Skocz do zawartości
IGNORED

Kable głośnikowe do Hegel H80 + KEF Q5


marcin1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Poszukuję najlepszych kabli głośnikowych do 400zł oczywiście z drugiej ręki (min. 2x2m długości) do Hegla H80 + kolumn KEF Q5.

Muzyka poleci z komputera ze spotify do wbudowanego daca (głównie pop, czasem rock).

Potrzebuję dużej dynamiki, kontroli i szybkiego basu (lubię ciche, wieczorne granie) + mocnego wygładzenia wysokich tonów (przede wszystkim sybilantów) + wysokiej rozdzielczości.

Oczywiście to wszystko wyżej wymienione bez ujmy dla przestrzeni, otwartości i barw jakie ten wzmacniacz oferuje.

Zdaję sobie sprawę, że kablami można jedynie delikatnie podszlifować brzmienie i na taki szlif liczę... no chyba, że przekonał się ktoś z was na własnej skórze o tym, że dobrze dobrane kable potrafią naprawdę DUŻO zmienić na PLUS...?

Czytałem, że ciekawymi propozycjami w cenie za ok. 100zł/m za nówki są: Chord Clearway, Tellurium Q Blue II, Cardas 101..., ale czy pokażą wyżej wymienione cechy ?

A... i bym zapomniał dodać, że kablem USB będzie Wireworld Ultraviolet 7 + może też dorzucę do wzmacniacza jakiś niedrogi kabel zasilający, np. Melodika Purple Rain Power Cable MDP 25.

Co o tym myślicie ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marcin1987 napisał:

Co o tym myślicie ??

że dozbieraj kasę i wymień kolumny i wzmacniacz a nie baw się kabelkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie aż tak, ale skoro ich słuchał i wymyślił taki zwrot:

"szybkiego basu (lubię ciche, wieczorne granie)

+ mocnego wygładzenia wysokich tonów (przede wszystkim sybilantów)"

To odpowiedzialne są raczej kolumny i tu bym szukał rozwiązania, a nie w drutach ...

To trochę jak szycie marynarki na osobnika ze skoliozą, lordozą i garbem, też można,

ale chyba jednak większość krawców woli "standardowych" klientów ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą, z jednej strony piszesz że masz świadomość że kable nadadzą tylko ostatecznego szlifu a z drugiej strony liczysz na mocne wygładzenie wysokich kablami. Nie mówię, że to nie możliwe ale masz fajny wzmacniacz i sprzedaż obecnych kolumn + doinwestowanie w coś lepszego (nawet jeśli miałoby to potrwać) to lepszy pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki KEF IQ są wrażliwe na akustykę pomieszczenia , ja nie masz dywanu lub wykładziny zaś podłoga jest drewniana tudzież panele są to zapomnij o basie ,grają jak wykastrowane .

Co do kabli to : Cord Odyssej  lub Tellurium Q  ,jeżeli chcesz są kable Diy 2x 3 m świetne do ciemnego Roka ,Jazzu  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Jeśli natomiast chodzi o wymianę wzmaka lub kolumn to nie wchodzi w grę.

Wzmacniacz niedrogi ma wszystko czego mi potrzeba w tej cenie, a kolumny hmm... miałem już tak wiele kolumn małych i dużych i te KEFy Q5 (nie mylić z iQ5) najlepiej zgrały się z moim pomieszczeniem, a jest ono delikatnie mówiąc - trudne akustycznie ?

Chciałbym po prostu kablami wygładzić brzmienie i podkreślić dynamikę... na tyle na ile się da, a przynajmniej nie temperować tych cech.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, BIRDMAN21 napisał:

Dlaczego nie zapytasz rafal735r? rafał będzie wiedział

Trochę już nudny jesteś z tym swoim tekstem w każdym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marcin1987 napisał:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Jeśli natomiast chodzi o wymianę wzmaka lub kolumn to nie wchodzi w grę.

