_65101 napisał:

Kupowałem wiele razy w hifigo- po wybraniu opcji Priority Shipping przesyłki dochodziły InPostem (kurier z możliwością przekierowania do paczkomatu) bez cła i VATu:

 

image.thumb.png.9c9b73492c4be5801bda36a534565f4e.png

 

image.thumb.png.371e3f83d1fed4e8b6711311a67d99e4.png


Nie wybieraj czasem opcji Express, bo wtedy zapłacisz cło i VAT.

 

Pozdrawiam,
Przemek

U mnie dostawca był DHL (nie z hifigo) i od razu chcieli papiery z zakupu, przelewu , nic nie dało się naciągnąć . Moje że InPost ma inną politykę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, carlos med napisał:

No marże mają ogromne . Gdyby nie VAT który wszedł na produkty z zewnątrz UE niedawno to by się opłacało i tak się opłacało importerom . Myślę , że 25% oszczędności to nie januszowanie . Ja nie wiedziałem o VAT zamawiając. Dla kilku stów na pewno nie warto .

No i kogo masz na myśli ...cwaniaków ?? Sklep może kupić taniej w Chinach i sprzedawać z zyskiem 30% a zwykły klient nie ?? Zakup nie jest tak prosty jak w polskim sklepie . Myślę że cwaniakami do tej pory byli importerzy . 

Zwykły klient może jak najbardziej kupić sobie w Chinach, ale jak zrobi to po tym jak kupił w polskim sklepie, posłuchał i oddał staje się zwykłym cwaniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Przemek_65101 napisał:

Kupowałem wiele razy w hifigo- po wybraniu opcji Priority Shipping przesyłki dochodziły InPostem (kurier z możliwością przekierowania do paczkomatu) bez cła i VATu:

 

image.thumb.png.9c9b73492c4be5801bda36a534565f4e.png

 

image.thumb.png.371e3f83d1fed4e8b6711311a67d99e4.png


Nie wybieraj czasem opcji Express, bo wtedy zapłacisz cło i VAT.

 

Pozdrawiam,
Przemek

Zwykle info o zwolnieniu z tax dotyczą cła ale nie VAT . Tobie się udało z InPost 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, carlos med said:

Zwykle info o zwolnieniu z tax dotyczą cła ale nie VAT . Tobie się udało z InPost 

Nie wydaje mi sie, że to przypadek, bo pare rzeczy u nich zamówiłem i z opcją Priority Shipping nigdy nie płaciłem ani VATu ani cła.

 

image.thumb.png.baa045f4d30c3e7e4b77a2a19368f00a.png

 

P.S. tax po angielsku to VAT.

Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arek80 napisał:

Zwykły klient może jak najbardziej kupić sobie w Chinach, ale jak zrobi to po tym jak kupił w polskim sklepie, posłuchał i oddał staje się zwykłym cwaniakiem

Nie , bo gdyby nie wysoka marża sklepu , to do głowy by nikomu nie przyszło bawić się w zakup z chin . 

To pragmatyzm i nie poddawanie się cwaniakom łupiacym 30% .

 

2 minuty temu, Przemek_65101 napisał:

Nie wydaje mi sie, że to przypadek, bo pare rzeczy u nich zamówiłem i z opcją Priority Shipping nigdy nie płaciłem ani VATu ani cła.

image.thumb.png.baa045f4d30c3e7e4b77a2a19368f00a.png

 

Moze Hifigo jakoś to obchodzi , bo nie sądzę żeby opłacali 23% VAT. Mnie u nich nie chciała przejść płatność kartą i wybrałem inny sklep . Ale rzeczywiście czytałem kilka pozytywnych komentarzy o HiFigo .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, carlos med said:

Nie , bo gdyby nie wysoka marża sklepu , to do głowy by nikomu nie przyszło bawić się w zakup z chin . 

To pragmatyzm i nie poddawanie się cwaniakom łupiacym 30% .

 

Moze Hifigo jakoś to obchodzi , bo nie sądzę żeby opłacali 23% VAT. Mnie u nich nie chciała przejść płatność kartą i wybrałem inny sklep . Ale rzeczywiście czytałem kilka pozytywnych komentarzy o HiFigo .

 

Mają swoje sposoby, jakoś to robią. Nie wnikam jak, bo się nie znam, ale dopóki nie ponosze dodoatkowych opłat to mnie to nie interesuje 😉

A ceny w PL to jakiś dramat... Też nie lubie dawać zarabiać komuś, jeśli mogę coś kupić taniej.

Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, Arek80 said:

Zwykły klient może jak najbardziej kupić sobie w Chinach, ale jak zrobi to po tym jak kupił w polskim sklepie, posłuchał i oddał staje się zwykłym cwaniakiem

Może i tak, ale polscy dystrybutorzy i sprzedawcy też mają swoje za uszami i to oni doprowadzają do tego, że zwykły klient musi kombinować. Jeśli miałbym do wyboru kupić ten sam produkt w tej samej cenie od Polaka czy od Chińczyka, to wybrałbym Polaka. Ale jeśli moge kupić od Chińczyka 1000zł taniej niż od Polaka (patrz Gustard X26) to wybieram zakup z Azji.

W USA jest sklep APOS, sprzedają sprzęty na terenie USA po takiej samej cenie jak od Chińczyka. Da się? Da się.

Mamy prawo do zakupu i zwrotu i należy z niego korzystać. Na Zachodzie to jest standard i nikt nie robi z tego problemu, towary po zwrotach sprzedawane są potem w outletach (sprzedający nie zarabia tyle co na nowym, ale nie traci), a w PL to nadal jest temat "niewygodny".

Mnie baaaardzo wkurzył ostatnio dystrybutor firmy Argon Audio. Chciałem kupić streamer Argon Audio SOLO https://argonaudio.com/products/solo który na stronie producenta można kupić za 250 EUR z darmową  wysyłką na terenie Europy. Niestety nie ma wysyłki do PL, bo w PL jest dystrybutor i to od niego musisz kupić. Myślisz, ze za równowartość 250 EUR? Oczywiście, ze nie. Możesz sobie kupić za 1250zł czyli ponad 100zł drożej, czyli prawie 10% więcej.

Hans z Niemiec i Pierre z Francji mogą sobie kupić za 250 EUR, a Ty Polaku płać drożej, bo masz dystrybutora. Tylko nie wiem po co, skoro towar możesz zamówić z darmową wysyłką i go za darmo zwrócić.

Dla mnie polscy dystrybutorzy i sprzedawcy nie grają fair i zawsze jak będę miał okazje ich pominąć, to będę ich pomijał 😉

Pozdrawiam.

Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Przemek_65101 napisał:

Może i tak, ale polscy dystrybutorzy i sprzedawcy też mają swoje za uszami i to oni doprowadzają do tego, że zwykły klient musi kombinować. Jeśli miałbym do wyboru kupić ten sam produkt w tej samej cenie od Polaka czy od Chińczyka, to wybrałbym Polaka. Ale jeśli moge kupić od Chińczyka 1000zł taniej niż od Polaka (patrz Gustard X26) to wybieram zakup z Azji.

W USA jest sklep APOS, sprzedają sprzęty na terenie USA po takiej samej cenie jak od Chińczyka. Da się? Da się.

Mamy prawo do zakupu i zwrotu i należy z niego korzystać. Na Zachodzie to jest standard i nikt nie robi z tego problemu, towary po zwrotach sprzedawane są potem w outletach (sprzedający nie zarabia tyle co na nowym, ale nie traci), a w PL to nadal jest temat "niewygodny".

Mnie baaaardzo wkurzył ostatnio dystrybutor firmy Argon Audio. Chciałem kupić streamer Argon Audio SOLO https://argonaudio.com/products/solo który na stronie producenta można kupić za 250 EUR z darmową  wysyłką na terenie Europy. Niestety nie ma wysyłki do PL, bo w PL jest dystrybutor i to od niego musisz kupić. Myślisz, ze za równowartość 250 EUR? Oczywiście, ze nie. Możesz sobie kupić za 1250zł czyli ponad 100zł drożej, czyli prawie 10% więcej.

Hans z Niemiec i Pierre z Francji mogą sobie kupić za 250 EUR, a Ty Polaku płać drożej, bo masz dystrybutora. Tylko nie wiem po co, skoro towar możesz zamówić z darmową wysyłką i go za darmo zwrócić.

Dla mnie polscy dystrybutorzy i sprzedawcy nie grają fair i zawsze jak będę miał okazje ich pominąć, to będę ich pomijał 😉

Pozdrawiam.

I właśnie to miałem na myśli . Powiedzmy , że 10% mogę zapłacić więcej w Polsce , więcej przy drogim sprzęcie  to wolę kupić tam gdzie taniej . 

Kupując u polskiego dystrybutora nie wiedziałem że można kupić o tyle taniej z Azji. Odesłałem , ale jak znalazłem taniej to tam kupiłem . Rynek i tyle .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2022 o 22:07, carlos med napisał:

Moze Hifigo jakoś to obchodzi , bo nie sądzę żeby opłacali 23% VAT. Mnie u nich nie chciała przejść płatność kartą i wybrałem inny sklep . Ale rzeczywiście czytałem kilka pozytywnych komentarzy o HiFigo .