Wzmacniacz niedrogi ma wszystko czego mi potrzeba w tej cenie, a kolumny hmm... miałem już tak wiele kolumn małych i dużych i te KEFy Q5 (nie mylić z iQ5) najlepiej zgrały się z moim pomieszczeniem, a jest ono delikatnie mówiąc - trudne akustycznie ?

Chciałbym po prostu kablami wygładzić brzmienie i podkreślić dynamikę... na tyle na ile się da, a przynajmniej nie temperować tych cech.

Skoro tak to Tellurium Q Black II. Powinno być wszystko czego szukasz, tylko tu wykroczysz znacznie poza budżet. Ja bym mimo wszystko wypożyczył do testu w swoim systemie ... Cokolwiek zdecydujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin1987 napisał:

Wzmacniacz niedrogi ma wszystko czego mi potrzeba

 

no chyba jednak nie , skoro

 

10 godzin temu, marcin1987 napisał:

Potrzebuję dużej dynamiki, kontroli i szybkiego basu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Chyba będę polował na Tellurium Q Black...

Może kabel sieciowy też by pomógł podkreślić dynamikę i wygładzić brzmienie góry ?

Jakie polecicie do Hegla H80 do ok. 300zł za używane ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marcin1987 napisał:

Dzięki za podpowiedzi.

Chyba będę polował na Tellurium Q Black...

Może kabel sieciowy też by pomógł podkreślić dynamikę i wygładzić brzmienie góry ?

Jakie polecicie do Hegla H80 do ok. 300zł za używane ??

Przygodę z Heglami zaczynałem na powaznie od modelu H80 v2 który kupilem. Wzmak w mojej ocenie to bestbuy w swoim segmencie. W klubie nazywamy go młodszym bratem H300 ponieważ maja bardzo wiele cech wspólnych. Zasadniczą różnicą jest ich wydajność prądowa. H80 nalezy zestawiać z dość łatwymi do napedzenia kolumnami aby mógł pokazać swój pełen potencjał. 

Grałem wiele lat na TQ Black i to dobry kierunek. Jeżeli kiedys dopracujesz w pełni system polecam poszukać kabli VDH THE WIND MK II HYBRID. 

Na ten moment nie nawiam do ich zakupu ponieważ to są kable które wyciągną na wierzch słabości każdego  systemu co może zaburzyć twoja ocene tych świetnych kabli. 

Hegel bardzo lubi zasilanie Furutech 314ag II na oryginalnych wtykach z serii Gold. Koszt używki w granicach 500zl. Nie zawracaj sobie głowy innymi wtykami bo taniej, to zła droga w tym konkretnym przypadku, tylko i wyłącznie wtyk Furutech G. 

 

Jeżeli miałbym ci doradzić od czego zacząć to powiem wprost. Najpierw kup zasilanie Furutecha o którym pisałem a później będziesz myślał dalej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marcin1987 napisał:

Chciałbym po prostu kablami wygładzić brzmienie i podkreślić dynamikę...

jaaasne  ? 

Zamiast ładować kasę w durne kable pożycz densen beat 100 i posłuchaj jak zmienia sie twoje KEFy, choć radziłbym spróbować innych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, M-K napisał:

 pożycz densen beat 100 i posłuchaj

A jak się  skusisz na zakup to odłóż drugie tyle na naprawę bo padały jak muchy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcin1987 napisał:

Dzięki za podpowiedzi.

Chyba będę polował na Tellurium Q Black...

Może kabel sieciowy też by pomógł podkreślić dynamikę i wygładzić brzmienie góry ?

Jakie polecicie do Hegla H80 do ok. 300zł za używane ??

Jak chodzi o TQ Black to szukaj ll 

Nie nie pomoże, a już za 300zł  w niczym nie będzie się różnił od tego, który masz ze wzmacniaczem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ? II ? Przecież Black II nie dostanę do ok. 400zł, a pierwszą wersję ... mam możliwość.

Czyli co albo wersja II albo wcale ??

Aż taki zły jest Black w wersji pierwszej ??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja II jest łagodniejsza lecz wdzięczna w wyższej średnicy , a wersja pierwsza ma więcej mięsa i tą bardziej polubiłem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw te kable co masz teraz a zaoszczędzoną kasę przeznacz na prezent świąteczny dla najbliższych. Każdy będzie zadowolony to i system Ci zagra pięknie jak nigdy wcześniej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Adam 38 napisał:

Zostaw te kable co masz teraz a zaoszczędzoną kasę przeznacz na prezent świąteczny dla najbliższych. Każdy będzie zadowolony to i system Ci zagra pięknie jak nigdy wcześniej. 

O! i o to chodzi ? Tak też zrobię !! ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem H80, DAC wbudowany szału nie robi, zamiast  kable, wziąłbym jakiś niedrogi zewnętrzny DAC na testy. Moim zdaniem prędzej tym uzyskasz poprawę niż kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CEzAR21 napisał:

 

 

Jeżeli miałbym ci doradzić od czego zacząć to powiem wprost. Najpierw kup zasilanie Furutecha o którym pisałem a później będziesz myślał dalej. 

Noo, to fakt, dlugo bedzie sie zastanawial jak mogl uwierzyc w to ze kawalkiem miedzi o innej nazwie niz ten ktory posiadal do tej pory wymodeluje dzwiek pod swoje upodobania.

20 godzin temu, marcin1987 napisał:

Witam wszystkich.

Poszukuję najlepszych kabli głośnikowych do 400zł oczywiście z drugiej ręki (min. 2x2m długości) do Hegla H80 + kolumn KEF Q5.

Muzyka poleci z komputera ze spotify do wbudowanego daca (głównie pop, czasem rock).

Potrzebuję dużej dynamiki, kontroli i szybkiego basu (lubię ciche, wieczorne granie) + mocnego wygładzenia wysokich tonów (przede wszystkim sybilantów) + wysokiej rozdzielczości.

Oczywiście to wszystko wyżej wymienione bez ujmy dla przestrzeni, otwartości i barw jakie ten wzmacniacz oferuje.

Zdaję sobie sprawę, że kablami można jedynie delikatnie podszlifować brzmienie i na taki szlif liczę... no chyba, że przekonał się ktoś z was na własnej skórze o tym, że dobrze dobrane kable potrafią naprawdę DUŻO zmienić na PLUS...?

Czytałem, że ciekawymi propozycjami w cenie za ok. 100zł/m za nówki są: Chord Clearway, Tellurium Q Blue II, Cardas 101..., ale czy pokażą wyżej wymienione cechy ?

A... i bym zapomniał dodać, że kablem USB będzie Wireworld Ultraviolet 7 + może też dorzucę do wzmacniacza jakiś niedrogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , np. Melodika Purple Rain Power Cable MDP 25.

Co o tym myślicie ??

Kolego, wez kup sobie 4 metry byle jakiego kabla, podlacz i posluchaj czy zdegradowal dzwiek. Nastepnie przemysl to, jezeli kabel od lampki nocney nie degraduje dzwieku to jak audiofilsko nazywajacy sie kawalek miedzi moze go poprawiac.

27 minut temu, Prewwit napisał:

Miałem H80, DAC wbudowany szału nie robi, zamiast  kable, wziąłbym jakiś niedrogi zewnętrzny DAC na testy. Moim zdaniem prędzej tym uzyskasz poprawę niż kablami.

Moim zdaniem nawet Dac Magic 100 brzmi lepiej niz ten z tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, BlueDot napisał:

Noo, to fakt, dlugo bedzie sie zastanawial jak mogl uwierzyc w to ze kawalkiem miedzi o innej nazwie niz ten ktory posiadal do tej pory wymodeluje dzwiek pod swoje upodobania.

O ja głupi to ja tyle pieniędzy wydałem na kable a ty mi teraz to mówisz? 