Wystarczy się wysilić i trochę poczytać na stronie sklepu https://hifigo.com/pages/track-order

 

image.thumb.png.dcf367b32ecaa435590d01fc9fe5400f.png

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, rafa napisał:

Wystarczy się wysilić i trochę poczytać na stronie sklepu https://hifigo.com/pages/track-order

Nie trzeba się wysilać . Raczej każdy przed zakupem czyta takie informacje na stronie sprzedawcy . U mnie był problem z płatnością MasterCard . W innym sklepie nie było , ale firma kurierska zgłosiła paczkę do oclenia i VATu i wolałem nie ryzykować niż szarpać się z urzędem skarbowym. Poza tym informacja ..tax and duty..może oznaczać co innego dla sprzedawcy , a co innego dla urzędu celnego i skarbowego i np nie obejmuje VAT. 

Pytanie jak HiFigo oznacza swoje przesyłki (czy nie przypadkiem jako gift lub przesyłka prywatna ) i jaka deklaruje wartość . U mnie też zadeklarowali wartość kilkadziesiąt Eur , ale taka informacja jest bez wartości bo przewoźnik obsługujący transport i tak wymaga potwierdzenia przelewu . 

Widocznie u nich to na razie działa , jeśli tak to warto , bo towar przychodzi na czas dobrze zapakowany . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, carlos med napisał:

Nie trzeba się wysilać . Raczej każdy przed zakupem czyta takie informacje na stronie sprzedawcy

Ale sam napisałeś 

W dniu 11.02.2022 o 22:07, carlos med napisał:

Moze Hifigo jakoś to obchodzi , bo nie sądzę żeby opłacali 23% VAT

Więc nie wiem czy czytałeś czy tylko nie zrozumiałeś i teraz się trochę kręcisz 🙂

 

W każdym razie widać że sklep opłaca przy przesyłce Priority a przy Expres NIE opłaca podatków.

9 minut temu, carlos med napisał:

Poza tym informacja ..tax and duty..może oznaczać co innego dla sprzedawcy , a co innego dla urzędu celnego i skarbowego i np nie obejmuje VAT

Nie, nie może bo dla każdego na całym świecie oznacza to to samo.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafa napisał:

Ale sam napisałeś 

Więc nie wiem czy czytałeś czy tylko nie zrozumiałeś i teraz się trochę kręcisz 🙂

Nie, nie może bo dla każdego na całym świecie oznacza to to samo.

Zrozumiałem i chciałem u nich kupić . 

..na całym świecie...widać , że nie wiesz jeszcze co nasi urzędnicy są a stanie wymyślić i na prawdę wyjaśnianie im prawdy nie jest warte kilku stów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie najwięcej spokoju daje kupowanie w EU i wtedy jest po temacie.

 

Gustard i wiele innych są dostępne też w audiophonics https://www.audiophonics.fr/en/devices-hifi-audio-dac-c-389.html/s-44/brand_2-gustard_audio?orderby=price&orderway=desc

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, rafa napisał:

Generalnie najwięcej spokoju daje kupowanie w EU i wtedy jest po temacie.

 

Gustard i wiele innych są dostępne też w audiophonics https://www.audiophonics.fr/en/devices-hifi-audio-dac-c-389.html/s-44/brand_2-gustard_audio?orderby=price&orderway=desc

Tez tak myślę. W ofercie z linku to cena już naprawdę taka jak u nas w promocjach  . 

Dobry DAC choć mało znany i niedoceniany wśród bardziej "markowych" . Poziom wykonania , komponenty , brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego X20 byłem zadowolony. Co prawda dopiero po modyfikacjach ale dało się z niego dużo wycisnąć.

 

Gustard najwyraźniej obserwował rynek bo widać że wyciągnęli wiele wniosków w porównaniu do pierwszych projektów. Układy zasilania są bardziej rozbudowane i wzbudzają więcej zaufania że producent rozumie co robi.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, rafa napisał:

Z mojego X20 byłem zadowolony. Co prawda dopiero po modyfikacjach ale dało się z niego dużo wycisnąć.

 

Gustard najwyraźniej obserwował rynek bo widać że wyciągnęli wiele wniosków w porównaniu do pierwszych projektów. Układy zasilania są bardziej rozbudowane i wzbudzają więcej zaufania że producent rozumie co robi.

Mysle że na ESS SABRE mało jest konstrukcji , które mogą rywalizować . 

A z czym łączyłeś X20?? Zmiana na coś bardziej "szlachetnego" ?? 

Szukam obecnie Preampa lampowego bo chcę trochę zmienić brzmienie , chociaż w mojej skromnej ocenie X26pro i tak jak na SABRE gra ciepło, ale podejrzewam że może nie wysterowuje końcówek mocy wystarczająco . 

27 minut temu, rafa napisał:

Z mojego X20 byłem zadowolony. Co prawda dopiero po modyfikacjach ale dało się z niego dużo wycisnąć.

 

Gustard najwyraźniej obserwował rynek bo widać że wyciągnęli wiele wniosków w porównaniu do pierwszych projektów. Układy zasilania są bardziej rozbudowane i wzbudzają więcej zaufania że producent rozumie co robi.