Gdzie byłeś jak wmówiłem sobie ze słysze kable, że zasilający w heglach to podstawa, że IC i głośnikowe przekazują dalej to co dostały wcześniej dlatego liczy się każdy element. 

Wez proszę doradź sprzedać czy zostawić? Od lampki mam całą szpule, ha mam nawet od spawarki takie z przekrojem 5,0 będzie dobrze? 

Podpowiedz bo czuję się teraz zagubiony. Myślalem ze zlozylem system swoich marzeń i moge już tylko słuchac a nie GRZEBAĆ a tu takie kwiatki  ?

Już wiem czemu 95% ludzi całe życie szuka i nie może znaleźć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar21 poruszył jeszcze kwestie zasilania. I skoro juz o kablach i heglu rozmawiamy to mysle, ze slusznie. Ja mam dobre doswiadczenie z heglem i przewodem arini audio furion. Rowniez okolice 500zl za uzywke.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez timeislife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Pszczyna napisał:

A jak się  skusisz na zakup to odłóż drugie tyle na naprawę bo padały jak muchy !

serio ? Nie znam takiego przypadku.

9 godzin temu, CEzAR21 napisał:

O ja głupi to ja tyle pieniędzy wydałem na kable a

!!!! w punkt.

 

A teraz kablofani wracamy do punktu początkowego

facet chce kablem przerobić system. Naprawdę chcecie wpuścić go w wymiane kabli zamiast zmiany sprzętu (czyli czegoś co przyniesie REALNE i wymierne zmiany) ??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M-K napisał:

serio ? Nie znam takiego przypadku.

Nie słyszałeś lub nie chcesz słyszeć pierwszy lepszy przykład a jest tego multum !!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multum powiadasz.. no nie natrafiłem, może źle szukałem.

Jednak nadal uważam że to znacznie lepsze wyjście pożyczyć ten wzmacniacz niż ładować kasę w kable które nic nie zmienią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, M-K napisał:

niż ładować kasę w kable 

Hee,hee dosłownie 10,38 odebrałem przesyłkę ( miały być dopiero w Poniedziałek )tellurium q SILVER i BLUE DIAMOND do odsłuchów i tyle mnie to będzie kosztować co wysyłka zwrotna taki koszt to można chyba ponieść ! kable świeże więc wygrzewanie czas zacząć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pszczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pszczyna napisał:

Hee,hee dosłownie 10,38 odebrałem przesyłkę ( miały być dopiero w Poniedziałek )tellurium q SILVER i BLUE DIAMOND do odsłuchów i tyle mnie to będzie kosztować co wysyłka zwrotna taki koszt to można chyba ponieść ! kable świeże więc wygrzewanie czas zacząć ?

W związku z tym że ty bawisz sie w takie odsłuchy i porównywanie zmian na granicy percepcji, polecasz kable do zmian których oczekuje autor tematu. Weź przeczytaj jeszcze raz czego oczekuje... Bo to jakaś schizofrenia jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, M-K napisał:

W związku z tym że ty bawisz sie w takie odsłuchy i porównywanie zmian na granicy percepcji, polecasz kable do zmian których oczekuje autor tematu. Weź przeczytaj jeszcze raz czego oczekuje... Bo to jakaś schizofrenia jest

Masz rację przecież autor wyraźnie napisał że kable to ostatni szlif i na taki właśnie szlif liczy. Nie planuje wymiany ani wzmaka ani kolumn bo na jego ucho wstrzelily się w jego kapryśny pokój. 

Faktycznie schizofrenia. 

Mam propozycję zaproś kolegę na odsluch twojego zacnego systemu to będzie miał okazję na własne uszy przekonac sie ile wart jest jego Hegel H80 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 02:57, marcin1987 napisał:

Potrzebuję dużej dynamiki, kontroli i szybkiego basu (lubię ciche, wieczorne granie) + mocnego wygładzenia wysokich tonów (przede wszystkim sybilantów) + wysokiej rozdzielczości.

jasne - kable mu to zapewnią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.