Gustard ma też ciekawą opcje podłączenia zewnętrznego zegara femtosekundowego . Jest bardzo drogi i nie znam nikogo kto by go używał. Ale ciekaw jestem efektu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, carlos med napisał:

A z czym łączyłeś X20?? Zmiana na coś bardziej "szlachetnego" ?? 

Szukam obecnie Preampa lampowego bo chcę trochę zmienić brzmienie , chociaż w mojej skromnej ocenie X26pro i tak jak na SABRE gra ciepło, ale podejrzewam że może nie wysterowuje końcówek mocy wystarczająco .

Wtedy miałem Rega Elicit-R

Zmieniłem na Aqua LaVoce i był to krok w bok. Inna, delikatniejsza i bardziej wyrafinowana forma prezentacji głównie wysokich tonów ale koniec końców jest to tej samej klasy dźwięk pod względem ogólnej jakości. Tylko trochę inny. Coś czego przy Sabre nie słyszałem. X20pro (9028pro) szedł malutkim kroczkiem w tym kierunku ale nigdy nie grał góry w sposób taki jak robią to R2R.

40 minut temu, Karol_audio napisał:

A co obejmowały modyfikacje?

Od tego postu sobie poczytaj dalej

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, rafa said:

Generalnie najwięcej spokoju daje kupowanie w EU i wtedy jest po temacie.

 

Gustard i wiele innych są dostępne też w audiophonics https://www.audiophonics.fr/en/devices-hifi-audio-dac-c-389.html/s-44/brand_2-gustard_audio?orderby=price&orderway=desc

Audiophonics ma wysokie ceny. Obecnie X26 PRO jest za 1450 EUR co po obecnym kursie daje ok 6525zł. Za tyle myśle, że spokojnie można w PL kupić jak się potargujesz.

W hifigo jest za 1500 USD czyli ok 6000zł

 

W hifigo i generalnie w Chinach najlepiej kupowac na festiwalach czyli w sierpniu (mają tam coś takiego jak 8.28 czy jakoś tak) albo w listopadzie na 11.11 lub Black Friday - wtedy są zniżki 10-15%.

Pozdr,
Przemek

 

P.S. W audiophonics często wyświetla się cena która nie zawiera podatku (tax excl.) i wydaje sie, że jest tanio, a wcale tak nie jest jak doliczy się VAT.

 

image.thumb.png.8751ed8c39a5d5071198b8b8b41bb396.png

Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Przemek_65101 napisał:

Audiophonics ma wysokie ceny. Obecnie X26 PRO jest za 1450 EUR co po obecnym kursie daje ok 6525zł. Za tyle myśle, że spokojnie można w PL kupić jak się potargujesz.

W hifigo jest za 1500 USD czyli ok 6000zł

 

W hifigo i generalnie w Chinach najlepiej kupowac na festiwalach czyli w sierpniu (mają tam coś takiego jak 8.28 czy jakoś tak) albo w listopadzie na 11.11 lub Black Friday - wtedy są zniżki 10-15%.

Pozdr,
Przemek

 

P.S. W audiophonics często wyświetla się cena która nie zawiera podatku (tax excl.) i wydaje sie, że jest tanio, a wcale tak nie jest jak doliczy się VAT.

 

image.thumb.png.8751ed8c39a5d5071198b8b8b41bb396.png

W HiFigo na 11.11.2021 był za 1250$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Przemek_65101 napisał:

W audiophonics często wyświetla się cena która nie zawiera podatku (tax excl.) i wydaje sie, że jest tanio, a wcale tak nie jest jak doliczy się VAT.

Byc moze jak nie masz tam konta. Ale nawet bez konta chyba kazdy potrafi odroznic cene z i bez vat 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, rafa said:

Byc moze jak nie masz tam konta. Ale nawet bez konta chyba kazdy potrafi odroznic cene z i bez vat 

Ja potrafie, ale podawanie ceny bez VATu tez ma swój cel- stworzenie legendy pt. "w audiophonics jest tanio", którą ludzie potem powtarzają, bo widzieli ceny bez VATu.

Dzisiaj sie loguje z innego kompa i ceny z VATem nawet nie ma podanej.

image.thumb.png.7ec51e4e751dc096e4da7b5967d792e9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Przemek_65101 napisał:

Ja potrafie, ale podawanie ceny bez VATu tez ma swój cel- stworzenie legendy pt. "w audiophonics jest tanio", którą ludzie potem powtarzają, bo widzieli ceny bez VATu.

Dzisiaj sie loguje z innego kompa i ceny z VATem nawet nie ma podanej.

image.thumb.png.7ec51e4e751dc096e4da7b5967d792e9.png

Pierdoły gadasz. Jak masz włączoną lokalizację to ceny zawsze podaje z VAT. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.